Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Robertlodz09 
Wys³any: 2011-11-30, 23:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego Gugun: Taki rozpylacz do tego FLG to najszybciej kupisz u dystrubutora tych pistoletów :tak: Tylko chyba cena troche jest wysoka ale mo¿esz wej¶æ na strone 2W w £odzi i sprawdziæ. Maj± przedstawicielstwo DeVilbissa i wszystkie czê¶ci mo¿na u nich zamówiæ lub kupiæ bezpo¶rednio. Pozdrawiam! :spoko:
 

senior
Wys³any: 2011-12-01, 00:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Sw.Piotrek: DV GTI PRO T1 i T2 oraz Sata 3000 1,4 RP
Tych gunów nie da siê porównaæ ze sob± bo s± zupe³nie inne. Osobi¶cie wole zdecydowanie DV ale s±dzê ¿e gdybym mia³ mo¿liwo¶æ polakierowania najnowsz± Supernow± WS400 1,4HD CLEAR to zapewne raczej by³by to mój pistolet marzeñ do akryli {patrz±c na parametry oraz opinie o marce - a i sam wygl±d te¿} Lecz ciê¿ko j± dostaæ bo Iwata ma najs³absz± chyba dystrybucjê - nawet ciê¿ko jest siê cokolwiek dowiedzieæ a co dopiero przetestowaæ. Zwyk³ego WS4001,3 CLEAR mia³em w rêku - miodzio tyle ¿e dla mnie strasznie wolny...
A moja Sata? Ot mam j± bo wzi±³em w wymianie {bo normalnie bym nie kupi³} a trzymam bo wynalaz³em dla niej zadanie które ¶wietnie spe³nia wiêc jest póki nie polegnie - a z jej przebiegiem trochê to potrwa :)
Tak¿e w wyborze DV VS Sata dla mnie wybór jest oczywisty: DV. Lecz mimo tego i tak my¶lami jestem za Iwat± i kiedy¶ mo¿e........... Ale czas poka¿e.

GUGUN. Nie mam ¿adnych bebechów od DV. I nie ³atwo je chyba znale¼æ BO TO NIE SATA I SIÊ NIE SYPIE :D :D
A tak na ca³kiem powa¿nie to je¶li nie masz serca to wywal tego FLG na All.... i oddaj tego gniota za ile kto da i nawet wspomnienia nie bêd± Ciê drêczy³y. A je¶li masz serce to rypnij raz m³otkiem 5kg albo o glebê i wywal na z³om i te¿ bêdzie git. Nie reanimuj bo nie op³aci siê i nie warto bo to syf {moim zdaniem}.
 

jarbia
Wys³any: 2011-12-01, 01:11   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Senior , ja mam supernov± ws400 1,4 clear zwyk³± nie hd ,ale jak jeste¶ z mojej okolicy (Gniezno), to wypo¿yczê Ci na parê dni do wypróbowania .Chêtnie bym pozna³ opinie fachowca o tym gunie ,bo niestety tylko ja amator o¶mieli³em siê napisaæ moje spostrze¿enia o nim .Dystrybutorzy chyba nie maja pojêcia jak siê sprzedaje takie co¶ ,albo co¶ z tymi pistoletami nie tak ?
Pozdrawiam
 

senior
Wys³any: 2011-12-01, 08:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Witam JARBIA. Dziêkuje za zaufanie oraz propozycjê, lecz niestety mieszkam daleko od Ciebie a poza tym powiem Ci szczerze ¿e nigdy nie wzi±³bym guna od nie znanej mi osoby - chyba ze sta³aby obok mnie. Pistolet {dobry} to nie jest narzêdzie do po¿yczania.
Ten gunik co masz z pewno¶ci± jest du¿o szybszy od wersji 1,3 któr± mia³em w rêku {1,3=170ml/min a 1,4=190ml/min} ale s±dzê ¿e i tak by³by mi za wolny.
Wnioski takie wyci±gam z porównania do Iwaty W400 LV2 która z dysz± 1,4 ma przepustowo¶æ 210ml/min http://www.anest-iwata.pl...tre/w400_uk.pdf i mog³aby byæ szybsza {a tym bardziej przy szerszym strumieniu natrysku który ma do¶æ mizerny}
A SUPERNOWA WS400 1,4HD ma przepustowo¶æ 240ml/min http://www.supernovaspray.com/pdf/supernova_uk.pdf wiêc wnioskujê ¿e by³bym ca³kiem happy.

Poza tym jam nie fachowiec. Ot taki skromny malasz samochoduff. Uwa¿am ¿e robiê to na pewno na zadowalaj±cym i uczciwym poziomie, a czy idealnie? Nie, bo u ka¿dego kto¶ kto siê zna co¶ tam zawsze wynajdzie. Ja sam u siebie nie raz chrz±knê lub cmoknê bo wyczajê co¶ co ma³o kto zobaczy ale mi ju¿ wpad³o w oko - oczywi¶cie najczê¶ciej przed z³o¿eniem do kupy bo po nim to ju¿ {na ogó³ praktycznie} nic nie widaæ. Od taki normalny lud¼ jestem ;)
Co do dystrybucji Iwaty to nie maj± za du¿ego pojêcia ale powodem mo¿e byæ taka znikoma ilo¶æ sprzedawanych tych gunów ¿e nie ma nikomu sensu zatrudniaæ kogo¶ do¶wiadczonego czy te¿ wysy³aæ go do Japonii na jakie¶ szkolenia czy co¶ w tym stylu. A szkoda bo to ¶wietna marka.
Tylko nie wiem czy nie jest ju¿ przy pó¼no na jej wybicie. Chocia¿ jako¶ci± po woli ale siê reklamuje. Lecz trzeba by³o to ostro zrobiæ wcze¶niej minimum 10 lat temu na tak ostro i wrêcz bezczela jak Sata a teraz podejrzewam ¿e to o Sacie ma³o kto by wiedzia³ a Iwata by³aby najpopularniejsza. Ale nie ma co gdybaæ bo jest jak jest.
Wa¿ne ¿e mimo ¿e z oporami to da siê to w ogóle wyrwaæ i u nas i w UK bo tam o to ³atwiej. W USA te¿ ale tam s± zupe³nie inne modele: u nas W400 a tam LPH400, u nas SUPERNOVE WS400 a tam LS400,.............. "Inny ¶wiat" :)
Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-01, 10:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jarbia napisa³/a:
Chêtnie bym pozna³ opinie fachowca o tym gunie ,bo niestety tylko ja amator o¶mieli³em siê napisaæ moje spostrze¿enia o nim

I chyba ¿e¶my to mocno off top zrobili.
Jesli tak to sorki.
Napisz jeszcze raz swoje spostrze¿enia, byæ mo¿e po takim czasie dosz³y nowe...
Tak jak pisa³ kolega senior, takich pistoletów sie nie po¿ycza a tym bardziej nieznanym osobom ³adnie pisz±cym w necie :help:
Ju¿ nie o oszustwo chodzi, lecz o zwyk³y zbieg okoliczno¶ci ¿e jaka¶ wada wyjdzie po oddaniu pistoletu i wtedy niepotrzebne spiêcia.
Nie mówie o oszustach i wy³udzaczach, bo to ju¿ inne paragrafy na takie zachowania s±.

Jakby¶ mieszka³ blisko mnie to chêtnie bym Ci da³ do testow saty 100,3000,4000 w zamian chêtnie bym sprawdzi³ iwatê.
Mowa nie o wysy³ce bo ja prêdzej ¿onê po¿yczê ni¿ pistolet. :x:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-01, 12:00   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
senior napisa³/a:
GUGUN. Nie mam ¿adnych bebechów od DV. I nie ³atwo je chyba znale¼æ BO TO NIE SATA I SIÊ NIE SYPIE
A tak na ca³kiem powa¿nie to je¶li nie masz serca to wywal tego FLG na All.... i oddaj tego gniota za ile kto da i nawet wspomnienia nie bêd± Ciê drêczy³y. A je¶li masz serce to rypnij raz m³otkiem 5kg albo o glebê i wywal na z³om i te¿ bêdzie git. Nie reanimuj bo nie op³aci siê i nie warto bo to syf {moim zdaniem}.
wiem ze syf ale czasem trzeba cos zasikac podkladem cienko wiec by sie przydalo cos z mniejsza dysza a od bazy czy lakieru pistoletu mi szkoda,a na all... nie bede wstawial bo go*na nie bede nikomu wciskal ktore od nowosci ma krzywa iglice i bylo uszczelnione na pakuly co juz naprawilem:)
no a co do szybkosci to tez marze o czyms takim jak ty senior...cos czym maske na 3 "przejazdy" cos co naprawde bedzie mialo szeroka miotle a przy tym nie lalo jak z wiadra... :tak:
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-12-01, 17:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Lackdoctor napisa³/a:
Mowa nie o wysy³ce bo ja prêdzej ¿onê po¿yczê ni¿ pistolet. :x:

:shock:

Po za tym. Senior dziêki za info.

Czy kto¶ mia³ mo¿liwo¶æ porównania pistoletu Air Gunsa AZ3 HTE to pistoletów "pierwszej klasy" :?:

Zwrócê uwagê na to ¿e FLG jest sprzedawany pod mark± "FinishLine" z dopiskiem by Devilbiss, a nie pod mark± Devillbiss.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-12-01, 17:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Sw.Piotrek napisa³/a:
Zwrócê uwagê na to ¿e FLG jest sprzedawany pod mark± "FinishLine" z dopiskiem by Devilbiss, a nie pod mark± Devillbiss.


Teraz ! bo to ju¿ staroæ ... KLC SATA te¿ jest sprzedawany jako Econolin, a stare IWATA jako Air Gunsa ! ... a ca³y DeVilbiss jest by ITW ... tak zwrócê uwagê :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

jarbia
Wys³any: 2011-12-01, 18:00   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Co do po¿yczania ,ju¿ w innym po¶cie pisa³em ,¿e warunkiem po¿yczenia jest zamieszkanie w mojej okolicy i to, ¿e bêdê przy lakierowaniu (chodzi o podpatrzenie fachowca przy pracy ).
Z tego co pisze senior ,widzê ¿e moje spostrze¿enia co do szybko¶ci lakierowania ,by³y trafne czyli dla profesjonalisty lepsze bêd± dysze 1,4 i to hd aby szybko¶æ dorównywa³a iwata wbx.
Pozdrawiam
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

senior
Wys³any: 2011-12-01, 19:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
gugun napisa³/a:
wiem ze syf ale czasem trzeba cos zasikac podkladem cienko wiec by sie przydalo cos z mniejsza dysza a od bazy czy lakieru pistoletu mi szkoda,
W³a¶nie dla mnie nawet sprawny i nowy jest syfem. Czê¶ci je¶li nie dostaniesz to do tego co piszesz kup za 8 dych jakiego¶ bronza 1,4 i finito. 80z³ to nie wielka kasa i serce nie zaboli jak wywalisz na z³om.
Cytat:
Zwrócê uwagê na to ¿e FLG jest sprzedawany pod mark± "FinishLine" z dopiskiem by Devilbiss, a nie pod mark± Devillbiss.
Tak By Devilbiss lecz jest takim gniotem ¿e tym dopiskiem DV sam sobie ostro strzeli³ w piêtê :)
PROJEKTER napisa³/a:
a ca³y DeVilbiss jest by ITW ... tak zwrócê uwagê
Co¶ takiego. Tam s± chyba Devilbiss, Binks... Ale dla mnie nie ma to w sumie znaczenia. Dzia³a poprawnie albo nie, sypie siê czy nie...... itd. A co kto produkuje pod jakimi szyldami to ju¿ mniej wa¿ne.
To tak jak 3M: wiele produktów tylko oni sami wiedz± kto produkuje a tylko pod ich logo jest sprzedawane.
PROJEKTER napisa³/a:
a stare IWATA jako Air Gunsa
Oooo a o tym nie s³ysza³em. Na pewno to stare modele? Nigdzie nikt o tym nie wspomina³. A mo¿e je¶li ju¿ to jakie¶ stare prototypowe modele, które nie spe³ni³y wtedy za³o¿eñ/by³y za s³abe jako¶ciowo w sensie jako¶ci pracy? I teraz klepie siê je na maszynach które sta³y bezu¿yteczne i sprzedaje w ni¿szych cenach? "Wetkn±³e¶ kij w mrowisko" wiêc mo¿e rozwiñ bo chêtnie pos³ucham, gdy¿ z tego co wyczyta³em o historii tej marki nazwê ANEST IWATA CORPORATION przyjêli w 1996 roku a rok pó¼niej czyli w 1997 przejêli W³oskie przedsiêbiorstwo Air Gunsa s.r.l. z Cardano al Campo.

I tak przy okazji PROJEKTER znasz dobrze firmê Saty wiêc powiedz jak± sprawê s±dow± Iwata wygra³a z Sat± w 2002 roku?
W historii Iwaty jest opisane jako: 2002r Anest Iwata wygrywa kluczow± rozprawê z Sata.
Co to za sprawa i dlaczego KLUCZOWA? Nigdzie nic wiêcej na ten temat nie znalaz³em.
Dziêki
 

Miki
Wys³any: 2011-12-01, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
senior, http://www.anest-iwataeu.com/press_rel.asp
_________________
Mart-Dent
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-01, 21:00   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
czyli wychodzi na to ze sata sie u siebie porownala z innymi a przy okazji sobie dodala a w realu bylo zupelnie inaczej????heh tu maja projektera od reklamy a tam nikogo wiec jakos sobie musza radzic-to tak pol zartem:)
 
 

senior
Wys³any: 2011-12-01, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Miki napisa³/a:
senior, http://www.anest-iwataeu.com/press_rel.asp
Dziêki MIKI.
Czyli Sata zrobi³a najbezczelniejszego wa³a jakiego mo¿na tylko zrobiæ: cichaczem we w³asnej siedzibie zrobi³a testy i poda³a do publicznej wiadomo¶ci pod przykrywk± jakiej¶ firmy XYZ {niby niezale¿nej} sfa³szowane dane porównawcze pistoletów Iwaty z pistoletami Saty aby oszukaæ ludzi ¿e Saty s± lepsze.
Szczyt bezczelno¶ci na poziomie rynsztoku.
Ale zarazem pokazuje jak bardzo Sata boi siê Iwaty oraz to ¿e Iwata jest od niej lepsza bo gdyby by³o inaczej nie trzeba by³oby fa³szowaæ testów.
Dziêki za info bo od kiedy przeczyta³em such± datê zastanawia³em siê co to mog³o byæ takiego wa¿nego. Teraz wiem - WIEMY
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-12-02, 10:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
senior napisa³/a:
Miki napisa³/a:
senior, http://www.anest-iwataeu.com/press_rel.asp
Dziêki MIKI.
Czyli Sata zrobi³a najbezczelniejszego wa³a jakiego mo¿na tylko zrobiæ: cichaczem we w³asnej siedzibie zrobi³a testy i poda³a do publicznej wiadomo¶ci pod przykrywk± jakiej¶ firmy XYZ {niby niezale¿nej} sfa³szowane dane porównawcze pistoletów Iwaty z pistoletami Saty aby oszukaæ ludzi ¿e Saty s± lepsze.
Szczyt bezczelno¶ci na poziomie rynsztoku.
Ale zarazem pokazuje jak bardzo Sata boi siê Iwaty oraz to ¿e Iwata jest od niej lepsza bo gdyby by³o inaczej nie trzeba by³oby fa³szowaæ testów.
Dziêki za info bo od kiedy przeczyta³em such± datê zastanawia³em siê co to mog³o byæ takiego wa¿nego. Teraz wiem - WIEMY


Senior ? ale teraz napisa³e¶ bzdurê miesi±ca :D ... mo¿e przeczytaj ten teks jeszcze raz i postaraj siê co¶ skapowaæ ? :sciana: :D .... no bywa. Cz³owiek latami pracuje na swój autorytet a traci go w 5 minut ... i to tylko dlatego ¿e nie umie czytaæ ^^

[ Dodano: 2011-12-02, 11:18 ]
Napisa³em post z rzetelnymi informacjami na temat badañ skuteczno¶ci aplikacji i tego ¿e w danych technicznych Air Gunsa ... IWATA przywo³uje naci±gniête nie spotykane w praktyce dane parametru skuteczno¶ci aplikacji = 84 % ... napisa³em te¿ z czego to wynika ... i komentarz do tej publikacji ... z przed 10 lat !

Jak mam to w zwyczaju ... nie pozostawiaj±c cienia w±tpliwo¶ci :D ... ale, ale , ale zachowam siê na razie jak Jarek kwa kwa ... WIEM ALE NIE POWIEM ... ^^ .

Nauczony do¶wiadczeniem ;P .... ¿eby ponownie docisn±æ was za durnotê i mitologiê do ¶ciany ... to potrzebujê najpierw ¿eby¶cie wpadli po uszy w te inteligentne wywody jak w temacie o ASO ... Tak ¿ebym móg³ was dalej w swoich postach cytowaæ ... Panowie "znawcy tematu" ^^ a nie przeczytaæ na koñcu ¿e.... nie o oto wam chodzi³o ^^ .

No dobra to który z Panów ma ochotê pogadaæ o faktach niezbitych i bezdyskusyjnych ? ... w kontek¶cie p[ierdó³³³³³ i ¶lepego fanatyzmu napisanego przez @senior i @gugu¶ ? ;P ... obiecujê kulturê wypowiedzi do pierwszej chamskiej prz[ysrywki którego¶ z was ^^

Proszê Was - Panowie .... Please Please ... dajcie mi szansê na doskona³a zabawê w ten piêkny pi±tek. ^^ Tak uwielbiam kopaæ durne koncepcje i rozprawiaæ siê z mitami. Ju¿ ¶ci±gn±³em sobie tyle materia³ów ¼ród³owych i wyniki badañ i normy i dyrektywê UE .... @senior ... @ gugu¶ ... napszcie co¶ po moim postem ... dajcie znaæ ¿e ju¿ mogê z was polewaæ cytuj±c fakty ... ale mnie podjarali¶cie ^^ ^^ ^^ znowu kto¶ dostanie publicznie po dupieee za wypisywanie p[ierrrrrdó³... he, he !!!
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

senior
Wys³any: 2011-12-02, 16:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Witam Projekter i powiem ¿e wcale póki co Ciê nie rozumiem.
Niby nad czym ja mam tu teraz z Tob± dywagowaæ a Ty ze mn±? Nad wyrokiem Niemieckiego S±du we Frankfurcie zabraniaj±cym Sacie oraz instytutowi KTI i jego pracownikom wspominania gdziekolwiek o wynikach niby testów pistoletów Iwaty przeprowadzonych przez pracowników Saty w ich siedzibie ze wzglêdu na to ¿e nie s± wiarygodne a dok³adnie to ¿e dalece odbiegaj± od rzeczywisto¶ci?
No Ty jeszcze siako tako rozumiem bo reklamujesz i faworyzujesz Satê i chcesz jako¶ niby co¶ tam naci±gn±æ i wyt³umaczyæ, ale co mi do tego? Obydwie strony {w sumie 3} nie maj± ze mn± nic wspólnego i nic mi do tego poza moim okre¶leniem tego co mia³o bezdyskusyjnie miejsce. W sumie Ciebie te¿ nie powinno a¿ tak to dotyczyæ bo nie Ty to chyba zleca³e¶, ani nie wykonywa³e¶, ani siê wynikami nie podpiera³e¶.
Tu nie ma nad czym dywagowaæ.

Jest to artyku³ z oficjalnej strony ANEST IWATY w którym jest opisane ¿e 16 maja 2002 roku S±d we Frankfurcie zakaza³ Sacie przy reklamowaniu swoich wyrobów powo³ywania siê na wyniki testów porównawczych Saty i Iwaty podawanych przez instytut KTI gdy¿ s± one nierzetelne a wrêcz dalece odbiegaj± od rzeczywisto¶ci, co poza testami przeprowadzonymi na pistoletach IWATY przez MIRRC Thatcham {który cieszy siê miêdzynarodow± s³aw± i jest szanowany na ca³ym ¶wiecie, za ich niezale¿ne testy z wielu produktów, w przypadku tej bran¿y bran¿y wydajno¶ci transferu pistoletów} w wielkiej czê¶ci potwierdzi³y testy Fraunhofer IPA {niezale¿nego i znanego na ¶wiecie niemieckiego instytutu}.

W trakcie sprawy okaza³o siê ¿e instytut KTI który podawa³ b³êdne parametry pistoletów IWATY sam nie wykonywa³ ¿adnych testów. Testy {ponoæ} wykonali pracownicy Saty u siebie we w³asnej firmie.
Pó¼niej podczas sprzeda¿y i reklamy swoich wyrobów firma Sata porównuj±c swoje wyroby wzglêdem konkurencji podawa³a ich parametry publikowane przez instytut KTI {które to w rzeczywisto¶ci by³y wykonane {ponoæ} przez nich samych i by³y dalekie od faktycznych}

KONIEC

I nad czym tu mamy dywagowaæ?
Co ja jestem stron±?

I nie ma znaczenia jak kto testuje bo je¶li naprawdê je testowali to co?: produkuj± jedne z czo³owych pistoletów na ¶wiecie i nie wiedz± jak je przetestowaæ? Swoje wiedzieli jak a konkurencji ju¿ nie? Bez jaj bo bêdzie to ostro naci±gane.

Mi to siê nie podoba i cieszê siê ¿e wiem ju¿ o co chodzi³o.
A je¶li kto¶ nie zgadza siê z tymi informacjami podanymi na stronie IWATY: http://www.anest-iwataeu.com/press_rel.asp to z reklamacjami czy roszczeniami proszê siê zg³aszaæ do nich a nie do mnie.
Tak chyba bêdzie pro¶ciej i szybciej bo zanim ja te roszczenia i ¿ale przet³umaczê na Japoñski i wy¶lê do ich g³ównej siedziby to troszkê czasu mi to zajmie :D A przede wszystkim nie mam zamiaru tego robiæ :)

Poza tym nale¿y jeszcze pamiêtaæ ¿e Sata jest Niemieck± firm± a IWATA Japoñsk± a wyrok by³ wydany przez S±d Niemiecki, wiêc ten kto zna skrupulatno¶æ "Helmutów" wie ¿e od tak sobie pochopnie nie skopaliby i nie skazali rodzimej i bardzo znanej marki. A dodatkiem i to bardzo wa¿nym jest to, ¿e Sata nawet nie odwo³ywa³a siê od wyroku tylko potulnie siê z nim zgodzi³a.

Tak¿e sorry ale odwo³ania proszê kierowaæ albo do w³a¶ciciela strony z opisem czyli ANEST IWATY, albo do firmy SATA ¿e siê od wyroku nie odwo³a³a czym siê z nim pogodzi³a.
Pozdrawiam
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-02, 19:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER, a co ty do mnie pijesz znowu????przeciez napisalem to co zrozumialem i na koncu postawilem znak zapytania...napisze slownie bo inaczej znowu nie zauwazysz :D wiec skoro jest ten znak zapytania to grzecznie pytam bo ty wiesz a ja wiem tyle co zrozumialem wiec mozna by chyba grzecznie napisac co i jak a nie sie czepiac i jeszcze prowokowac dodatkowo??acha "znak zapytania"???? zachowaj sie jak profesjonalista i rozwiej watpliwosci wszystkich i wytlumacz co i jak a nie sie znowu czepiasz i do aso wracasz...po co "znak zapytania"...
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-12-02, 20:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
senior napisa³/a:
... Jest to artyku³ z oficjalnej strony ANEST IWATY w którym jest opisane ¿e 16 maja 2002 roku S±d we Frankfurcie zakaza³ Sacie przy reklamowaniu swoich wyrobów powo³ywania siê na wyniki testów porównawczych Saty i Iwaty podawanych przez instytut KTI gdy¿ s± one nierzetelne a wrêcz dalece odbiegaj± od rzeczywisto¶ci, co poza testami przeprowadzonymi na pistoletach IWATY przez MIRRC Thatcham {który cieszy siê miêdzynarodow± s³aw± i jest szanowany na ca³ym ¶wiecie, za ich niezale¿ne testy z wielu produktów, w przypadku tej bran¿y bran¿y wydajno¶ci transferu pistoletów} w wielkiej czê¶ci potwierdzi³y testy Fraunhofer IPA {niezale¿nego i znanego na ¶wiecie niemieckiego instytutu}.


W trakcie sprawy okaza³o siê ¿e instytut KTI który podawa³ b³êdne parametry pistoletów IWATY sam nie wykonywa³ ¿adnych testów. Testy {ponoæ} wykonali pracownicy Saty u siebie we w³asnej firmie. Pó¼niej podczas sprzeda¿y i reklamy swoich wyrobów firma Sata porównuj±c swoje wyroby wzglêdem konkurencji podawa³a ich parametry publikowane przez instytut KTI {które to w rzeczywisto¶ci by³y wykonane {ponoæ} przez nich samych i by³y dalekie od faktycznych}

I nad czym tu mamy dywagowaæ?


Najpierw niezale¿nie od preferencji technicznych i wspierania firm ... podywagujemy nad umiejêtno¶ci± czytana tekstu ze zrozumieniem. Na ka¿dym forum wiêkszo¶æ sporów bierze siê z tego, ¿e oponent nie czyta postu swojego przedmówcy lub go nie rozumie. Tu mamy taki w³a¶nie typowy przyk³ad. Potem @senior pamiêtaj±c ¿e to nie jest niezale¿na opinia z prasy jakiego¶ obserwatora tylko tekst promocyjny IWATA przeanalizujemy jego wiarygodno¶æ pod k±tem przytoczonych tu norm, instytutów badawczych.

Wreszcie sprawdzimy to co AirGunsa podaje na swojej stronie jako skuteczno¶æ aplikacji ... ale ¿eby doj¶æ do tego punktu to najpierw musisz zrozumieæ na czym polega badanie skuteczno¶ci aplikacji i dlaczego tak ³atwo mo¿na podwa¿aæ ka¿dy wykonany test.

¯eby¶ od pocza±tku wiedzia³ co chce napisaæ w tym temacie i po co :spoko: : najpierw mo¿e spokojna analiza tego tekstu z dodatkowymi informacjami :

SATA co trzy lata przeprowadza test porównawczy wszystkich modeli pistoletów i wydaje biuletyn techniczny dla swoich przedstawicieli handlowych. Wiadomo po co. Naiwno¶ci± jest sadziæ ¿e nie robi± tego inne firmy. Oczywi¶cie ¿e robi±, taki test GRACO i WALTER widzia³em osobi¶cie ... co do SATA to rozumiesz sam ¿e mam ... i nie ukrywam ¿e pozwalam sobie z niego korzystaæ czasami gdy jest jaki¶ temat o pistoletach X czy Y.

To normalny test porównawczy. Waga ci¶nienia, minimalne ci¶nienie pracy, wydajno¶æ ci¶nienie na wyj¶ciu z g³owicy pasowanie ro¿nych systemów kubków, tak¿e posiadane certyfikaty nagrody ... Jednym s³owem ... wszytko co konieczne do oceny SATA na tle konkurentów. W tych danych bywa ró¿nie. ¯adko jednak zgodnie z danymi technicznymi z katalogów ... i o dziwo dotyczy to te¿ pistoletów SATA. W wielu przypadkach test SATA pokazuje lepsze parametry danego modelu pistoletu ni¿ poda³ je jego producent. W innych oczywi¶cie dane s± inne na niekorzy¶æ.

Czy to stronnicze badanie ? Oczywi¶cie ¿e tak. Wykonane jednostronnie przez firmê która konkuruje z tymi produktami. Czy to nie rzetelne badanie ( jak to @senior opisa³e¶ w swoich postach ) ? ... zastanów siê chwilê sam. To poufny dokument. Po co mia³by byæ przek³amany ? Po to ¿eby oferenci SATA dawali duuuupy raz za razem dowodz±c czego¶ co jest nieprawd±. No pomy¶l chwilê ?

Teraz sam tekst. Po pierwsze MIRRC Thatcham nie jest niezale¿n± instytucj± badawcz±. To akurat wiem z badañ przeprowadzonych dla firmy CAR-O-LINER. Wejd¼ na ich stronê poczytaj czym siê zajmuj± i jaki jest ich cel dzia³ania. Potem napisz jeszcze raz ¿e s± niezale¿nym instytutem badawczym ^^ tzn. Jednostk± Notyfikowan± zgodnie z wytycznymi dyrektyw UE.

B±d¼ po prostu rzetelny. :tak:

Teraz normy badania na które powo³uje siê autor tekstu na stronie IWATA ... o tym przestêpstwie oszustwa : ASTM D528 - Metody badañ urz±dzeñ do produkcji i obróbki papieru i tektury ... WOW :shock: VDMA 24366 Ocena skuteczno¶æ aplikacji i grubo¶ci pokrycia dla aparatów powlekaj±cy metod± elektrostatyczn± ... WOW :shock:

Dwa strza³y w p³ot i jeden w dokument ktory powsta³ dopiero rok po tej sprawie ! Czy to uczciwe w stosunku do Ciebie .... czytelniku publikacji ? ^^

EN 13966 - 2005 Okre¶lanie sprawno¶ci przenoszenia wyrobów lakierowych przez urz±dzenia do rozpylania i natryskiwania -- i tu kolego @senior zwróæ uwagê na dopisek 1 bo to ... Czê¶æ 1: Powierzchnie p³askie :tak: Masz wy¿ej mój post do ¶w Piotrka ... przeczytaj ... zaczniesz ³apaæ w czym rzecz :x:

Zwracami ci te¿ uwagê ¿e ta norma w pierwszej wersji z 2003 roku zosta³a zmieniona na t± z 2005. Nie mam starego tekstu z 2003 ... ale mam ten z 2005 ^^ .... 75 z³ ! mo¿e teraz ciut dro¿ej ^^

Do tego w±tku wrócê jak bêdziesz zainteresowany dyskusj± ... :spoko:

Czytanie ze zrozumieniem - ci±g dalszy ^^ .... IWATA przed s±dem 8 wydzia³u handlowego zwróci³a siê o zakaz publikowania tych danych z testu nie dlatego, ¿e by³y nie rzetelne, przek³amane, lub wykorzystywane do celów reklamowych SATA ( bo nigdy nie by³y tylko IWATA uzna³a ¿e mo¿e siê tak staæ ) pamiêtaj o tym jak znów napiszesz co¶ tak nie rzetelnego :D )

Problem formalny jest tylko w tym ¿e to test porównawczy. Publikacja danych porównawczych wyrobów dokonywana przez jednego z wytwórców jest zabroniona w ca³ej UE. Nie wolno oficjalnie porównywaæ w reklamach parametrów Coca Coli i Pepsi pisz±c, lub daj±c do zrozumienia, ¿e jedno jest lepsze od drugiego. Nie wolno nawet wykorzystywaæ wyników takich badañ gdy zosta³y zlecone jakim¶ instytucjom trzecim. Dlatego nawet w przypadku gdyby SATA wykona³a te badania w jakie¶ innej jednostce notyfikowanej i stan±³ by za nimi sztab naukowców ... to wyroku s±du by³by taki sam. Tego nie wolno robiæ nikomu. W Polsce te¿. Wolno tylko zestawiaæ ze sob± oficjalne parametry podane przez producentów.

To dotyczy wszystkich produktów.

To te¿ dotyczy badañ wykonywanych przez IWATA, DV czy nawet SICO. Tego dotyczy zakaz z 2002 roku .. i tylko tego ( pod kar± przymuszenia 250 000 euro ) . ¯aden s±d ani trybuna³ nie podwa¿a ani rzetelno¶ci badañ, ani ich celowo¶ci, ani wyników. To kolego @senior tylko opinia autora tego tekstu bo te¿ nie IWATA jako koncernu.

Badania i testy produktów konkurencji to wy³±cznie sprawa SATA je¿eli tylko trzymaj± takie dane porównawcze w tajemnicy :tak: Dlatego biuletyny porównawcze teraz maj± oznaczenie poufne. Teraz za ich publikacjê odpowiada ten kto ujawnia dane ... a nie SATA która nadal bada i sprawdza wszytkie produkty konkurentów ... tak robi± te¿ inni producenci ... Chinole do tego jeszcze je kopiuj± ^^

Na koñcu tego tekstu z linku jest zdanie ¿e wydano ten wyrok tymczasowo ... tzn tylko ¿e nieprawomocnie. SATA siê nie odwo³uje bo tu naruszenie prawa UE jest bezdyskusyjne. To tylko problem publikacji danych ... a nie rzetelno¶ci badañ, oszustwa i strachu przed konkurencj±. ... ale zawsze mo¿na napisaæ takie bzdury ^^ Zdarza siê ! . Nie dziwie siê prostym ludziom ... pytanie tylko czy @senior czy teraz nadal tak my¶lisz ? :shock:

¯eby¶ mia³ jaki¶ lu¼ny punkt odniesienia to we¼ pod uwagê, ¿e na tej samej zasadzie manipulowania faktami Stowarzyszenie Dealerów Samochodowych dowodzi na stronie "nie igraj z prawem" ¿e jak nie u¿ywasz lakierów wodny to pojdziesz siedzieæ na dwa lata :x:

Dlatego @senior wypali³e¶ swoj± opiniê nie zastanawiaj±c siê nawet nad tym co podobno przeczyta³e¶ :x: Taka pro¶ba na przysz³o¶æ bo widzê, ¿e inteligentny z ciebie facet Nie daj siê emocjom i najpierw my¶l potem pisz. Wszytko masz w tym tek¶cie ... niczego ci tu nie insynuuje i nie robiê tego po to ¿eby broniæ SATA bo mam to gdzie¶. To sprawa z przed 10 lat Dzi¶ niczego nie zmienia bo dotyczy pistoletów klasy SATA 2000. Do tego przypominam ci ¿e Ja nie jestem przedstawicielem SATA ... dlatego mam dystans do tego co czytam. ZAWSZE ! Dlatego te awantury. Ja nie przyjmujê niczego na ... "wydaje mi siê ze tak jest " :tak:

Wszytko jest tam napisane....przeczytaj powoli z sprawd¼ czy to co przytaczasz na wstêpie jako fakty.... faktycznie tam widnieje ??? Wygl±da na to ¿e trochê nak³ama³e¶ pisz±c w³asne streszczenie tego tekstu ... CO ? Przeczytaj powoli jeszcze raz !

