Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ansej
Wys³any: 2011-02-01, 21:07   Malowanie Plastiku
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam wszystkich,
Proszê nie pisaæ, ¿e by³o tego pe³no, ale my¶lê ¿e tego na czym mi zale¿y, to jeszcze nie, i przyda siê niejednemu pocz±tkuj±cemu. Chcê pomalowaæ plastiki od motoru. Chodzi mi o malowanie krok po kroku, bêdê robi³ to pierwszy raz.
1. PZP po³o¿yæ na wyszpachlowan± i zmatowion± powierzchniê czy szpachlê po³o¿yæ na PZP, i czy zmatowaæ PZP?
2. Jakiej firmy podk³ad bêdzie dla mnie najlepszy, byæ mo¿e s± jakie¶ którymi maluje siê ³atwiej, i czy podk³ad mo¿na rozcieñczaæ rozpuszczalnikiem, czy dodawaæ dodatku zwiêkszaj±cego przyczepno¶æ.
3. Chce pomalowaæ metalikiem, czy potrzebny do tego jaki¶ specjalny pistolet, jakiej firmy bazê i lakier polecacie i czy do obu uplastyczniacz czy tylko do bezbarwnego.
4. Utwardzacz do podk³adu, bazy i lakieru?
5. Czy kompresor musi podawaæ sta³e ci¶nienie? Mam taki domowej roboty, bez reduktora ci¶nienia.
 

kalbi 
Wys³any: 2011-02-01, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Ansej napisa³/a:
Proszê nie pisaæ, ¿e by³o tego pe³no
by³o tego w chu... cz³owieku szacunku dla innych, poszukaj sobie, podepnij sie pod dany temat i wtedy pytaj
_________________

 
 

kropen16 
Wys³any: 2011-02-01, 21:24   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
bylo ok miesiaca temu. dokladnie takie same pytanie. poszukaj a znajdziesz :cool: . powodzenia :spoko:
 
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-01, 21:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Ansej napisa³/a:
Jakiej firmy podk³ad bêdzie dla mnie najlepszy, byæ mo¿e s± jakie¶ którymi maluje siê ³atwiej, i czy podk³ad mo¿na rozcieñczaæ rozpuszczalnikiem, czy dodawaæ dodatku zwiêkszaj±cego przyczepno¶æ.
kupisz taki na jaki cie bedzie stac,z regoly czym drozszy tym lepszy,mimo ze nie zawsze,mozna rozcienczac,nawet trzeba,zalecana proporcja z regoly na tyle puszki....nie istnieja podklady dla amatorow,ktorymi maluje sie latwiej,lecz nie powiem ze nie ma roznicy zadnej ...
Ansej napisa³/a:
Chce pomalowaæ metalikiem, czy potrzebny do tego jaki¶ specjalny pistolet
niekoniecznie
Ansej napisa³/a:
jakiej firmy bazê i lakier polecacie i czy do obu uplastyczniacz czy tylko do bezbarwnego.
jak juz to do lakieru tylko...firma w zaleznosci od gotowki,ja moge polecic duponta baza ok 250zl/l lakier ok 100zl/l
Ansej napisa³/a:
Utwardzacz do podk³adu, bazy i lakieru?
utw. tylko do podkladu oczywiscie oryginalny i do lakieru do bazy nie,tylko rozcievczalnik bazowy w proporcj izgodnej z zaleceniem producenta
Ansej napisa³/a:
Czy kompresor musi podawaæ sta³e ci¶nienie? Mam taki domowej roboty, bez reduktora ci¶nienia.
dobrze by bylo inaczej utrudni ci to ciut prace, a oprocz skoro nie masz reduktora,oraz odwadniacza proponuje sposcic wode z niej i zakupic antysilikon i dolac kilka kropel do bezbarwnego zeby ci kropki nie powychodzily
[quote="Ansej"]
Ansej napisa³/a:
1. PZP po³o¿yæ na wyszpachlowan± i zmatowion± powierzchniê czy szpachlê po³o¿yæ na PZP, i czy zmatowaæ PZP?
nie do konca wiem o co ci chodzi.
a tak na marginesie to dam sobie jaja ogolic ze to wszystko jak bys poszukal to bys tu znalazl
 
 

Dono
Wys³any: 2011-02-03, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 16
Ansej, trafi³e¶ na z³e forum - ch³opcy tutaj nie maj± pojêcia o lakierowaniu. Ale nie martw siê, Dono Ci podpowie.

1. K³adziesz pzp, po 15 minutach k³adziesz na to podk³ad akrylowy, bez matowania itp. Szpachlujesz, podk³adujesz a¿ uzyskasz idealn± powierzchnie. W razie przetarcie siê do plkastiku powtarzasz w tym miejscu operacjê pzp>akryl. Do podk³adu proponujê dodaæ uelastyczniacza.
2. Jako¶æ podk³adu jest zale¿na od ceny ;) W mieszalni Ci doradz±. Ostatnio robi³em co¶ podk³adem za 20z³ - pora¿ka. Dodaje siê rozcieñczalnika w zale¿no¶ci od podk³adu, jest napisane na puszce. Zwykle 10-20%. Dodaæ uelastyczniacza jak ju¿ pisa³em - proporcjê podadz± Ci w sklepie w zale¿no¶ci od plastiku.
3. Specjalny pistolet nie, ale umiejêtno¶ci w przypadku metaliku ju¿ tak. Ja z regu³y robiê standoxem lub sikkensem - cena w stosunku do jako¶ci ok. Uelastyczniacz do bezbarwnego.
4. Utwardzacz do podk³adu w zale¿no¶ci od podk³adu np. 2:1, 5:1... Do bazy nie dajesz utwardzacza, tylko rozcieñczalnik z regu³y 2:1 i na to w ci±gu doby bezbarwny z uelastycznaiczem i utwardzaczem.
5. Reduktor ci¶nienia i filtr przydatna rzecz. Zw³aszcza przy metaliku, bo maj±c ró¿ne ci¶nienie ró¿nie ten lakier wyjdzie a tego nie chcemy.
6. Widzê, ¿e nie masz za bardzo pojêcia, wiêc mo¿e warto zacz±æ od poæwiczenia na innych rzeczach niz ukochany motocykl, zw³acza rzucaj±c siê od razu na plastik i w metaliku ;) Naprawdê bêdzie lepiej i taniej dla Ciebie jak dasz to do lakiernika ni¿ mia³by¶ co¶ spieprzyæ, a poæwicz sobie gdzie¶ lakiery jednowarstwowe, zawsze w razie czego mo¿esz spolerowaæ zaciek itp.
 

gugun 
Wys³any: 2011-02-04, 10:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Dono napisa³/a:
a poæwicz sobie gdzie¶ lakiery jednowarstwowe, zawsze w razie czego mo¿esz spolerowaæ zaciek itp
wszystko ok ale z tym zaciekiem to co to za roznica czy jednowarstwowy czy nie?? w jednym przypadku przecierasz do bazy w razie niepowodzenia a w 2 do podkladu.

no takze mysle ze masz juz kolego wszystko napisane na ten temat...teraz zostaje tylko probowac.
Dono napisa³/a:
nsej, trafi³e¶ na z³e forum - ch³opcy tutaj nie maj± pojêcia o lakierowaniu. Ale nie martw siê, Dono Ci podpowie.
nie chodzi o to,sadzac po ilosci twoich postow nie bywasz tu czesto,a wiekszosc tych co mogli by tu pomoc odpowiadali na podobne,lub te same pytanie typu jak pomalowac plastik juz dziesiatki razy wiec juz sie nie chce nikomu pisac po raz ktorys tego samego...ja osobiscie dlugo tu nie jestem a to juz 3-5 taki sam praktycznie temat,z tym ze ja jeszcze mam cierpliwosc:D
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-05, 08:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
gugun napisa³/a:
nie chodzi o to,sadzac po ilosci twoich postow nie bywasz tu czesto,a wiekszosc tych co mogli by tu pomoc odpowiadali na podobne,lub te same pytanie typu jak pomalowac plastik juz dziesiatki razy wiec juz sie nie chce nikomu pisac po raz ktorys tego samego...ja osobiscie dlugo tu nie jestem a to juz 3-5 taki sam praktycznie temat,z tym ze ja jeszcze mam cierpliwosc:D
Amen.Bo ja mam ju¿ do¶æ...
 
 

Dono
Wys³any: 2011-02-05, 09:09   
0
UP DOWN

Posty: 16
No tak, tylko jak zrobisz zaciek w akrylu to spolerujesz i nieraz nie trzeba nawet tego poprawiaæ, a jak zrobisz zaciek w metalicznej bazie to potem mo¿e byæ widaæ poprawkê jak siê to nieumiejêtnie zrobi.

PS jakby tematy by³y umiejêtnie opisywane to ³atwiej by by³o znale¼æ odpowiednie informacje. A jak kto¶ pisze "mam problem pomocy!!!!" to ciê¿ko znale¼æ odpowiednie info. To taka dobra rada dot. dzia³alno¶ci na forach ;)
 

Mattie 
Wys³any: 2011-02-05, 10:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 26
@Dono a mo¿e w³a¶nie dlatego programi¶ci wymy¶lili algorytm wyszukiwania który nie przeszukuje tylko tytu³ów a zag³êbia siê w ca³o¶æ i poszukuje konkretnej frazy w ca³ym temacie. W rozumieniu ¿e forum to nie kartka papieru któr± trzeba czytaæ ca³± aby siê czego¶ dowiedzieæ ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group