Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
kameleon
Wysłany: 2016-01-07, 11:02   nowy mieszalnik - co polecacie
0
UP DOWN

Witam wszystkich na forum jestem tu nowy ale mam nadzieję że pomożecie ( podpowiecie ) w sprawie nowego mieszalnika , jaki wybrać +/- . Na dzień dzisiejszy posiadam mieszalnik DYNAcoat i LESONAL ale zastanawiam się nad jeszcze jednym . Mam kupione okazjonalnie pigmenty z systemu SPECE HECKER może ktoś ma taki system i nie warto mi sprzedawać pigmentów za grosze tylko dokupić mieszalnik

glover
Wysłany: 2016-01-07, 11:39   
0
UP DOWN

Spies Hecker to dobry system ale jak już masz pigmenty to musiałbyś dokupić maszynę i kolorbox używany od kogoś bo dystrybotor to będzie chciał sprzedać właśnie pigmenty a nie sprzęt. Plusem jest to że nie musisz wtedy kupować pigmentów u jednego dystrybutora tylko gdzie chcesz a wtedy wiadomo, można potargować cenę. Choć z tą ceną na spies heckera to myślę ze teraz nie będą już szaleć bo mają tańszy system który będą chcieli pchać zamiast zaniżać cenę spiesa.

kameleon
Wysłany: 2016-01-07, 12:01   
0
UP DOWN

jak co to kupiłbym cały system a pigmenty były by w zapasie bo kiedyś by trzeba wymienić puszkę
:D

barkley3434
Wysłany: 2016-01-07, 14:33   
0
UP DOWN

kameleon - miałem Lesonala i go wyje.... m ciągle problemy były z ziarnem zbyt grube oraz z pigmentem 83 bo psuł kolorystykę. Ze spektro słabo działał i któregoś dnia wymieniłem go na SH i to był doskonały wybór. Na dzień dzisiejszy posiadam R-m z spektro , SH oraz Dyne z spektro. Jesli robie francuza to z miejsca podchodzę do SH . Bardzo dobrze wchodzą niemcy czyli vw, audi,skoda, bmw , mercedes , opel itp. Wstawiając SH mimo ze kupisz za gotówkę bedą chcieli z Tobą podpisać umowę na obrót itp.Jeszcze jedna rzecz to drogie xiraliki. Powiem Ci ze oglądałem ich tańszy wyrób Challengera i robi takie samo wrażenie jak SH tylko nie mam pojecia jak z kryciem.

Siekiera
Wysłany: 2016-01-07, 20:47   
0
UP DOWN

Lesonal tani nie jest więc dobieranie kolejnego systemu w podobnej cenie to trochę nie na czasie, przynajmniej ja tak uważam. Ja bym celował w coś pomiędzy Dyną a SH a Lesonala bym wywalił.

barkley3434
Wysłany: 2016-01-07, 21:19   
0
UP DOWN

Siekiera pomiędzy to Challenger, App, Debeer nie pamietam cen Gnerała lub Profix. Fajna oferte na wsad ma Generał oraz Challenger . Ja osobiscie był bym za SH chociaż dużą wadą SH jest słabe krycie sreberek .

Siekiera
Wysłany: 2016-01-07, 23:43   
0
UP DOWN

Debera miałem i powiem tak - kiedyś się opłacało :tak:
APP z tego co tu było nie dostaniesz teraz ze starym dobrym kolorboxem, zresztą nie przepadam za nimi a mówiąc szczerze to gonię jak psy ^^
Profix teraz ten nowy wyszedł więc nie wiem co to warte, znajomy ma stary i coś tam kręci.
Autolux - żadna rewelacja, fiszki drukowane
Challenger - mam ofertę i cenowo wychodzi spoko tylko ten mały kolorbox :/ , to w podobnej cenie wyjdzie General a fiszek ponad dwa razy więcej choć czasami brakuje starych, no i lakierowane.
Mipa - wiem tyle że jeden z moich okazjonalnych klientów ma u siebie w warsztacie i coraz częściej kupuje u mnie ale może mu się wsad przerzedził ^^ więc musiałby ktoś inny zareklamować ;)
Ze średniaków byłby jeszcze Lechler i Helios ale ten drugi to cenowo to już raczej poziom Lesonala i Max Mayera.
No i na koniec nasz narodowy system Spectral vel 4M ;)

[ Dodano: 2016-01-07, 23:56 ]
Zapomniałem jeszcze o:
Prospray - fajne fiszki, ceny średniaka i podchodzi pod Autocolor ;) nie wiem jak z pasowaniem i kryciem.

lakierok
Wysłany: 2016-01-08, 10:01   
0
UP DOWN

Ja bym brał Autocolor

barkley3434
Wysłany: 2016-01-08, 12:41   
0
UP DOWN

Siekiera - ja kupuję produkty Mipy na półkę bo są bardzo dobre ale mieszalnika nawet 2 dystrybutorów mi nie poleca czyli o czymś to świadczy . CHALLANGER - tani wsad i można sprzedawać po 150 zł na zajefajnej marży no tylko te fiszki. GENRAŁ - dobra oferta na wsad ale ceny nie przeliczałem jeszcze można zapytać sie Trzeźwego . Sprawdziłem pasowalność na 4 kolorach i mnie miło zaskoczył . APP - jak co tydzień wczoraj odwiedził mnie Appowiec mieli spotkanie firmowe no i weszły nowe nawet dobre warunki zakupu ich mieszalnika . Hm... kiedys sprawdzałem pasowalnosc i mnie nie zachwyciła a teraz z nowym kolorboxem to nie mam pojęcia.

Siekiera
Wysłany: 2016-01-08, 13:08   
0
UP DOWN

Ja też brałem klar z Mipy i nie powiem bo przyzwoity ale nie utrzymał się przy genrocku.
Jak weźmiesz Chalengera to i tak będziesz z czasem sprzedawał po 150 albo taniej, nawet jakbyś chciał drożej bo niestety kanibalizm już postepuje. Ja rozmawiałem z jednym dystrybutorem o ofercie a moja konkurencja uderzyła prosto do Axalty i wiem że rozmowy już były więc o czym tu mówić, chyba chcą nawstawiać na każdym rogu tego Chellengera. Do tego miałem jeszcze ofertę od dystrybutora z innego województwa i nikt mi nie powie że jak bym się zdecydował od jednego dystrybutora to drugi odpuści :> Zostawi ofertę w kolejnej mieszalni w mieście, tak by było. Takie coś powinno się nazywać: "metoda na APP" :D ^^

GMC
Wysłany: 2016-01-08, 20:59   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
"metoda na APP" :D ^^

To już nie na wnuczka? ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-01-08, 22:08   
0
UP DOWN

Wszystkie systemy są generalnie do dupy. Natomiast ja zauważyłem, że od czasu jak robimy na pigmentach 4M, stopniowo więcej lakierów idzie z 4M niż z APP. Jak miałem tylko APP i Spectrala to przewaga APP była miażdżąca. Skoro te proporcje się zrównały, to znaczy, że albo APP się popsuło, albo Palinal to całkiem niezły system, pod warunkiem, że kupi się go pod odpowiednią etykietą. Chllenger ma całkiem przyzwoite krycie. Na poziomie segmentu w którym się znajduje.
PS. Takie małe info do Spectralowców. Jak chcecie robić akryle z systemu BASE, wystarczy kupić żywice F004 z 4M lub Profi RS i można robić akryle na recepturach bazowych. Podmieniacie tylko żywicę.

lakierok
Wysłany: 2016-01-08, 22:33   
0
UP DOWN

[quote]ale mieszalnika nawet 2 dystrybutorów mi nie poleca czyli o czymś to świadczy .

może to Świadczyć o nie wiedzy na temat mieszalnika, albo mają małe marże a pchają co mają lepszą kasą,
oczywiście nie ma co porównywać do rm czy duponta czy autocolor ale się przydaje. :tak:

ErykSTX 
Wysłany: 2016-02-02, 15:10   
0
UP DOWN

Witam ! Posiadam całą linie produktów Challenger ( mieszalnik, dodatki ). Istnieje możliwość nawiązania współpracy. Swoją siedzibę mamy w Lublinie . Jeśli mielibyście pytania, czy byli byście zainteresowani współpracą :arrow: Proszę dzwonić 690800714 ;)

Frugo
Wysłany: 2016-11-24, 19:06   
0
UP DOWN

Witam, to mój pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość. Czytałem już sporo tematów ale nie znalazłem informacji o bezpośrednim porównaniu systemu Chalenger do Autoluxa. Szef chce wziąć do mieszalni jakiś tańszy system bo teraz robimy na Standoxie i rozważa właśnie te dwie oferty. Ponieważ to ja głównie mieszam wiec chciałbym mu doradzić lepszy mieszalnik żebym później nie musiał się chlastać. Który waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego? Trochę mnie przerażają te wzorniki w paskach w Autoluxie, czy one dają dobre odwzorowanie? Ceny obu mieszalników mamy na podobnym poziomie i oba są z dużych koncernów więc jakość bazy powinna być przyzwoita. Szef już odrzucił Heliosa bo trochę droższy jest i nie chce aby poszła fama że wziął Heliosa i podstawia pod Standoxa. Dyna nie wchodzi w grę bo ma konkurencja, Debeer tez jest niedaleko. Ma ofertę jeszcze na Generali ale to chyba mało znane i szef się coś obawia choć oferta jest dobra.

glover
Wysłany: 2016-11-25, 08:53   
0
UP DOWN

Chyba mała szansa aby ktoś miał i znał od podszewki oba te mieszalniki. Za krótko istnieją na rynku i najczęściej stanowia dla siebie konkurencję. Musisz się jednak opierać na tych szczątkowych informacjach które są porozrzucane w różnych wątkach. Każdy z nich ma minusy i to spore więc wybór nie jest łatwy i myślę że najczęściej jest podyktowany tym na co kto ma jaką ofertę cenową i dostęp u swoich dotychczasowych dystrybutorów. Jak dla mnie to poza niską ceną oba te mieszalniki nie mają innych zalet ;) Nawet dodatki w obu tych systemach są drogie więc niska cena na bazę ma przyciągać klienta a dalej to już tylko pod górkę.

Frugo
Wysłany: 2016-11-25, 09:42   
0
UP DOWN

Czyli największym minusem jest co? Wzorniki czy jeszcze coś? Jak jest z wydajnością bazy?

lakierok
Wysłany: 2016-11-25, 17:10   
0
UP DOWN

Myślałeś nad mieszalnikiem MIPA :spoko:

glover
Wysłany: 2016-11-25, 20:08   
0
UP DOWN

Ciebie jako kolorystę powinny interesować głównie wzorniki i pasowalność do nich. Już tu pisaliśmy, nawet w tym wątku jak wygląda sprawa ze wzornikami, Challenger ma mało a Autolux drukowane a pasowalność... hmm :roll: Z innych minusów to szef będzie się musiał pogodzić z mniejszym zarobkiem bo część klientów wybierze taniość. Sama baza i w jednym i drugim przypadku nie jest chyba zła.

Frugo
Wysłany: 2016-11-26, 11:36   
0
UP DOWN

O Mipie nic boss nie mówił, spróbuję mu podsunąć. Czyli jednak wszystko sprowadza się do kolorystyki i właśnie tego sie obawiam bo szef zdecyduje a ja będę zasuwał z natryskami. Poczytałem też o Generali i widzę że niektórzy robią na tym, będzie to porównywalne z Autoluxem i Challengem czy gorsze bo na to też dostalismy dobrą ofertę z małym wsadem początkowym.

[ Dodano: 2016-11-26, 11:44 ]
Glover pisałeś że niska cena to zaleta a później żeto minus więc nie rozumiem?

Siekiera
Wysłany: 2016-11-26, 14:02   
0
UP DOWN

Się wtrącę. Niska cena zakupu ma sens jedynie wtedy kiedy możesz sprzedać taką bazę w cenie przynajmniej 200 zł bo wiadomo że jest coś za coś. Robisz na tańszej bazie czyli z założenia musisz się więcej narobić w sensie doboru koloru więc trzeba za tą pracę więcej wziąć. Jak nie jesteś w stanie sprzedać takiej bazy po 200 tylko np 150-160 to nic nie zyskujesz bo musisz więcej korygować, natryskiwać itd a zarobku masz dalej tyle samo. Pytanie wtedy czy jest sens? Jeżeli to tylko walka z konkurencją na zasadzie "ja mam tańszą bazę" to jest droga donikąd chyba że lubisz sponsorować koncerny lakiernicze. One właśnie wykorzystują takich pragnących sprzedawać tanio do swojej polityki. Ty cenzura a oni swoje i tak zarobią. Nałapią chętnych na promocje a później podnoszą cenę na system i jesteś w przysłowiowej... czarnej D. Dalej zarabiasz tyle co zarabiałeś tylko na gorszym systemie :D
A Generali ^^ nie musisz się bać, przetestowane i kolorystyka śmiem twierdzić nie odbiega o tego co mam z bardzo drogiego koncernu. Starych fiszek z lat '90 i początku 2000 brakuje ale za to nowe są zrobione kozacko. Ilościowo to prawie 9 tyś fiszek a w Challenger ma jakieś 3,5 tyś.
Jest koniec roku więc jak chcecie jeszcze teraz brać coś taniego to zapytaj dostawcę czy utrzyma wam cenę na przyszły rok bo mam wrażenie że przyszedł czas na podwyżki tanich systemów :roll: Znając życie na pierwszy raz dużo nie podniosą ale 4-5% można się spodziwewać. W przyszłym roku kolejne 5 i procent składany zrobi swoje :cool:

[ Dodano: 2016-11-26, 14:18 ]
Dobrym przykładem rynkowej ewolucji są systemy AKZO. Wiele lat temu Sikkens był bardzo powszechny w mieszalniach. Jak już się stał za drogi to zaczęto promować Lesonala. Sikkens przepadł w czeluściach ASO a mieszalnie narzekały na podwyżki Lesonala więc też Lesonal poszedł w odstawkę i wprowadzono tańszą Dynę. Że była słaba więc teraz po kilku latach ponoć "wsadzono" w nią tego starego Sikkensa który kiedyś był drogi. Nagle staniał bo trzeba było walczyć z Autoluxem i Challengerem. Ale z tego co tu ktoś pisał to już też chyba drożeje. Chłpaki z AKZO bawią się w marketing a koszty ponoszą dystrybutorzy i mieszalnie :tak:

barkley3434
Wysłany: 2016-11-26, 20:35   
0
UP DOWN

SIEKIERA - prawisz dobrze i zgadzam sie z Twoją tezą . A co do Akzo to przerobiłem Lesonala i starą Dyne i Dyne Pro którą obecnie zamieniłem na CH i jestem zadowolony !!!!

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-11-27, 13:14   
0
UP DOWN

Zaczynają się już kolory których zrobić się nie da. Czerwona mazda 6, nawet do cieniowania się nie nadaje bo miejsce cieniowania jest ciemniejsze. Ostatnio koleś przyszedł z nowym Focusem. 4M, Max i APP poległo a w R-M komunikat, że kolor na specjalne zamówienie.
Za max 15 lat, nie będzie już mieszalni. Garażowcy też zrezygnują z lakiernictwa bo będzie za trudne. Nie inwestują w sprzęt i szkolenia, a technika lakierowania idzie coraz dalej. Zostaną Ci co myślą. Tak jak u naszych sąsiadów z zachodu.

KK 
Wysłany: 2016-11-27, 19:49   
0
UP DOWN

O ile nie stanie się tak, że auto będzie tylko środkiem lokomocji i lakierowanie będzie odbywać się jak we Francji pod blokiem ze spraya.
Tak czy siak mieszalnie mogą upaść.

GMC
Wysłany: 2016-11-27, 21:12   
0
UP DOWN

Oby tylko nie upadły wszystkie jednocześnie bo zostaniemy z ręką w sedesie :D

KK 
Wysłany: 2016-11-28, 00:19   
0
UP DOWN

:tak:

Frugo
Wysłany: 2016-11-28, 11:25   
0
UP DOWN

Rozmawiałem dzisiaj z szefem i zgodził się że nie ma co na siłę brać lepiej poczekać i rozsądnie wybrać. Trochę mu namieszałem w głowie tym co pisaliście :D

Siekiera
Wysłany: 2016-11-28, 23:46   
0
UP DOWN

Mieszalni jest teraz za dużo do potrzeb rynku ale to my właściciele tak to widzimy. Dla lakiernika to dobrze że jest tego na każdym rogu bo mogą funkcjonować zeszyty, mogą fukać na każdy kolor który nie wszedł na krechę, że ceny nie takie jak w internecie itd. Jak trochę by upadło to rynek odzyskałby normalność. Gdyby trzeba było jechać po kolor 30-50 km do najbliższej mieszalni to każdy by cenił to co ma. Wtedy każdy umiałby cieniować, stosować widma szarości i nie byłoby szukania taniej bazy na podsik.
Mam nadzieję że koncerny tanimi systemami same wywrócą rynek do góry kołami albo ciekawiej by było gdyby PIS jednak tę dyrektywę LZO uruchomił ^^

[ Dodano: 2016-11-28, 23:49 ]
A może by tak napisać do Morawieckiego że jest kasa do zrobienia tylko trzeba pogonić urzędasów z PIH-u w teren :x:

glover
Wysłany: 2016-11-29, 15:02   
0
UP DOWN

Nie rób sobie jajec, jak napiszesz to cię znajdziemy i siekierą zaciupiemy ;)

Siekiera
Wysłany: 2016-11-30, 10:03   
0
UP DOWN

Żartowałem, a ty chcesz z siekierą na siekierę startować :x: ;)
Ale z tym przesyceniem rynku to nie żart tyle że jakoś nikt nie upada. Konkurencja jest dalej duża na poziomie mieszalni i wśród dostawców tyle że ja nie wierzę że wszyscy maja się dobrze. Statystyka podpowiada że pewnie najbardziej tracą ci najwięksi a oni w poprzednich latach nachapali się to mają z czego oddawać . Małe firmy są bardziej elastyczne więc dostosują się a koncerny nie upadną więc marazm będzie trwał :/

barkley3434
Wysłany: 2016-11-30, 16:48   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Żartowałem, a ty chcesz z siekierą na siekierę startować :x: ;)
Ale z tym przesyceniem rynku to nie żart tyle że jakoś nikt nie upada. Konkurencja jest dalej duża na poziomie mieszalni i wśród dostawców tyle że ja nie wierzę że wszyscy maja się dobrze. Statystyka podpowiada że pewnie najbardziej tracą ci najwięksi a oni w poprzednich latach nachapali się to mają z czego oddawać . Małe firmy są bardziej elastyczne więc dostosują się a koncerny nie upadną więc marazm będzie trwał :/

Siekiera - faktycznie konkurencja jest duża i tych mieszalni jest pełno. Wyobrażasz sobie ze pewna przedstawicielka jeździ po warsztatach jak APP i sprzedaje zielony korek po 82 netto zł do mojego miasta ma 80 km . Moim zdaniem internet też mocno trzepie nas po kieszeni .

Siekiera
Wysłany: 2016-11-30, 17:39   
0
UP DOWN

82 zł netto to taniej sprzedaje niż ja kupuję u oficjalnego dystrybutora 3M. U mnie też jest ten problem. Zadałem im pytanie jak to możliwe to otrzymałem odpowiedź że oni jako dystrybutor robią wszystko żeby ukrócić to ale 3M ma ich w D. Żeby zniwelować różnicę i jakoś przeczekać to dystrybutor sprzedaje po cenie zakupu + 1 grosz :roll: Sami zaś dostają bonus po sprzedaży ale widocznie niektórzy oddają też swój bonus. Tylko ciekawe jak to robią formalnie? Zresztą wali mnie to, wolę sprzedawać Rupesa ;)

Przemek 
Wysłany: 2016-11-30, 19:51   
0
UP DOWN
Przemek

A ja wolę farcele za 70 zł brutto .I mam tak jak Ty [...] .
A jak masz [...] będzie ci dane .

Siekiera
Wysłany: 2016-12-01, 00:01   
0
UP DOWN

Cały czas są zwolennicy Farecli na mokro ale niegłupia jest też ta na sucho.

Przemek 
Wysłany: 2016-12-01, 00:51   
0
UP DOWN
Przemek

Przepraszam miałem na myśli mazernę . 1l.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu