Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2008-02-09, 21:31   Co to za wada lakiernicza?
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Malowa³em swego czasu drzwi i b³otnik w samochodzie i takie cudo mi wysz³o. Czy to nie przetarty do koñca podk³ad mo¿e bazy za ma³o lub baza z klarem siê pogryz³a bo jak ma³owa³em to dziwnie klar siê nie chcia³ rozlewaæ tylko robi³ siê taki kulkowaty?
  
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-02-09, 21:37   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Klar taki kulkowaty? Na moje oko zwa¿y³ siê. Daj wiêksze foto.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

sawmaster 
Wys³any: 2008-02-09, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Bodzio napisa³/a:
Klar taki kulkowaty? Na moje oko zwa¿y³ siê


te¿ tak pomy¶la³em, tylko dlaczego siê zwa¿y³? wiem ¿e nie da³em bazie przeschn±æ tak du¿o(5 minut)

Bodzio napisa³/a:
Daj wiêksze foto.

ju¿, kliknij na nie, na tej fotce prawie zupe³nie zpolerowa³em klar bo jak malowa³em tak du¿o syfu zebra³em ¿e wola³em nie marnowac klaru, maj±c zamiar od nowa pomalowaæ
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
syfiasty lakier masz. przyznaj sie ze to jakies gowno w cenie rozcienczalnika.
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-09, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
jakiej firmy masz te wode ,czy klar te¿ tego samego producenta co baza, a czy dobrze odt³u¶ci³e¶ pod baze zmywaczem do baz wodnych (bo zwyk³y nie jest zbyt dobry) , wed³ug mnie klar jest zaagresywny do tej bazy i zareagowa³ , najlepiej stosowaæ komplet tego samego producenta ( klar najlepiej HS) i nie eksperymentowaæ!
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-02-09, 22:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Lichawe te foto. Mo¿e bazy (jak rozumiem wodnej) nie dosuszy³e¶ jak nale¿y i k³ad±c na tak± lakier spowodowa³e¶, ¿e ta pierwsza siê zwa¿y³a. W/g mnie gdyby¶ ¼le odt³u¶ci³ element to k³ad±c bazê powinno siê chrzaniæ. :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 22:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
strzelam - bezbarwny troton(lub podobny syf) + za gruba warstwa + za male cisnienie = mleko
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-09, 22:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
kolego Amiggo ,niektórzy potrafi± wyczyniaæ ró¿ne cuda ,wiêc lepiej mu napisaæ od podstaw ,zgodze sie z tob± ¿e powinna sie zgry¼æ baza przy z³ym odt³uszczeniu , a na to co na zdjêciu to móg³ nawet dolaæ nitra do klaru i ruszylo baze .
Uwa¿am ¿e jakby robi³ wszystko tak jak nale¿y ,to nic by nie zma¶ci³!
 

sawmaster 
Wys³any: 2008-02-09, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Amiggo napisa³/a:
Lichawe te foto.

kliknij trochê siê powiêkszy, sorki k550i to syf nie aparta :) pora chyba na k850i :)

Cytat:
syfiasty lakier masz. przyznaj sie ze to jakies gowno w cenie rozcienczalnika.


klar by³ novola za 70z³ 1 litr niby dobry, wcze¶niej trotona mia³em i nie reagowa³, lecz w moim sklepie nie by³o trotona wiêc kupi³em novola 2:1 chyba

baza by³a nie byle jakiej firmy bo standoxa :mrgreen: wcze¶niej kupowa³em dupont ale s³aba mieszalnia i nie kry³ dobrze

Amiggo napisa³/a:
Mo¿e bazy (jak rozumiem wodnej) nie dosuszy³e¶ jak nale¿y i k³ad±c na tak± lakier spowodowa³e¶, ¿e ta pierwsza siê zwa¿y³a. W/g mnie gdyby¶ ¼le odt³u¶ci³ element to k³ad±c bazê powinno siê chrzaniæ. :wink:


powiem tak, potem jako¶ klar siê rozla³ sam, lecz skóra ostra zosta³a, na mokro spolerowa³em 2tys papierem i ju¿ bardzo ma³o lub wcale nie zosta³o klaru, wiem ¿e w jednym miejscu ko³o b³otnika to malika wysz³a (b³yszczy siê do dzi¶)a wszêdzie gdzie w³a¶nie takie grudki jak na fotce to lipa straszna, czy na pewno to podk³ad bo z godzinê na lustro tar³em papierem 400 potem 800, mo¿e te grudki s± dlatego ¿e klar siê nie rozla³ lub baza? pomocy :sad:

[ Dodano: 2008-02-09, 22:38 ]
piotrusiek napisa³/a:
zgodze sie z tob± ¿e powinna sie zgry¼æ baza przy z³ym odt³uszczeniu

ale ja przed malowaniem odt³uszczam zawsze, lecz jak±¶ tam szmatk±, która jest w±tpliwa pod wzglêdem sterylno¶ci
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-09, 22:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
apropos trotona widzia³em niedawno ¿e maj± nowy klar spe³niaj±cy normy LOW VOC!
troche ¶miaæ mi sie chcia³o , tzw wydanie dla oszczêdnych!
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 22:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
piotrusiek napisa³/a:
Uwa¿am ¿e jakby robi³ wszystko tak jak nale¿y ,to nic by nie zma¶ci³!


dobrze powiedziane !!!

a my ndal nie wiemy nawet jaka to baza byla (nie chodzi o producenta)

poza tym ja nie wiem czy ty pytasz o wade pt. baranek, czy mleko ? czy obie naraz?

baranek robi sie glownie jak masz za male cisnienie i za malo materialu wylatuje z guna, lub za gesty lakier. a mleko to juz tylko syfiasty lakier. ale pisales ze novol. nie udalo mi sie nigdy nic takiego z novolem.....
 

sawmaster 
Wys³any: 2008-02-09, 22:45   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
dziêki za odpowiedzi, mo¿e nied³ugo znowu bêdê stara³ siê co¶ zmalowaæ :twisted: mo¿e teraz siê uda :)
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
sawmaster napisa³/a:
dziêki za odpowiedzi, mo¿e nied³ugo znowu bêdê stara³ siê co¶ zmalowaæ :twisted: mo¿e teraz siê uda :)


staraj sie czytac zalecen producentow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

sawmaster 
Wys³any: 2008-02-09, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
rbfm napisa³/a:

staraj sie czytac zalecen producentow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


czyli sugerujesz ¿e ¼le rozcieñczy³em? dawa³em ci¶nienie 3,5 bara, pistolet te¿ trzyma³em jak nalezy, miesza³em wg w³a¶nie zaleceñ producenta na etykiecie, nie napisali ile mam czekaæ a¿ po³o¿ê klar, czy mam daæ 3 warstwy cienkie czy dwie "mokre" po prostu robiê jak uwa¿am, dlatego takie cyrki siê dziej±, wiem ¿e to trochê przez moj± lekkomy¶lno¶æ
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 22:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pojecia nie mam co zle zrobiles. pewnie te 3,5 bara to tak naprawde bylo 0,5. robocze cisnienie.

ten klar (jakikolwiek novol oprocz vhs) jestem w stanie rozlac na lustro bez rozcienczania.
 

sawmaster 
Wys³any: 2008-02-09, 22:53   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
rbfm napisa³/a:
pojecia nie mam co zle zrobiles. pewnie te 3,5 bara to tak naprawde bylo 0,5. robocze cisnienie.


reduktor przy samym pistolecie pokazywa³ 3,5, gdy naciska³em spust to by³o 2 bary to jest robocze?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
reduktor przy samym pistolecie pokazywa³ 3,5, gdy naciska³em spust to by³o 2 bary to jest robocze?


tak. to juz znasz przyczyne (pistolet pewnie HP)
 

sawmaster 
Wys³any: 2008-02-09, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
rbfm napisa³/a:
ten klar (jakikolwiek novol oprocz vhs) jestem w stanie rozlac na lustro bez rozcienczania.


mój s±sad zajmuje siê lakiernictwem i robi blacharkê to on ceni trotona bo lustro mu wychodzi, widzia³em jak klarem maluje to po 3 warstwie dopiero sie rozlewa, mo¿e ja nie rozla³em i dlatego nie widzê u siebie efektów,
psrbfm, mo¿e dasz jakie¶ namiary jak malowaæ typu co jak czy na forum znajdê podstawy?

[ Dodano: 2008-02-09, 22:57 ]
rbfm napisa³/a:
tak. to juz znasz przyczyne (pistolet pewnie HP)

mia³em zwyk³y wysokocisnieniowy
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
sawmaster napisa³/a:
mój s±sad zajmuje siê lakiernictwem i robi blacharkê to on ceni trotona


ceni, bo to tanie gowno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

twoj novol to dwie klasy lepszy lakier niz jego troton.

a co do rad jak malowac to jest tego cale forum. sam napisalem kilkaset postow :mrgreen:

[ Dodano: 2008-02-09, 22:59 ]
zreszta zadne rady nie dadza ci tego co praktyka. znajdz sobie jakies blachy i probuj do skutku az uzyskasz zadowalajacy efekt. inaczej sie nie nauczysz.
 

maras 
Wys³any: 2008-02-10, 01:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
rbfm, ju¿ nie kilkaset, wszed³e¶ w tysi±ce :mrgreen:
A tak nawiasem mówi±c, nigdy siê nie zastanawia³em, dok³adnie z tymi ci¶nieniami, ale w sumie masz racje,ja zawsze ustawia³em je na reduktorze przy zamkniêtym spu¶cie. Oczywi¶cie w trakcie malowania spada³o. Pewnie to oczywiste dla Was, ale jak powinno sie ustawiaæ ci¶nienie, przy otwartym spu¶cie?? Na swoj± obronê mam tylko to,¿e nie jestem lakiernikiem z wykszta³cenia, tylko samoukiem :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-10, 11:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
Pewnie to oczywiste dla Was, ale jak powinno sie ustawiaæ ci¶nienie, przy otwartym spu¶cie??


milion razy juz o tym pisalem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-02-10, 11:46   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
rbfm napisa³/a:
Cytat:
reduktor przy samym pistolecie pokazywa³ 3,5, gdy naciska³em spust to by³o 2 bary to jest robocze?


tak. to juz znasz przyczyne (pistolet pewnie HP)


Cytat:
mia³em zwyk³y wysokocisnieniowy


Czyli masz przyczynê cytryny. Za ma³e ci¶nienie, roboczego powiniene¶ mieæ 3,5, a ty mia³e¶ 2atm
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

maras 
Wys³any: 2008-02-10, 14:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
rbfm, wiem, ale jakos sie przedtem nad tym nie zastanawia³em g³ebiej, w ka¿dym b±d¼ razie teraz wiem, zreszt± cz³owiek siê ca³e ¿ycie uczy :wink: Dziêki :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group