To tekst reklamowy - nie dziwi wiec ¿e fakty przemielone s± z marketingiem. Jednak strasznie mi podpadaj± ludzie którzy daj± siê ³apaæ na proste tricki. Rozumiesz. ¿e to nie wzbudza mojego podziwu.

Starczy na razie bo to ju¿ d³ugi post ... Chcesz pogadaæ na temat procesu badañ i procedury PN-EN 13966-1:2005 ? ... Napisz s³owo pod moim postem. Bo przygotowa³we sporo materia³ów na temat badañ skuteczno¶ci aplikacji i bardzo chêtnie poka¿ê ci dlaczego siê tak "pod³o¿y³e¶" z t± opini± o oszustwie :D

Chêtnie przejdê wiêc do sedna i poka¿e ci dlaczego IWATA tzn. AIR GUNSA z tak± ³atwo¶ci± przek³amuje dane na temat skuteczno¶ci aplikacji. Przek³amuje choæ s± one przeprowadzone zgodnie z zasadami normy EN, a wyniki s± faktycznie takie jak w katalogu ^^ ... zainteresowany ?

[ Dodano: 2011-12-02, 20:30 ]
gugun napisa³/a:
czyli wychodzi na to ze sata sie u siebie porownala z innymi a przy okazji sobie dodala a w realu bylo zupelnie inaczej????heh tu maja projektera od reklamy a tam nikogo wiec jakos sobie musza radzic-to tak pol zartem:)


No jest znak zapytania ... nawet 4 :D ... tak¿e dobrze zrozumia³em twój tekst. Ale OK pisz w przysz³o¶ci jasno bo wiele nieporozumieñ jest z powodu mylnego wra¿enia, lub oceny postu.
Nastêpnym razem napisz po prostu to tak jakby¶ uwa¿a³ mnie za g³upka. Jasno... czytelnie... prosto i konkretnie, lub zadaj pytanie :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

diablo74 
Wys³any: 2011-12-19, 13:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
http://allegro.pl/victoria-2015-i2003815006.html

Mia³ kto¶ do czynienia z takim pistoletem warto czy nie zawracaæ sobie g³owê?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-07, 22:57   |Trochê z serii ... które pistolety omijaæ dalekim ³ukiem.
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Jako ¿e temat jest o pistoletach to jako ¿e temat saty i innych markowych zosta³ dostatecznie zag³êbiony, to proponujê teraz podpowiedzieæ które pistolety s± na starcie totalnie skopane i nale¿y je omijaæ dalekim ³ukiem.
Pierwsze to taka dziwna hybryda, trochê z saty, trochê z DV czy iwaty.
http://screenshooter.net/2200499/gwosfiv
Tak¿e te z niebieskim pier¶cieniem s± skopane, wiêc uwa¿ajcie.
Ca³y przód to sata i nieszczêsny pier¶cieñ uszczelniaj±cy rozpylacz jest totalnie zdeformowany w 7 na 7 sprawdzanych dzi¶ przeze mnie sztuk.
Koszt w mieszalni to 260 z³, na allegro troche taniej, ³adny opis i koniec zalet.
Totalny szajs, omijajcie dalekim ³ukiem.
Nie wnikam w jako¶æ natrysku, bo to ju¿ nie wchodzi nawet w zakres oceny.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ryciek69
Wys³any: 2012-01-19, 20:55   
0
UP DOWN

Posty: 47
a co myslicie o walcom slim? posiadam 2 sztuki jedna kpilem uzywke nie dawno a drugi to nowka z pazdziernika i calkiem dobrze mi sie nim maluje a cowy myslicie o nim? wiem ze byl pewnie juz gdzies temat o nim ale wole sam sie zapytac i dostac odpowiedz na swoje pytanie ;P
 

senior
Wys³any: 2012-01-19, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Moje zdanie jest prawie bez zdania. Dla mnie to pistolet w sumie do nie wiem czego.
Do lakierowania aut dla mnie jest do bani.... nazwa³bym go markowym SICO/FOBO o d³u¿szej trwa³o¶ci.
Jego atutem jest jedynie cena - tylko co z tego........ je¶li jest nie wiadomo do czego: ni to polotu, ni to kopa, ni to miot³y..............
Sorry ale takie jest moje zdanie. O wiele lepsze s± czy to HTE czy HVLP tylko ¿e i one dla mnie maj± pewna wadê:
Tragiczne nie s± lecz do czo³ówki im brakuje, lecz dla mnie dyskwalifikuje je ich CENA:
Tragiczne nie s± lecz nie s± te¿ warte tych oko³o 1.200z³ za sztukê. Gdyby ich cena wynosi³a oko³o bo ja wiem?: max 900z³ w super polocie do 1.000z³ to wtedy pamiêtaj±c ¿e w komplecie do nich s± reduktory po ok 150z³ to cena ok. 750 do 850z³ mo¿e by³aby i adekwatna do ich jako¶ci i trwa³o¶ci.
Ale je¶li maj± kosztowaæ tyle samo a nawet w niektórych przypadkach wiêcej ni¿ np. DV-ki GTI PRO to po prostu zdecydowanie nie s± warte swojej ceny.
Takie jest moje skromne zdanie.
 

ryciek69
Wys³any: 2012-01-19, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 47
no wiesz ja maluje raz na jakis czas, ostatnio niestety troche rzadko ,bo nie ma co malowac fuchy sie skonczyly a wgl to czasu nie ma, szkola praktyka i tak dalej. dla mnie narazie wystarcza ,ale powiem szczerze ze troche zaluje ze w tych pieniadzach nie kupilem STAR EVO-T :/ bo z tego co slyszalem to sa lepsze. :)

[ Dodano: 2012-01-19, 22:41 ]
a tak wgl to jak go kupowalem to jeszcze sie tak za bardzo nie znalem no ale trudno hehe nie jest zle ale molo by byc lepiej :D jak zrobie kompr... to moze sie pomysli nad czyms konkretniejszym tylko trzeba bedzie sie ttych pozbyc :cool:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-19, 23:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Lackdoctor napisa³/a:
taka dziwna hybryda, trochê z saty, trochê z DV czy iwaty

To kolego Lackdoktore ¿adna "dziwna hybryda" ;) tylko skopiowany przez sko¶nookich speców pistolet Walcoma :tak: Nie wiem tylko który "model" Walcoma on "na¶laduje" ,mo¿e Slim S ^^
Pozdrawiam! :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-19, 23:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09,
Szkoda ¿e ta kopia na starcie ma ju¿ wadê.
Pozdro Robercie. :spoko:

[ Dodano: 2012-01-22, 23:54 ]
Senior......... porad¼.
Co to za pistolet
devilbiss vri pro

http://www.devilbisseu.co...feed-spray-guns

Do czego i co¶ na jego temat poproszê.
Oczywi¶cie oprócz tego co mozna wyczytaæ w linku.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

jarbia
Wys³any: 2012-01-30, 17:20   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Planujê zakup jeszcze jednej zabawki do bezbarwnego . Pad³o tym razem na sata .Który Wy by¶cie kupili : SATAjet 3000 HVLP DIGITAL 1.3mm czy SATAjet 3000 RP DIGITAL 1.4mm , i dlaczego .Zwracam uwagê na wymiary i rodzaj dysz .Te dwa wybra³em,bo s± w podobnej cenie ok 1.4 kz³.
Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-30, 17:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jarbia napisa³/a:
czy SATAjet 3000 RP DIGITAL


We¼ rp z 1.3 lub hvlp z 1.3
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-30, 17:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tutaj kolego "pomyli³e¶" rozmiary dysz jakie s± zalecane przez Sata i producentów lakierów :tak: Do lakierów bezbarwnych masz zalecany rozmiar dyszy 1.2 w Sata jet 3000 RP lub 1.3 natomiast w Sata jet 3000 HVLP masz zalecany 1.3 lub 1.4 :tak: Rozmiar dyszy w RP 1.2 zaleca Nexa Autocolor ,Standox do lakierów bezbarwnych natomiast DuPont ju¿ rozmiar dyszy 1.3 :tak: Dok³adne dane masz podane na stronie Sata.com lub u poszczególnych producentów materia³ów. Ale ¿aden nie zaleca dyszy 1.4 w Sacie RP do lakierów bezbarwnych Ten rozmiar dyszy masz ju¿ podany do podk³adu "mokro-mokro" Pozdrawiam! :spoko:
 

senior
Wys³any: 2012-01-30, 17:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
jarbia napisa³/a:
Planujê zakup jeszcze jednej zabawki do bezbarwnego
Trochê tego nie rozumiem: przecie¿ masz ju¿ guna do klarów: WS400 CLEAR
Na pewno chcesz drugi do klarów czy siê machn±³e¶ i chcesz inny do baz?
jarbia napisa³/a:
Pad³o tym razem na sata .Który Wy by¶cie kupili : SATAjet 3000 HVLP DIGITAL 1.3mm czy SATAjet 3000 RP DIGITAL 1.4mm , i dlaczego
Có¿..... :D :D Tego nooo..... :fiu: :fiu: :fiu: Wzi±³bym DV bo dla mnie jest lepszy ;P :fiu:
Ale je¶li chcesz SATÊ to SATÊ {chocia¿ nie kumam dlaczego nie drugiej IWATY - ale to Twój wybór}
Moim zdaniem do czegokolwiek by ona nie by³a to nie zale¿nie od wersji wybieraj±c pomiêdzy 1,3 a 1,4 zawsze i tylko wybra³ bym 1,3 {ale s± i 1,2 i WSB} {mam 1,4 i to za ostra lufa}

Mo¿e najpierw raz jeszcze napisz do czego chcesz tego guna: na pewno do klarów a nie do baz?
 

jarbia
Wys³any: 2012-01-30, 19:12   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam
Chcê sobie kupiæ teraz Satê ,bo chcê je sobie porównaæ a cena 1,4 kz³.w digitalu za now± nie jest wysoka. Dysza 1,4 rp i 1,3 hvlp ,bo tylko te dwie s± w tej cenie .Jak znam siebie to devilbis bêdzie nastêpny (nastêpne imieniny itp.).
Potrzebujê do nawierzchniowych. Moja Iwata Supernova do baz dla mnie jest wystarczaj±ca, nastêpnej iwaty na razie nie kupiê bo nowszej chyba nie ma .
pozdr
 

lakierok 
Wys³any: 2012-01-30, 19:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
jarbia napisa³/a:
Witam
Chcê sobie kupiæ teraz Satê ,bo chcê je sobie porównaæ a cena 1,4 kz³.w digitalu za now± nie jest wysoka. Dysza 1,4 rp i 1,3 hvlp ,bo tylko te dwie s± w tej cenie .Jak znam siebie to devilbis bêdzie nastêpny (nastêpne imieniny itp.).
Potrzebujê do nawierzchniowych. Moja Iwata Supernova do baz dla mnie jest wystarczaj±ca, nastêpnej iwaty na razie nie kupiê bo nowszej chyba nie ma .
pozdr



Sata 3000 1.3 RP lub

Sata 4000 1.2 RP a dlaczego nie 1,.4 ? ... bo bêd± Ci klary oczkowa³y .
 

senior
Wys³any: 2012-01-30, 20:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Ceny za nowe DIGI niby fajne ale jak dla mnie ka¿dy w nie tyle gównianej co dla mnie ew. niepotrzebnej konfiguracji dysz.
Je¶li chcesz do klaru i Satê to wola³bym RP {mimo innych dla mnie minusów, ale do klaru miêdzy HVLP i RP zdecydowanie by³bym za RP}
Lecz RP i lufa do klaru 1,4 to kosmos. Mo¿na skrêciæ ostro iglê - lecz nie do koñca to jest to. Ja mam 3000 RP 1,4 i jedyne co ni± latam to sporadycznie jak siê co jaki¶ czas trafi± busy akrylami w chamski pomarañcz :)
Sadzê ¿e ch³op szybciej sprzeda te 1,3 HVLP ni¿ 1,4 RP
Wiêc ja 1,4 bym nie bra³.
A jak nie masz na co wydaæ kasy to teraz kup DV GTI PRO za okolice 1000z³ a po imieninach we¼miesz ew. Satê {je¶li jeszcze bêdziesz chcia³ :D }

Kurde a tylu ludzi p³acze ¿e nie ma kasy, a tu proszê....................... HAZIAJ :D :D
lakierok napisa³/a:
Sata 3000 1.3 RP lub

Sata 4000 1.2 RP a dlaczego nie 1,.4 ? ... bo bêd± Ci klary oczkowa³y .
???
A ¿e niby z jakiego powodu?
 

jarbia
Wys³any: 2012-01-30, 21:08   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Tylko te konfiguracje s± w tym sklepie w tej cenie.
senior napisa³/a:
Kurde a tylu ludzi p³acze ¿e nie ma kasy, a tu proszê....................... HAZIAJ :D :D

Nie pijê nie palê na dziwki nie chodzê mogê sobie kupiæ ^^
 

senior
Wys³any: 2012-01-30, 21:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
To i widocznie baby /albo gorzej: ¿ony/ nie masz :D i chyba te¿ auta z dobrym motorem :D :D :D
Ale spoko............ gratulacje i oby tak dalej {poza brakiem baby :D :D }
 

jarbia
Wys³any: 2012-01-30, 21:40   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Senior wrêcz przeciwnie ! ;)
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-31, 13:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jarbia napisa³/a:
Senior wrêcz przeciwnie !
to chyba ma³o wymajaj±ca ta baba...moja jak wyczai przyp³yw gotówki to moment i mam liste co by sie w domu czy te¿ dzieci± przydalo a wtedy to juz kwestia paru dni :D
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-01-31, 14:50   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
gugun napisa³/a:
to chyba ma³o wymajaj±ca ta baba..

Akurat mam szczê¶cie , od niej s± co ciekawsze moje urz±dzenia.Przynajmniej nie musi wymy¶laæ co mi kupiæ ;)
 

senior
Wys³any: 2012-02-01, 01:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
jarbia napisa³/a:
Akurat mam szczê¶cie , od niej s± co ciekawsze moje urz±dzenia.Przynajmniej nie musi wymy¶laæ co mi kupiæ
A nie ma starszej siostry lubi±cej "lu¼ne zwi±zki" na odleg³o¶æ? Bo ja mam nied³ugo urodziny a od kilku lat przybieram siê do kupna osuszacza ziêbniczego - mo¿e byæ i u¿ywka
:D :D :D :D :D :D :D :D :fiu: :fiu: :fiu: :D
 

jarbia
Wys³any: 2012-02-01, 09:04   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Senior a te¶ciowa mo¿e byæ? :D :D :D
Hmm...osuszacz ziêbniczy powiadasz , o tym jeszcze nie pomy¶la³em .
Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-01, 10:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jarbia napisa³/a:
osuszacz ziêbniczy

A co to jest ten osuszacz?
Reguluje wilgotno¶æ w kabinie?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2012-02-01, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
jarbia napisa³/a:
a te¶ciowa mo¿e byæ?
A¿ tak mnie nie lubisz? :D :D :D
Wystarczy mi jedna - chocia¿ mam luz bo widzê j± ¶rednio raz do roku bo na co dzieñ jest prawie 9 tys. km od mojej chaty :D :D
Ale jakby chcia³a zrobiæ nieznajomemu prezent to chêtnie podam Ci dane do wysy³ki na PW :D
 

Wawrzysz
Wys³any: 2012-02-05, 14:45   
0
UP DOWN

Posty: 35
WItam,
Zak³adam w³a¶nie firme airbrusherska i chcia³em zapytaæ Was profesjonalistów w lakierowaniu jaki jest najlepszy pistolet do bezbarwnego, jaki do bazy a jaki do gruntu? Cena nie gra roli. Dodatkowo szukam kompresora - najlepszego na rynku, cichego o wadze 25-40kg. Mam nadziejê, ¿e mi pomo¿ecie.
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 09:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Witam. Cena zawsze gra rolê bo po co kupowaæ co¶ "za dobrego"/zbêdnie drogiego ;)
Je¶li chodzi o pistolety to jest wiele dobrych lecz ka¿dy zupe³nie inny i to co dla jednego jest zalet± innemu u¿ytkownikowi mo¿e byæ ju¿ wad±.
A temat pistoletów zarówno z wysokiej pó³ki jak i niskiej na forach w Polsce jest tak samo gor±cy jak tematy o polityce czy religii wiêc nawet z wielu odpowiedzi bêdzie bardzo ciê¿ko podj±æ zdecydowan± decyzjê :D
Dlatego resztê ze swojej strony wymieniê na PW aby tutaj nie by³y mieszane fakty z fikcj± i real z utopi± ^^
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-06, 21:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
senior napisa³/a:
resztê ze swojej strony wymieniê na PW

Senior ,schodzisz do "podziemia" z poradami? ;) Ka¿dy ma prawo pisaæ co uwa¿a za s³uszne i nie trzeba tego robiæ w "ukryciu" ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Robertlodz09 napisa³/a:
,schodzisz do "podziemia" z poradami? ;) Ka¿dy ma prawo pisaæ co uwa¿a za s³uszne i nie trzeba tego robiæ w "ukryciu"
Nie szkoda mi czasu na durne puste przepychanki i cz³owieka aby mu wody z mózgu akwizytorzy nie robili :D
 

Wawrzysz
Wys³any: 2012-02-06, 21:44   
0
UP DOWN

Posty: 35
Dziêkuje SENIOROWI za mase informacji - wiele z nich pokrywa sie z tym co czytalem w angielskich recenzjach i bardzo mi SENIOR pomóg³ w ostatecznym wyborze. Generalnie, akurat teraz mam DUZY budzet na sprzet wiec chce kupic cos najlepszego - moj wybor padl na Supernove ze wzgledu na konkretne rozwiazania konstrukcyjne o ktorych wspominali recenzenci - to nie znaczy ze SATA jest gorsza - wydaje mi sie ze stosunek jakosci do ceny jest troche wysoki - wystarczu porownac cene pelnej maski 3m i SATA albo innej firmy. SATA jest troche jak Leica w fotografii. Generalnie uwazam ze powinniscie raczej zrobic konwent - umowic sie na piwo i zrobic na przyklad krotkie warsztaty w ktorych kazdy moglby pomalowac sprzetem i porownac - po 3 piwach minimum. Wydaje mi sie ze jest tu duzo profesjonalistow - i konczac - znalem goscia ktory potrafil w zakurzonym garazu tak polozyc clear na obudowie komputera pistoletem za 100zl ze trudno bylo wyjsc z podziwu - sprzet to tylko narzedzie we wprawnych rekach ktore mysle wiele osob tutaj ma. PEACE
I jeszcze raz WIELKIE dzieki dla SENIORA.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-06, 21:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tak ogólnie ... to podziwiam wszystkich którzy chc± wydaæ miesiêczne zarobki na narzêdzie pracy i kupuj± je bo siê naczytali cennych informacji na forum internetowym ^^ . @wawrzysz ... doskona³y wybór ^^ .
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Wawrzysz
Wys³any: 2012-02-06, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 35
sk±d wiesz ile zarabiam ? :)
 

MichuMachu
Wys³any: 2012-02-07, 15:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Witam wszystkich! :)

Pistolet SATA LM 2000 B RP

Chce u¿ywaæ go do bazy. I chcia³bym znaæ wasze zdanie ogólne o nim oraz, czy nadaje siê do nak³adania bazy?

Z góry dziêkujê. Pozdrawiam ;)
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-07, 16:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
MichuMachu napisa³/a:
Pistolet SATA LM 2000 B RP

Chce u¿ywaæ go do bazy. I chcia³bym znaæ wasze zdanie ogólne o nim oraz, czy nadaje siê do nak³adania bazy?

Z góry dziêkujê. Pozdrawiam
pewnie ¿e siê nada jednak lepszy by by³ model hvlp je¶li chodzi o baze...
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-07, 16:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
jednak lepszy by by³ model hvlp je¶li chodzi o baze...


Nieprawda.
Jednak je¶li chodzi o ten pistolet co kolega napisa³, to proponuje aby Robert³ód¼ siê wypowiedzia³.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime