Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
McKansy 
Wys³any: 2010-08-08, 13:41   Pomoc przy lakierowaniu MDF
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Katowice
Jako, ¿e jestem nowy na tym forum, witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;)

Koledzy, po prostu b³agam o pomoc, gdy¿ mam niecodzienny problem. Postanowi³em sobie zrobiæ w³asne kolumny g³o¶nikowe z p³yt MDF, oczywi¶cie upar³em siê na czarny lakier po³ysk. Nie czekaj±c zbyt d³ugo po sklejeniu kolumn (ok. 2dni) pojecha³em na zakupy, kupi³em podk³ad do metalu (jako podk³ad pod lakier, bo w Castoramie nie by³o ¿adnego podk³adu do drewna), do tego w innej hurtowni lakier "Renolak P" + rozcieñczalnik do tego.

Wzi±³em siê do pracy, najpierw podk³ad natryskowo na wyszlifowany, surowy MDF, pó¼niej drugi raz po wyschniêciu, na to szpachla, wyszlifowa³em i jeszcze raz podk³ad (obwia³em siê, ¿eby nie by³o ró¿nic w kolorze, bo podk³ad szary a szpachla bia³a). Po ok. 2 dniach od wyschniêcia ostatniej warstwy podk³adu, wyszlifowa³em wszystko idealnie, ¿e powierzchnia by³a prawie jak lustro. No wiêc lakierujemy - po³o¿y³em zgodnie z instrukcj± na puszcze dwie warstwy lakieru "Renolak P" z odstêpem ok. 20min .
Pisa³o te¿, ¿e czas schniêcia wynosi do 48h w temp. 20°C, tymczasem ja czekam ju¿ drugi tydzieñ, a lakier wci±¿ jest miêkki - po³o¿y³em na kolumnê kawa³ek pozosta³ego mi MDF'u i na nastêpny dzieñ zosta³ wyra¼ny ¶lad, po prostu siê przyklei³o :shock:

Nie wiem co jest tego powodem, ¿e nie wysch³o do koñca... i chyba nie wyschnie ;( W dodatku (domy¶lam siê, ¿e jest to z mojej winy, ¿e nie odczeka³em) pojawi³y siê w miejscach ³±czenia p³yt wyra¼ne uskoki - tak jakbym tego w ogóle nie wyszlifowa³ po sklejeniu.

Znajomy lakiernik powiedzia³, ¿e mo¿e lakier kupi³em stary? Na puszcze data wa¿no¶ci do pa¼dziernika b.r. - czyli chyba prawie nic...

Bardzo proszê o pomoc, co mam teraz zrobiæ? Fakt, ¿e straci³em prawie stówê na lakier i podk³ad, ale jestem przygotowany na to, ¿e bêdê musia³ na nowo to przeszlifowaæ do go³ej p³yty i zacz±æ od nowa.

Z góry bardzo, bardzo dziêkujê za wszelkie porady,
Pozdrawiam!
 
 

magik16 
Wys³any: 2010-08-08, 14:12   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 4 razy
Posty: 57
Sk±d: Mokrzeszów
Jakis utwardzacz do tego by³??? nie malowalem renolakiem ale jak nie bylo dwuskladnikowego to chyba raczej po dacie waznosci
 
 

McKansy 
Wys³any: 2010-08-08, 14:14   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Katowice
No niestety, ale nie :nie:

Zastanawia mnie te¿ bardzo, dlaczego porobi³y siê widoczne ³±czenia MDF'u, które czuæ po palcem (takie ró¿nice wysoko¶ci na oko 0,1mm) :/
 
 

magik16 
Wys³any: 2010-08-08, 17:24   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 4 razy
Posty: 57
Sk±d: Mokrzeszów
Nie pomoge ci przy takich rzeczach bo nie wiem za bardzo:/ . poczekaj trochê a napewno kto¶ ci pomoze tutaj na forum
 
 

elbameb 
Wys³any: 2011-03-13, 11:50   
0
UP DOWN
ELBAMEBLAK

Posty: 3
Sk±d: Starogard gd
po pierwsze p³yte mdf klei sie na klej dwusk³adnikowy nie pamietam w tej chwili nazwy ale drugim sk³adnikiem jest sól ele nie kuchenna (po innych klejach powstasa pêkniecia i szczeliny na ³±czeniach) a zeby pomalowac p³yte mdf to polecam lakiery ica do malowania mdf a technologicznie pierwsza warstwa to izolant (NA WASKIE P£ASZCZYZNY NAWET DWUKROTNIE) nastêpnie podk³ad no i farba po³ysk no ne prubuj zaoszczedzic na utwardzaczach ,podk³adach lub rozpuszczalniku innej firmy a zanim zaczniezs lakierowac to kup filtr osuszaj±cy pierwszy wstêpny do 5 mikronów i i drygi dok³adny do jednego mikrona
 

elbameb 
Wys³any: 2011-03-13, 12:40   
0
UP DOWN
ELBAMEBLAK

Posty: 3
Sk±d: Starogard gd
ten klej to mocznik
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi