Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mariann
Wys³any: 2012-06-29, 12:12   SATA jet 1000 B RP 1.3
0
UP DOWN

Posty: 160
Witam potrzebujê w miarê dobrego pistola do bazy i claru
uzbiera³em w koñcu ok 1200z³ i to mogê przeznaczyæ na zakup pistoletu.
Wiem ¿e najlepiej by by³o kupiæ dwa oddzielny do bazy i inny do claru ale narazie mnie na to nie staæ.
ogl±da³em sporo filmów istruktarzowych z lakierni oraz na you tube i muszê stwierdziæ ¿e ma³o który lakiernik u¿ywa³ dwóch pistoletów. W wiêkszo¶ci przypadków lali do saty RP bazê potem myli go i tym samym lecieli clarem. Czemu tak lakieruj± skoro do bazy zalecany jest HVLP a wiêkszo¶ i tak maluje RP lepiej rozbija czy mo¿e jest szybciej ?
Je¿eli chodzi o mnie to:
Rozwa¿am dwie propozycjê SATA jet 1000 B RP 1.3 oraz devilbiss gti pro lite chcia³ bym siê poradziæ ludzi którzy pracowali takimi pistoletami jaki wybraæ.
Proszê ¿eby nie pisali ci którzy chc± zareklamowaæ dan± firmê lub pisz± specjalnie ¿eby inna firma nie mia³a powodzenia sprzeda¿y.
Proszê o opiniê ludzi którzy mieli to w rêkach lakierowali tym i znaj± siê najlepiej.
 

jarbia
Wys³any: 2012-06-29, 12:40   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Cytat:
Rozwa¿am dwie propozycjê SATA jet 1000 B RP 1.3


Za te pieni±dze, przy odrobinie cierpliwo¶ci dostaniesz 3000rp lub 4000 digital .
pozdr
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-06-29, 12:44   Re: SATA jet 1000 B RP 1.3
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mariann napisa³/a:
Proszê ¿eby nie pisali ci którzy chc± zareklamowaæ dan± firmê lub pisz± specjalnie ¿eby inna firma nie mia³a powodzenia sprzeda¿y.
Proszê o opiniê ludzi którzy mieli to w rêkach lakierowali tym i znaj± siê najlepiej.


^^ .... z tym to ju¿ pojecha³e¶ po bandzie kolego ^^ ^^ ^^ .

Pierwsza sprawa NIE MA ODRÊBNYCH PISTOLETÓW DO BAZY I LAKIERU BEZBARWNEGO tak samo jak HVLP NIE JEST DO BAZY a RP DO BEZBARWNEGO. S± tylko inne dysze materia³owe i dysze powietrzne zwane popularnie g³owicami. ¯eby nie przek³adaæ tych zestawów przy ka¿dym malowaniu ka¿dy kogo na to staæ ma dwa odrêbne aparaty natryskowe. Producenci pistoletów sprzedaj± je zawsze z jedn± g³owic± i dysza materia³ow± dlatego jak kto¶ ma takie ¿yczenie mo¿e sobie kupiæ markowy pistolet podpisany BASSE, lub CLEAR.

Mo¿esz jednak pój¶æ na pewien kompromis i np stosuj±c dysze 1,2 - 1,3 ostatecznie 1,4 w konkretnej marce z³o¿yæ zestaw uniwersalny. Jeden aparat jedna konfiguracja do bazy i do bezbarwnego ... a nawet jeden do gruntów, wype³niaczy, szpachli natryskowej, bazy, akryli i lakierów bezbarwnych ( ACUSPRAY 3M )

Czy SATA 1000 czy DeVilbiss Pro lite ??? hmmm to pytanie brzmi tak :
Samochód dostawczy z du¿± pak± ... czy jednak komfortowy "sedanik" w metalicu ?

Raczej sedanik :fiu: ... gorzej jak we wtorki do przewiezienie bêdzie tona ziemników, a w czwartki bêdziesz robi³ odp³atne przeprowadzki .... wtedy "sedanik" jest gów no wart ^^

SATA 1000 to aparat natryskowy dedykowany do lakierowania przemys³owego. Z technicznego jêzyka na bardziej zrozumia³y .... Po prostu rozpyla lakier i specjalnie sie nie przejmuje co z tego bêdzie.

Jak chcesz zapytaæ co lepiej kupiæ do refinishu, DV PRO LITE czy .... ? a koniecznie do porównania ma byæ SATA ... to pytaj o SATA 4000 RP :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mariann
Wys³any: 2012-06-29, 18:42   
0
UP DOWN

Posty: 160
Kurde ale na satê 4000 Rp potrzeba trochê wiêcej kasy ok 1700 trza mieæ ale mo¿e warto to 500 z³ sobie wzi±¶æ na raty i kupiæ porz±dny sprzêcior na lata. No dobra jak sata 4000 RP to z jak± dysz± 1.3 bêdzie ok czy mniejsza?
 

jarbia
Wys³any: 2012-06-29, 19:47   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Cytat:
Kurde ale na satê 4000 Rp potrzeba trochê wiêcej kasy ok 1700 trza mieæ ale mo¿e warto to 500 z³ sobie wzi±¶æ na raty


Niekoniecznie ,ja niedawno kupi³em 4000 rp 1,2 digital za 1250 (now± ) na alledrogo.A poprzedni± te¿ digital za 1,8 w sklepie.Trzeba zapolowaæ .
Na eb , te¿ trafiaj± siê okazje .
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

diablo74 
Wys³any: 2012-06-29, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
mariann napisa³/a:
Kurde ale na satê 4000 Rp potrzeba trochê wiêcej kasy ok 1700 trza mieæ ale mo¿e warto to 500 z³ sobie wzi±¶æ na raty i kupiæ porz±dny sprzêcior na lata. No dobra jak sata 4000 RP to z jak± dysz± 1.3 bêdzie ok czy mniejsza?


Ja wyrwa³em za 1200 z lekkim przebiegiem co do dyszy to moim zdaniem bardziej uniwersalna jest 1.3 :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-06-29, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak widzisz cena to sprawa umowna. Trzeba siê lekko postaraæ ¿eby nie przep³aciæ.

Co do dyszy to musisz wiedzieæ ¿e SATA nie robi dysz w wymiarze metrycznym i 1,3 to nie 1,3 milimetra szczególnie w modelach RP. Takim idea³em dyszy jest 1,2 .... ale niektórzy narzekaj± na szybko¶æ pracy bezbarwnym. Pamiêtaj jednak ¿e to fachowcy. Wiedz± co i jak ;) . Je¿eli to twój pierwszy pistolet i ma byæ uniwersalny do wszystkich baz ( wody i konwencji ) i wszystkich lakierów bezbarwnych ( MS, HS, VHS, czy nawet LS je¿eli jeszcze na takie wpadniesz ) to do SATA 4000 RP, raczej dobieraj dyszê 1,2. Tylko nie pomyl z HVLP bo tu koniecznie 1,3. Je¿eli jednak czujesz siê na si³ach zapanowaæ nad tym pistoletem to mo¿e te¿ byæ polecana dysza 1,3, tu zawsze mo¿na lekko wkrêciæ iglicê i "udawaæ" w razie konieczno¶ci mniejsza dyszê. Zbiegiem lat i przyp³ywem do¶wiadczenia wiêkszo¶æ u¿ytkowników woli szybciej i ostrzej ... dlatego u nich w SATA 4000 RP jest dysza 1,3 :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-06-30, 09:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Zbiegiem lat i przyp³ywem do¶wiadczenia wiêkszo¶æ u¿ytkowników woli szybciej i ostrzej ... dlatego u nich w SATA 4000 RP jest dysza 1,3 :spoko:
u mnie to ju¿ nawet w rp ku 1.4:) ale ja to zapier... czasami jak dziki...no a jak chce na spookojnie i bardzo dok³adnie ¿eby dopasowaæ strukture do innych elementów to skrêcam sobie i jadê wolniej...ale jak boczek czy calak to ogieñ...wiêc kolego bierz 1.3...na poczatek szybko¶æ cie wystraszy jak mnie ale jak z³apiesz odrobine wprawy to bedzie ok...z pistoletami jak z motorem,kupisz za ma³± dysze to za jaki¶ czas skoñcz± sie jego mo¿liwo¶ci a ty bêdziesz chcia³ wiecej i wiêcej ;)
jarbia napisa³/a:
ja niedawno kupi³em 4000 rp 1,2 digital za 1250 (now± ) na alledrogo.
gdzie ku... takie ceny?? ja bez digi ok 1,7k brutto co by³o najlepsza ofert± na chwile obecn±
 
 

936
Wys³any: 2012-07-01, 09:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
gugun napisa³/a:
...z pistoletami jak z motorem

Ciekawa sugestia zw³aszcza, ¿e w j. polskim "motor" to nie pojazd jedno¶ladowy tylko silnik spalinowy lub elektryczny. :)
Co innego je¶li chodzi Tobie o motocykl.

mariann w pracy u¿ytkuje SATA 4000 RP 1.3 digital do ró¿nego rodzaju materia³ów, od epoxydów po przez Poliuretany do akryli.
Fakt ta dysza jest zbyt ma³a do podk³adów ale wystarczy skrêciæ ci¶nienie na pistolecie i po³orzyæ 1-2 warstwy wiêcej by osi±gn±æ kompromis.
Ps. osobi¶cie- przyjemne narzêdzie do szybkiej i sprawnej pracy ( ³atwo utrzymaæ w czysto¶ci).
Polecam temat
sata jet 3000hvlp 1.5 - konwersja na RP ??
Pozdrawiam
 

mariann
Wys³any: 2012-07-01, 11:36   
0
UP DOWN

Posty: 160
Czemu ka¿dy pisze ¿e sata to pistolet do szybkiej aplikacji. A jak kto¶ chcia³ by lakierowaæ wolniej bo nie jest profesionalist± to po skrêceniu materia³u te¿ sie da ,czy nie bêdzie ju¿ takiego efektu jak szybko
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-01, 12:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
mariann napisa³/a:
Czemu ka¿dy pisze ¿e sata to pistolet do szybkiej aplikacji. A jak kto¶ chcia³ by lakierowaæ wolniej bo nie jest profesionalist± to po skrêceniu materia³u te¿ sie da ,czy nie bêdzie ju¿ takiego efektu jak szybko

Nie o SATA tu idzie tylko o dysze materia³ow± .... 1,2 ? ... czy 1,3 ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

936
Wys³any: 2012-07-01, 19:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
mariann napisa³/a:
Czemu ka¿dy pisze ¿e sata to pistolet do szybkiej aplikacji. A jak kto¶ chcia³ by lakierowaæ wolniej bo nie jest profesionalist± to po skrêceniu materia³u te¿ sie da ,czy nie bêdzie ju¿ takiego efektu jak szybko

Bêdzie taki sam.
Chodzi o to, ¿e zarówno profesjonalista jak i amator je¶li maj± dobre narzêdzia ( i materia³y) w rêku to praca ich staje sie wydajniejsza. (nie zale¿nie od marki)
I ca³a filozofia... (bez zbêdnych zagmatfañ tematu).
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-01, 20:57   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
936 napisa³/a:
Ciekawa sugestia zw³aszcza, ¿e w j. polskim "motor" to nie pojazd jedno¶ladowy tylko silnik spalinowy lub elektryczny.
Co innego je¶li chodzi Tobie o motocykl.
o ja pi... faktycznie,chodzi mi o takie cos na 2 ko³ach co jezdzi,ma silnik,zbiornik paliwa,2 ko³a....-dla tych co nie za³apali... :sciana:
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-07-02, 00:07   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
gugun napisa³/a:
o ja pi... faktycznie,chodzi mi o takie cos na 2 ko³ach co jezdzi,ma silnik,zbiornik paliwa,2 ko³a


Wypisz wymaluj moja od¶nie¿arka .. ;)
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

mariann
Wys³any: 2012-07-07, 02:08   
0
UP DOWN

Posty: 160
witam ch³opaki kilka dni temu zakupi³em now± satê 3000 RP 1,3 i powiem tak w porównaniu z tymi pistoletami które mia³em do tej pory mianowicie sico , lare , auarita i ostatnio professional
to sata to jest kosmos. Tym sprzêtem lakieruje siê super i teraz wiem czemu na forum lakiernicy polecaj± i zachwalaj± te pistolety. Maj± 100% racjê.
Mo¿e siê troche podniecam ale gdybym wiedzia³ wcze¶niej jak sie tym lakieruje to bym go kupi³ z 5 lat temu. Kombinowa³em jak mog³em jeden pistolet hvlp do bazy rp mia³em do klaru co trochê zmienia³em ¿eby malowaæ lepiej i co?
Jednym s³owem te wszystkie pistolety do 400z³ co zawalaj± allegro to bez urazy dla ¿adnej firmy jest to z³om totalny. Mo¿na ich u¿ywaæ do malowania np. Ursusa C-360.
Mia³em trochê dylemat bo mysla³em jeszcze o devilbissie ale wybra³em sate i nie ¿a³ujê.
Jeden pistolet za³atwia sprawê piêknie k³adzie bazê potem lekkie mycie i lecimy clarem ma³o tego ¿eby zrobiæ zaciek tym pistoletem to trzeba malowaæ po 4 piwach bo inaczej sie nie da.
Trochê siê cz³owiek podnieca ale tak to jest ja sie przesiadzie z malucha do mercedesa pozdrawiam wszystkich
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-07, 08:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@mariann ? .... ¿eby¶ tak jeszcze znalaz³ sposób na to ¿eby s³owami przekonaæ innych do takiej zamiany "gó wna" na co¶ profesjonalnego ... nawet na DV, lub IWATA jak kto¶ nie lubi SATA :spoko: Ja tak piszê ... te oczywiste oczywisto¶ci ... od kilku lat i wiêkszo¶æ m±drali ze mn± ci±gle dyskutuje udowadniaj±c co innego bazgrol±c te durne posty ¿e tanim pistoletem mo¿na zacz±æ karierê, a potem i tak ci m±drzejsi kupuj± profesjonalny pistolet i dopiero wtedy widz± w jakiej czarnej du pie niewiedzy byli czasami przez lata :sciana: .

Nie wiem sk±d w ogóle przychodzi komu¶ do g³owy taka idiotyczna zasada ¿e na pocz±tek kariery lakiernika samochodowego to najlepiej kupiæ tani pistolet na allegro ?. Po co ? ... po to ¿eby go i tak wypie przyæ ? Po to ¿eby na samym pocz±tku by³o trudniej lakierowaæ ? ... Trudniej osi±gn±æ normalny efekt dekoracyjny ? ¯eby od pocz±tku walczyæ z plamami na metalu, zaciekami, pe³nym gara¿em py³u w trakcie lakierowania, ohydn± struktura pow³oki ? Jestem pe³en podziwu dla g³upoty wielu z was ¶lepi malarze :spoko:

To nie moja wina, ¿e markowe urz±dzenia s± drogie i nie ka¿dego na nie staæ. Nie stratujcie jednak w wy¶cigu na 100 metrów w chiñskich butach z foli za 30 z³ z przekonaniem ¿e talent wystarczy ... mo¿e ? .... mo¿e do tego ¿eby dobiec do mety !
ale najgorsze, ¿e wielu nieudacznikom i pacan± to wystarcza. Efekt. W "doros³ym" ¿yciu gdzie "zabawa w zawód" siê koñczy na ka¿dym kroku w ka¿dej bran¿y mamy fachowców "poje bów" którzy my¶l± ... a ch...j tam jako¶ to bedzie ! :/

@mariann.... pamiêtaj o tej swojej ekscytacji jak kto¶ znów wejdzie do tematu "Tani pistolet" z kolekcj± linków z allegro. Za kilka malowañ potraktujesz pracê tej SATA za normaln±. Gdy zachwyt opada przechodz±c do normalnego poziomu pracy i jako¶ci, ju¿ siê nie pisze takich wylewnych postów. Wtedy po prostu przyjmuje siê, ¿e s± pistolety lakiernicze i rozpylacze farb i nie bardzo chce siê nawet wchodziæ w polemikê z jakim¶ pajacem rozwa¿aj±cym zakup jakiego¶ szajsu z allegro .... a szkoda.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-07, 09:58   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
mariann napisa³/a:
rochê siê cz³owiek podnieca ale tak to jest ja sie przesiadzie z malucha do mercedesa pozdrawiam wszystkich
a ja sie przesiadlem na maybacha i jako¶ na mnie wra¿enia to nie zrobi³o...:)ale w poniedzia³ek-wtorek generalna próba;)
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-07-07, 15:19   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
No to pochwal siê , co tam kupi³e¶.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

marer 
Wys³any: 2012-07-07, 17:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
mariann,
Co do saty masz racjê.
Powiem tak :)
Kiedy¶ dosta³em od kumpla 2 pistolety Air Gunse i satê 3000 rp digital .
Malowa³em Air Guns± bo szkoda mi by³o saty kuciaæ , kiedy¶ siê prze³ama³em i u¿y³em saty :) , no i prze³om , teraz u¿ywam tylko saty :) .
Masz racjê co do zacieków , trzeba byæ naprawdê wybitny aby go stworzyæ, chocia¿ raz kumpel wpad³ do mnie wypili¶my 0,7 i jeden zaciek by³ :) .
Sata super sprzêt.
 
 

mariann
Wys³any: 2012-07-08, 09:44   
0
UP DOWN

Posty: 160
chcia³ bym jeszcze sie poradziæ jak poprawnie malowaæ sat± 3000 RP bo wczoraj o dziwo po pomalowaniu maski wysz³y mi cienie a na clarze du¿a morka. Co do bazy to chyba za blisko prowadzi³em pistolet i baze k³ad³em na 2 barach. My¶lê ¿e baze powinno siê malowaæ z wiêkszej odleg³o¶ci nawet z 25 cm dobrze my¶lê? K³ad³a siê elegancko ale wysz³y cienie malowa³em miejsce przy miejscu tylko z ok 10 cm
Co do claru to nie wiem dlaczego morka , mo¿e do claru zwiêkszyæ ci¶nienie do 2.5 bara
A mo¿e zawini³y warunki w gara¿u bo malowa³em w po³udnie a u mnie w gara¿u w po³udnie jest z 45 stopni i mo¿e baza zanim sie u³o¿y³o ziarno to ju¿ zasch³o.
Ale clar dlaczego morka nie wiem.
Polakierujê trochê t± sat± to sam dojdê do wszystkiego ale nie chcê siê uczyæ na b³êdach by³ bym wdziêczny jak by jaki¶ fachowiec podpowiedzia³ mi trochê jak poprawnie lakierowaæ tym sprzêtem jak k³a¶æ poszczególne warstwy na co zwróciæ uwagê jak ten clar wylaæ ¿eby nie robi³a sie morka bli¿ej ,dalej wolniej szybciej, Jak z materia³em na max czy skêciæ trochê Napiszcie koledzy kilka ¿elaznych zasad ¿eby malowaæ i cieszyæ oko. Dziêki i pozdro.
 

jacenty 741
Wys³any: 2012-07-08, 09:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
mariann napisa³/a:
u mnie w gara¿u w po³udnie jest z 45 stopni
To raczej sobie odpu¶æ lakierowanie przy takiej temperaturze,bo nawet najwolniejsze utwardzacze z wolnymi rozcieñczalnikami nie dadz± rady.To mo¿e byæ przyczyna i chmur,i morki,po prostu za szybko wszystko zaczê³o wysychaæ,ziarno siê nie u³o¿y³o (a 10 cm to za blisko na RP),a bezbarwny nie zd±¿y³ siê rozlaæ.
 
 

hematol 
Wys³any: 2012-07-08, 10:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
mariann,tu masz krótki filmik jak poprawnie lakierowaæ pistoletem Sata,mo¿e ci pomo¿e ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Vjw3KRXOZW0
 

936
Wys³any: 2012-07-08, 14:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
mariann napisa³/a:
chcia³ bym jeszcze sie poradziæ jak poprawnie malowaæ sat± 3000 RP

Ka¿dy pistolet stworzony do osi±gania wysokich rezultatów nie uzyska dobrego efektu bez odpowiedniego zasilania i parametrów potrzebych do pracy.
Powietrze musi byc
- suche
- czyste
- w odpowiednich ilo¶ciach
Ps. Wiêc problem z mor± to nie tylko wina lakieruj±cego. Podejrzewam wachania ci¶nienia na nowym sprzêcie dlatego chmury na bazie i mora na bezbarwnym.
Dostosuj sprê¿arke do nowego sprzêtu, testuj ustawienia nowego pistoletu i materia³u.
Pozdrawiam
 

936
Wys³any: 2012-07-08, 18:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
936 napisa³/a:
Dostosuj sprê¿arke do nowego sprzêtu, testuj ustawienia nowego pistoletu i materia³u.

Albo lepiej nie trac czasu tylko id¼ na pivo...
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-08, 23:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
mariann napisa³/a:
witam ch³opaki kilka dni temu zakupi³em... ...powiem tak w porównaniu z tymi pistoletami które mia³em do tej pory mianowicie sico , lare , auarita i ostatnio professional

Jakie modele (np. hvlp, lvlp, gold, evolutio itp.) tych pistoletów wcze¶niej mia³e¶ :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

mariann
Wys³any: 2012-07-09, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 160
wcze¶niej mia³em
sico gold hvlp
K2 hvlp
Lare hvlp
i obecnie mam jeszcze profesionala hvlp którego dwa razy u¿y³em.
Zmienia³em te pistolety bo ¿aden dobrze nie k³ad³ mi bazy ciêzko by³o ustawiæ, baza któr± z mieszalni zalecali rozciêczaæ 1:1 by³a prawie zawsze za gesta nie mog³em ³adnie jej rozlaæ wychodzila taka chropowata. Mówiê o bazie novola, bo co innego by³a baza PPG ta bazê m¿na by³o ka¿dym pistolem ³adnie po³o¿yæ ale jest cholernie droga wiêc pracujê na novolu.
A do saty wlewam bazê taka jak zaleca mieszalnia bez kombinacji z rozrzedzaniem i nie ma problemu ³adnie sie k³adzie.
Zdenerwowa³ mnie jeszcze fakt ¿e jak nadmiernie rozrzedza³em bazê to mi wychodzi³y za jasne kolory, pamiêtam kolega mi da³ do lakierowania drzwi, chcia³em ¿eby by³o ³adnie wiêc rozciêczy³em baze zamiast 1:1 to 2:1 i drzwi zamiast ciemnego niebieskiego wysz³y jakie¶ b³êkitne.
Próbowa³em wszystkie nastawy i regulacjê ci¶nienia i nie mog³em doj¶æ do idea³u dlatego kombinowa³em ze zmian± pistoletów. Na upartego to ten K2 hvlp to jeszcze by³ pistolet w miarê ale reszty nie polecam.
 

bartosz37
Wys³any: 2016-03-26, 19:07   
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam,
Po przeczytaniu ró¿nych w±tków na kilku forach, chcia³bym siê upewniæ co do informacji dotycz±cych pistoletów.
Prowadzê warsztat, gdzie lakierujemy meble na wysoki po³ysk oraz mat. Wykoñczenie oferowane przez nas jest ekskluzywne to znaczy, ¿e powierzchnia np. mdf jest wielokrotnie traktowana podk³adem poliestrowym, szlifowana i polerowana, a¿ do momentu kiedy bêdzie wolna od nierówno¶ci podk³adu, lakieru, sprê¿ynek hologramów, pofalowañ itd. Krawêdzie s± szlifowane i polerowane jak normalne p³aszczyzny. Obecnie posiadamy Aaurite 1,8 do podk³adów oraz Sate 3000 HVLP 1,3 do baz i lakierów wierzchnich. Czêsto u¿ywamy per³y, wiêc system bazy i klaru jest mi bliski. Lakierujê równie¿ fornir, dlatego wype³niacze poliestrowe te¿ wykorzystujemy w produkcji.
Posiadamy lakiernie bezpy³ow±, chocia¿ i tak czasem jakie¶ wtr±cenie ma miejsce. Kompresor ma ok 600l/ min, nie mamy profesjonalnego wygrzewania. Podnosimy temperaturê schniêcia promiennikiem IR z odleg³o¶ci powy¿ej 1m.
Lakier wierzchni jaki u¿ywamy to Spies Hecker 8034, aktualnie zamierzam z ciekawo¶ci spróbowaæ lakier DuPont 3750s. S± to lakiery akrylowe z bran¿y samochodowej. Technologia, któr± opracowa³em jest technologi± z po³±czenia bran¿y samochodowej i stolarskiej. Wykonujemy wykoñczenie piano oraz czarny mat które s± bardzo wymagaj±ce. Zastanawiam siê na kupnem dwóch pistoletów jednego do podk³adów, drugiego do lakieru wierzchniego. Do podk³adu rozwa¿am, zakup Sata 100RP lub Sata 1000 RP 1,8. Do lakierów bezbarwnych Sata 4000 RP 1,3 lub Sata 1000 RP z dysz± 1,0. Zale¿y mi na tym, ¿eby na³o¿ony podk³ad lub lakier rozla³ siê najlepiej jak to mo¿liwe, czyli bez charakterystycznej ³uski z bran¿y samochodowej. Po ka¿dym utwardzeniu podk³adu lub lakieru ¶cinamy delikatn± ³uskê, a¿ powierzchnia bêdzie jednolita. Zale¿y mi na tym, ¿eby skróciæ ten proces. Co do matów to po mimo faktu, ¿e rzadziej je wykonujemy to jednak technologia lvlp mo¿e okazaæ siê trafniejsza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu dekoracyjnego, który uzyskujê po na³o¿eniu lakieru wierzchniego pistoletem Sata 3000 hvlp. Efekt jest ju¿ bardzo bliski moich oczekiwañ i pewnie gdyby nie to, ¿e w kilku miejscach przeczyta³em, ¿e technologia LVLP ma lepsz± rozlewalno¶æ i jest szybsza, to pewnie bym nie pomy¶la³ o zmianie. Jednak zawsze chcê robiæ wszystko najlepiej jak potrafiê i st±d sprawa. Przesz³o mi te¿ przez my¶l, czy Sata 1000RP z dwoma dyszami 1,8 i 1,0 nie okaza³a by siê dobrym wyborem.
Proszê uprzejmie o pomoc w wyborze.
pozdrawiam serdecznie
Bartosz
 

KK 
Wys³any: 2016-03-26, 21:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Iwata Wbx do klaru, a do podk³adu Sata 100 brp 1.8.
_________________

 
 

bartosz37
Wys³any: 2016-03-27, 01:41   
0
UP DOWN

Posty: 7
Niestety Iwata ma cienk± rêkoje¶æ, a ja mam du¿± d³oñ i gorzej mi siê pracuje z tym gunem.
 

bartosz37
Wys³any: 2016-03-27, 12:47   
0
UP DOWN

Posty: 7
Podsumowuj±c proszê o radê w g³ównej mierze dotycz±c± modelu i wielko¶ci dyszy. Podk³ad poliestrowy (bran¿a stolarska) np. z firm ICA PF295 posiada w karcie produktu informacje, ¿e zalecana dysza powinna mieæ 2,5-3mm@2,5-3atm. Lepko¶æ pracy to 110-140 sek Kubek Forda 4 (20st). Projekter w w±tku "SATA jet 100 B P" pisa³, ¿e do refinishu dysza 1,6 w pistoletach sata jest norm± dla wype³niaczy i podk³adów samochodowych (akrylowych). Zastanawiam siê, czy do tego podk³adu poliestrowego lepszy bêdzie model Sata 100 BP RP, który ma dyszê P (pewnie ok. 2,5mm), czy lepszy bêdzie polecany przez Sata 100 B F RP z dysz± 1,8. Mo¿e pó³¶rodkiem jest Sata B F RP z dysz± 2,0?

Pozdrawiam i ¿yczê wszystkiego dobrego na ¶wiêta.
Bartosz
 

KK 
Wys³any: 2016-03-27, 14:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Je¶li zalecana dysza powinna mieæ 2,5-3mm to tak± dyszê wybierz.
_________________

 
 

bartosz37
Wys³any: 2016-03-27, 18:29   
0
UP DOWN

Posty: 7
To w tym wypadku jaka jest ró¿nica pomiêdzy pistoletem Sata 100 B F RP, a Sata 100 B P RP 2,5? Sata 100 B R RP ma krótsze noski na dyszy, czy kto¶ wie z jakiego powodu?
 

KK 
Wys³any: 2016-03-27, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jeden pistolet ma zestaw dysz typowo do nak³adania poliestrów(szpachel natryskowa) 100 B P, dlatego taka du¿a dysza gdy¿ jest konieczna do w³a¶ciwej aplikacji.

http://www.sata.pl/produk...kat=2&podzial=1
Na samym dole jest o zestawie P.
_________________

 
 

hematol 
Wys³any: 2016-03-27, 19:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
bartosz37 napisa³/a:
Sata 100 B R RP ma krótsze noski na dyszy, czy kto¶ wie z jakiego powodu?

S³u¿y do nak³adania szpachlówek natryskowych a krótkie noski s± po to aby sie gêsty materia³ na nich nie odk³ada³.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-03-27, 20:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
bartosz37 napisa³/a:
w karcie produktu informacje, ¿e zalecana dysza powinna mieæ 2,5-3mm@2,5-3atm. Lepko¶æ pracy to 110-140 sek Kubek Forda 4 (20st).

bartosz37 napisa³/a:
Zastanawiam siê, czy do tego podk³adu poliestrowego lepszy bêdzie model Sata 100 BP RP, który ma dyszê P (pewnie ok. 2,5mm),


Model Sata 100 B P jest pistoletem dedykowanym tylko i wy³±cznie do nak³adania
szpachlówek poliestrowych tak¿e je¶li w karcie tech. tego Twojego podk³adu zalecana jest dysza o rozmiarze 2.5-3.0 to proponujê kupno normalnej Sata 100 B RP z dysz± 2.5 lub 3.0
a nie tej która stworzona zosta³a tylko i wy³±cznie do nak³adania szpachlówek natryskowych
 

bartosz37
Wys³any: 2016-03-28, 10:12   
0
UP DOWN

Posty: 7
Ok, dziêki za odpowiedzi. W takim wypadku potrzebujê jeszcze jeden pistolet do rozlania izolatu, bo tam jest mniejsza dysza potrzebna. Natomiast na pewno do podk³adu przyda siê lepszy sprzêt.
 

bartosz37
Wys³any: 2016-03-29, 15:51   
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam,
Po rozmowie z przedstawicielem Sata trochê siê upewni³em do mojej teorii. To znaczy, przesz³o mi przez my¶l, ¿e szpachlówka poliestrowa z bran¿y samochodowej jest bardzo podobnym materia³em, co podk³ad poliestrowy z bran¿y stolarskiej. Pistolet Sata 100 B F RP nie wychodzi z dysz± 2,5. Dopiero pistol 1000 B RP wychodzi z dysz± 2,5. Wiêc dylemat tak na prawdê by³ miêdzy 100 B P RP (wersja do poliestrów) oraz 1000 B RP 2,5. Za 100 B P RP przemawia fakt, ¿e ma krótki dysze i siê nie zbiera tam materia³. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e to nie marketing. Cena 100 B P RP jest ni¿sza. Dlatego uwa¿am, ¿e w tej sytuacji 100 B P RP jest lepszym wyborem.

Dziêki za pomoc i pozdrawiam.
Bartosz
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-03-30, 00:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
bartosz37 napisa³/a:
Pistolet Sata 100 B F RP nie wychodzi z dysz± 2,5. Dopiero pistol 1000 B RP wychodzi z dysz± 2,5.

Faktycznie podczas pisania pomin±³em jedno 0 i dlatego wysz³o ¿e proponuje kupno
Sata jet 100 z dysz± 2.5 w którym to modelu najwy¿szy rozmiar to dysza 2.0
W Sata jet 1000 B RP rozmiar dysz zaczyna siê od 0.8 a koñczy na 5.0

Co do tego podk³adu poliestrowego to proponuje sprawdziæ jego lepko¶æ i porównaæ
z t± jak± ma ta szpachlówka natryskowa przed kupnem tej Sata jet 100 B P
 

bartosz37
Wys³any: 2016-03-30, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 7
Ze wzglêdu na du¿± uniwersalno¶æ i to, ¿e model 1000 P RP posiada tak szeroki zakres dysz, a dysza 2,5 jest na ¶rodku tego zakresu. Zdecydowa³em siê jednak na 1000 B RP 2,5. Dam znaæ jak siê sprawuje. Dziêkujê uprzejmie za pomoc.
Pozdrawiam
Bartosz
 

tomek50
Wys³any: 2020-01-09, 05:09   
0
UP DOWN

Posty: 4
:roll:
mariann napisa³/a:
chcia³ bym jeszcze sie poradziæ jak poprawnie malowaæ sat± 3000 RP bo wczoraj o dziwo po pomalowaniu maski wysz³y mi cienie a na clarze du¿a morka. Co do bazy to chyba za blisko prowadzi³em pistolet i baze k³ad³em na 2 barach. My¶lê ¿e baze powinno siê malowaæ z wiêkszej odleg³o¶ci nawet z 25 cm dobrze my¶lê? K³ad³a siê elegancko ale wysz³y cienie malowa³em miejsce przy miejscu tylko z ok 10 cm
Co do claru to nie wiem dlaczego morka , mo¿e do claru zwiêkszyæ ci¶nienie do 2.5 bara
A mo¿e zawini³y warunki w gara¿u bo malowa³em w po³udnie a u mnie w gara¿u w po³udnie jest z 45 stopni i mo¿e baza zanim sie u³o¿y³o ziarno to ju¿ zasch³o.
Ale clar dlaczego morka nie wiem.
Polakierujê trochê t± sat± to sam dojdê do wszystkiego ale nie chcê siê uczyæ na b³êdach by³ bym wdziêczny jak by jaki¶ fachowiec podpowiedzia³ mi trochê jak poprawnie lakierowaæ tym sprzêtem jak k³a¶æ poszczególne warstwy na co zwróciæ uwagê jak ten clar wylaæ ¿eby nie robi³a sie morka bli¿ej ,dalej wolniej szybciej, Jak z materia³em na max czy skêciæ trochê Napiszcie koledzy kilka ¿elaznych zasad ¿eby malowaæ i cieszyæ oko. Dziêki i pozdro.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group