Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Chino 
Wys³any: 2012-07-21, 10:46   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
PROJEKTER napisa³/a:
Artur ... na razie to w tym strasznie du¿o promocji, a jednak ma³o konkretów. Absolutnie ciê rozumiem twój handlowy punk widzenia i twoj± fascynacjê. Ja po prostu mam na to inne spojrzenie z innej bardziej technicznej strony.


No i doskonale, ¿e masz takie spojrzenie na ten temat. Mocno siê ró¿nimy w tej kwestii ale dziêki temu mo¿na jako¶ wypo¶rodkowaæ ca³o¶æ :)
Nie. Promocji tu nie ma z mojej strony. Co¶ jak z muzyk± "Po co t³umaczyæ o co chodzi? Skoro muzyka sama siê nie broni znaczy, ¿e nie chodzi o nic".
Ja i tak na tych lakierach siê nie dorobiê :)
To po prostu lakiery. A gdzie le¿y ich fenomen? Nawet mi ciê¿ko powiedzieæ. S± zwyczajnie ³adniejsze i g³êbsze od konkurencyjnych produktów, których i tak nikt ju¿ nie sprzedaje praktycznie. Co¶ jak z Coca Col±. Jest du¿o podróbek, wygl±daja podobnie ale pachn± i smakuj± inaczej. Nikt nigdy nie podrobi³ Coca Coli i nikt nigdy nie ujawni³ jej tajemnicy. Nie mam te¿ zamiaru na silê nikogo przekonywaæ. Ale jak kto¶ zobaczy na w³asne oczêta to ju¿ raczej przekonywaæ nie bedzie trzeba.

PROJEKTER napisa³/a:
Co do nazwy"Kandy" ... to potoczne sformu³owanie jak "per³a", czy oficjalna nazwa systemu w HOK ?

Kandy - to nazwa lakierów cukierkowych producenta House Of Kolor. S³owo "Candy" z angielska oznacza cukierek. Ale HOK po swojemu u¿y³ litery "K" na pocz±tku tak jak i w s³owie Kolor zamiast Color, czy jak siê czêsto u¿ywa w "slangu" Kustom nie Custom.
Inni producenci tego typu lakiery (transparentne lub pó³ transparentne o bardzo ¿ywym odcieniu) nazywaja Candy. Tyle teorii ;)

[quote="PROJEKTER"Doprecyzuj jeszcze sprawê chromu HOK ... Ten chrom to CHROM jak na lustrze w przymierzalni ciuchów i chromowanych zderzakach czy jednak imitacja zbli¿ona bardziej do efektu polerowanego aluminium ?[/quote]

Osoba, która zna siê dobrze na chromach - jak np ja czyli ktos kto codziennie poleruje jaki¶ chromowany zderzak zauwa¿y ró¿nice. Ale idealnie po³o¿ony Kosmic Krome Mirror Refflective daje naprawdê efekt lustra. Mimo i¿ jest to lakier to jest bardzo dobr± imitacj± chromu. Co¶ jak metalizowanie - niby nie chrom a wygl±da jak chrom.
HOK ma w ofercie te¿ lakiery Kosmic Krome imitujace w³a¶nie aluminium, z³ocenie czy np miedziowanie.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-21, 13:21   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
nie robercik jesli chodzi o KBC to nie jest to takie trudne,jednak jak na 1 raz nie jest ³atwe.. teraz jak ju¿ raz sie pobawi³em,wyci±gnê³em pewne wnioski to teraz jestem pewien siebie i dla mnie to faktycznie fajny lakier nie wymagaj±cy jakiej¶ wiêkszej precyzji nawet.... ale maj±c go 1 raz w rekach idzie wiele spier dzieliæ, st±d ten temat, ¿eby sobie wzajemnie pomóc wrazie jakichkolwiek problemów ;) i masz racje kazdy wmiare ogarniêty lakiernik sobie z KBC bez problemu poradzi jak dostanie pewne wskazówki i porozmawia z kim¶ kto ju¿ tym sie bawil bo nie jest to ¿adna czarna magia tylko lakier wymagajacy jaki¶ tam umiejetno¶ci,pewnej techniki i du¿o myslenia podczas pracy i to tyle. nie taki diabe³ straszny jak go maluj±. a jesli chodzi o UK to nied³ugo bede mógl sie wypowiedzieæ...
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-21, 13:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No mia³em zaczekaæ na innych ale nikt siê nie kwapi. Popraw mnie jak siê mylê :

Samochód gotowy do lakierowania. Jednolity szary odk³ad.

1. pierwsza warstwa srebro z du¿ym ziarnem - schnie.

2. druga warstwa - transparentna do bólu baza ... powiedzmy fiolet ... jedna warstwa.
Uwa¿am przy aplikacji ¿eby by³a równomierna, ¿eby nie by³a napylona tylko stanowi³a jednolity cieniutki film ... oczywi¶cie zero zacieków bo robota w du pe od nowa. Przy pokrywaniu siê pasów strumienia natryskowego uwa¿am ¿eby by³o jednolicie, a nie raz ja¶niej raz ciemniej. Ma³a dysza materia³owa wiêksze ci¶nienie ¿eby nie by³o nigdzie ¿adnej kropli. Wszystkie elementy robiê jeden po drugim najlepiej na samochodzie Koñczê - czekam a¿ z³apie. Mam mini efekt - srebrny z delikatnym kierunkiem fioletowym. Powtarzam operacje, a¿ uznam ¿e jest OK. Teraz mam idee ... do pierwszej warstwy klaru, lub do bezbarwnego spoiwa bazy dodaje np bia³a per³ê. Znów jednolita aplikacja na ca³o¶æ lub np. tylko na p³askie, albo lepiej tylko na pionowe powierzchnie ... ( nie wiem bo tworzê na bie¿±co swój efekt ) wysycha. zak³adam ¿e nie narobi³em baboli smug zacieków kropel i ciemnych plam. Ca³o¶æ pokrywam bezbarwnym. Tu jak mam znów idee mogê dodaæ jakie¶ ziarno pod warunkiem ¿e wiem co mi grozi gdyby zaczê³o siê przesuwaæ ;) Lakieruje na gotowo ... polerujê jak potrzeba. wystawiam na s³oñce.

¦wiatlo wpada w pow³okê rozczepia siê w niej na pasmo barw niewiedzialnych czerwieñ i niebieski zmieniaja kierunek i po na¶wietleniu pow³oki w jej wnêtrzu docieraj± do oka joko efekt "cukierek" aluminum na spodzie odbija ¶wiat³o, powoduj±c ¿e g³êbia po³ysku wygl±da na kilka centymetrów, per³a na wierzchu rozczepia ¶wiat³o tworz±c dodatkowo kolorowa poswiatê na fiolecie. Kilka godzin malowania normalnej wielko¶ci samochodu

Co¶ spieprzy³em ? ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-21, 14:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Co¶ spieprzy³em ? ^^
zakry³e¶ zapewne ca³y brokat który mia³ przebijaæ spod cukiereczka ;)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-21, 15:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Wszytko zale¿y od ilo¶ci warstw i si³y krycia lazur efektu. Czasami trzy warstwy powoduj± ¿e nie ma prawie ¿adnej reakcji ( jeszcze bez klaru ) S± te¿ takie gdzie wystarcza jedna ¿eby to schrzaniæ. Wiele tych efektów budowanych jest na tle w kolorze wykoñczenia. Fioletowe t³o + ziarno i dopiero fioletowy transparent.

Brokat to raczej zawsze ostania zewnêtrzna warstwa na lazur efekcie. Na spodzie s± ziarna metalu ... albo rzadziej per³a.

No i Ja nie znam technologi aplikacji HOK ... któr± tak strasznie trzymacie tu w tajemnicy. Nie s±dzê jednak ¿eby by³a jaka¶ diametralnie odmienna o opisanej. Tamto to lazury SH.
Dodam ¿e jedyn± rzecz± jako pomalowa³em w ten sposób by³o .... 10 tac bankietowych ^^

Tak¿e gdzie¿ tu moje do¶wiadczenie do twojego Damianie ? :shock:

Pisz co i jak krok po kroku. Porównamy.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-21, 16:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
ak¿e gdzie¿ tu moje do¶wiadczenie do twojego Damianie
oj nie pochlebiaj bo ja poki co lawete tylko pomalowa³em wiec uj nie do¶wiadczenie ;)

ale w hok/u g³ównie liczy sie t³o... dawalismy srebro z grubym ziarnem co krylo na 10 warstw-brak efektu. dopiero jak wymysleli¶my brokat to efekt by³ nieziemski...

z brokatem próbowali¶my na ró¿ne sposoby- dodawac do kandy, zapylac, sr aæ i cenzuraæ ale itak jest 1 opcja... srebro, brokat+ kilka warstw lakieru w celu odizolowania brokatu, szlif i kandy...

srebrne t³o+ brokat bez izolacji lakierem- kandy "zawiesza sie na brokacie i nie pomalowania"

srebrne t³o+kandy+ kandy+ kandy z dodatkiem brokatu- przy polerce jak sie przetrzesz do brokatu robi sie brzydki srebrny syf

wiec jedyna opcja to al;bo baza z hok/a do ktorego kazde srebro sie chowa i na to kandy albo brokat odizolowany 2-3 warstwami+ w³ókninka-kolejne 2-warstwy lakieru tak d³ugo az go zalejesz,potem szlif i kandy, i tu zrobilismy bl±d bo da³em w uj brokatu i 2 warstwy yebitnie gestego lakieru,a po szlifie pod kandy czesc brokatu co wystawala sie stepila..

co do samej aplikacji kandy- tylko cienkie warstwy, 1,2 cienie jak uj trzecia juz ³adnie zalewa a po 4 nie zostaje juz nic, o ile ma sie wmiare dobry pistolet z mala dysza... chinolem nie do pomalowania chyba... i tyle...

i tu tez zrobilem maly bl±d bo po 2 cienkiej dalem 1 wylana lekko i nie wyglada³o to za extra to przypruszy³em jeszcze raz zeby to zrównaæ,bylo extra ale juz przy grubo i za slabo przebija brokat...

tak wiec zrobi³em tak jak napisa³e¶ co bylo b³êdem bo hok k³adziemy tylko cieniutkimi nie wylanymi warstwami tak dlugo az sie zrówna ok 3-5 warst jesli chodzi o kbc jak lekko wylejesz to wyglada ujowo
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-21, 16:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Podejrza³em na YouTobe. Tam maj± poliuretanowy lakier Cady ... a nie baza + lakier. Na jasne t³o ze srebrnej bazy piêæ sze¶æ warstw Cady. Grzanie i polerowanie. Brokat jest w lakierze. To oczywi¶cie te¿ transparentny lakier. Wygl±da to ³atwiej ni¿ w starym systemie gdzie baza by³a lazurem. ( to co opisa³em )

No w ka¿dym razie mniej wiêcej kapuje co chodzi i jak to zrobiæ. Tak bardzo siê ta technologia nie zmieni³a od 20 lat. Mo¿e s± fajniejsze efekty. Ale zasada optyki samego efektu pozostaje nadal bez zmian. :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-21, 16:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Ale zasada optyki samego efektu pozostaje nadal bez zmian. :spoko:
zasada jest 1- grunt to t³o które przebija jak zayebie s³oñce :)
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-21, 17:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No nie do koñca ... bo ten nienaturalny ¿ywy odcieñ to wytr±cenie ze ¶wiat³a bia³ego okre¶lonej d³ugo¶ci promienia. Dlatego za cholerê takich kolorów nie da siê ukrêciæ z normalnych nie transparentnych pigmentów. T³o pod spodem pe³ni tylko rolê lustra ... gdy ¶wiat³o wraca na górê ju¿ jest zniekszta³cone i widzimy to jako ¿yw± barwê. Dlatego tu g³ówn± rolê pe³ni ten lazur. Bez niego nie ma zabawy.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Chino 
Wys³any: 2012-07-21, 18:28   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Tam Damian pisa³e¶ o 2-3 warstwach. Dla ¶cis³o¶ci przypomnê, ¿e to KBC. UK to inna bajka
Tu na bazê metaliczn± (mo¿e byæ i nie metaliczna ale nie warto bo jak by³o wsponiane - baza robi ogromn± ró¿nice. Miêdzy srebrn± a jasno grafitow± baz± jest ju¿ ogroooomna ró¿nica w odcieniu naszego kandy po³o¿onego na tym.)
I k³adziemy sobie nasze UK (zmieszane 2:1:1 z Catalystyem KU100 i Reducerem). Pierwsza baza (powiedzmy na srebrnym) - nie widaæ prawie ¿adnego barwienia ;) , druga minimalnie bardziej, trzecia jeszcze bardziej ale nadal mamy pewne cienie (RObert - nie idzie tego na pierwszej warstwie tak równomiernie i idealnie po³o¿yæ jak to napisa³e¶ kilka postów wy¿ej).. 4, 5 warstwa .. i 5 potrafi ju¿ byæ OK. Ale nie musi. Dajemy 6 warstwe (metalik spod spodu nadal super przebija nadaj±c "brokac±cego" siê efektu - i tu pamietajmy o grubozairnistym metaliku HOK, gdzie ziarno jest jak gruz .. nie jak ziarno ;) . Tak wiêc ¶rendio 6 warstewek. Jak cieniutkie to i 7 nie zaszkodzi. Niestety tutaj ciê¿ko o konkretne wytyczne - nawet producent w tech manualu nie zawsze wszystko NAKAZUJE, gdy¿ czêsto co¶ wychodzi w praniu i tutaj potrzeba do¶wiadczenia paintera z tymi lakierami.
PROJEKTER napisa³/a:
. Bez niego nie ma zabawy.


Jasne, ¿e bez niego nie ma zabawy. Có¿ za zabawa z kandy jak po³o¿ymy wszystko oprócz .. kandy ;)
Technologia tych lakieów w HOK nie zmieni³a siê od dziesiêcioleci. Jest mocno inna ni¿ j± opisujesz (mówiê do Projektera). ¯adnej per³y na wierzch :) Po co perliæ co¶ co ju¿ siê perli, brokaci i za razem ciekawie za³amuje (czasami ktos pyta czy UK to kameleon ;) Po prostu ma takie ciekawe refleksy. Potrafi byæ prawie czarny i np jasno czerwony za razem).
No i o tak o :)

p.s. macie tutaj moje próbki. Oczywiscie an fotkach nic nie widaæ. Zdjecie z telefonu, wieczorem przy sztucznym swietle ;)

KBC:
od lewej. Baza srebrna, grafitowa, czarna



Na ¿ywo ró¿nica by³a du¿o wiêksza. Ale jak widaæ KBC kryje mocno.

UK:
od lewej srebrna, czarna , grafitowa



Miêdzy srebrem a grafitem jest gigantyczna ró¿nica. Za to kandy na czarnej bazie jest .. czarne :) Gdzie¶ tam w bardzo g³êbokim s³oñcu lekkiego odcienia nabiera i to wszystko :)
Na zdjêciach nie widaæ ale np UK na srebrnej i KBC na srebrnej mia³y prawie taki sam odcieñ jednak kto nie widzia³ ich obok siebie to bez namys³u pokazywa³ mi zielone UK na srebrnej - TO MALUJ. Ogromna ró¿nica g³êbii i czegos czego tak naprawdê nie da siê opisaæ. :D
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-22, 13:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Chino napisa³/a:
Pierwsza baza (powiedzmy na srebrnym) - nie widaæ prawie ¿adnego barwienia ;) , druga minimalnie bardziej, trzecia jeszcze bardziej ale nadal mamy pewne cienie (RObert - nie idzie tego na pierwszej warstwie tak równomiernie i idealnie po³o¿yæ jak to napisa³e¶ kilka postów wy¿ej).. 4, 5 warstwa .. i 5 potrafi ju¿ byæ OK.


Wtr±cê tu taki drobiazg choæ bardziej dotyczy dyszy materia³owej pistoletu. ( jak chcecie to przenie¶cie ;) )

Ci z was którzy u¿ywali gównianch pistoletów z Chin i teraz maj± normalne markowe ( Szczególnie IWATA WS400 z WBX lub HD ) i takie z ma³± dysz± 1,2 / 1,3 np. SATA 3000 i 4000 .... a do tego jeszcze maja to szczê¶cie ¿e z dawnych amatorskich czasów zosta³y im dzia³aj±ce "chinole" klasy SICO na w³asne oczy mog± siê przekonaæ co znaczy to ¿e SICO czy w ogóle ka¿dy tani HP nie nadaje siê do lakierowania samochodów. :tak:

Chodzi o to, ¿e nigdzie tak bardzo jak przy lakierach transparentnych go³ym okiem nie widaæ jak atomizacja i precyzyjna równomierno¶æ aplikacji wp³ywa na wydajno¶æ pistoletu i zdolno¶c krycia materia³u. Przy aparatach markowych wysokiej klasy ka¿da kropla materia³u jest identycznej wielko¶ci i ma równomierny kszta³t. Przy ma³ej dyszy ta kropla jest do tego malutka. Przy pierwszej warstwie transparentu naniesionego na t³o markowym pistoletem pow³oka jest w miarê równa i tworzy delikatny film. W przypadku taniego pistoletu HP ka¿da kropla mo¿e byæ innej wielko¶ci i do tego miejscami pozstaj± pasy lub plamy bo d³uga praca aparatu na wci¶niêtym spu¶cie powoduje, ¿e po chwili pracy zaczyna on po prostu lekko szwankowaæ i podaje materia³, lub rozpyla go na g³owicy nierównomiernie. Gdy na element nanoszona jest druga warstwa markowym pistoletem mikro przestrzenie miêdzy kroplami pokrywaj± siê. Tu przy transparentach pomaga to uzyskaæ równomierny efekt ale, przy lakierach kryj±cych pozwala na zakoñczenie aplikacji ju¿ przy drugiej warstwie. Czêsto b³êdnie niektórzy oceniaj± wydajno¶æ pistoletu zrzucaj±c 100 % odpowiedzialno¶ci za niekrycie i przebijanie t³a wy³±cznie na pigment w samym lakierze. Oczywi¶cie ma to du¿y wp³yw na wydajno¶æ ale gów niany tani pistolet i jego du¿a dysza materia³owa pog³êbia problem. W markowych aparatach nawet przy du¿ej dyszy materia³owej np 1,4 g³owica ( dysza powietrza ) nadrabia lepszym rozbiciem materia³u i mo¿emy lakierowaæ tak samo precyzyjnie tylko szybciej szerszym strumieniem. W gów nianych taniocha oba e elementy nie wspó³pracuj± ze sob± tak precyzyjnie ... i tu uwaga to tych wszystkich zwolenników DV i IWATA którzy tak zawziêcie zachwalaj± rozwi±zanie wymiany samej dyszy powietrznej bez zmiany dyszy materia³owej czy ig³y ( TransTech ) IWATA poradzi³a sobie z problemem dziêki proatomizacji. W dyszach LP te¿ jednak pokutuje ten problem braku precyzji gdy zamienia siê same g³owice.

W efekcie nale¿y podsumowaæ to tak. Markowy precyzyjny pistolet lakierniczy z ma³± dysz± materia³ow± pozwala na perfekcyjne wykonanie lakierowania materia³em transparentnym w tym min. wszystkich z tego tematu .... a w przypadku lakierów kryj±cych pozwala na pokrycie t³a cieñsz± warstw± koloru. Wszytko dziêki wielko¶ci i idealnego powtarzalnego kszta³tu aplikowanej kropli.

To trochê jak z prostym do¶wiadczeniem. Dwa woreczki. W jednym ma³e plastikowe leciutkie kuleczki. W drugim odpadki z plastiku o nieregularnych kszta³tach i minimalnie ró¿nych wielko¶ciach. Wsypujemy kulki do pojemnika o regularnym kszta³cie prostok±ta. Dwie warstwy identycznych kuleczek pozwalaj± na zakrycie szczelnie dna ... odpadki nawet czterech warstw ! ¯eby zakry³y dno siêgn± dwukrotnie wy¿ej boków takiego pojemnika.

To tak ¿eby siê trochê wyt³umaczyæ z tego, ¿e wy¿ej napisa³em o równomiernym nak³adaniu transparentnych warstw bazy. Oczywi¶cie ¿e po pierwszej czy drugiej bêd± jakie¶ smugi czy nierównomierno¶ci jak to totalny transparent ... ale napisa³em te¿ :

PROJEKTER napisa³/a:
Ma³a dysza materia³owa wiêksze ci¶nienie, ¿eby nie by³o nigdzie ¿adnej kropli.

... na co nikt TU nie zwróci³ uwagi :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-07-22, 14:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
no tu ci przyznam racje, bo w tego typu lakierach chodzi o to zeby finalnie powloka by³a jak najcieñsza-zeby jak najbardziej tlo przebija³o a jednoczesnie nie by³o zadnych smug niedoci±gniec itp... wiec czym mniejsza dysza tym lepsza, ja odnioslem wra¿enie ze wsb jest nawet ciut przy du¿a jak do tego typu prac....
tak wiec chinolem jest to raczej nie wykonalne z tego wzglêdu chociazby ¿e na pe³ne pokrycie potrzebujemy ok 5-6 warstw zak³adajac ze jeszcze mamy ogromna wprawe zeby nie narobic zonków, co za tym idzie zakryjemy ca³e t³o i efekt pójdzie sie yebaæ...
sam przyznam ze jak widzia³em jak sata 4k robi cienie po 1-2 warstwie to sie za g³owe z³apa³em...ale jak mowi projekter- kazda kolejna warstwa idealnie pokrywa sie z poprzedni± tak wiec po 3-4 warstwach nie bylo tu juz mowy o jakichkolwiek cieniach itp...
 
 

Chino 
Wys³any: 2012-07-22, 14:42   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Podpisuje siê wszystkimi 4 ³apami pod tym co wy¿ej zosta³o napisane.
Chinolem nawet roweru nie mog³em pomalowaæ :rotfl:

[ Dodano: 2012-07-24, 22:02 ]
HOK na HOKu :)



Czas chyba sobie sprawic aparat bo ten telefonowy to siê nadaje .. ykhm..
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2012-07-25, 17:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
... i raptem panowie stali¶cie siê specjalistami w lakierach transparentych :)
A ludzie pracuj±cy tymi materia³ami nie maj± czasu, ¿eby je opisywac...
Tylko nimi pracuj± , rozwijaj± swoje mo¿liwo¶ci...
Pozdrawiam.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-25, 17:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Chino czy mo¿esz pochwaliæ siê jakimi¶ lepszymi zdjêciami lakieru na tym Iveco :?: Jaki to ma po³ysk itp :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Chino 
Wys³any: 2012-07-25, 17:45   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Chêtnie bym siê pochwali³ ale dystrybutor lakierów House Of Kolor jest w tym kraju taki biedny, ¿e go nie staæ na dobry aparat :D
Wiesz co, nie mamy czasu robiæ mu sesji. To pojazd u¿ytkowy, ci±gle w trasie.
Ale nie omieszkamy zrobiæ bdb fotek jak bêdzie fajna pogoda i mój wspólnik bêdzie mia³ aparat przy sobie.
Co masz dok³adnie na my¶li pytaj±c o po³ysk?
B³yszczy bardzo ³adnie mimo i¿ klar nie poszed³ z HOK'a na ni±...
Na powy¿szym zdjêciu oba pojazdy du¿o po³ysku i koloru straci³y, s± mocno zakurzone.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-25, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Ciekawi mnie jak siê "mieni" ten kolor. Choæ podejrzewam ¿e zdjêcia mog± tego nie pokazaæ.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

936
Wys³any: 2012-07-25, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
te ciemne kolorki zmieniaj± odcieñ w zale¿no¶ci od natê¿enia ¶wiat³a.( wu****owe zdjêcia wychodz± )
Czyli..
rano wygl±da inaczej
w po³udnie inaczej
wieczorem inaczej
i w nocy inaczej ( fajny efekt podczas przeje¿d¿ania pod latarni ulicznymi)
Nie mylic z kameleonem.
Ps. troche siê powtórze :)

Zdjêcie326.jpg
Plik ¶ci±gniêto 300 raz(y) 139.53 KB

Zdjêcie314.jpg
Plik ¶ci±gniêto 263 raz(y) 135.21 KB

  
 

Chino 
Wys³any: 2012-07-25, 20:22   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
936, dok³adnie tak. KBC to jeszcze nie ale o UK ludzie siê pytaj± czy to jaki¶ kameleon? Tam gdzie pada swiat³o jest bardzo jasny, gdzie jest zacienione nagle jest praktycznie czarny. I wszystko na tym samym elemencie. KBC, któe mamy na lawecie i Caddym te¿ siê weso³o za³amuje. Jak jest cieñ kolor wygl±da trochê "zwyczajnie", tyle co ³adnie. Ale jak wyjdzie s³once to nie da siê nie u¶miechn±æ :)
Takie co¶ trzeba fotkowaæ super sprzêtem, w bardzo korzystnym ¶wietle i posiadaj±c umiejêtnosci fotograficzne, których ja nie posiadam.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2012-07-25, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Chino
sorry ale to nie HOK :)
ale z tych samych pigmentów co Janek Kosmoski u¿ywa:) (nie ma³em wtedy dostêpu do HOK-a)
dlatego wiem co mówie.
szacunek stary za przecieranie szlaku w tym kraju...
 

Chino 
Wys³any: 2012-07-25, 20:52   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Ooo nie widzia³em tych fotek co wklei³e¶ nad moim postem. Bardzo ³adnie to wygl±da.

Tutaj trochê KBC HOK jeszcze






[ Dodano: 2012-07-25, 22:36 ]
936, w³a¶nie - sk±d wiesz, których dok³adnie pigmentów u¿ywa Janek? :)
Jest to gdzie¶ oficjalnie zamieszczone?
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

adniem21
Wys³any: 2012-07-26, 07:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 131
£adna JAWA.
 

936
Wys³any: 2012-07-26, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
adniem21 napisa³/a:
£adna JAWA.

No mnie te¿ siê podoba... :)
Ps. z t± ma³± ró¿nic±, ¿e to Junak M 10
Taki ma³y szczegó³ :)
 

adniem21
Wys³any: 2012-07-27, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 131
Ale wtopa :sciana: zmyli³a mnie oby=udowa lampy zasugerowa³em siê ni± bo jest podobna w jawie 353
 

936
Wys³any: 2012-07-28, 09:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Spoko :)
Ten siê nie myli, kto nic nie robi...
Ps. Spójrz na prace Jona Kosmoskiego.
Dla laika banalna...

03CincinnatiV-Twi.jpg
Plik ¶ci±gniêto 30574 raz(y) 20.4 KB

pics-max-9910-367661-sema-custom-bike-jct-house-of-kolor.jpg
Plik ¶ci±gniêto 150 raz(y) 166.29 KB

 

jarbia
Wys³any: 2012-07-28, 10:03   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Chino napisa³/a:

Wszelkie pytania, sugestie mile widziane. Na wszystko chêtnie odpowiem, podpowiem, wyja¶niê.
Pozdrówki
A.


Temat HOK dozujê sobie jak deserek ,pozwolê sobie na pocz±tek prosiæ o jakie¶ fotki i kilka info do nich, na temat tego chromu ,jak to wygl±da np na alufelgach .
pozdr.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

936
Wys³any: 2012-07-28, 10:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Kolor, który mnie inspiruje
Teoretyczne jasno zielony. (lime green)
Nic bardziej mylnego. (2w1)
Subkratywny...

[ Dodano: 2012-07-28, 11:40 ]
jarbia
¿eby to wszystko zrozumiec odnioslem siê do "MATRIXA"
http://www.youtube.com/watch?v=uAXtO5dMqEI
W pracy z transparentami ograniczenia stwarza tylko wyobra¼nia...

[ Dodano: 2012-07-28, 12:06 ]
Chino napisa³/a:
936, w³a¶nie - sk±d wiesz, których dok³adnie pigmentów u¿ywa Janek? :)
Jest to gdzie¶ oficjalnie zamieszczone?

W Jego g³owie :)

[ Dodano: 2012-07-28, 12:14 ]
...

21snddt9tmii137p_580.jpg
Plik ¶ci±gniêto 351 raz(y) 28.18 KB

29004750645_large.jpg
Plik ¶ci±gniêto 324 raz(y) 191.23 KB

 

Chino 
Wys³any: 2012-07-29, 12:23   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Lime green to kozackie po³±czenie Organic green i Lime gold. Mo¿na sobie do woli majstrowaæ przy po³±czeniu tych lakierów :)
Mówisz, ¿e przenikn±³e¶ do mózgu Jona? Te¿ bym tak chcia³.

jarbia, kurcze nie mam ¿adnych fotek. W ostatnim czasie z 5 klientów felgi tym malowa³o. Ka¿dy obiecuje wys³aæ fotke ale jako¶ tego nie robi±. Dwóch tylko zadzwoni³o mówiac "chcê jeszcze".

Tu kole¶ tryska Kosmic Krome Mirror Refflective http://www.youtube.com/watch?v=xaARGqe6clU

Ja osobi¶cie jestem przeciwnikiem malowania felg tym. To takie trochê .. hmm folklorystyczne. Jak co¶ ma byæ chromowane to niech bêdzie. Po co chromowaæ farb± felgi jak mo¿na kupiæ chromowane. Co innego u¿yæ lakieru jako .. lakier. Motocykl, samochód czy np odnowienie chromowanych elementów jak najbardziej.
Jak wygl±da sam widzisz. Co by¶ jeszcze chcia³ wiedzieæ?
£ap Technical Data dla lakierów Kosmic Krome http://houseofkolor.com/P...sh/MC_Krome.pdf
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-07-29, 15:34   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Chino napisa³/a:
Po co chromowaæ farb± felgi jak mo¿na kupiæ chromowane.


W³a¶nie chodzi o odnowienie tych alufelg .Mam jedne ,¿ których zesz³a pow³oka (jakie¶ chiñskie g..no) by³y czarno chromowe .Zwyk³ym metalikiem chyba nie da rady tego osi±gn±æ .Dlatego ciekawi mnie jaki to daje efekt .
Czekamy wiêc na foty.
pozdr.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

936
Wys³any: 2012-07-29, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
chiñskie felgi strasznie siê krzywi± wiêc szkoda materia³u na ten produkt.
 

jarbia
Wys³any: 2012-07-29, 19:06   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Cytat:
chiñskie felgi strasznie siê krzywi± wiêc szkoda materia³u na ten produkt.


Na pewno racja ,ale gdzie ja ci teraz "kurna Krzychu " w Polsce kupiê oryginalne amelinowe felgi do Questa i to w dobrej cenie .
ps . Na razie po 4 latach (tylko do zimowych opon )s± proste ,ale lakier w niektórych miejscach zszed³.
_________________
Wiedza daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

Chino 
Wys³any: 2012-07-29, 20:13   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Poka¿ te felgi.
A odno¶nie chiñskich felg to a¿ dreszcz mnie przeszywa jak przypominam swoje woja¿e na RH i na prawdziwych AMG. Od wtedy wolê na stalówkach je¼dziæ niz na podróbach.

Lackdoktór siê bawi³ tym lakierem wiêc do niego podbij. Mo¿e bêdzie mia³ jak±¶ sensowna fotkê. Ja jak upoluje któegos z klientów to wyci±gnê zdjêcie.

p.s. nast±pi³a pewna dostawa lakierów jak by co ;)

Kto¶ kiedy¶ pyta³ o "¶wietlika". Prosze bardzo.

_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-29, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Chino napisa³/a:
Lackdoktór siê bawi³ tym lakierem wiêc do niego podbij.


Có¿.
Mam 1/3 pojemniczka tego chromu.
My¶lê ¿e ta ilo¶æ starczy na 4 przody od felg 16".
W ka¿dym razie mi starczy na pewno.
Pod spód czarna baza HOK.
Na wierzch ... novol 565, lub 505.
Ale najpierw muszê felgi odrobinê zreanimowaæ.
W wolnym czasie.
PS
Ile kosztuje ten najmniejszy pojemniczek chromu?
Bo jak nie starczy to pewnie bêdê musia³ dokupiæ.
Chino, :?: :?: :?:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Chino 
Wys³any: 2012-07-29, 20:52   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
430z³ brutto kosztuje ca³y pojemniczek.
ALe jak chcesz Ty (lub ktokolwiek inny) jakie¶ drobne ilo¶ci .. 50-100 ml to dzwoñcie tutaj:
662 265 924
Mówcie, ze dzwonicie od Artura z House Of Kolor. Wy¶l± Wam za pobraniem ka¿d± drobn± ilo¶æ pocz±wszy od 50ml.

1/3 pojemniczka na 4 przody? W±tpiê. Fakt, ze malutko tego siê k³adzie ale jednak 1/3 pojemniczka to 80ml :)

Lackdoctor napisa³/a:

Pod spód czarna baza HOK.


Z praktyki - warto zeby czarny by³ przykryty klarem - tak bardziej b³yszczy i jest czarniejszy przez co potêguje efekt nak³adanego chromu. Ty to wiesz wiêc to informacja dla reszty.

[ Dodano: 2012-07-30, 18:46 ]
Jeszcze dwie fotki lakieru Kosmic Long Glo.
Nawet w lekkim pó³mroku "¶wiec±". W sumie fajne "co¶".
Ten zielony by³ zamkniêty w kartonie od kilku dni i po wyjêciu ci±gle ¶wieci. Mimo i¿ powinien ok 12h


_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2012-08-03, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
To ja mo¿e z Fioletem wypale :)

West Coast Choppers06.jpg
Plik ¶ci±gniêto 446 raz(y) 37.3 KB

West Coast Choppers05.jpg
Plik ¶ci±gniêto 162 raz(y) 126.27 KB

 

Chino 
Wys³any: 2012-08-04, 00:28   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Dobre lustereczko :)
Szkoda, ¿e siê nigdy nie dorobiê na tych lakierach bo móg³ bym malowaæ nimi codziennie co¶ innego. Teraz poszed³em w bardziej ekonomiczn± stronê i t³ukê Airbrushe.

Masz link do strony, z której skrad³e¶ te fotki? Ciekawie to wygl±da. Kto¶ u¿y³ chyba cholernie ciemnej bazy.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2012-08-06, 18:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
No to masz kolejn± zagadkê :)
http://www.youtube.com/watch?v=pgFYNOF62EU
 

Chino 
Wys³any: 2012-08-11, 08:21   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Kurcze. Zapomnia³em, ze cos pisa³e¶ w temacie.
A to akurat dla mnie ¿adna zagdka. Normalnie po³o¿ony Kosmic Krome i na to apple red kandy :)
Wygl±da to ciekawie, fakt.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2012-08-11, 08:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Ps. Z Twojego fioletu te¿ siê taki efekt jak powy¿ej wytworzy...
tak± malukt± mixturkê mo¿na w szopie wymieszac :>
A potem s³yszysz, ¿e to trzeba miec warunki i takie tam.... :) i ¿e nie pomalujesz :)

[ Dodano: 2012-08-11, 09:52 ]
http://www.youtube.com/watch?v=Osp34ot74XU
 

gugun 
Wys³any: 2012-08-11, 10:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
chyba te¿ se tak motorek rypne... 0,1l chromu mam i nie zawacham sie go uzyæ :)
 
 

Chino 
Wys³any: 2012-08-11, 12:28   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
936 napisa³/a:
Ps. Z Twojego fioletu te¿ siê taki efekt jak powy¿ej wytworzy...


Wiem. Pytanie czy to jest Burple UK na graficie? czy graficie zmieszanym z czarnym. Czy burple zmieszany z purple? CIê¿ko po fotkach doj¶æ do tego co to dok³adnie za lakier


936 napisa³/a:
A potem s³yszysz, ¿e to trzeba miec warunki i takie tam.... :) i ¿e nie pomalujesz :)


Kole¶ warunki jak do malowania motocykla stworzy³ zajebiste. Przy samochodzie mia³ by problem. Tu s± malutkie powierzchnie a co przy malowaniu calaka po ca³o¶ci, gdy ten ma 6m d³ugo¶ci? ;)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

936
Wys³any: 2012-08-31, 21:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Wyt³umacz To lakiernikowi... :D

http://www.myrideisme.com...ke-roof-photos/
 

Chino 
Wys³any: 2012-09-03, 10:29   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
936 napisa³/a:
Wyt³umacz To lakiernikowi... :D

http://www.myrideisme.com...ke-roof-photos/


Jak widaæ lakiernictwo mo¿e byæ sztuk± a nie tylko tryskaniem ciagle tych beznadziejnych passatów.

A co tu t³umaczyæ? Firanka, szablony, troche aerografu, brokat pod kandy, patternsy, du¿o maskowania :) Piêkna robota.
p.s. jak by kto¶ chcial to mozemy przymkn±æ oko i nabiæ HOKa do sprayu ;P
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

No-limit
Wys³any: 2012-10-27, 11:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Chino napisa³/a:
Ale idealnie po³o¿ony Kosmic Krome Mirror Refflective daje naprawdê efekt lustra. Mimo i¿ jest to lakier to jest bardzo dobr± imitacj± chromu. Co¶ jak metalizowanie - niby nie chrom a wygl±da jak chrom.

Nie chcê siê wym±drzaæ,bo nie mia³em okazji widzieæ w rzeczywisto¶ci pow³ok lakierowanych chromem HOK i Alsa.Ze zdjêæ wniskujê,¿e Krome Mirror Refflektive HOK ma podobne parametry odbicia lustrzanego jak Mirrachrome Alsa i podobn± technologiê aplikacji.W Alsa opracowali pow³okê ChromeFX,która wydaje siê ,jest najbli¿ej efektu lustrzanego odbicia.Technologia bardziej przypomina tradycyjne srebrzenie chemiczne ni¿ lakierowanie-podobnie srebrzy siê lustra, bombki/ ró¿nica tylko w aplikacji tj. metod± natryskow±.
 

Chino 
Wys³any: 2012-10-30, 11:10   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
W pe³ni sie z Tob± zgodzê. Tak to w³a¶nie wygl±da.
Technologia tzw. "lakieru chrom" w Alsa i HOK jest podobna. Czym¶ siê minimalnie ró¿ni± ale zasada i sposóab aplikacji ten sam.

Natomiast Chrome FX z ALSA to ju¿ zupe³nie inna bajka. Ca³kowicie inna technologia. Ostatnio popularny jest ten tzw. "chrom dekoracyjny" tylko jakos nikt w Polsce tym siê nie zajamuje :)
Mo¿e za jakis czas... ale do tego potrzeba specjalnego sprzêtu troche. I dok³adnie tak jak mówisz - wygl±da to jak proces srebrzenia. Lustro jest wiêksza, pow³oka nie jest ultra trwa³a ale wygl±da to super. Maluje siê "na mokro" jakimis bajerami z azotanem srebra. Ale jak ju¿ mówi³em - to zupe³nie inna historia i zupe³nie inny od³am.
p.s. ta technika to nie jest jaki¶ wynalazek ALSA. Jest kilka firm, które wprowadzi³y to du¿o wczesniej.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Chino 
Wys³any: 2013-02-11, 15:23   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Pozwolicie, ze troche przyspamujê. Id±c za oczekiwaniami klientów, zdajac sobie sprawê z tego, ¿e tak presti¿owe towary nie s± tanie:


_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Chino 
Wys³any: 2013-02-25, 12:19   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Ma³a próbka lakierów HOK w wykonaniu Rafa³a Mierzwy











_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Chino 
Wys³any: 2013-05-02, 07:34   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Czy jest kto¶ zainteresowany którym¶ z lakierów HOK, któego nie mamy aktualnie na stanie? ¯eby pó¼niej nie by³o pretensji, ze kto¶ potrzebuje jakiego¶ lakieru a akurat tego nie ma ;)

Tu kolejne wykonanych na House Of Kolor











_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-05-04, 17:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Chino --> ten bak jest cudny :D perfecto :) i ta niebieska pokrywa tez :) :spoko:

Pamietasz w fotogaleri post co koles lakierowa³ Nissana cos w stylu gtra na fioletowy metalic ??
 

Chino 
Wys³any: 2013-05-04, 21:13   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
:)
Nie, nie kojarzê tego NIssana. Poka Poka
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania