Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Razorek954
Wys³any: 2013-02-16, 19:06   Â£uszczenie siê lakieru.
0
UP DOWN
Pooocz±tkuj±cy


Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy, choæ wasze forum ju¿ przegl±da³em nieraz jako Go¶æ. No ale nie o to chodzi. Mam ma³y problem. Jako osoba, która jest zainteresowana lakiernictwem czêsto lakierujê jakie¶ ma³e duperele, by zdobyæ do¶wiadczenie. Tak o to mia³em na motocyklu ma³ego szlifa co spowodowa³o, ¿e musia³em podj±æ siê wiêkszego wyzwania. No to szpachla do r±k i jazda. Szpachlowanie, szlifowanie, pó¼niej matowanie plastiku. Czas na podk³ad. I tu pojawia siê mój pierwszy problem. Zakupi³em podk³ad do pistoletu niestety przez przypadek przejecha³em go autem, o ile nie podk³ad to utwardzacz. Podk³ad jest w stosunku 5:1. Tu jest moje pierwsze pytanie. Czy je¿eli przejecha³em utwardzacz do podk³adu, to mogê jaki byle jaki, np od lakieru akrylowego zastosowaæ? Albo od bezbarwnego? Tylko teraz nasuwa siê fakt, czy stosunek 5:1 nie ulegnie zmianie i utwardzacza bêdê musia³ do podk³adu mniej b±d¼ wiêcej daæ?

Druga sprawa, chwilo zastêpuj±c podk³ad akrylowy, u¿y³em zwyk³ego z sprayu. Wszystko fajnie, zmatowi³em po paru godzinkach. Niestety chyba za krótko odczeka³em bo tylko 7 godzin, a podk³ad powinien schn±æ d³u¿ej 12h, a nawet 24h jak mi siê wydajê. No ale niecierpliwy siê tym nie przej±³em zbytnio. To tylko ma³y plastik! Przyszed³ czas na bazê, ciach ciach i pomalowane. Po 15/20 minutach patrzê, paj±czki. Cz³owiek za³amany co siê sta³o. Z mojego do¶wiadczenia wiem, ¿e jest to albo wina tego, ¿e podk³ad za krótko schn±³, albo wina samego podk³adu z sprayu.

I tu w³a¶nie kierujê do was te dwa o to pytania. Co z tym utwardzaczem i jaka jest wina tak naprawdê, ¿e lakier mi siê zacz±³ zamieniaæ w niektórych miejscach w pajêczynkê? Pytam siê, poniewa¿ nie wiem czy jeszcze raz malowaæ podk³adem z sprayu i tym razem odczekaæ te 12/24h.

O klar siê nie pytajcie nawet gdzie jest, bo nie k³ad³em przez t± pajêczynkê. Zostawi³em plastik tak jak jest.

Aby ulec zbêdnych pytañ, plastik wyczy¶ci³em z wszystkich starych lakierów nitrem, by ¿adne w³asno¶ci chemiczne innych dupereli siê nie k³óci³y.

Za pomoc bêdê bardzo wdziêczny. :)
 

kalbi 
Wys³any: 2013-02-16, 19:14   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
utwardzacz musi byc od danego produktu!, Spray wyrzuæ do kosza, usuñ spray z plastiku i po³ó¿ podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ a nastêpnie podk³ad 2k - czyli z utwardzaczem
_________________

 
 

Razorek954
Wys³any: 2013-02-16, 19:19   
0
UP DOWN
Pooocz±tkuj±cy


Posty: 3
Je¶li chodzi o podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ? Takie cu¶? http://www.klakiernik.pl/..._500ml-956.html

Ile czekam aby to wysch³o, niestety nigdy nie mia³em do czynienia z czym¶ takim. Zawszê lecia³em podk³adem akrylowym, a na to baza i ju¿.

Druga sprawa, mam akurat ten podk³ad. http://allegro.pl/podklad...2965677135.html I w³asnie brak mi utwardzacza.. Wiêc co teraz. By³em u znajomego w mieszalni, niestety nie mo¿e mi sprzedaæ utwardzacza bez kompletu. :roll:
_________________
"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, wystarczy chcieæ"
 

hamir 
Wys³any: 2013-02-16, 19:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Razorek954 napisa³/a:
By³em u znajomego w mieszalni, niestety nie mo¿e mi sprzedaæ utwardzacza bez kompletu.
twój znajomy to :rozga:
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-16, 19:47   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
gruba sprawa i zapewne nie bedzie to takie proste nawet jesli kupisz juz zwykly podklad 2k ...plastiki od moto maja to do siebie ze moze ci sie uniesc juz przy podkladzie na przecierkach...az dziwne ze na tym sprejku odrazu nie zareagowalo...
100% rozwiazanie "chyba" to uzyc odrazu wodnego podkladu? ;)
ale mozesz probowac inaczej,na poczatek zrywaj to co nasmarka³es i najlepiej jakby przyszedl na to chociaz cienko epoxyd po pzp i dopiero akrylowy...a co do bazy to zaczynaj od przypylki,daj odpoczac i dopiero dalej wmiare cienkie warstwy...te plastiki od moto to kure*** czasem sie udaje normalnie,czasem trzeba epoxyd a czasem juz nic nie pomaga i trzewa "woda " jechac...
wiesz co zrob?przygotuj do podkladu jak sie bedzie unosilo i daj to jakiemus lakiernikowi do pomalowania,tylko wczesniej ustal cene ^^
 
 

Razorek954
Wys³any: 2013-02-16, 19:58   
0
UP DOWN
Pooocz±tkuj±cy


Posty: 3
Osobi¶cie wolê sam pomalowaæ, ni¿ komu¶ daæ. Mam na tyle takie do¶wiadczenie ¿e jak co¶ zjebie to wiem co zrobi³em, a jak lakiernik to pó¼niej reklamacje i reklamacje. A tak to cz³owiek jakie¶ tam rzeczy za³apie i w przysz³o¶ci bêdzie wiedzia³. :) Czyli zmywaæ wszystko nitrem, szlifowaæ, daæ ten sk³adnik novol, pó¼niej na to 2k i baza? :)
_________________
"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, wystarczy chcieæ"
 

maciej214 
Wys³any: 2013-02-16, 22:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 95
Sk±d: KNS
Razorek954 napisa³/a:
Czyli zmywaæ wszystko nitrem...

Nie! Je¶li u¿yjesz znowu nitra do oczyszczenia powierzchni plastikowej problem mo¿e nie ust±piæ. U¿ywaj do oczyszczania zmywacza antysilikonowego, a do usuwania poprzednich warstw lakieru - papieru ¶ciernego.

Razorek954 napisa³/a:
daæ ten sk³adnik novol, pó¼niej na to 2k i baza?

Mo¿esz tak¿e daæ sam podk³ad epoksydowy (2K!), oczywi¶cie je¿eli w karcie technicznej jest uwzglêdniana taka mo¿liwo¶æ. Jak po³o¿ysz wcze¶niej PZP te¿ bêdzie dobrze (w tym przypadku nawet mo¿e byæ lepiej). Najlepiej dodaæ do niego (epoksydu) uelastyczniacz.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group