Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lkrencik
Wys³any: 2011-01-30, 14:50   lakierowanie czachy motocyklowej - mam problem
0
UP DOWN

Posty: 7
witajcie

ostatnio lakierowalem czache i niestety zrobilem mega zaciek. staraj±c sie usun±æ zaciek niestety uszkodzilem bazê i musia³em zeszlifowac fragment az do laminatu.
no i teraz pytanie - co z tym dalej zrobiæ?
lakierowane by³o tak
2 warstwy bazy - lakier rozpuszczalnikowy nie metalik ani zadna per³a - dupont 3020 raal
2 warstwy claru
czy jest szansa ¿eby nie lakierowac ca³ej czachy tylko jej fragment? jesli tak to jak to zrobiæ
je¿eli mia³bym lakierowaæ ca³o¶æ to czy lakier rozpuszczalnikowy nie spowoduje zwa¿enia siê claru?
 

lkrencik
Wys³any: 2011-01-31, 16:26   
0
UP DOWN

Posty: 7
dziêki za brak odpowiedzi

jakby kto¶ nie wiedzia³ - zwa¿y siê
 

gugun 
Wys³any: 2011-01-31, 19:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
kazdy uczy sie na bledach...nigdy nie wiadomo czy tak czy nie...wiec czasem lepiej nie probowac tylko malowac calosc bo czasem w ten sposob idzie zaoszczedzic czas i nerwy...
 
 

lkrencik
Wys³any: 2011-01-31, 19:41   
0
UP DOWN

Posty: 7
tak na prawde to dziwna sprawa
na czaszy nie bylo problemu
na owiewce porobi³y sie takie jakby pecherzyki
na drugiej nie bylo problemu - sam nie wiem o co kaman
 

gugun 
Wys³any: 2011-01-31, 19:46   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
przywazylo sie moze poprostu???glownie skutery i motory maja to do siebie z sa z jakiegos kiepskiego plastiku i wczesniej jakos dziwnie pomalowane ze wszystko sie podnosi gdzie przetarte,ja zaproponowalbym jakis odklad na plastik,dosc drogie jak na warunki garazowe,ale przymglisz sobie przed malowaniem i sie nie dzieja zadne cuda
 
 

samurajek
Wys³any: 2011-01-31, 20:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
'Mo¿e ten 2 plastik by³ z innego materia³u lub prysn±³e¶ na przetarty "go³y "plastik i po prostu w tym miejscu wycie³o.
Jak jest leciwy sprzêt albo owiewki pochodzenie china to zawsze daje ca³e w podk³ad bo szkoda nerwów i lakieru na poprawki potem.
pozdro :cool:
 

lkrencik
Wys³any: 2011-01-31, 21:20   
0
UP DOWN

Posty: 7
no wiec wszelkie plastiki to polski laminat. wszystkie nowe. plastiki byly prysniete podkladem zwiekszajacym przyczepnosc do plastików. dzis porobilem poprawki zobaczymy co bedzie

mam jeszcze jedno pytanie
na baku pod clarem mam naklejki. potrzebuje polakierowac bak daj±c nowe naklejki
jak sie dobrac do starych i je usun±æ? bak jest metalowy
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-01, 00:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Je¶li chodzi o przeszlify to z regu³y na bank przy ponownym podej¶ciu do malowania siê powa¿y. Zawsze na takie miejsca najlepiej daæ podk³ad - i ja wolê podk³ad 2K.

Swoj± drog± zrobiæ zaciek baz± to...... ;) O przesuszeniu bazy napisa³ Ci kolega powy¿ej.

Co do naklejek to szlif na maszynce -jak nie masz to rêcznie- do nich, odklejenie ich, rozszlifowanie, podk³adowanie i dopiero malowanko.
Pozdro
 

lkrencik
Wys³any: 2011-02-01, 08:47   
0
UP DOWN

Posty: 7
dziêki wielkie

co do zzacieku to jest to moje pierwsze w ¿yciu lakierowanie, wiêc i tak uwa¿am ¿e wysz³o mi bardzo dobrze :D W sumie dobrze ze uczy³em siê na laminatach na tor a nie od razu na ulicznych. teraz przynajmniej wiem co robie ¿le :D

jakim papierem szlifowaæ ¿eby dostac sie do nakklejek?
mam szlifierkê wolnoobrotow± z rzepem wiec mogê dokupiæ papier :D

rozumiem ze w miejscu naklejek szlifujê clar i odklejam naklejki. nastêpnie zrównujê pow³oki i matujê ca³o¶æ. nastêpnie podklad, baza naklejki clar tak?
 

samurajek
Wys³any: 2011-02-01, 10:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Dok³adnie tak
Je¶li naklejki wystaj± trochê to mo¿esz spróbowaæ opalark± lekko podgrzaæ i odkleiæ za pomoc± no¿yka lub ostrej szpachelki potem zmyæ klej ,który zostanie i dopiero ca³o¶æ przeszlifowaæ.
Je¶li od razu zaczniesz szlifowaæ czasami papier szybko zabija bo klej siê marze i nie chce zej¶æ
pozdro :cool:
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-01, 14:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
samurajek napisa³/a:
e¶li naklejki wystaj± trochê to mo¿esz spróbowaæ opalark± lekko podgrzaæ i odkleiæ za pomoc± no¿yka lub ostrej szpachelki potem zmyæ klej ,który zostanie i dopiero ca³o¶æ przeszlifowaæ.
Je¶li od razu zaczniesz szlifowaæ czasami papier szybko zabija bo klej siê marze i nie chce zej¶æ
pozdro

dokladnie tak masz to zrobic,zdrapac zmyc klej,rozszlifowqac ewentualne rysy zapodkladowac i pomalowac
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group