Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
sawmaster 
Wysłany: 2015-12-03, 20:20   Dowóz bazy do klienta
0
UP DOWN

Zastanawiam się nad tym jak w czasach dużej konkurencji szukać udogodnień dla klientów. Pomyślałem że gdybym miał mieszalnie to mógłbym jeździć do warsztatów lakierniczych i brać klapki pod kolor i potem bazę przywozić w tym samym dniu lub następnym jeśli kolor trudny. Za tą usługę pobierałbym symboliczne 10zł od każdego klienta. Ja bym jeździł a kolorystka by siedziała w mieszalni i dorabiała. Myślałem nad wynajęciem lokalu pod mieszalnie, ale jeśli bym jeździł to mało kto by chciał sobie głowę zawracać i marnować czas na jeżdżenie po kolor, nie wiem może się mylę. Wiem że fajnie by było aby klient przyjechał do sklepu i kupił nie tylko bazę ale też np bezbarwny, ale co szkodzi wozić bezbarwny w samochodzie. Sam jako pomocnik lakiernika widziałem ile czasu właściciel musi poświęcić na to aby kupić bazę. Wiem że bez dobrej kolorystki lepiej nie zaczynać nawet interesu, bo jedna wtopa z kolorem to fama pójdzie... Da się wysłać kobietę która ma dobre oko do kolorów na szkolenia bez jakiegokolwiek kwitka że mam mieszalnię/zakład lakierniczy?
ps. stoję na rozdrożu nie wiem czy iść w mieszalnie czy stawiać budynek na warsztat lakierniczy, ale sąsiedzi(rodzina ala "piąta woda po kisielu") mieszkają zaledwie 20 metrów od planowanego budynku. nie wiem czy prowizoryczne filtry powietrza coś dadzą czy nie będzie najnormalniej w świecie śmierdziało. Jeszcze nie wiadomo czy się zgodzą na postawienie budynku usługowego.

marer 
Wysłany: 2015-12-03, 22:47   
0
UP DOWN

sawmaster,
Twój pomysł może być trafiony.
Sam korzystam z takiej mieszalni.
Kierowca przyjeżdża, zabiera klapki i po południu albo na drugi dzień przywozi mi bazę.
Nie pobiera żadnego 10 zł no i bazę mam w cenie mniej więcej 20 zł za 100 ml.

Kamil1997 
Wysłany: 2015-12-03, 23:23   
0
UP DOWN

marer z jakich okolic jesteś ?

sawmaster 
Wysłany: 2015-12-05, 12:53   
0
UP DOWN

to musi być to słabiutka baza bo za 20zł i jeszcze musi odjąć koszt paliwa

krzysnik363
Wysłany: 2015-12-05, 18:11   
0
UP DOWN

Albo ci zależy na stałym kilencie i dowozisz wliczone w cenie albo daj sobie z tym pomysłem spokój. Bezbarwny, szpachle, podkłady też musisz sprawadzać takie na których pracują stali klienci i robić im dobre ceny zeby nie zamawiali z neta. Co to za biznes sprzedawać baze a wszyscy do okoła reszte kupują w sieci bo w mieszalni tylko troton albo novol z lini professional

malarz
Wysłany: 2015-12-05, 18:53   
0
UP DOWN

krzysnik363, to co piszesz to sporo prawdy. Sam widzę u siebie jak w mieszalni podchodzą do tych niby stałych klientów którzy przyjeżdżają po setkę i nic więcej nie biorą. Przecież ci którzy tam pracują nie są z księżyca i doskonale wiedzą że jak nie kupuje dodatków to albo internet albo obwoźnik mu do garażu przywozi. Ja tam wolę miesięcznie wydać kilkadziesiąt zł więcej na dodatki w mieszalni ale wiem że chłopaki starają się przy kolorze czy przynoszę setkę czy litr. A jak gość nic nie kupuje tylko chce żeby mu setkę dobarwić na której oni mają kilka zł to myślisz że będą się spuszczać nad kolorem? Na bank idzie z numeru i wieczko zamknięte. taka prawda.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu