Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mietek98dh
Wys³any: 2014-01-17, 01:05   Podk³ad, baza, klar ... a aerograf
0
UP DOWN

Posty: 11
Witam
was wszystkich, nurtuje mnie pytanie chodzi mi dok³adnie o to czy aerografem mogê po³o¿yæ podk³ad i bezbarwny. Szuka³em ju¿ du¿o i jedyne co znalaz³em to ''wystarczy rozcieñczyæ'' no tak, ale producent podaje, ¿e zalecana dysz to np. 1,8 i wtedy co bêdzie s³abiej kry³o czy straci swoje w³a¶ciwo¶ci ? Jestem pocz±tkuj±cym dlatego wolê siê spytaæ ni¿ obkupiæ w co¶ czego nie bêdê móg³ wykorzystaæ. Planujê pomalowaæ dwa rowery (na dobr± sprawê dla tych rowerów spray to jak kute t³oki dla Cinqucento, ale upar³em siê na aero i dobra :D ). I teraz tak czy dobrze my¶lê, ¿eby to zrobiæ, bo ju¿ mam mêtlik w g³owie, co temat to po kilka innych sposobów.

1.matowanie starego lakieru 800 na mokro.
2.szpachla wykoñczeniowa w miejsca gdzie s± ubytki.
3.podk³ad akrylowy z aerozolu - spray
4.baza z aerografu pierw srebrna, pó¼niej czarna
5.klar :arrow: matowanie 1000 :arrow: klar :arrow: matowanie 1000 :arrow: klar :arrow: polerowanie

Byæ mo¿e jest to trochê kiepski pomys³, ale dorad¼cie. W kosztach materia³ów chcia³bym siê zmie¶ciæ w ok. 100z³ (przeliczaj±c, ¿e np. z litra bazy pójdzie 100ml to licz±c te 100ml tylko). Szpachla ma i¶æ w miejsca z wgniotami, skorodowane, podk³ad akryl ju¿ mam kupiony. Od jako¶ci wymagam na dobr± sprawê tylko ³adnego wygl±du trwa³o¶æ nie jest istotna bo i tak id± na sprzeda¿ i lakierem trochê zwiêkszê warto¶æ.

Efekt jaki chcia³bym uzyskaæ mia³by byæ zbli¿ony do tego z obrazka. Bazy jakie chcia³em u¿yæ to T4W srebrny Volkswagena i czarny RAL te¿ T4W to rozcieñczyæ tam zalecanym rozcieñczalnikiem T4W i na to klar Novol ULTRA KLARLACK 400 te¿ rozcieñczony odpowiednim dla niego rozcieñczalnikiem.

Co o tym s±dzicie ? Co¶ pomin±³em lub co¶ nie tak my¶lê ? Proszê was o wszelk± pomoc.

Z góry dziêkujê i Pozdrawiam

RINCON-czarny-srebrny_2000.jpg
Plik ¶ci±gniêto 114 raz(y) 249.37 KB

 

matheo_86
Wys³any: 2014-01-20, 15:35   
0
UP DOWN

Posty: 91
jak bardzo chcesz to bazê po³ó¿ aero i wszystkie wzorki ale klar , odradzam.
Lepiej kup klar w aerozolu z novola ma koñcówkê tak zrobion± ze miot³a jest jak w pistolecie i na takie ma³e elementy siê sprawdza. Nie bêdzie to wygl±da³o jak po³o¿one pistoletem ale na pewno du¿o lepiej ni¿ aero.
a co do podk³adu to te¿ tylko aerozol Cie ratuje najszybciej i najsprawniej w ten sposób to zrobisz. pozdro
 

mietek98dh
Wys³any: 2014-01-23, 22:36   
0
UP DOWN

Posty: 11
No, dziêki. Chyba faktycznie skuszê siê na ten klar od Novola bo kiedy¶ tam mia³em taki za 10z³ i efekt by³ nie najgorszy, podk³ad to ju¿ mam kupiony akrylowy w aerozolu. Baze w³a¶nie kupi³em w mieszalni Palinal srebrny metalik, tylko, ¿e ... :D zapomnia³em rozcieñczalnika kupiæ, mogê daæ jakikolwiek rozcieñczalnik bazowy czy musi byæ Palinala bo nie mogê takiego nigdzie znale¼æ, chyba muszê siê przejechaæ jeszcze raz do mieszalni :D
 

matheo_86
Wys³any: 2014-01-24, 18:58   
0
UP DOWN

Posty: 91
ja do wszystkich baz stosuje rozcieñczalnika akrylowy, albo bazowy i wszystko jest ok, tak¿e ¶mia³o mo¿esz laæ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group