Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adekbws
Wys³any: 2015-11-08, 20:49   Oczyszczanie i konserwacja profili zamkniêtych od ¶rodka
0
UP DOWN

Posty: 2
Siemka wszystkim
Mam nadzieje, ¿e na tym forum mo¿na liczyæ na rozwiniêcie dobrej dyskusji i wyci±gniecie wniosków a co najwa¿niejsze zasiêgn±æ porad od konkretnych ludzi z dobrym do¶wiadczeniem.
Posiadam samochód w którym korozja zaczyna siê braæ za spód.
Wygl±da to tak:


O ile wszystko to co widzê z zewn±trz dam rade wypiaskowaæ to problem pojawia siê wewn±trz profili zamkniêtych gdzie rdza rozesz³a zw³aszcza wokó³ otworów technologicznych(zaznaczone na zdjêciach w czerwonych okrêgach).
Z do¶wiadczeniem jest u mnie ¶rednio bo te¿ m³ody jestem ale wiedzy mam sporo i raczej dwie prawe rêce do roboty wiêc samemu to chce ogarn±æ i zrobiæ to jak najlepiej na d³ug± przysz³o¶æ.

Po pierwsze zastanawiam siê czy mogê bez problemu dmuchaæ w te otwory technologiczne piaskiem zw³aszcza tam ko³o mocowañ, czy bêdzie to sz³o wydmuchaæ ?
Wszystkiego w ten sposób te¿ nie oczyszczê i jak temu zaradziæ, prosi³ bym o jakie¶ sprawdzone rady z ¿ycia, a nie z internetu wziête :D
 

hematol 
Wys³any: 2015-11-08, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
adekbws napisa³/a:
czy mogê bez problemu dmuchaæ w te otwory technologiczne piaskiem

Nie.Pozatykaj korkami wszystkie otwory przed piaskowaniem,co do czyszczenia od ¶rodka to ja widzê tu Fertan i dalej woski ale to musisz poczytac sobie o stosowaniu Fertanu do profili zamkniêtych.
Trochê za pózno na jakie¶ konserwacje,widaæ ,ze blacha jest przekordowana,moze nie ma dziur ale s± mikro pory,w których siedzi wilgoæ i resztki rdzy wiec oczyszczenie z góry i na³o¿enie farb bedzie na chwile.
 

adekbws
Wys³any: 2015-11-09, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 2
hematol, Dlaczego nie podaj powód.
Co do fertanu to ró¿ne s± opinie.
Tutaj u¿ytkownik Ralfberecik doda³ opis fajnego testu, z którego wychodzi ¿e same woski nie s± najlepsze a fertan nie dzia³a cudów.
http://forum.vwgolf.pl/vi...?f=142&t=395882
Co do tych mikro porów to masz z tym do¶wiadczenie, piaskowa³e¶ podobn± korozje tak by nie by³o widaæ w¿er oraz malowa³e¶ to epoksydem, ¿e twierdzisz i¿ to chwilowe zabezpieczenie ?
Zaznaczam jeszcze raz ¿e chce to piaskowaæ wiêc to ju¿ dobrze przygotowuje powierzchniê pod malowanie.
 

hematol 
Wys³any: 2015-11-09, 22:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
adekbws napisa³/a:
Dlaczego nie podaj powód

Bo ci ten "syf" z piaskowania bedzie trzyma³ wilgoæ.Ma byæ w profilach czysto i sucho jak nawalisz jakiego¶ py³u i dostanie sie wilgoæ to bedzie sie skutecznie tam trzymaæ.
adekbws napisa³/a:
wychodzi ¿e same woski nie s± najlepsze a fertan nie dzia³a cudów.

Bo tak jest w przypadku jak jest korozja,Fertan mo¿e j± zatrzymaæ czêsciowo ale nie zlikwiduje.
adekbws napisa³/a:
Co do tych mikro porów to masz z tym do¶wiadczenie, piaskowa³e¶ podobn± korozje tak by nie by³o widaæ w¿er oraz malowa³e¶ to epoksydem, ¿e twierdzisz i¿ to chwilowe zabezpieczenie ?

Na wzery bardziej ja poleca³bym reaktywny,ale nie wiadmomo jak ta blacha wygl±da od ¶rodka,bo jak jest skorodowana od ¶rodka to co ci da ,ze z zewn±trz zrobisz piêknie jak rdza bêdzie postêpowaæ a¿ przejdzie na wylot?
Epoksyd na now± lub czyst± blachê.
 

Marcino 
Wys³any: 2015-11-20, 08:58   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Ja bym profili w ¶rodu nie piaskowa³ bo tak jak wy¿ej napisane bedzie siedzieæ wilgoæ w resztkach piachu.
No to co w koncu u¿yæ z woskami które maj± inchibitory korozji?
A co my¶licie o odrdzewiaczu do stali i ¿eliwa czyli roztworze kwasu fosforowego? Mo¿na tym pokryæ elementy i po¿niej na to maowaæ. Mo¿e w profilach by siê sprawdzi³o + na to np Noxudol 750????
 

Marcino 
Wys³any: 2015-11-20, 09:28   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Tu masz temat o ¶rodkach do profili:
http://lakierowanko.info/...le+wewn%EAtrzne
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group