Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:18
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-11, 11:35   Co my¶licie o tych migomatach?
0
UP DOWN


Posty: 418
Autor Wiadomo¶æ

Miko³aj



Do³±czy³: 14 Lip 2005
Posty: 13



Wys³any: 20 Lut 2006 09:51 pm Temat postu: co my¶licie o tych migomatach

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
Chcê kupiæ migomat i czyta³em posty ktore s± zamieszczone na tutejszym forum i widze ¿e zachwalaj± besterke i mam w³a¶nie pytanko bo wynalaz³em tak± besterke i telwina i chcie³bym aby¶cie sie wypowiedzieli na ich temat która lepsza itp. poni¿ej daje dwa linki z besterk± i telwinem besterka to ta pierwsza za 1070 z³.
A jak nie te to mo¿e by¶cie mi jak±¶ inn± polecili w rozs±dnej cenie.
dziêki

http://www.spawanie.icd.pl/grupa.php?kaId=875

http://www.badek.com.pl/urzadzenia/telmig_130.html



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 21 Lut 2006 09:45 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Powiem Ci tyle Bester to Bester i mogê go poleciæ w ciemno.A Telwin...mój znajomy ma du¿ego Telwina na drut 1,2 i mówi ¿e nie zamieni³by na inny(ka¿dy swoje chwali:). W sklepie rozmawia³em z facetem dok³adnie 2 miesi±ce temu jak kupowa³em swój migomat(ESAB drut 1,2 pr±d 3 fazowy) to powiedzia³ mi tak ¿e ESAB I BESTER(Lincoln Electrics) to ju¿ jest sprzêt mo¿na powiedzieæ z górnej pó³ki.Einchel , PowerMat itp to jest sprzêt z ni¿szej pó³ki a Telwin jest powy¿ej ¶redniej miêdzy nimi:).W tym ¿e Telwin jest bli¿ej Bestera ni¿ tych tañszych.Powiedzmy to tak sprzêt jest godny polecenia gdy¿ stosunek jako¶ci do ceny jest BARDZO DOBRY.Chodzi o to ¿e firma jeszcze nie ma takiej renomy jak wy¿ej wymienione ale sprzêt jest godny polecenia.Co wiêcej stosunek jako¶ci do ceny mo¿e CI siê wydawaæ troche nie zrozumia³y bo miêdzy jednym a drugim jest nie wielka ró¿nica,ale nie o to chodzi jak dobrze pamiêtam to w Telwinie chyba dawali gratis reduktor itp,(lepszy wypasik) a w besterze NIC(zero).Dokupuj±c akcesoria doleci jeszcze pare stówek.Nie wiem jak w tych mniejszych bo ja rozgl±da³em siê tylko za du¿ymi(1,2drut i 200; 250A) wygl±da sprawa wyposa¿enia ale reduktor w Telwinie wydaje mi siê ¿e jest gratis.Czyli powiem krótko,jak siê nie mylê to kupuj±c Telwina masz ju¿ wszystko tylko butle kupujesz a w przypadku Bestera musisz doliczyæ jeszcze parê z³ na akcesoria.Wybór nale¿y do Ciebie bo zarówno jeden jak i drugi jest warty polecenia.



Autor Wiadomo¶æ

Miko³aj



Do³±czy³: 14 Lip 2005
Posty: 13



Wys³any: 21 Lut 2006 01:30 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dziêki za wypowiedz
a czy ten telwin wystarczy do prac blacharskich do wyspawania progów albo b³otników i co my¶licie o cenie mo¿e wiecie gdzie mo¿na kupiæ taniej
pozdrowionka



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 22 Lut 2006 12:14 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wystarczy ¶mia³o na blacharkê oraz inne l¿ejsze prace.Na blacharce to on bêdzie sobie chodzi³ na "maleñkich obrotach" blachy,progi to dla niego ¿adne wyzwanie:).A z cen± to siê nie orientujê czy jest gdzie¶ taniej ale przypuszczam ¿e mo¿e byæ niewielka ró¿nica.Jak co¶ mi siê przypomni jeszcze to siê odezwê.Pozdrawiam



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 22 Lut 2006 12:28 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

PRZYPOMNIA£O MI SIÊ!Tylko jedna mnie rzecz zastanawia czy w ma³ym telwinie jest p³ynna regulacja Amperarzu? Bo w Besterach nawet ma³ych jak dobrze pamiêtam to jest 4 stopnie (czy jako¶ tak).Chodzi mi o to czy w Telwinie mo¿esz stopniowaæ amperarz czy s± tylko 2 cykle np 60A i 115A.Jak bêdziesz w kupowa³ to siê upewnij na 100% bo ja w ma³ym telwinie siê s³abo orientujê a to jest BARDZO wa¿na rzecz.



Autor Wiadomo¶æ

Miko³aj



Do³±czy³: 14 Lip 2005
Posty: 13



Wys³any: 22 Lut 2006 12:39 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Regulacja jest 4- stopniowa
ale jedno mnie zastanawia bo tam pisze ¿e w zestawie jest reduktor ale jaki¶ do butli jednorazowych i nie wiem o co tu chodzi a w modelu wy¿szy i mocniejszy bo 145A jest te¿ reduktor ale nic nie pisz± ¿e jest jaki¶ do butli jednorazowych poni¿ej daje link do tej mocniejszej i w tej mocniejszej jest regulacja ampera¿u od 30 - 145 a w tym s³abszym od 50 - 120 i wszêdzie jest 4 - stopniowa regulacja

http://www.badek.com.pl/u...lmig_150_1.html



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 22 Lut 2006 02:06 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy raz siê spotka³em z reduktorem do butli jednorazowych.Je¿eli nie jest on taki sam jak standarodowy reduktor to lepiej kupiæ ten dro¿szy migomat z zwyk³ym reduktorem.Poniewa¿ cena po dokupieniu standardowego reduktora wyjdzie bardzo zbli¿ona do tego dro¿szegoMiga.



Autor Wiadomo¶æ

r_flisnik
Go¶æ







Wys³any: 23 Lut 2006 09:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

kup sobie bestera nie bedziesz nazekal firma to firma!! pozdro dla wszystkich



Autor Wiadomo¶æ

Miko³aj



Do³±czy³: 14 Lip 2005
Posty: 13



Wys³any: 24 Lut 2006 03:09 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
Ju¿ kupi³em tego telwina ale tego mocnijszego i teraz czekam na paczke zobaczymy to tam przy¶l±
dziêki grzesiek za doradzenie
pozdrowionka dla wszystkich



Autor Wiadomo¶æ

Miko³aj



Do³±czy³: 14 Lip 2005
Posty: 13



Wys³any: 02 Mar 2006 04:28 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

witam
mam takie pytanko zwi±zane z butlami z gazem poniewa¿ nie wiem jak± kupiæ czy mniejsz± czy wiêksz± jak to wogóle wyglada z zapotrzebowaniem migomatu na gaz czy on du¿o bierze go
i jeszcze jedno bo ja mam reduktor bez mamometra i jak to trzeba ustawiæ czy musi byæ jakie¶ odpowiedznie ci¶nienie czy wystarczy jak go tylko otworze
pozdrowionka
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group