Szukaj FAQ Album



Zamkniêty przez: Robertlodz09 2014-03-07, 11:38
Autor Wiadomo¶æ
gdulus
Wys³any: 2013-09-22, 12:54   wybor zycia, dylemat, warsztat mech -blach- lak... czy pdr
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
witam , panowie , posiadam warsztat blacharsko lakierniczy z mechanika samochodowa w angli , bede zjezdzal niedlugo do pl i nie wiem co mam w tej polsce robic. Po czesci mysle zeby przeniesc warsztat l do pl i robic to samo , ale ten warsztat co mam to praca 16h , duzo stressu i problemow, pracownikow trzeba pilnowac, nadzorowad , mobilzowac do pracy ,cenzura czesto , poprawiac po nich, rozmawiac z klientami , umawiac roboty planowac prace , przyjecie aut, latac po czesci materialy, ciagle sprzet dokupywac itp itp itp , ,
po powricie do pl czeka mnie znalezienie duzej hali , urzadzic wszysko na nowo, cala ta papierologia polska zwiazana z lakiernia ... to wszysko co mnie czeka przeraza mnie troche , przerabialem otwieranie warsztatu w anli i wiem co to kosztuje , praca po 16-20h na dobe 7ddni w tygodni , tak bylo bo zaczynalem od zera . I wogole czy ten moj interes w pl wypali - jest pelno wszedzie warsztatow w moim miescie. czy znajde fachowcow do pracy w moim miescie ?? ile bede musial czekac na rozkrecenie bisnesu , czy bede klienci ?????? w angli otworzylem warsztat i robote mialem od razu , a jak bedzie w pl ????

firma ludzie to duzo na glowie brak spokojnego zycia , czesto stress, .....
i tak sie zastanawiam czy moze by nie przyuczyc sie pdr i prowadzic sobie jedna osobowa dzialalnosc i spokkoojnie zyc mam juz maly garaz przy domu 5m na 7m 35m kwadratowych, nie bede mial kosztow zadnych wtedy, nie bedzie roboty to nie bede robic zero kosztow
w przypadku warsztatu koszta sa stale , pensje , oplaty grzanie prad hala .... nie ma roboty jestes w plecy , masz stress,

prosze mi doradzic co byscie zrobili na moim miejscu wy ktorzy juz macie swoje warsztaty, gdy byscie mieli te doswiadczenie co teraz i i staneli ponownie w punkcie w ktorym myslicie o otworzeniu warsztatu -firmy (mowa o tych co zatrudniaja ludzi ) czy zrobili bysie to samo czy dokonali innego wyboru
jaka jest rzeczywistosc w pl




prosze mi odowpiedziec ile czasu trzeba poswiecic na nauke pdr aby mozna bylo otworzyc uslugi

aha mam 32 lata takze mam taki wiek ze jeszcze moglbym sie przekfalifikowac
prosze o porady
_________________

 

Miki
Wys³any: 2013-09-22, 13:20   Re: wybor zycia, dylemat, warsztat mech -blach- lak... czy
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
gdulus napisa³/a:
aha mam 32 lata takze mam taki wiek ze jeszcze moglbym sie przekfalifikowac
prosze o porady


Zostañ maklerem
_________________
Mart-Dent
 

jedi9 
Wys³any: 2013-09-22, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 167
Sk±d: ¯yglin
zostañ ! ale w UK w polszy z tymi baranami nie ma czego szukac .
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-09-23, 14:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
.. i tak prêdzej czy pó¼niej wrócisz do lakierowania i blacharki. ^^
Chcesz to zrobiæ legalnie i tanio ... napisz do mnie na PW. Za chwilê bezie ju¿ w ofercie nowy warsztat Modular 5 x 10 x 3,5 wys. w tym stanowisko 5 x 8 + 2 m zaplecza w ka¿dym module. Funkcje - wszystkie specjalizacje w motoryzacji + stolarnia i sklep lub magazyn ... Mo¿e bêdzie nawet ( dla bardzo inteligentnych osób ) wersja do samodzielnego monta¿u ;) Projekt formalno¶ci i pozwolenia za³atwiamy.

Tak¿e lakiernia to nie problem ... taki kontener lakiernia dzia³aj±cy jak kabina w cenie ... dobrej klasy kabiny ;) a mo¿esz w nim legalnie robiæ wszytko od pocz±tku do koñca. Drugi i masz ju¿ z blacharni± i trzeci i masz warsztat z biurem socjalem i pom. technicznym. Wszytko w leasingu bo to formalnie kontenery techniczne, Jak ci siê znudzi ... sprzeda¿ jak kabinê bo ca³o¶æ konstrukcji jest skrêcana z 8 rodzajów prefabrykowanych elementów a bêdzie ich tam 34 z czyteln± instrukcj± monta¿u. Do tego ¶ciany i szklany front.

Tak¿e problem "miejsca" masz rozwi±zany. Postawisz sobie na wynajêtym gruncie, czy kupisz ma³± dzia³kê i rób co robi³e¶ ... albo zostaæ maklerem :D ... dzi¶ na gie³dzie zadebiutowa³ nowy wska¼nik WIG ... WIG - 30 to mo¿esz siê ju¿ szkoliæ. :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group