Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2015-10-19, 19:34
Autor Wiadomo¶æ
ks63b 
Wys³any: 2015-10-19, 12:18   SATA jet 5000 - pytanie
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam,mam zamiar kupiæ t± Satê i tu pytanie ,czy jest sens dop³acaæ za wersiê digital ?
mówiê o SATA jet 5000 B 1.3 HVLP.
pozdrawiam
 

MARIO06CU
Wys³any: 2015-10-19, 12:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
dobra sprawa zwlaszcza gdy lakierujesz doly drzwi progi zderzaki dol napewno sporo wygodniej ja kupilem 5000 rp bez digi i troche zaluje mam 3000 w digitalu wiec wiem co mowie a doliczyc sobie regulator cisnienia dobrej firmy saty chyba cos kolo 200-300zl i z tym robi sie nieporeczny pistolet:)
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-19, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
MARIO06CU napisa³/a:
ja kupilem 5000 rp bez digi i troche zaluje mam 3000 w digitalu wiec wiem co mowie a doliczyc sobie regulator cisnienia dobrej firmy saty chyba cos kolo 200-300zl
Sorry ale chyba nie do koñca wiesz co mówisz.
Bo digital to TYLKO WSKA¬NIK.
A regulator o którym wspominasz TO REDUKTOR - ze wska¼nikiem.

I nie ma ¿adnego problemu z nim pod pistoletem, nawet jak jeszcze pod nim dokrêcony jest dodatkowy filtr np. Devilbissa.
To Tylko i wy³±cznie kwestia przyzwyczajenia.
 

KK 
Wys³any: 2015-10-20, 00:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mo¿esz dokupiæ sobie Sata Adam 2. Nie przeszkadza pod pistoletem.
Te¿ uwa¿am, ¿e manometr pod gunem to przekleñstwo.
_________________

 
 

MARIO06CU
Wys³any: 2015-10-20, 07:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Ale adam to koszt 700zl wiêc digi jest lepszy. £ysy nawet jak to wskaznik to co to za roznica czy skrecasz na scianie czy przy gunie
 

ks63b 
Wys³any: 2015-10-20, 08:08   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam,regulator ci¶nienia mam iwaty ale nie wa¿ne;
W czym jest lepsza wersja digital od zwyk³ej,piszcie proszê wasze spostrze¿enia
 

lakierok 
Wys³any: 2015-10-20, 10:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
ks63b napisa³/a:
W czym jest lepsza wersja digital od zwyk³ej


ró¿ni siê tym jak sama nazwa , ¿e bêdziesz widzia³ jak ustawiæ ci¶nienie , tylko tyle przecie¿ reszta taka sama , to co tu wiêcej pisaæ , bie¿ digitala bêdziesz zadowolony. :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

KK 
Wys³any: 2015-10-20, 11:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Digital jest zawodny.
_________________

 
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-10-20, 12:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
KK, mo¿esz rozwin±æ, bo ja nie zauwa¿y³em a posiadam wersjê z digi jak i zwyk³± z Adamem
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-20, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Odpiszê wszystkim w jednym po¶cie:

1- nikogo nie namawiam na si³ê do montowania REDUKTORA pod gunem, ja chcia³em go mieæ, mam i nie mam zamiaru nigdy z niego rezygnowaæ.

2- DIGITAL w sacie to tylko i wy³±cznie SAM WSKA¬NIK który nie ma nic wspólnego z REDUKTOREM.
Po ustawieniu ci¶nienie wg. digi i tak bêdzie siê ono zmienia³o wraz ze zmianami ci¶nienia w wê¿u.

3- nie maj±c digitala nie musisz skrêcaæ na ¶cianie tylko w korpusie i jak nie masz digi to uszy chyba masz? A ja m. inn. po to mam reduktor pod gunem.

4- dodatkowa ró¿nica miêdzy reduktorem pod gunem a jego braku to ró¿nica ci¶nieñ przy odpuszczaniu spustu i ponownym wci¶niêciu co wiêkszo¶æ ludzi robi setki razy podczas jednego lakierowania.
Bez reduktora z digi czy bez reduktor ¶cienny musi wyrównaæ ci¶nienie w ca³ym wê¿u i w tym czasie ci¶nienie na gunie te¿ skacze jak naæpana Jolka na sztachotece - digital NIC A NIC A TYM NIE POMO¯E.
Natomiast reduktor pod gunem ma do wyrównania ci¶nienie tylko na gunie bez 10-12 metrów wê¿a.

5- P³acenie 300zl za digital to absolutny bezsens.
- po pierwsze tyle kosztuje REDUKTOR pod gun który naprawdê spe³nia konkretn± rolê
- po drugie jak nie lubisz reduktora pod gunem (a uwierz mi ¿e to tylko kwestia przyzwyczajenia bo u mnie te¿ znik±d siê nie wzi±³ i te¿ na pocz±tku nie tryska³em optymizmem) a masz dobry ¶cienny to wykrêæ w gunie dawkê powietrza na maxa, wci¶nij spust, ustaw na reduktorze te 2 bary i masz to samo tylko za darmo.
W gunie i tak i tak z ci¶nieniem jak zmieniasz to schodzisz tylko w dó³, wiêc reduktora ¶ciennego ruszaæ nie bêdziesz musia³.
To tylko taki opis pogl±dowy - bo ja i tak bym kupi³ (kupujê) reduktory pod gun.

Ale ka¿dy robi jak lubi.
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-10-20, 17:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Cytat:
2- DIGITAL w sacie to tylko i wy³±cznie SAM WSKA¬NIK który nie ma nic wspólnego z REDUKTOREM.
z tym siê zgadzam, to cyfrowy wska¼nik
³ysy73 napisa³/a:
Po ustawieniu ci¶nienie wg. digi i tak bêdzie siê ono zmienia³o wraz ze zmianami ci¶nienia w wê¿u.
z tym siê nie zgodzê, ale zaznaczam, ¿e mam reduktor na ¶cianie ustawiony bodaj¿e na 4,5 bara
_________________

 
 

ks63b 
Wys³any: 2015-10-20, 23:13   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
dziêkujê bardzo ³ysy73 rozwia³e¶ wszelkie moje w±tpliwo¶ci
jak ju¿ wcze¶niej napisa³em, mam reduktot iwaty ,wiêc mogê go spokojnie u¿yæ do saty i bêdziê to dzia³a³o.....je¶li siê mylê to mnie poprawcie
zamawiam SATA jet 5000 B 1.3 HVLP.
pozdrawiam
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-21, 17:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mariusz80 napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a: Po ustawieniu ci¶nienie wg. digi i tak bêdzie siê ono zmienia³o wraz ze zmianami ci¶nienia w wê¿u. z tym siê nie zgodzê, ale zaznaczam, ¿e mam reduktor na ¶cianie ustawiony bodaj¿e na 4,5 bara
Mariusz we¼:
a) ustaw na ¶ciennym 4 bary
b) podepnij guna
c) wci¶nij spust i ustaw na digi 2 bary
d) i jak ustawisz to nie puszczaj±c spustu krêæ reduktorem ¶ciennym:
- najpierw na 3 bary i patrz na digi
- a pó¼niej np na 5 barów
I opisz co digi bêdzie pokazywa³o
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-21, 17:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
ks63b napisa³/a:
mam reduktot iwaty ,wiêc mogê go spokojnie u¿yæ do saty i bêdziê to dzia³a³o
To co tu siê zastanawiaæ.
Najwy¿ej przez jaki¶ czas bêdziesz siê g³upowato czu³ z t± przed³u¿k± - ale to kwestia przyzwyczajenia.
Dla mnie ju¿ wcale nie przeszkadza.

DIGI ma jeden plus:
- pó¼niej ³atwiej go odsprzedaæ bo kupuj±cy u¿ywki to jeszcze wiêksi fanatycy/sekciarze którzy na ogó³ jeszcze mniej o gunach wiedz± i jak zobacz± ceg³ê z napisem SATA i oczkiem DIGItala to na resztê nawet patrzeæ nie bêd± :D :D nawet je¶li nie dzia³a :D
 

hematol 
Wys³any: 2015-10-21, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
³ysy73 napisa³/a:
Mariusz we¼:
a) ustaw na ¶ciennym 4 bary
b) podepnij guna
c) wci¶nij spust i ustaw na digi 2 bary
d) i jak ustawisz to nie puszczaj±c spustu krêæ reduktorem ¶ciennym:
- najpierw na 3 bary i patrz na digi
- a pó¼niej np na 5 barów
I opisz co digi bêdzie pokazywa³o

³ysy73, tak my¶lê nad tym co napisa³e¶,wszystko sie zgadza,ci¶nienie bedzie sie zmieniaæ,ale maj±c digi i reduktor na ¶cianie ustawiony np. 4 bary to te 4 bary bedzie ci¶nieniem sta³ym i na digi maj±c ustawione np. 2 bary tez bêdzie sta³e,no chyba ¿e komresor nie wydoli (nie wydala :x: ) to wtedy bêdzie lipa ale to nie bêdzie wina digitalu tylko w³a¶ciciela maj±cego za s³aby kompresor,dobrze my¶lê?
 

tom cio
Wys³any: 2015-10-21, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 179
hematol, dobrze my¶lisz, sam tak zrobi³em jak mia³em jeszcze ten najtañszy reduktor pod pistoletem, na ¶cianie 4 bar (bo mój kompresor pracuje 4,3-7 bar) i wtedy nawet tym tanim reduktorem jak ustawi³em 2 bar pod gunem to ci¶nienie siê utrzymywa³o.
 

KK 
Wys³any: 2015-10-22, 01:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Osobi¶cie uwa¿am, ¿e digital jest fajnym wynalazkiem poniewa¿ pokazuje nam ci¶nienie panuj±ce w gunie. I ok, to nie musi byæ reduktorem, poniewa¿ reduktor jest przecie¿ w gunie w korpusie.
Czyli regulujê i patrzê na digital. Dlaczego mam wieszaæ 7cm ustrojstwa pod gunem, a z koñcówk± obrotow± Iwata ma razem z 12cm... Du¿o lepiej mieæ digital lub Sate Adama.
Oczywi¶cie jak kto¶ ma Iwatê to musi siê mêczyæ z tym manometrem pod spodem, ale przy Sacie jest to nie konieczne.

Sata zaleca, aby na reduktorze ¶ciennym ci¶nienie by³o sta³e... np 3 bar, a korekta na pistolecie by³a niewielka... chodzi o przep³ywy powietrza, a dok³adnie jej prêdko¶æ, objêto¶æ i poprawn± pracê pistoletu.

Tak¿e jakby Iwata wprowadzi³a co¶ w stylu "Romana" do pistoletu to z chêci± bym naby³. Do¶æ mam tych gajg pod pistoletem.

Ekstremalne jest ju¿ uwieszenie, reduktora i filtra np Devilbissa... masakra. Wtedy lakierowanie progów to bajka.
_________________

 
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-10-22, 09:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
³ysy73, zrobi³em tak jak napisa³e¶. Wysz³o, ¿e ci¶nienie siê zmienia tak jak podejrzewa³em. Tylko, ¿e jest te¿ ma³e "ale". Zrobi³em to te¿ na pistolecie ze zwyk³ym redaktorem i zachowanie by³o identyczne. Wychodzi na to, ¿e w pistolecie wyposa¿onym w digital zasada dzia³ania jest poprawna. Po za tym budzikiem na ¶cianie nie krêcisz tak jak tym pod pistoletem tylko ustawiasz go poni¿ej zakresu dzia³ania sprê¿arki (u mnie 6~9) i tyle.
_________________

 
 

hematol 
Wys³any: 2015-10-22, 09:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
mariusz80, dok³adnie,poprostu mówi±c w skrócie ma byæ 1 reduktor a czy kto¶ go da na¶cianê czy pod pistolet to ju¿ jego problem,wydajê mi siê ,¿e lepiej niech se wisi na ¶cianie a pistolet w digitalu,w takim zestawie plusem jest te¿ waga pistoetu.
 

hematol 
Wys³any: 2015-10-22, 09:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
KK, zawsze o tym my¶la³em,ci¶nienie na reduktorze a "przeplyw masy powietrza",czyli ilo¶æ jak± musi byæ zasilony pistolet,na filmikach instrukta¿owych Saty widzia³em ,¿e facet ustawia na ¶cianie oko³o 5 bar,chyba,¿e nie dopatrzy³em sie. ;)
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-22, 19:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
:D :D :D
No dobra raz jeszcze po¶wiêcê kilka minut i co¶ naskrobiê:

- napisa³em jak zrobiæ zabawê z digitalem i zmianami ci¶nieñ na reduktorze ¶ciennym aby Wam SEKCIARZOM SPRÓBOWAÆ udowodniæ ¿e digital:
NIE MA ABSOLUTNIE NIC NIC NIC NIC NIC WSPÓLNEGO Z REDUKTOREM !!!

I tym ³atwym testem ju¿ wiadomo (zapewne NADAL nie dla wszystkich :D ) ¿e digital to nie reduktor, nie regulator, tylko ZWYK£Y wska¼nik, który jest cyfrowy a móg³ te¿ byæ i zegarowy, choæby i z pistoletu do pompowania kó³ :D

- w korpusie guna nie ma ¿adnego reduktora !!!
Korpus ma przelot jaki ma, a ci¶nienie w nim panuj±ce widzisz na digitalu i na zegarze reduktora pod gunem.
A jakie to s± przekroje kana³ów to sprawa poszczególnych gunów i fabryki nie musz± tego nikomu t³umaczyæ, bo wystarczy ¿e podaj± nazwijmy to zalecane ci¶nienie na wej¶ciu - i finito.

- nie wiem jaki kto widzia³ reduktor ale ja 12 cm na oczy nie widzia³em - chyba ¿e ¶cienne, ale podpowiadam ¿e pod guny da siê zamontowaæ te¿ inne, duuuuu¿o mniejsze. :D :D

- reduktor pod gunem w niczym mi nie przeszkadza bo to kwestia przywyczajenia.
¯adnej obrotówki te¿ nie mam.

- jak kto¶ ma problem z lakierowaniem podwozi zwyk³ym gunem to niech zamiast trendy gówniane...go kubka saty RPS-a zmieni na kubek 3M-a PPS-a

- im wiêksza ró¿nica ci¶nieñ pomiêdzy reduktorem ¶ciennym a gunem/red pod gunem tym wiêksze skoki

- sata zaleca ustawienie na ¶ciennym 3 bary poniewa¿:
~ im mniejsza ró¿nica ci¶nieñ tym mniejsze ich wahania
~ ale wa¿niejsze jest to ¿e regulowanie regulacj± w gunie np. sugeruj±c siê digitalem ZMNIEJSZA PRZEPUSTOWO¦Æ POWIETRZA PRZEZ GUN najzwyczajniej w ¶wiecie zak³ócaj±c jego poprawn± pracê.
BO:
- DIGITAL TO TYLKO WSKA¬NIK !!!
- a ¶rubê regulacyjn± w korpusie równie dobrze mo¿na by³oby zast±piæ kranikiem hydraulicznym na motylek przed gunem :D :D bo niby zmniejszaj±c ni± ci¶nienie tak naprawdê zmniejsza siê go ca³kowit± przepustowo¶ci±

HOWK.

digi to NIE REDUKTOR
IWATA satami ZAMIATA
;P ;P
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-22, 19:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Na koniec (choæ to nie ma ¿adnego wp³ywu) u mnie:
- na wyj¶ciowym ze sprê¿arki jest ustawione 7 bar - tylko wyjeb...a³em fabryczny i zamiast niego na sztywno rurkami 1/2" zamontowa³em ¶cienny z ca³± pewno¶ci± o wiêkszym przep³ywie.
- na ¶ciennym mam 5 bar - ale A¯ 5 tylko dlatego aby nim nie krêciæ gdy czasami podpinam do niego mimo¶rodówkê (bo bez tego mia³em ustawione 4)
I wsio dzia³a bez problemu, z reduktorem pod gunem w gunie co niby potrzebuje ponad 350l wiatru
HOWK
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-10-22, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
To masz tak samo jak u mnie. Na sprê¿arce nie mam ¿adnego, tylko na ¶cianie ustawiony ( dzi¶ )na 5 bar.
Cytat:
I tym ³atwym testem ju¿ wiadomo (zapewne NADAL nie dla wszystkich :D ) ¿e digital to nie reduktor, nie regulator, tylko ZWYK£Y wska¼nik, który jest cyfrowy a móg³ te¿ byæ i zegarowy, choæby i z pistoletu do pompowania kó³
zgadzam siê, jest to wska¼nik cyfrowy zamontowany w korpusie pistoletu. Gad¿et, ale wygodny :)

Z tymi PPS-ami nie jest piêknie. Na "+" jest to, ¿e mo¿na lakierowaæ odwrotnie pistoletem. Jednak "-" jest zmiana ci¶nienia w kubku, co mo¿e spowodowaæ zmianê odcienia
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-10-22, 20:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ale jaja tu Andrzej piszesz.
Co najgorsze to nie macie jak aby siê temu nat³okowi nieprawd przeciwstawiæ?

Digital w sacie to precyzyjne urz±dzenie pomiarowe mierzace z dok³adno¶ci± 0,05 atm.
Regulacja to motylek, czyli kryza. Jak wiadomo nie zmie¶ci sieci korpusie reduktor membranowy, wiêc jest kryza. Proste, skuteczne, precyzyjne.
Pistolet musi byæ zasilany powietrzem o stabilnym ci¶nieniu i odpowiednim przep³ywie.
Wtedy dzia³a perfekcyjnie. Brak tego niepo¿±danego zjawiska strza³u powietrzem przy ka¿dym naci¶niêciu spustu gdy mamy reduktor pod pistoletem...... Znacie to zjawisko zapewne. Wynika³o z wiêkszej ilo¶ci cm3 objêto¶ci w korpusie reduktorze pod pistoletem gdzie wyrównuje siê ci¶nienie z tym przed reduktorem. Po naci¶niêciu spustu spada do zadanego..... W sacie z Digital to zjawisko zosta³o wyeliminowane bo miejsce gdzie mo¿e zgromadziæ siê powietrze pod wiêkszym ci¶nieniem to bardzo krótki odcinek kana³u miêdzy motylkiem od reg powietrza a zaworem powietrznym który otwieramy naciskaj±c spust.


I po co ja to znów muszê pisaæ?

Bo Andrzej siê ujara³ jakim¶ zio³ami i pisze elaboraty jak Macierewicz.
Halo, halo,,,, Andrzeju tu brzoza,,,,, jak mnie widzisz? Mg³a straszna,,,, odbiór 📶 nie ❌ skre¶lam Twojej wiedzy, lecz uprzedzenia musisz sam w sobie zwalczyæ a katastrofy unikniesz.
Pozdrawiam. Jasno¶ci ¿yczê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-22, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
:D
Lackdoctor napisa³/a:
W sacie z Digital to zjawisko zosta³o wyeliminowane bo miejsce gdzie mo¿e zgromadziæ siê powietrze pod wiêkszym ci¶nieniem to bardzo krótki odcinek kana³u miêdzy motylkiem od reg powietrza a zaworem powietrznym który otwieramy naciskaj±c spust.
W sacie z digitalem czy bez, czy te¿ w ka¿dym innym bez reduktora pod gunem reduktor ¶cienny musi wyrównaæ ci¶nienie od siebie a¿ do zaworu w gunie (ew. reduktora pod gunem) i digital kompletnie w niczym w tym nie pomaga.
On TYLKO POKAZUJE CYFROWO na jakiej warto¶ci ci¶nienie ustabilizowa³o SIÊ W KORPUSIE :D
A warto¶æ ta jest zmienna w zale¿no¶ci od ci¶nienia w wê¿u zasilaj±cym, BO DIGITAL TO NIC INNEGO JAK ZWYK£Y NAJZWYKLEJSZY WSKA¬NIK - tyle ¿e ³adny bo cyfrowy :D
Lackdoctor napisa³/a:
Pistolet musi byæ zasilany powietrzem o stabilnym ci¶nieniu i odpowiednim przep³ywie
Yooo
Lackdoctor napisa³/a:
Regulacja to motylek, czyli kryza
Czyli jak zawór zasuwowy na rurze hydraulicznej :D
I dlatego im mocniej jest skrêcony/wkrêcony TYM BARDZIEJ D£AWI/ZMIEJSZA PRZEPUSTOWO¦Æ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(chocia¿ zadane ci¶nienie utrzymuje - reguluje jedno KOSZTEM DRUGIEGO!!!)

Hmmmm.. Ciekawe dlaczego sata te¿ produkuje reduktory pod guny - przecie¿ pro¶ciej by³oby w ka¿dym korpusie wierciæ dziurê i na szpaksy montowaæ telewizory z cyferkami :D :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-22, 21:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
Bo Andrzej siê ujara³ jakim¶ zio³ami i pisze elaboraty jak Macierewicz.

Halo, halo,,,, Andrzeju tu brzoza,,,,, jak mnie widzisz? Mg³a straszna,,,, odbiór 📶
U mnie wsio OK.
Wiesz najlepiej z ca³ego forum, ¿e ja z letargu i nat³oku k³amliwych danych obudzi³em siê po kilku naci¶niêciach spustu :D :D
Mi zajê³o kilka chwil to do czego "inni" (na razie nie s± ich dziesi±tki ale po woli po woli....) dopiero dochodz± teraz po latach - no ale ja mia³em ³atwiej bo mia³em pod rêk±/w rêku do porównania kilka gunów a ostatecznie:
- dwie saty i jedn± IWATÊ
- czyli dwa KOLCE i jedn± RÓ¯Ê :D :D
Wiêc du¿o ³atwiej by³o mi do tego doj¶æ ;P

Dobra kurna milknê i nie bêdê dalej kopa³ le¿±cych :D :D
Bo zaraz ka¿dy kupi IWATÊ i nie bêdê mia³ z kogo polewaæ :D :D
NARA
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-22, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mariusz80 napisa³/a:
To masz tak samo jak u mnie. Na sprê¿arce nie mam ¿adnego
Mam.
Tylko wywali³em tego fabrycznego cudaka z dwoma wyj¶ciami na szybkoz³±czki i zamontowa³em zwyk³y ¶cienny.
Oraz wszêdzie wywali³em wszelkie szybkoz³±czki które zamontowa³em "dla wygody" i zamieni³em je króæcami o przelocie 14mm.
Dziêki temu na instalacjê nie idzie ju¿ max tylko 7.
A maszynki lepiej chodz± na 5 bar ni¿ wcze¶niej na 6.
Ale.... cz³owiek uczy siê ca³e ¿ycie.
Co¶ co niby lepiej wygl±da, czy jest niby ³atwiejsze w u¿ytkowaniu nie zawsze jest najlepsze - m. inn. jak digital :D :D ;P
Dobra. Koniec. Paka :D

100_3148.JPG
Plik ¶ci±gniêto 98 raz(y) 101.44 KB

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-10-22, 21:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Andrzeju skutecznie nie przyjmujesz argumentów. A szkoda.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2015-10-23, 03:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie mo¿na tego czytaæ. Je¶li w korpusie mam zamontowan± regulacjê dop³ywu powietrza... a mam w Iwacie i Sacie to czym ta regulacja jest? Wed³ug instrukcji Iwaty jest to zawór dop³ywu powietrza. Czyli to samo co manometr/regulator pod spodem guna tylko bez wska¼nika.
Tak¿e ju¿ mnie to pie..rdol..enie mêczy. Pistolet np Sata 3000 w digitalu ma cyfrowy wska¼nik wy¶wietlaj±cy ci¶nienie panuj±ce w pistolecie. Tak¿e ma regulator ci¶nienia, zawór, który ca³kowicie powietrza nie odetnie z racji budowy tego zaworu. Iwata ma zawór, który odetnie ca³kowicie ci¶nienie, a jest on zamontowany pod pistoletem, takie pokrête³ko przy wlocie powietrza. Kto to rozbiera³ to wie, ¿e jest to zawór sto¿kowy z uszczelk±.

Ka¿dy wie, ¿e Digital nie jest regulatorem ci¶nienie, a wska¼nikiem.

Nikt, ani nic mi nie wmówi, ¿e gajgi uwieszone pod gunem s± ok. Poniewa¿ nie s±. Jutro zmierzê ile ma regulator iwaty + koñcówka obrotowa.

Kubki Pps, lub Norton którym mo¿na lakierowaæ w odwrotnej pozycji oprócz zmiany odcienia bazy, ma tak¿e powa¿niejsz± wadê... gdy zaczyna zmniejszaæ siê ilo¶æ farby w kubku, zmniejsza siê tak¿e wyp³yw farby z guna...i jest to normalne z racji budowy tego ustrojstwa. O tym sam siê przekona³em kilkana¶cie razy. O tym te¿ wspominaj± na stronach Refinish Network i na filmach zachwycaj± siê RPSami, chwal±c, ¿e nie t³umi± przep³ywu tak jak PPS.

Cytat:
Hmmmm.. Ciekawe dlaczego sata te¿ produkuje reduktory pod guny - przecie¿ pro¶ciej by³oby w ka¿dym korpusie wierciæ dziurê i na szpaksy montowaæ telewizory z cyferkami :D :D

Nie trzeba wierciæ dziurki, poniewa¿ ona jest fabrycznie i po wyjêciu zaworu dop³ywu powietrza mo¿emy za³o¿yæ telewizor cyfrowy o nazwie Sata Adam 2.
Iwata nie ma takiego czego¶ i bardzo z tego powodu ubolewam, poniewa¿ nawet Devilbiss ma taki wska¼nik ci¶nienia panuj±cego w pistolecie.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-23, 17:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
KK napisa³/a:
Ka¿dy wie, ¿e Digital nie jest regulatorem ci¶nienie, a wska¼nikiem
Ojjj i tutaj siê mylisz, bo od lat by³ opisywany w prost czy te¿ nie¶wiadomie jako reduktor.
Sam kupuj±c sratê 4000 digitala by³em przekonany ¿e to dzia³a na zasadzie reduktora a nie samego wy¶wietlacza. Przed kupnem zadawa³em takie konkretne pytanie lecz ani nie otrzyma³em potwierdzenia ani te¿ zaprzeczenia.

Zreszt± zobacz kilka postów w górê ¿e jednak i w tym w±tku s± osoby które dopiero siê o tym dowiedzia³y.

Mi jak mówi³em reduktor pod gunem kompletnie w niczym nie przeszkadza i nie mam najmniejszego zamiaru siê go pozbywaæ, a nawet lada chwila kupiê nowy.

Natomiast mam drobne zastrze¿enie do reduktorów IWATY które zupe³nie niepotrzebnie maj± skalê do 10 barów zamiast do powiedzmy 3-ch tylko mocniej/precyzyjniej wyskalowan± na prawie pe³ny obrót wskazówki jak maj± teraz - cyfrowy niby móg³ by byæ ale po kiego grzyba.
Co prawda s± lepsze od szajsu saty który ma skalê wyskalowana co 0,5 bara, ale mogliby zrobiæ dok³adniejsz± a raczej bardziej czyteln±.
Ale to nie jest wielki problem.

Mnie interesuje reduktor, a co kto lubi to jego prywatna sprawa.
PPSa nie u¿ywam i ¶migam na ori plastikowym kubku.
Pud³o PPSów wala siê w szafie z plastikowym prawie nie u¿ywanym gów...nem z 3M-a do podk³adu.
Finito
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-10-23, 18:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Widzisz Digital dzia³a na zasadzie reduktora.... Krêcisz nim i wskazaniecsie zmienia. SATA Adam = reduktor pod pistolet. Prawda? Zgodzisz siê ¿e znak równo¶ci mo¿na tu postawiæ?
A jak Krêcisz motylkiem a wska¼nik jest w korpusie??..... To ju¿ nie ma znaku równo¶ci??!

Widzisz jak bardzo siê mylisz?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-24, 13:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Q...rwa nie chce mi siê ci±gn±æ durnego sporu o jakie¶ gó...wno na baterejkê.

- DIGITAL to nie reduktor tylko SAM wy¶wietlacz tak ju¿ ku ¶cis³o¶ci
Ani to reduktor ani nie dzia³a jak reduktor BO TO TYLKO WSKA¬NIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wska¼nik który jest wpasowany w korpus i cyfrowy a równie dobrze móg³by byæ na 30-to centymetrowym gumowym wê¿u dokrêconym w odpowiednie miejsce w korpusie - wiêc tu przyznam ¿e przy takim porównaniu digital zrobiony przez satê jest PIÊKNY

- Tak¿e DIGITAL to wska¼nik a Ty mówisz o pokrêtle regulacyjnym które zgadza siê ¿e dzia³a na zasadzie REGULATORA które zmniejszeniem przepustowo¶ci zmniejsza zarazem ci¶nienie.
Ale to tylko regulator czy te¿ jak sam nazywasz KRYZA i NIC A NIC MU DO REDUKTORA który samoczynnie reguluje ci¶nienie w zale¿no¶ci od ci¶nienia zasilaj±cego - bo o takim reduktorze/regulatorze wci±¿ ja mówiê.
I takie samo pokrête³ko, tak samo dzia³aj±ce jest w satach bez wy¶wietlacza, czyli jak jego nazwa handlowa mówi bez digitala, czyli zwyk³ego najzwyklejszego wska¼nika.

Tak¿e z niczym siê nie mylê bo wiem czym jest digital w sacie i na jakiej zasadzie dzia³a:
DIGITAL to pokazywacz/wska¼nik.

I nie ma co tu pie...przyæ kilometrowych bzdetów tylko i wy³±cznie dla propagandy saty tylko pisaæ PRAWDÊ.

Krzychu po Twoim ostatnim po¶cie mogê jedynie domy¶laæ siê ¿e mo¿e i nie do koñca mnie rozumiesz - chocia¿ wydaje mi siê ¿e do¶æ jasno piszê - tym bardziej ¿e kilka razy to samo.

Wiêc mo¿e na dodatkowy dowód napiszê ¿e poza tym ¿e wiem czym jest digital to wiem te¿ na jakiej zasadzie dzia³a regulacja regulatorem w korpusie i ¿e najlepiej aby zbijaæ nim jak najmniejsze naddatki ci¶nienia ni¿ du¿e, np:
- lepiej z 3 do 2
- ni¿ z 7 do 2
Chocia¿ bez problemu wg wska¼nika/digitala i jedno i drugie da siê zrobiæ - lecz ró¿nica jednak jest, i to du¿a.

