Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
the,bo
Wys³any: 2011-01-13, 18:59   wyjasnijcie mi cos?
0
UP DOWN

Posty: 95
Sk±d: okolice mielca
witam
ogladajac filmiki na youtube napotkalem sie na 2 filmiki
i cos mi sie nie zgadza w tresci tych filmikuw


1 szpachlowanie zderzaka

http://www.youtube.com/watch?v=9fVk6wG7-Ws

pytanie : czemu gosciu nie daje pzp na zderzak przed szpachlowaniem tylko kladzie na goly zderzak ????

szpachla mu nie odejdzie??







2 szpachlownie maski

http://www.youtube.com/wa...feature=related

pytanie : czemu klad szpachle na gola blache jak powinno sie pierw reaktywny dac a potem akryl i szpachla a on robi to odwrotnie??

moze ja czegos nie rozumie

prosze o odpowiadanie
 

kropen16 
Wys³any: 2011-01-13, 19:06   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
On tak zrobil bo zrobil na ''sztuke'' odpadnie to za jakis czas
 
 

kubazjan
Wys³any: 2011-01-13, 19:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
nie zrobil na sztuke...i napewno nic mu nie odpadnie...Zderzak najpierw zmatowa³ czyli przyczepnosc dla szpachli jest.Nascie lat temu nie bylo ogolnie dostepnych podkladow na plastik w kazdym badz razie nie tak dostepne jak teraz.Robilo sie dziesiatki zderzakow i nigdy nic nie odpad³o ;) Co do maski to tez nic sie dziac nie powinno jesli przygotujesz tak a nie inaczej powierzchnie...wiele razy tak robilem i i bylo git.Rzeczywiscie reaktywny gosc kladzie dopiero na szpachle ale widocznie w niczym to nie przeszkadza i wedlug producenta tak sie wlasnie powinno robic.Wierzcie mi...po takiej obrobce nic nie odpada. :spoko:
 

the,bo
Wys³any: 2011-01-13, 19:47   
0
UP DOWN

Posty: 95
Sk±d: okolice mielca
kubazjan, to nasuwa sie pytanie tak jak piszesz :

"Zderzak najpierw zmatowa³ czyli przyczepnosc dla szpachli jest.Nascie lat temu nie bylo ogolnie dostepnych podkladow na plastik w kazdym badz razie nie tak dostepne jak teraz.."

to po jakiego dziada dawac pzp jak piszesz ze


"Robilo sie dziesiatki zderzakow i nigdy nic nie odpad³o"

zawsze to taniej wjdzie jak sie go nie da (jeszcze akrl dochodzi) !!!!



a co do maski to mi ten reaktywny nie daje tez takiej izolacji co by na gola blache dac pomiedzy blacha a szpachla mog± ognisko rdzy powstac


no niewieem co myslec mi tez sie wytaje ze zrobili pokazówke ale nie jest to profesjonalne
 

kubazjan
Wys³any: 2011-01-13, 20:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
no zgadza sie z tym zderzakiem...szczerze to wlasnie tak robie..nie bawie sie w pzp przed szpachlowaniem.Oczywiscie szpachel typowy do plastikow.Przed polozeniem podkladu to i owszem.Z ta maska i reaktywnym...ja robie odwrotnie...czyli reaktywny,podklad i dopiero szpachla chyba ze nie ma ognisk rdzy to wtedy szpachluje nie kladac reaktywnego...Mysle ze koles nie robil by popeliny reklamujac materialy Trotona... :blee: Widocznie taka technologia.Ja tam nie robie na Trotonie to nie wiem czy gosc zrobil to poprawnie czy nie. :spoko:
 

the,bo
Wys³any: 2011-01-13, 20:02   
0
UP DOWN

Posty: 95
Sk±d: okolice mielca
a ogulnie stosujesz pzp czy nie

a jak tak to kiedy????
 

kubazjan
Wys³any: 2011-01-13, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
pzp stosuje jak mam do polakierowania np;zderzak na(najczesciej zamiennik ze sklepu),albo listwy jesli ktos ma taki kaprys,na lusterka czy inne tego typu rzeczy.Taki nowy zderzak matuje w³oknina a potem dla swietego spokoju daje pzp po calosci i klade podklad.Niby te zderzaki sa juz w podkladzie ale ja tam wole nie miec zdnych sensacji. ;)
 

rally134
Wys³any: 2011-01-13, 20:27   
0
UP DOWN

Posty: 6
a jak procedura ma siê, je¶li zderzak plastik by³ ju¿ wcze¶niej malowany?podk³ad do plastiku siê daje?
 

kubazjan
Wys³any: 2011-01-13, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
jesli zderzak byl juz wczesniej lakierowany a Ty chcesz go sobie przemalowac to nie musisz dawac pzp...choc mozna bo jak widac jest to Podklad Zwiekszajacy Przeczepnosc czyli tak naprawde mozna go dawac tylko po co?Jesli zmartujesz stary lakier lub podklad to wtedy juz tylko lakier.PZP stosuje sie raczej na nowe czesci(zderzaki) ale jesli klient chce przelakierowac listwy boczne w aucie pod kolor nadwozia albo ma zderzak czesciowo polakierowany chce zeby caly byl w kolorze...
 

rally134
Wys³any: 2011-01-13, 20:35   
0
UP DOWN

Posty: 6
czyli mat, podk³ad akryl, akryl i gotowe?
 

rally134
Wys³any: 2011-01-13, 20:38   
0
UP DOWN

Posty: 6
czyli mat, podk³ad akryl, akryl i gotowe?
 

kubazjan
Wys³any: 2011-01-13, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
zgadza sie... :spoko:
 

obcy_69
Wys³any: 2011-01-13, 21:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Ponad dwadziescia lat temu jak zaczynalem przygode z lakiernictwem..takie koncerny jak Sikkens np..a i wiele innych, w swojej technologii naprawy zalecaly nakladanie szpachlowek na gola blache. Dzisiaj trend jest juz troche inny.
Na odczyszczona ze rdzy blache zalecaja podklad reaktywny + akrylowy..
Na blache ktora nie nosila sladow ciaparachy wystarczy podklad epoksydowy..

Osobiscie gdy mam na plastiku miejsce do zaszpachlownia (golym plastiku)..dla swietego spokoju daje ten PZP + akrylowy z dodatkiem uplastyczniacza..i dopiero wtedy szpachluje.
Nastepne warstwy tez z uplastyczniaczem..% uzalezniam od gietkosci plastiku.
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-01-13, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
kubazjan napisa³/a:
nie bawie sie w pzp przed szpachlowaniem
I ca³e szczê¶cie,bo nie mo¿na k³a¶æ szpachlówki poliestrowej na pzp,musi byæ na³o¿ona warstwa podk³adu akrylowego.
 
 

wsmpw 
Wys³any: 2011-03-20, 13:30   
0
UP DOWN
Pawe³ WSM


Pomóg³: 1 raz
Posty: 85
Sk±d: Pabianice
witam odgrzeje trochê temat bo nie mam jasno¶ci,a mianowicie chodzi mi o nak³adanie szpachli na podk³ad akrylowy 2k ..matujemy go oczywi¶cie przed po³o¿eniem jej najlepiej w³óknink±??
i jeszcze jedno mam pzp i jest on taki jakby bursztynowy (kolor) i gêsty to siê czym¶ rozcieñcza?? dosta³em go od znajomego wiêc nie wiem..
licze na wyrozumia³o¶æ i rade
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-03-20, 16:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Pzp jest produktem gotowym.Podk³ad powiniene¶ zmatowaæ przed szpachl± papierem ¶ciernym 240,w trudno dostêpnych miejscach mo¿esz zaryzykowaæ w³óknin±,najlepiej zielon±.
 
 

wsmpw 
Wys³any: 2011-03-20, 19:44   
0
UP DOWN
Pawe³ WSM


Pomóg³: 1 raz
Posty: 85
Sk±d: Pabianice
no ok ale ten mój pzp jest do¶æ gêsty :shock: bo chyba sta³ d³ugo i rozpuszczalnik odparowa³
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group