Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adamvariant
Wys³any: 2011-03-27, 21:40   Po jakim czasie mogê po³o¿yæ klar
0
UP DOWN


Posty: 31
Witam , mam ma³y problem , bêdê malowa³ motocykl bia³± per³±, potem na to aerograf i klar i tu moje pytanie.

Po jakim czasie od na³o¿enia bazy (per³y) powinienem po³ozyæ klar? (bior±c pod uwage ,¿e bêdê wykonywa³ aerograf to troszkê to potrwa) mogê po kilku dniach po³o¿yæ dopiero klar?
je¶li tak to proszê o info jak po takim czasie przygotowac bazê z grafik± airbrush ¿eby dobrze klar z³apa³ i nic sie nie rozwarstwia³o, ³uszczy³o itp

pozdrawiam i dziêkujê za odpowiedzi
 

kropen16 
Wys³any: 2011-03-27, 21:52   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
niby do 12 godzin nastepuje wiazanie chemiczne pomeidzy baza a klarem ale wylal bym klar po max6 godzinach
 
 

mezotr 
Wys³any: 2011-03-27, 22:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
jezeli masz skomplikowana grafike i mozesz sie nie wyrobic w tym czasie z nia, proponuje polakierowac biala perla i klarem, potem zmatowic p800-1000, zrobic grafike i jeszcze raz polakierowac klarem :cool:
 
 

Dawid1989 
Wys³any: 2011-03-27, 23:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
bo tak jak mezotr, pisze powinno sie robiæ. Bo ew.jak cos spaprasz to zmyjesz nitrem lub zetrzesz. a tak to bêdziesz musia³ znów robiæ podstawe z bia³ej per³y.
 

maciek 
Wys³any: 2011-03-28, 01:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 21
Mo¿na po kilku dniach po³o¿yæ bezbarwny, na przesuszon± bazê trzeba prysn±æ cienk± warstwê preparatu do od¶wie¿ania bazy np. standox basislack farblos 020 73951, i po odparowaniu nak³ada siê bezbarwny. Taki preparat ma te¿ spies hecker i ppg.
 
 

Mattie 
Wys³any: 2011-03-28, 08:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 26
Hmm nie jestem lakiernikiem z zawodu ale np w karcie technicznej DuPont Centari6000 jest napisane ¿e mo¿na aplikowaæ bezbarwny(clearcoat) po max 3 dniach od na³o¿enia bazy (basecoat). w tabelce "Clearcoat application" chyba ¿e co¶ ¼le rozumiem ale nie wydaje mi siê.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group