Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zibi86
Wys³any: 2011-03-03, 22:29   Srebrny metalic wypyliæ resz czy muszê podk³adowaæ ca³y bok?
0
UP DOWN

Posty: 54
Witam!
Mama pytanko mia³em ma³a przygodê podczas zimy otar³em siê o s³upek i niestety czeka mnie malowanko. W sumie zanim to auto sprowadzi³em to wczesniej kiedys by³ malowany tylny b³otnik ma inny odcieñ. Chcia³bym to zrobiæ tak ¿eby nie by³o ró¿nic wiêæ bedê lakierowa³ ca³y bok i nie wiem czy muszê zapodk³±dowaæ na nowo ca³y bok pod³adem w celu odizolowania starych powlok bazy czy wystarczy resztê zmatowaæ p1200 i wypyliæ baz± i zamkn±æ lakierem. Wiem ¿e srebrny jest bardzo wymagaj±cym lakierem i bojê siê zeby stara baz± z now± mi siê nie zgryz³a a chce to zrobic dobrze bo robie to dla siebie. Dorad¼cie co¶ jak by¶cieto zrobili.
Czerwone kropki to miejsce uszkodzenia.
Z góry dziêkuje za pomoc


Uploaded with ImageShack.us
 

Mart-Dent
Wys³any: 2011-03-03, 23:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
zibi86, We¼ przeczytaj to co napisa³e¶, a potem sobie odpowiedz czy na pewno chcesz siê za to braæ.
 

zibi86
Wys³any: 2011-03-04, 00:29   
0
UP DOWN

Posty: 54
napewno z lakierowaniem mam doczynienia ale wole zapytac jakby bylo lepiej od tego jest to forum
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-04, 00:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego ,z tego co napisa³e¶ jasno wynika ¿e nie masz pojêcia jak sie za takie "co¶ wzi±¶æ" :tak: (bez urazy ;) ) Widaæ ¿e wiesz "¿e gdzie¶ dzwoni± tylko nie wiesz dok³adnie gdzie ,kto ,i w jakim ko¶ciele" ;) Wnioskuje ¿e nie masz doswiadczenia i jeszcze nie robi³e¶ ¿adnych napraw lakierniczych a "wiedze" posiad³e¶ z "podobnych tematów" :tak:
Srebrny kolor jest bardzo wymagajacy i wierz mi ¿e wymaga naprawde do¶wiadczenia :tak: Poniewa¿ ju¿ masz jeden b³otnik w innym "odcieniu" ,tak¿e teraz mo¿esz mieæ jeszcze dodatkowo "smugi" ,"chmurki" itp. na ca³ym boku :tak:
Co do tej "twojej naprawy" to je¶li ca³y bok masz "³adny" (bez ubytkow w lakierze ,rys ,zadrapañ ,wgniotek itp.) a tylko te zaznaczone miejsca s± "uszkodzone" to "naprawiasz" tylko w tych miejscach koñcz±c podk³adem akrylowym 2K :tak: natomiast reszte musisz tylko zmatowiæ (a nie k³a¶æ na ca³y bok podk³ad) :tak:
Pozdrawiam! I powodzenia kolego! :spoko:
 

obcy_69
Wys³any: 2011-03-04, 07:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Robertlodz09 napisa³/a:
Co do tej "twojej naprawy" to je¶li ca³y bok masz "³adny" (bez ubytkow w lakierze ,rys ,zadrapañ ,wgniotek itp.) a tylko te zaznaczone miejsca s± "uszkodzone" to "naprawiasz" tylko w tych miejscach koñcz±c podk³adem akrylowym 2K natomiast reszte musisz tylko zmatowiæ (a nie k³a¶æ na ca³y bok podk³ad)


Co sie oczywiscie bardzo rzadko zdarza. Przewaznie na przedniej czesci blotnika przedniego jest wiele obic po kamienich, na pozostalych prawdopodobnie jest ich mniej, rowniez jakies glebsze rysy - wymagaja niestety podkladowania.
Srebro nie wybacza potkniec przy przygotowaniu powierzchni.
Dlatego obejrzyj elementy wnikliwie , a one podyktuja Ci ktory wariant wybrac. :tak:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group