Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
inco
Wys³any: 2013-10-07, 13:47   Dobranie "nietypowej" zieleni ¦l±sk !
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam

Czy zna kto¶ mieszalnie która podejmie siê dobrania takiego lakieru? próbowa³em ju¿ kilka razy i niestety efekty mizerne... kolor dobrany rózni siê tragicznie.






Nie jest to typowy lakier z "kodu"

Baz± by³ Ld6T z VW jednak zosta³ poddany ma³ym przeróbk± przez lakiernika który teraz nie potrafi odtworzyæ procedury.

Pomocy
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-07, 19:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zaprowad¼ to auto do lakiernika samochodowego. Je¿eli prowadzasz do kowala, to nie dziw siê, ¿e masz problem.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

inco
Wys³any: 2013-10-07, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 5
Laiernika mam dobrego - rzecz w tym, ¿e ¿adna mieszalnia nie mo¿e ogarn±æ tego lakieru. Macie co¶ sprawdzonego na ¶l±sku?? By³em w piekarach w mocno polecanej mieszalni i równie¿ dali dupy.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-07, 19:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Widocznie nie jest dobry skoro twój problem jest na tyle dramatyczny, ¿e szukasz pomocy na forum.
Jest wielu lakierników którzy poradz± sobie z Twoim problemem w 20 minut.
Zaznaczam LAKIERNIKÓW SAMOCHODOWYCH*


*LAKIERNIK SAMOCHODOWY - osoba stoj±ca na czele hierarchii osób zajmuj±cych siê zawodowo lakierowaniem samochodów. Charakteryzuje siê posiadaniem wiedzy i umiejêtno¶ci przewy¿szaj±cych innych przedstawicieli bran¿y, ograniczonych w swej wiedzy i umiejêtno¶ciach, do wylania równo lakieru bezbarwnego na elemencie.
Posiadane umiejêtno¶ci pozwalaj± mu na radzenie sobie z ró¿nymi niedogodno¶ciami, bez informowania klienta o komplikacjach i przeszkodach, tym samym czyni±c go profesjonalist±.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-10-07, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
LAKIERNIK SAMOCHODOWY


Teraz wiem jak podpisaæ swojego awatara. ;)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

inco
Wys³any: 2013-10-07, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 5
To mo¿e inaczej - podajcie kontakt do takiego stoj±cego na czele hierarchii bo mnie szlag trafi :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-10-07, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
inco napisa³/a:
jednak zosta³ poddany ma³ym przeróbk± przez lakiernika który teraz nie potrafi odtworzyæ procedury.

Skoro osoba która tuningowa³a ten kolor nie potrafi wstrzeliæ siê idealnie w kolor (czemu siê nie dziwiê) to jak inni bez podstawowej wiedzy o u¿ytych pigmentach maj± to idealnie zrobiæ?

Pozostaje jeszcze problem zmiany koloru w zale¿no¶ci od rodzaju o¶wietlenia.... dla mnie jedyne rozwi±zanie to jak najbardziej zbli¿ony kolor i cieniowanie.

Dziekujê za uwagê, krytyki i negatywnych kom proszê mi oszczêdziæ.... przecie¿ ja jestem tylko lakiernikiem z przypadku. :cool:

[ Dodano: 2013-10-07, 21:13 ]
inco napisa³/a:
podajcie kontakt do takiego stoj±cego na czele hierarchii

Projekter,,, skarbnica wszechwiedzy lakierniczej, alfa i omega foruF wszelkiej ma¶ci.
Polecam. :nie: :nie: :nie:

[ Dodano: 2013-10-07, 21:15 ]
inco,
Id¼ na forum lakiernik.info i tam zapytaj o firmê z kieleckiego chyba.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-07, 20:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja proponuje poszukaæ w swoim mie¶cie. Zobaczyæ czy po placu biegaj± kury i kaczki czy jest kostka brukowa w swoim oryginalnym kolorze. Porem zadaæ w³a¶cicielowi pytanie, ile bêdzie kosztowa³o polakierowanie tego auta. Jak wymieni kwotê us³ugi w pierwszym zdaniu potrójnie z³o¿onym, zostaw samochód. Jak zacznie siê u¿alaæ i odkrywaæ przed Tob± tajniki fachu, szukaj dalej.
 

inco
Wys³any: 2013-10-07, 21:14   
0
UP DOWN

Posty: 5
Jako ¿e jestem amatorem szukaj±cym pomocy nie potrafie jeszczê oceniæ skillow lakierniczych po ma¶ci biegaj±cego ptactwa po placu.

Chcia³em siê dowiedzieæ czy aby kto¶ zna kogo¶ godnego polecenia bo bêdê mia³ drug± klapê do malowania, widzê jednak ¿e nie têdy droga.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2013-10-08, 01:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Widocznie stawiasz sobie cel który Ciê przerasta. Ten kolor to jeden z wredniejszych do lakierowania. Jestem przekonany, ¿e Twój kowal wysy³a Ciê po mieszalniach z klapk±, ¿eby¶ dobra³ lakier tak, ¿e pomalujecie klapê i bêdzie pasowaæ do reszty auta. Nie bêdzie nigdy pasowaæ. Je¿eli nie wierzysz daj mu lakier który ju¿ masz i popro¶ o zrobienie natrysków na kawa³kach blaszki. Natrysk zrobiony w poniedzia³ek, bêdzie mia³ inny odcieñ ni¿ ten zrobiony we wtorek. Dlatego, móg³by¶ odwiedziæ wszystkie mieszalnie w Polsce i doj¶æ do wniosku, ¿e s± do bani. Je¿eli zaprowadzisz samochód do lakiernika samochodowego, wycieniuje siê na s±siednie elementy i oko nie bêdzie w stanie wy³apaæ ró¿nicy w odcieniu. Kowale nie potrafi± cieniowaæ, dlatego asekuracyjnie wysy³aj± klienta do mieszalni ¿eby potem zrzuciæ winê na ¼le dobrany lakier, lub dobieraj± lakier sami i zwalaj± winê na mieszalnie. Klient siê nie zna na sztuce lakierowania, wiêc przyjmuje t± argumentacjê, jako pewnik.
Niestety, takie s± uroki tej bran¿y i posiadania auta wyró¿niaj±cego siê w t³umie. Jest ³adne, ale koszt lakierowania elementu liczy siê x3.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

inco
Wys³any: 2013-10-08, 05:16   
0
UP DOWN

Posty: 5
Dziêkuje i to chcia³em us³yszeæ
 

jedi9 
Wys³any: 2013-10-08, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 167
Sk±d: ¯yglin
kolego a gdzie to w tych piekarach by³e¶ ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group