Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomo¶æ
gcienki
Wys³any: 2007-01-21, 21:13   Zderzak - jak pomalowaæ POMOCY!!!!!!!!!!!
0
UP DOWN

Posty: 10
Mam zderzak w kolorze nadwozi. nieztety zderzak zosta³ zdewastowany posiada on g³êbokie rysy jak i odpryski po kamieniach. jeli kto¶ by byl mi³y i powiedzia³ jak ma to naprawiæ by³ bym wdziêczny. W szczegulno¶ci chodzi mi jakiej szpachli u¿yc i jakiego podk³adu oraz jak przygotowaæ ca³o¶æ do lakierowania. Dziêki i pozdrawiam

[ Dodano: 2007-01-21, 21:15 ]
Wogo;e jak kto¶ by³ by tak mi³y i napisa³ mi jak mam to zrobiæ by³ bym ju¿ ca³kowicie zadowolony
 

kkazik40
Wys³any: 2007-01-23, 23:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 23
Sk±d: G³ubczyce
Witam
1. Proponuje zacz±æ od dok³adnego umycia ciep³± wod± z dodatkiem jakiego¶ detergentu , oczywi¶cie z obu stron.
2.Nastêpnie dok³adnie umyæ ¶rodkiem do usuwania silikonu ca³y element w celu pozbycia siê smo³y itp.zanieczyszczeñ.
3. Je¿eli ¿derzak jest ca³y do malowania, to proponujê uszkodzon± warstwê zeszlifowaæ maszynowo papierem P320,poprawiæ rêcznie na mokro P800>P1200.Wszystkie rysy i odpryski, które nie da³y siê usun±c podczas tej operacji, nale¿y dok³adnie rêcznie domatowaæ(ma to wp³yw na ostateczny wygl±d).Je¿eli pozosta³y jakie¶ fragmêty starej pow³oki lakieru, to nale¿y robiæ szerokie przej¶cia ( lakier-tworzywo).
4. Nastêpnie znowu dok³adne mycie i po wysuszeniu dok³adnie nale¿y odt³u¶ciæ ca³± powierzchniê (najlepiej jak ju¿ szmatka nie barwi siê podczas odt³uszczania)
5. Poczekaæ a¿ dok³adnie odparuje ,zale¿y to od warunków i od srodka jaki u¿yty zosta³ do odt³uszczenia(dobry efekt daje rozcienczalnik antystatyczny, polecany do tworzyw) komora min.15minut, gara¿ napewno du¿o d³u¿ej.
6. Natrysk warstwy gruntuj±cej na miejsca zeszliwowane do tworzywa.(np. ¶rodek zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ NOVOL) to te¿ musi dok³adnie odparowaæ.
7. Natrysk warstwy podk³adu np. 2K z dodatkiem uelastyczniacza ( niezbyt grubo).
8. Szpachlowanie rys i odprysków ( mo¿na u¿yæ szpachlówki wykañczaj±cej , na drobne rysy i odpryski, lub ogólno dostêpnych szpachlówek do tworzyw).
9. Szpachlowane miejsca pokryæ np.2K z dodatkiem uelastyczniacza ,( je¿eli przeszlifowane s± miejsca do tworzywa to powtórzyæ punkt 6.)
10.Lakier nawierzchniowy tak¿e z dodatkiem uelastyczniacza.

Wiem ¿e s± to operacje czasoch³onne , ale wed³ug mnie jest to minimum dobrze wykonanej pracy.
Oczywi¶cie mo¿na i te¿ tak: zaraz po punkcie 5. szpachlowaæ, nastêpnie podk³ad nawet bez uelastyczniacza.
Mi³ej pracy
Pozdrawiam
 

gcienki
Wys³any: 2007-01-29, 10:41   
0
UP DOWN

Posty: 10
Czyli ma miejsca zadrapane seszlifowaæ nastêpnie oczywi¶cie odt³uszczenie szpachla, szlifowanie spzachli. Nastêpnienie na miejsce szpachlowane warstewka pdk³adu nuelastyczniaczem. Po tym wszystkim zmatowienie ca³ego zderzaka odt³uszczenie i lakier równie¿ z domieszk± uelastyczniacza.
A je¿eli nie mam pistolety moge nak³adaæ lakierem w sprayu mieszalnie lakierów nabijaj± lakier d puszki. Jaki bêdzie efekt tego bo je¿eli mizerny to zakupie pistolet lakierniczy ale bêdzie trzba poniesc dodatkowe koszty
 

kkazik40
Wys³any: 2007-01-29, 20:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 23
Sk±d: G³ubczyce
Witam
Widzê ¿e pierwszy raz bêdziesz co¶ takiego robi³.
To co napisa³em w odpowiedzi na twoje zapytanie jest absolutnym minimum. Wszelakie inne formy napraw tworzyw sztucznych, które odbiegaj± od procedur, np. jakie zaleca producent samochodu, s± tylko ¶rodkiem zaradczym , który nie daje nam gwarancji.
Zapomnia³em dodaæ, ¿e dobrze jest sprawdziæ na wstêpie naprawy z jakim tworzywem mamy do czynienia.
Bowiem niektóre tworzywa naprawdê nastrêczaj± sporo k³opotu, przy naprawie.
Tak wiêc proponujê aby¶ spróbowa³ to zrobiæ, jak tylko najlepiej bêdziesz potrafi³.
 

gcienki
Wys³any: 2007-01-29, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 10
Pierwszy pierwszy. Ale dziêki postaram sie jak najlepiej to zrobiæ
 

mateusz999 
Wys³any: 2007-04-08, 22:08   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
witam mam podobny problem i jak zrobi siê cieplej to zabieram siê za zderzak i tu moje pytanie. jak pujde do sklepu to wiem ze ¶rodek zwiekszaj±cy przyczepno¶æ kupie od razu choæby zwyk³y motip ale co do podk³adu 2k + uelastyczniacz to ju¿ nie mam pojêcia gdzie to dostaæ mo¿e mi kto¶ pomóc?

[ Dodano: 2007-04-14, 12:07 ]
czy kto¶ z ³aski swej mi odpisze?
 
 

kkazik40
Wys³any: 2007-04-16, 18:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 23
Sk±d: G³ubczyce
Witaj
Podk³ad 2k, to jest po prostu dwusk³adnikowy podk³ad, np. NOVOL 5+1, 3+1 itd.
Uelastyczniacz (np. NOVOLa)to jest co¶ co zapobiega pêkaniu lakieru na powierzchniach elastycznych, dodaje siê go do lakieru , jak i równie¿ do podk³adu w ilo¶ci 10 do 30 procent, gotowej mieszanki. S± i inne uelastyczniacze, które mog± ró¿niæ siê proporcj± mieszania.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga