Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
LuckyLuke1st 
Wysłany: 2015-12-02, 12:18   Kompresor by LuckyLuke1st
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

Witam po raz pierwszy na forum ;)

Chciałbym przestawić Wam parę zdjęć mojego kompresora do aerografu własnej konstrukcji.
- Jest on zasilany z 2 agregatów lodówkowych.
- Jest dość cichy aczkolwiek po załadowaniu pewnej granicy ciśnienia zaczyna buczeć, chyba jest to związane z większym oporem i tym, że zaworek zwrotny ciężej przepuszcza.
Może ma ktoś pomysł jak to zmienić.
- Maluje nim w domu. Hałas nie jest irytujący. Jednak unikam odłączenia ciśnienia przez presostat gdyż wyrzut powietrza jest dość głośny. Może stosowaliście jakieś sposoby wyciszenia presostatu?

foto relacja

Jak oceniacie wykonanie?

siwy_1981 
Wysłany: 2015-12-02, 17:30   
0
UP DOWN
siwy1981

Masz dużą objętość powietrza magazynowaną przed zaworem zwrotnym (międzi innymi ten filtr) dlatego tak długo zrzuca powietrze. Spróbuj ominąć ten filtr i skrócić maksymalnie przewody od sprężarek do zaworu zwrotnego. Widzę że masz to wszystko na quickach, to przeróbka będzie ekspresowa.

LuckyLuke1st 
Wysłany: 2015-12-03, 10:56   
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

A to nie jest tak, że tam się gromadzi powietrze tylko to zaznaczone na czerwono i ono jest wypluwane przez presostat (stąd duży hałas opuszczanego powietrza przy wyłączeniu).
I ten zawór nie cofa już do przewodów zaznaczonych na żółto?

Hmm odłączę ten filtr, chociaż on teoretycznie odwadnia powietrze. I sprawdzę, chociaż mi się wydaje, że to tylko z tego miedzianego ulatuje powietrze przy wyłączeniu przez presostat.

kompres.png
Kompresor
Plik ściągnięto 21 raz(y) 385,2 KB

siwy_1981 
Wysłany: 2015-12-03, 17:32   
0
UP DOWN
siwy1981

Właśnie chodzi o to że ulatuje wszystko co jest pomiędzy sprężarkami a zaworem zwrotnym. Ujsciem tego powietrza jest ta miedziana rurka, która biegnie do presostatu.

LuckyLuke1st 
Wysłany: 2015-12-03, 23:33   
0
UP DOWN
Dla przyjaciół Luke

Hmm a ten filtr wtedy na wyjściu będzie można podłączyć?
Ogólnie zakładam, że jest to odwadniacz, gdzieś z wagonów kolejowych znajomy mi go załatwił, ale ciężko mi stwierdzić jako początkującemu czy zdaje on rolę.

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu