Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kucu
Wys³any: 2011-03-24, 22:51   Poprawki lakiernicze: ubytki klaru, obtarcia i rysy.
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam. Od razu uprzedzam ¿e jestem ca³kowicie zielony w kwestii malowania i proszê o wyrozumia³o¶æ :) Trochê postów ju¿ przeczyta³em na ten temat ale bêdê mia³ kilka pytañ.

A wiêc posiadam Alfê Romeo (srebrno-niebieski metalic) a w niej zacz±³ odpadaæ klar w okolicach nadkoli (w niektórych miejscach s± to niewielkie odpryski ale w jednym ju¿ jest odpad wielko¶ci piê¶ci i ci±gle siê powiêksza) i chcia³bym siê dowiedzieæ czy mogê to poprawiæ w taki sposób ¿e zmatowie ten obszar papierem wodnym 1000-2000 i pokryje lekko klarem? Czy da to zadowalaj±cy efekt?

Kolejne pytanie dotyczy ju¿ rys i obtaræ do go³ej blachy. To równie¿ chcia³bym zamalowaæ i chcia³bym siê dowiedzieæ czy dobrze zrozumia³em technologie wykonania. Chodzi o to ¿e najpierw zeszlifuje rdze (bo w niektórych miejscach ju¿ siê pojawi³a), nastêpnie odt³uszczenie benzyn± ekstrakcyjn±, na³o¿enie podk³adu (i pytanie czy w mieszalni lakierów pomog± mi to dobraæ?), na³o¿enie bazy i klar. Proszê mnie poprawiæ je¶li co¶ ¼le zrozumia³em ;P

Z góry dziêki za pomoc.
 

mezotr 
Wys³any: 2011-03-24, 23:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
kucu napisa³/a:
A wiêc posiadam Alfê Romeo (srebrno-niebieski metalic) a w niej zacz±³ odpadaæ klar w okolicach nadkoli (w niektórych miejscach s± to niewielkie odpryski ale w jednym ju¿ jest odpad wielko¶ci piê¶ci i ci±gle siê powiêksza) i chcia³bym siê dowiedzieæ czy mogê to poprawiæ w taki sposób ¿e zmatowie ten obszar papierem wodnym 1000-2000 i pokryje lekko klarem? Czy da to zadowalaj±cy efekt?

nie, jezeli odwarstwia sie klar od bazy to trzeba zeszlifowac miejsce uszkodzone do podkladu(sprawdz bo pewnie klar bedzie odwarstwial sie na ca³ym elemencie, ), na³ozyc podk³ad,baze i bezbarwny od poczatku.

co do pyt.2 w mieszalni pomoga dobrac,
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime