Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sebasmg5
Wys³any: 2013-11-01, 18:40   Sprzedaz auta na czesci
0
UP DOWN

Posty: 213
Witam! Posiadam zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza jako auto-handel, zakupilem w ostatnim czasie opla vectre b w okazyjnej cenie, lecz podwozie jest tak skorodowane, ze niema sensu tego latac. Chcialbym sprzedac ja na czesci. Pojawia sie teraz problem jak to zrobic legalnie? na jakiej podstawie wystawiac paragony czy faktury Vat na czesci? Jestem zielony w sprawach ksiegowosci. Prosze o pomoc. Planuje sprzedac wszystko co sie da, a bude oddac na zlom w zamian za kwit wyrejestrowania pojazdu.[/list]
 

jacenty 741
Wys³any: 2013-11-02, 08:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
sebasmg5 napisa³/a:
Planuje sprzedac wszystko co sie da, a bude oddac na zlom w zamian za kwit wyrejestrowania pojazdu
To mam nadziejê,¿e masz znajomego ,,szrociarza",który nie policzy Ci za brakuj±ce kilogramy samochodu...Legalnie rozbieraæ zarejestrowane samochody i sprzedawaæ z nich czê¶ci mog± uprawnione stacje demonta¿u pojazdów.
 
 

chudson
Wys³any: 2013-11-02, 09:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Dok³adnie , pojazd nie tylko musi mieæ wagê tak± jak wbita w dowód rejestracyjny ale równie¿ posiadaæ kluczowe elementy takie jak silnik, przeniesienie napêdu czy fotele. Do tego niektóre elementy s± objête zakazem ponownego u¿ycia i tych legalnie sprzedawaæ nie mo¿na na paragon s± to np pasy bezpieczeñstwa.
No i je¶li nie wywieziesz budy przed up³ywem OC to bêdziesz musia³ zap³aciæ na kolejny rok.
 

hematol 
Wys³any: 2013-11-03, 00:51   Re: Sprzedaz auta na czesci
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
sebasmg5 napisa³/a:
Witam! Posiadam zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza jako auto-handel, zakupilem w ostatnim czasie opla vectre b w okazyjnej cenie, lecz podwozie jest tak skorodowane, ze niema sensu tego latac. Chcialbym sprzedac ja na czesci. Pojawia sie teraz problem jak to zrobic legalnie? na jakiej podstawie wystawiac paragony czy faktury Vat na czesci? Jestem zielony w sprawach ksiegowosci. Prosze o pomoc. Planuje sprzedac wszystko co sie da, a bude oddac na zlom w zamian za kwit wyrejestrowania pojazdu.[/list]

sebasmg5,je¿eli masz zarejestrowan± dzia³alno¶æ jako auto-handel wiêc nic nie stoi na przeszkodzie aby sprzedaæ auto w innej cenie ni¿ sie go kupi³o,czyli wy¿szej,bo kupi³e¶ okazyjnie i masz prawo go sprzeadaæ drozej,tylko zastanawia mnie po co chcesz sprzedawac "na czesci",rozumie ¿e cchesz go rozebrac i sprzedac "w czêsciach",a to juz tylko jak koledzy wy¿ej opisali.Npisalem ten post bo irytuje mnie sens próby zarobkowania na zardzewai³ych autach (czyt. skórka za wyprawkê),no chyba,¿e kupi³e¶ go za 300z³ max! i to jest cena katalizatora,reszta wtedy wychodzi na 0.
 

sebasmg5
Wys³any: 2013-11-05, 21:25   
0
UP DOWN

Posty: 213
pojechalem po auto 300km podwozie mialo byc zdrowe, a nie jest, dlatego wole sprzedac je na czesci niz narazac kogos na utrate zdrowia lub zycia. Za ta vectre z 97r z gazem zaplacilem 1300zl. wiecej jak 2tys nikt mi za nia nie zaplaci a na czesci sprzedam ja za okolo 2800zl. [/list]
 

jacenty 741
Wys³any: 2013-11-05, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ale to tylko matematyka,chcesz zarobiæ,fajnie,tylko musisz pomy¶leæ o konsekwencjach takiej rozbiórki bez wyrejestrowania.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-11-05, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
sebasmg5,
Wytnij katalizator a zwróc± siê Twoje koszty.
Nastepnie wystaw t± vectre za podobn± cenê i pchaj dalej.
Inny naiwny tez po³asi siê na ni±.
I masz po k³opocie a uzbieranie ca³o¶ci kasy za czê¶ci to mrzonka, problem z ubezpieczalni±.

Kasa wróci i kupisz znów jak±¶ okazjê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hematol 
Wys³any: 2013-11-06, 00:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Lackdoctor napisa³/a:
sebasmg5,
Wytnij katalizator a zwróc± siê Twoje koszty.
Nastepnie wystaw t± vectre za podobn± cenê i pchaj dalej.
Inny naiwny tez po³asi siê na ni±.
I masz po k³opocie a uzbieranie ca³o¶ci kasy za czê¶ci to mrzonka, problem z ubezpieczalni±.

Kasa wróci i kupisz znów jak±¶ okazjê.

:cool: I o to w tym przypadku chodzi!
sebasmg5,nie gniewaj sie ale tysie dopiero uczysz fachu,no,co,przuznaj sie ? :D Uwierz mi,takie auta kupuje sie za kilka se z³,odzyskasz kata,silnik,hmmm,skrzynie...reszta z³om!
 

chudson
Wys³any: 2013-11-07, 15:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Jak vectra wypasiona to na forum opla jest du¿o chêtnych na bajery takie jak tempomat, wy¶wietlacz komputera, kompletny klimatronik czy elektryka tylnych szyb. Bratu wjecha³ kole¶ w vectrê kilka lat temu i nie by³o sensu naprawiaæ wiêc na czê¶ci posz³a ale mia³ znajomo¶ci na stacji demonta¿u pojazdów gdzie podbili wyrejestrowanie bez wraku.

Z tablicami wielu u mnie w wiosce robi tak ,¿e maj± umówionego pijaczka , który za 50z³ podpisuje umowê kupna pojazdu, auto znika a pijaczkowi fundusz gwarancyjny nic nie zrobi.

W tym kraju ekologia na papierze wygl±da ³adnie, auto na z³om musi jechaæ , musi byæ kompletne , brakuj±ce kilogramy gro¿± dop³atami a w rzeczywisto¶ci wystarczy podpisaæ umowê z ¿ulem albo samemu wypisaæ na kupca z za wschodniej granicy UE i mo¿na plastiki do lasu wywoziæ a resztê sprzedaæ na necie i nikt nawet nie zauwa¿y.
 

sebasmg5
Wys³any: 2013-11-07, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 213
katalizator spieniezony, oponki u kumpla na astrze ;) autko w nowych rekach za cene 2tys zl. sprzedalbym na czesci, ale niesety mialem juz do czynienia z urzedem skarbowym i juz wiecej nie chce miec.[/list]
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime