Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
fan_audi
Wys³any: 2011-01-30, 18:39   problem z cieniowaniem
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 15
wczoraj robilem 1 w zyciu cieniowanie.dokladnie b³otnik + cien drzwi.b³otnik poszedl caly w bazie i jest ok natomiast na drzwiach zauwazylem takie jakby promyki s³oneczka.dokladnie w tej czesci drzwi gdzie juz baza byla w oryginale.tam gdzie nowa baza posz³a tez jest ok tzn wpylilem sie do polowy drzwi baza.a bezbarwny poszedl na cale drzwi.cale drzwi zmatowilem wczesniej 1500 na mokro i zmylem zmywaczem app . te promyki przypominaja te miejsca gdzie dociska³em palcami papier zaznaczam ze to byly prostolinijne ruchy ale na 100% nie przedarlem do bazy.wiem ze napewno zle przygotowalem podloze tylko w ktorym momencie popelnilem b³±d?tym razem to przejdzie ale nie chce popelnic jeszcze raz tego samego bledu.czy nastepnym razem uzyc 2000 i okragle ruchy? czy za mocno dociskalem papier?czy uzyc czegos innego? czy moze ktos pomoc?
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-01-30, 19:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
fan_audi napisa³/a:
dociska³em palcami papier
To mi siê nie podoba...¯e nie wspomnê o przygotowaniu papierem 1500,1200 jest ju¿ na granicy.Ale nie paluszkami,tylko na klocku.Albo w³óknina szara lub miedziana+matpasta.
Co do 2000 -ju¿ znasz moje zdanie.
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-30, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Od siebie mogê dodaæ, ¿e jak masz problem "z paluchami" to jak wspomnia³ powy¿ej kolega Jacenty mo¿esz u¿yæ takich w³óknin np.: http://carsystem-wschod.p...&cid=22&kid=155
Ja jak ju¿ to takich z g±bkami u¿ywam bo te zwyk³e mnie ....... {piiiik}
Bardzo fajne w u¿yciu.
Pozdrawiam
 

fan_audi
Wys³any: 2011-01-30, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 15
a jaki kolor bedzie najlepszy tej wlokniny?
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-01-30, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Hmmmmm....... Niby miedziany {ale ja robie to grubsz± plus pasta ;) - ostatnio dok³adnie we czwartek robi³em na platynie i nie widaæ ¿adnej ryski ;) }
Jak raz spróbujesz to do zwyk³ych w³óknin nie wrócisz - chyba, ¿e do zakamareczków. Tym bardziej, ¿e maj± bardzo wymy¶lny kszta³t który pozwala no doj¶cie do wielu rancików, kancików, itp., ale jak we¼miesz do rêki to zobaczysz o co chodzi.
Pozdro
 

fan_audi
Wys³any: 2011-01-31, 11:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 15
ok ostatnie glupie pytanie:jak sie aplikuje paste tzn czy idzie cos wody do tego czy tylko rozkladam paste prosto z tubki i jade sciereczka az do calkowitego matu?i jak sie nazywa ta pasta tzn jakiej firmy i jaki jest jej koszt ?a wlokninka jest chyba na metry?i w jakiej jest cenie tak orientacyjnie?zastanawiam sie czy to sie oplaci czy lepiej kontynuowac doswiadczenia kostka +2000?a moze 2500?czy moze wystarczy miedziakiem?na sucho?czy mokro?moze zadaje dziwne pytania ale wole to niz bladzic a widze ze niektorzy maja anielska cierpliwosc do poczatkujacych na szczescie.pozdr
 

gugun 
Wys³any: 2011-01-31, 19:33   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
fan_audi napisa³/a:
a moze 2500
no ja osobiscie tak robie i na to ew jak ciemny kolor abralonem 4000 poprawie ale i be jest ok...1500-2000 to ewentualnie wstepnie na jakies wieksze syfy itp
 
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-31, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
1500 - 2000 - 2500 to sa za drobne papierki pod zejscia...nie mowiac juz o 4000 - to juz totalne przegiecie. Kolega jacenty 741 czy tez ³ysy73 wyjasnili jak najbardziej prawidlowo od strony technologicznej. Taka wloknina koloru miedzianego to odpowiednik papieru 1200 i jest ona najdrobniejsza .
Pasta np. firmy 3M kosztuje okolo 30-40 zl opakowanie 0.5 litra.
Wloknina tej samej firmy okolo 3 - 4 zl.
Zamiast matpasty mozesz uzyc np. Cifa..jak podpowiadal jeden z kolegow na forum - tez sie sprawdza..ale to juz poza cenzura. :x:

Mozna tez wymatowac na sucho - sa odpowiednie papierki na maszynke.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-01-31, 22:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Papieru 4000 u¿ywa siê na przej¶ciu!!! Przej¶cie jest to miejsce osadzenia siê odkurzu, który np: na jasnych kolorach potrafi zrobiæ siê ciemniejszy. Pierwsza metoda to polerka tego miejsce przed lakierowaniem po to ¿eby je oczy¶ciæ, a druga to oczyszczenie lakieru za pomoc± papieru 4000-5000. Po takim zabiegu nie trzeba nic polerowaæ po lakierowaniu i ¶ladu nie ma po przej¶ciu. Zauwa¿cie koledzy ¿e ¿aden rozcieñczalnik do cieniowania nie wgryza siê w stary lakier tylko rozpuszcza odkurz . Je¶li przej¶cie bêdzie zrobione na rysach od w³ókniny czy papieru 1200, bêdzie to trzeba pó¼niej wypolerowaæ i przy nie ostro¿nym podej¶ciu do polerki mo¿na zedrzeæ ca³y rozpuszczony odkurz. Pewnie ¿e da siê pó¼niej t± ró¿nicê za polerowaæ delikatniejsz± past±, ale jak tylko trochê lakier zmatowieje bêdzie widaæ kaszanê.
 

³ysy73 
Wys³any: 2011-02-01, 00:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
obcy_69 napisa³/a:
Pasta np. firmy 3M kosztuje okolo 30-40 zl opakowanie 0.5 litra.
Dok³adnie tyle p³acê ok. 40z³.
obcy_69 napisa³/a:
Zamiast matpasty mozesz uzyc np. Cifa..
Cif jest 10X tañszy ale pozostajê przy pa¶cie ;) Tym bardziej, ¿e bardzo, ale to bardzo rzadko tego u¿ywam. A dla czego, to napiszê ni¿ej po kolejnym cytacie.
Mart-Dent napisa³/a:
Zauwa¿cie koledzy ¿e ¿aden rozcieñczalnik do cieniowania nie wgryza siê w stary lakier tylko rozpuszcza odkurz
Mart-Dent napisa³/a:
da siê pó¼niej t± ró¿nicê za polerowaæ delikatniejsz± past±, ale jak tylko trochê lakier zmatowieje bêdzie widaæ kaszanê.
Jestem dok³adnie tego samego zdania. I nawet po niby najlepszym DP AK350. Dlatego te¿ -jak ju¿ nie raz pisa³em- staram siê -jak tylko siê da- nie bawiæ siê w ¿adne zapy³ki b¼dzi³ki, tylko dmuchn±æ ca³y element w klar. Mo¿e siê to komu¶ podobaæ, mo¿e nie, a ja pozostanê póki co przy swoim zdaniu i zawsze spokojnie ¶piê.
Pozdrawiam
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-01, 07:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Mart-Dent napisa³/a:
Papieru 4000 u¿ywa siê na przej¶ciu!!!

Zaraz zaraz Mart-Dent ..nie zrozumielismy sie..
fan_audi napisa³/a:
tzn wpylilem sie do polowy drzwi baza.a bezbarwny poszedl na cale drzwi

Ja odnioslem sie do tego przypadku..i nie widze zadnej potrzeby przygotowania elementu do tego typu naprawy papierem 2000 a co dopiero 4000.
Jezeli zas chodzi o wpylki na polowie przypuscmy elementu, to wychodze z tego samego zalozenia co @lysy73.

Jednak z ciekawosci zapytam..
Czy tym papierem 4000 usuwacie w miejscu przejscia cala strukture lakieru do zera, czy scinacie tylko jej wierzcholki ??.
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-01, 08:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Papierem 4000 nie da siê nic ¶ci±æ :D ledwie co widaæ ze co¶ by³o matowione, ale lakier pozbêdzie siê tej bardzo cienkiej warstwy utlenionego lakieru i brudu czy jak to tam nazwaæ. Oczywi¶cie tak jak piszecie pod bazê by³o by to debilizmem przygotowaæ powierzchniê takim papierem i te¿ siê z wami zgodzê ¿e je¶li mia³ bym siê baz± wpylaæ do po³owy drzwi to lepiej jest daæ klar na ca³y element.
 

obcy_69
Wys³any: 2011-02-01, 22:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Mart-Dent napisa³/a:
Papierem 4000 nie da siê nic ¶ci±æ

O to mi chodzilo wlasnie. Otoz dawno juz temu, sprobowalem zmatowic miejsce przejscia pod zaprawke na lakierze akrylowym-jednowarstwowym papierem 2000.
Za cholery tego nie moglem wypolerowac...a dlaczego.
Tak drobny papier zbiera tylko "wierzcholek" struktury ..reszta jest niedomatowana. Przy jakiejkolwiek probie polerowania ..lakier sie poprostu zarywa.
Stad jezeli juz musze zrobic jakas zaprawke..do matowienia przejscia uzywam wloknin.
Wloknina jestem w stanie dotrzec do zaglebien w strukturze...a co za tym idzie, jezeli zachodzi potrzeba - zapolerowac miejsce przejscia.

Chetnie tez poczytalbym Twojej metody Mart-Dent ...jesli chodzi o lakierowanie zaprawkowe. Bo jak pisales wyzej, nie polerujesz miejsca przejscia. Co prawda w znikomym stopniu korzystam z zaprawek - jestem jednak ciekawy. :)
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-02-03, 00:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
Po pry¶niêciu ostatniej warstwy klaru biorê przeno¶n± lampê jarzeniow±(co by dobrze widzieæ) przy¶wiecam sobie miejsce gdzie jest odkurz i pryskam delikatnie rozcieñczalnikiem do cieniowania a¿ do pe³nego rozlania siê odkurzu. Po wyschniêciu polerujê element najmocniejsz± past± ale omijam miejsce przej¶cia co by go nie naruszyæ. Delikatn± ju¿ jadê ca³y element.

Co do papieru i szlifowanie to przecie¿ mokry papier na rêce te¿ wchodzi bez problemu w zag³êbienia w morce i matuje i górki i do³ki.
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-03, 19:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Mart-Dent napisa³/a:
Co do papieru i szlifowanie to przecie¿ mokry papier na rêce te¿ wchodzi bez problemu w zag³êbienia w morce i matuje i górki i do³ki.

matuje ale koledze chodzi o to ze slabo scina chyba..??
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania