Autor |
Wiadomo¶æ |
 |
gdulus
|
Wys³any: 2013-08-04, 12:48 myjka do postoletow
|
0
|
|
|
Pomóg³: 1 raz Posty: 227
|
Witam , potrzebuje porady , zamierzam zakupic myjke do pistoletow, gdyz juz mam dosc ciaglego moczenia rak w nitrze oraz wdychania oparow z rozpusczalnika podczac mycia pistoletu ,
Uzywam przyspieszaczy do podkladow i lakieru
czas nakladania podklad trwa okolo 30- 40 min , bo czekam miedzy warstwami okolo 10 min na odparowanie rozpuszczalnika, wiec po 40 minutach podklad na kubku , czy zakretce jest juz troche przyschniete , czasami rowniez w lawie pracy zdarza mi sie zostawic nie umyty pistolet i przyschnie lakier czy podklad , trzeba wtedy troche sie napracowac by wymyc sprzet a do tego rece w nitrze zamoczone ,czy taka myjka poradzi sobie z przyschnietym materialem ??????
c
jestem w uk wiec moge go sobie kupic w uk
czy taki sprzet bedzie odpowiedni
http://www.ebay.co.uk/itm...121084771579%26
a moze w polsce kupie taniej , jesli ktos ma namiary prosze o linki
[/center] |
_________________
 |
|
|
|
 |
KK
|
Wys³any: 2013-08-04, 13:20
|
0
|
|
|

Pomóg³: 23 razy Posty: 3347
|
Tez czego¶ takiego szukam, tylko w PL.
Pochwalcie siê co macie |
|
|
|
 |
936
|
Wys³any: 2013-08-04, 13:36
|
0
|
|
|
Pomóg³: 4 razy Posty: 905
|
|
|
|
 |
KK
|
Wys³any: 2013-08-04, 13:40
|
0
|
|
|

Pomóg³: 23 razy Posty: 3347
|
Panie @936, ale dowcipni¶ siê z Ciebie zrobi³
Widzia³em ju¿ te myjki na allegro. Je¶li kto¶ ma z lare niech pochwali siê jak±¶ fotk± i jako¶ci± wykonania. |
|
|
|
 |
gdulus
|
Wys³any: 2013-08-08, 07:16
|
0
|
|
|
Pomóg³: 1 raz Posty: 227
|
odsiwezam , czy odpowie ktos na zalozoy przezemie temat ??? |
_________________
 |
|
|
|
 |
PROJEKTER
|
Wys³any: 2013-08-08, 10:43
|
0
|
|
|

Pomóg³: 15 razy Posty: 1837 Sk±d: MODULAR - equipment
|
Taka myjka jak w twoim po¶cie to chyba sobie z niczym nie poradzi ... chyba ... bo nie ma wiêcej szczegó³ów. Oceniaj±c z ceny i wygl±dy ... taniej wyjdzie kupiæ metalowe foremki do ciasta, niskie, ma³e, kwadratowe i ich u¿ywaæ do mycia.
Kilka s³ów o myjkach :
Tego typu urz±dzenia wyposa¿one w pompê i automatyczny cykl mycia i dwa zasobniki z rozpuszczalnikiem s³u¿± do obmywania pistoletu przed myciem koñcowym dok³adnym ... rêcznym. Gdy kto¶ du¿o lakieruje, a ma ma³o pistoletów to myjka jest bardzo przydatna ale nie niezbêdna.
Twoje problemy proponuje ci rozwi±zaæ nieco inaczej .
Zmieñ technologi±.
Zacznij idealnie wyprowadzaæ kit szpachlowy wprowadzaj±c sobie do u¿ytku szpachle wykoñczeniowe, oraz akrylowe 1K. Jak wyprowadzisz kszta³t to cienka warstwa wykoñczeniowej i szlifowanie drobnymi kr±¿kami 240 /280 a nawet 320 .... papier ¶cierny 400 / 600. Tam gdzie poprzecierasz do go³ej blachy grunt epoksydowy 1K ze sprayu. Jak nie bêdziesz sobie radzi³ to na pocz±tek zamiast wykoñczeniowej / natryskowy poliester. ale to wzglêdem tematu myjki niczego nie zmieni ... to tylko okres przej¶ciowy ¿eby¶ siê oduczy³ korzystaæ z wype³niacza akrylowego
Gdy ³aty s± g³adko wyprowadzone wrêcz gotowe do pokrycia lakierem to na nie cienka warstwa podk³adu 1K wodorozcieñczalnego. Grzejesz promiennikiem i za chwilê matujesz i w lakier.
Co to da ? ... Epoksyd chemoutwardzalny pod kit szpachlowy aplikacja pêdzlem, albo kit antykorozyjny i na go³± blachê ( zero mycia pistoletu ) ... grunt na przecierki ze sprayu ( zero mycia pistoletu ) podk³ad wype³niaj±cy wodorozcieñczalny 1K ( mycie pistoletu, raz w tygodniu w upa³y co trzy dni ).
Jak pomno¿ysz to sobie przez ilo¶æ codziennych myæ i natrysków w trakcie przygotowania ... to oszczêdno¶ci na solventach do mycia sprzêtu mog± siêgn±æ nawet 5 - 8 litrów tygodniowo .. do tego myjka staje siê nie potrzebna, a robota idzie 4 razy szybciej. No i pow³oka idea³. Antykorozyjna i doskonale izolowana stara warstwa lakieru, przecierki poliester ... wodorozcieñczalnym podk³adem poliuretanowym
Kupisz tani± prost± myjkê i siê za³amiesz ...... kupisz nowoczesn± dobr± myjkê automatyczn± .... bêdziesz zadowolony. Ekonomicznie rzecz ujmuj±c lepiej zainwestowaæ t± kasê w bardziej przydatny sprzêt ,... a mówimy tu o kwotach od 4 do nawet 20 000 z³ netto |
_________________ Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 |
|
|
|
 |
hamir
|
Wys³any: 2013-08-08, 13:36
|
0
|
|
|
Pomóg³: 4 razy Posty: 754 Sk±d: Astana
|
PROJEKTER, na co zwracac uwage przy wyborze myjki?
PROJEKTER napisa³/a: | mówimy tu o kwotach od 4 do nawet 20 000 z³ netto | |
|
|
|
 |
PROJEKTER
|
Wys³any: 2013-08-08, 16:00
|
0
|
|
|

Pomóg³: 15 razy Posty: 1837 Sk±d: MODULAR - equipment
|
... na automatyczne mycie w obiegu zamkniêtym i otwartym ... a w szczegó³ach na ci¶nienie jakie daje pompa, im wiêksze tym lepsze. Gorzej maj± ci co u¿ywaj± lakierów wodorozcieñczalnych ... takie lakiernie albo dwie myjnie albo dwie komory z automatem w obu. Dwie komory jedna do mycia rêcznego druga do automatycznego to zbytek ³aski ... zupe³nie nie potrzebne rozwi±zanie i szkoda na nie kasy .... wystarczy nie w³±czaæ .... i mamy komorê do mycia rêcznego .
... i proszê to przeczytaæ drugi razy ... powoli !!! |
_________________ Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 |
|
|
|
 |
Miki
|
Wys³any: 2013-08-08, 19:38
|
0
|
|
|
Pomóg³: 10 razy Posty: 523
|
Przecie do wodnych wystarczy miednica z wod± hehe. Co do myjki takiej jak w lare to mam tak± sam± ju¿ 3 rok. Mo¿na powiedzieæ ¿e daje rade po umyciu pistoletu przepryskuje go tylko ¶wie¿ym nitro, przedmuchuje i to wsio. Dok³adne czyszczenie robiê raz na 3 miesi±ce. Bior±c pod uwagê ¿e myjê pistolety czasami po 5 razy na dzieñ, to zakup uwa¿am za udany. |
_________________ Mart-Dent |
|
|
|
 |
KK
|
Wys³any: 2013-08-09, 16:30
|
0
|
|
|

Pomóg³: 23 razy Posty: 3347
|
Ile nitro po¿era taka maszynka na jeden cykl mycia pistoletu?
Mo¿na to nitro potem jako¶ wykorzystaæ? |
|
|
|
 |
Miki
|
Wys³any: 2013-08-09, 19:29
|
0
|
|
|
Pomóg³: 10 razy Posty: 523
|
To jest obieg zamkniêty, raz na pó³ roku spuszczam syf który jest na dnie i dolewam 10l ¶wie¿ego nitro. |
_________________ Mart-Dent |
|
|
|
 |
KK
|
Wys³any: 2013-08-09, 23:29
|
0
|
|
|

Pomóg³: 23 razy Posty: 3347
|
W tym ustrojstwie Lare tez tak jest? S± tam jakie¶ filtry które siê te¿ wymienia?
Ogólnie zaciekawi³e¶ mnie, sama oszczêdno¶æ nitro jest ogromna w ci±gu roku. |
|
|
|