Poza tym ka¿dy taki spór jest mega ¶mieszny gdy¿ niektórzy zbijaj± go do niby precyzji ustawienia ci¶nienia do kilku miejsc po przecinku co tak naprawdê prawie gówn...o ma do powiedzenia wzglêdem ca³ej reszty.
I nie raz to czyta³em i s³ysza³em na w³asne uszy i wrêcz polewa³em ze ¶miechu gdy kto¶ podkre¶la³ ¿e lakierowa³/malowa³ SAT¡ baz± na ci¶nieniu takim, klarem na ci¶nieniu takim a i tak siê zes...ra³o i co to mo¿e byæ bo to przecie¿ by³a sata.
Albo q...wa opisuje zasrany po uszy ¿e on to robi zajebi¶cie bo ma digi i je¶li siê co¶ posra to zawsze jest wina gównianego materia³u bo przecie¿ ani saty ani jego.
A to ¿e to mega precyzyjnie ustawione ci¶nienie to gów...no w porównaniu do warunków i materia³u którym pracuje to ju¿ ma³o wa¿ne.
W szopie hula wiatr przez szczeliny miêdzy deskami, robiæ trzeba w gumiakach bo chodzi siê po deskach jak jest b³oto po kostki, albo skacze po ceg³ach bo wody tyle samo, a jak sucho to te¿ na bosaka nawet niechc±cy siê nie stanie poprawiaj±c skarpetkê bo jak nie wdepnie siê w kurze gówno, to w kocie rzygi. Temperatura jeszcze powy¿ej zera bo ani woda ani b³oto siê nie ¶ciê³o, a do litra bazy ju¿ na gotowo rozcieñczonej wziêtej dwa dni wcze¶niej z mieszalni dowala pó³ litra NITRA, bo gêsta ¿e mieszad³o siê wygina, no i lakier te¿ do dupy bo i rozpucha trzeba dodaæ bo gêsty ¿e przez sitko nie chce lecieæ.......itd. itp. - ALE MA SATÊ Z DIGITALEM i idealnie ci¶nienie w niej nastawi.............

Dlatego spór o super precyzjê cyfrowego ¶wiecide³ka odnosz±c siê do jakich¶ 99,9999999% userów na forach jest idiotyczny.
¦wiecide³ko fajne? Fajne
Niezbêdne? NIE
I ...uj
Koniec tematu z mojej strony
 

KK 
Wys³any: 2015-10-24, 21:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Temat nie by³ o precyzji.
Temat jest o tym, ¿e reduktor w gunie + digital w gunie jest tym samym co manometr podpiêty pod gun... poniewa¿ pod gunem masz te¿ digital tylko analogowy + reduktor, który rêk± nastawiasz.

Wiadomo, ¿e DIGITAL z wy¶wietlaczem jest tylko wska¼nikiem tak samo jak analogowy okr±g³y zegar. Poniewa¿ jest to miernik ci¶nienia. Natomiast ci¶nienie nastawia siê reduktorem czyli pokrêt³em.

Ciê¿ko mi sobie wyobraziæ, ¿e kto¶ jest na tyle g³upi, ¿e tego nie wie. Tak¿e temat jest ci±gniêty o dupie Maryni... nawet nie wiem po co i dlaczego...
_________________

 
 

ks63b 
Wys³any: 2015-10-24, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Cytat:
Poza tym ka¿dy taki spór jest mega ¶mieszny gdy¿ niektórzy zbijaj± go do niby precyzji ustawienia ci¶nienia do kilku miejsc po przecinku co tak naprawdê prawie gówn...o ma do powiedzenia wzglêdem ca³ej reszty.
I nie raz to czyta³em i s³ysza³em na w³asne uszy i wrêcz polewa³em ze ¶miechu gdy kto¶ podkre¶la³ ¿e lakierowa³/malowa³ SAT¡ baz± na ci¶nieniu takim, klarem na ci¶nieniu takim a i tak siê zes...ra³o i co to mo¿e byæ bo to przecie¿ by³a sata.
Albo q...wa opisuje zasrany po uszy ¿e on to robi zajebi¶cie bo ma digi i je¶li siê co¶ posra to zawsze jest wina gównianego materia³u bo przecie¿ ani saty ani jego.
A to ¿e to mega precyzyjnie ustawione ci¶nienie to gów...no w porównaniu do warunków i materia³u którym pracuje to ju¿ ma³o wa¿ne.
W szopie hula wiatr przez szczeliny miêdzy deskami, robiæ trzeba w gumiakach bo chodzi siê po deskach jak jest b³oto po kostki, albo skacze po ceg³ach bo wody tyle samo, a jak sucho to te¿ na bosaka nawet niechc±cy siê nie stanie poprawiaj±c skarpetkê bo jak nie wdepnie siê w kurze gówno, to w kocie rzygi. Temperatura jeszcze powy¿ej zera bo ani woda ani b³oto siê nie ¶ciê³o, a do litra bazy ju¿ na gotowo rozcieñczonej wziêtej dwa dni wcze¶niej z mieszalni dowala pó³ litra NITRA, bo gêsta ¿e mieszad³o siê wygina, no i lakier te¿ do dupy bo i rozpucha trzeba dodaæ bo gêsty ¿e przez sitko nie chce lecieæ.......itd. itp. - ALE MA SATÊ Z DIGITALEM i idealnie ci¶nienie w niej nastawi.............


³ysy 73 jete¶ de best ......
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group