Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pizarro 
Wys³any: 2011-02-28, 21:04   zaprawki srebrny metalik
0
UP DOWN

Posty: 8
witam! ostatnio lakierowa³em dwa zderzaki i robi³em ma³a zaprawke na tylnym nadkolu (fiat brawa srebrny metalik). miejsce w ktorym byla rdza na tylnym nadkolu dokladnie oczyscilem i zabezpieczylem podkladem reaktywnym i akrylowyma nastepnie poszkachlowalem i dalem podklad.podk³ad przszlifowa³em papierem 800 a nastepnie 1200. miejsce w ktrorym chcialm zrobic przejscie zmatowalem 2500. dzien po lakierowaniu gdy chcialem spolterowac przejscie na ³aczeniu starego i nowego lakiero powstala ciemna krecha na ca³ej dlugo¶ci. dlaczego tak sie sata³o prosze o rady bo jestem poczatkujacym lakiernikiem. w nastpnym tygodniu mam do zrobienia zaprawki w mercedesie tez srebrny metalik co musze zrobiæ zeby to sie nie powtórzy³o
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-28, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Nie 2500,tylko najlepiej szara w³óknina z past± matuj±c±,2500 to za drobno,i prawdopodobnie dlatego nie by³o przyczepno¶ci,a przy polerowaniu zerwa³e¶ nowy lakier.Jak jeste¶ pocz±tkuj±cy,to nie baw siê w koñczenie klaru,tylko rób nim ca³y element.
 
 

pizarro 
Wys³any: 2011-02-28, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 8
ale musia³em robiæ to przej¶cie bo nie by³o gdzie zakonczyæ. A czy ¿ó³ta w³óknina jest te¿ dobra? a jak bêdê polerowa³ nastêpnym razem to przej¶æie to jak mam usun±æ ten odkurz?
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-02-28, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
No i w³a¶nie o to chodzi:skoro nie wiesz,to rób ca³y element.Odkurz zalewasz,¿e siê tak wyra¿ê,rozcieñczalnikiem do cieniowania zaraz po zakoñczeniu lakierowania.
 
 

pizarro 
Wys³any: 2011-03-01, 10:04   
0
UP DOWN

Posty: 8
w przysz³ym tygodniu mam robiæ zaprawki w mercedesie e klasa ten okularnik, zaprawki te maja byc robione na dwóch tylnych nadkolach i nie moge tam polakierowaæ ca³ego elementu bo te nadkola sa razem z tym s³ubkiem to jak mam to zrobic zeby by³o dobrze i ¿eby nie wysz³a mi ¿adna ciemna kreska na ³±czeniu starego i nowego lakieru

merc.jpg
tak wygl±da ten mercedes
Plik ¶ci±gniêto 249 raz(y) 17.9 KB

 

jacenty 741
Wys³any: 2011-03-01, 10:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ja zrobi³bym razem ze s³upkami,a¿ do przedniej szyby,albo odciêcie za pomoc± rozcieñczalnika do cieniowania w³a¶nie na s³upku w jego najcieñszej czê¶ci.Bo,de facto,tak powinno siê go u¿ywaæ,na du¿ych powierzchniach prawie zawsze bêdzie widaæ,zw³aszcza,jak robi siê to po raz...nawet 10.A ró¿nica kosztów zrobienia s³upka a¿ do szyby-10 z³.
 
 

pizarro 
Wys³any: 2011-03-01, 11:05   
0
UP DOWN

Posty: 8
a co poradzi³by¶ z tyln± klap±? na samym dole te¿ s± oznaki rdzy i trzeba to zrobiæ. jakby¶ to lakierowa³?
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-03-01, 11:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Przede wszystkim podstawowe pytanie:robisz to dobrze,czy na handel?Bo to okular,ulubione danie rdzy.Jak masz na dole klapy z zewn±trz rdzê,to otwórz j± i zobacz co siê dzieje pod spodem,bo prawdopodobnie jest ju¿ rdza pod mastyk±.A to wyrok ¶mierci dla ka¿dego elementu blacharskiego.Co do sposobu naprawienia:je¶li tylko w niewielkiej przestrzeni pod tablic±,to spróbowa³bym zrobiæ jak najmniej wychodz±c na zewn±trz przet³oczenia pod tablicê,a pó¼niej spróbowa³bym na tym w±skim kawa³ku pod tablic± lub pomiêdzy wnêk± na tablicê i lamp± na klapie urwaæ cieniowanie z pomoc± rozcieñczalnika do cieniowania.
Ale ogólnie staram siê unikaæ tego sposobu,i wolê zrobiæ ca³o¶æ bezbarwnym.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga