Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mikuk
Wys³any: 2016-01-21, 17:41   Prosba o pomoc w wymianie dachu
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam.

Zwracam siê z pro¶ba do kolegów blacharzy o kilka wskazówek w kwestii wymiany dachu w clio II.
Otó¿ moj znajomy dzi¶ w nocy przedachowal owym clio a ¿e okoliczno¶ci wypadku by³y jakie by³y potrzebuje pilnie gotówki i zaproponowa³ mi kupno autka w super cenie.
Moj problem polega na tym, ¿e do tej pory zajmowa³em siê g³ównie lakierowaniem przygotowaniem oraz takimi pracami blacharskimi jak wstawienie progu, reperaturki ale z dachem nie mia³em jeszcze do czynienia. Mam dostêp do wszystkiego co jest potrzebne tj rozpieraki, migomat, rama je¶li bd potrzebna. Obejrza³em kilka filmow na yt i nie wydaje siê to jako¶ bardzo skomplikowane jednak jest kilka niewiadomych.
Na filmach pokazuj± przewa¿nie jak wycinaja stary dach bior± nowy spod ¶ciany przek³adaj± i pasuje, a ja chcia³bym siê dok³adnie dowiedzieæ jak to najlepiej pomierzyc tak ¿ebym uzyskal w³a¶ciwe szczeliny i zeby np nie uciac starego i nowego dachu pod ró¿nymi k±tami. Chodzi mi o jakie¶ sposoby patenty tak ¿eby by³o jak naj³atwiej i jak najlepiej.
Z góry dziêkuje za pomoc :)
 

ks63b 
Wys³any: 2016-01-21, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Ach te dachy...pamiêtam swój Pierwszy :x: dach na s³upkach docio³em 3 cm za krótko ^^
Kolego tu tylko praktyka i jeszcze raz praktyka ,ka¿da nastêpna robota coraz lepiej wychodzi.
Wymiary przede wszystkim, trzymaj siê kolego wymiarów ...
Poza tym sporo motywacji i ambicji, a dasz radê .

Wrzuæ jakie¶ zdjêcia, mo¿e co¶ doradzimy
Pozdrawiam
 

MARIO06CU
Wys³any: 2016-01-22, 08:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Dach spoko sprawa do roboty pamiêtaj musisz wyci±æ okienka z¿eby pospawac wzmocniena w srodku tnij w punktach odniesienia np jakies zagiecie czy co¶ do ciecia slupkow u¿yæ najlepiej pi³y szablastej j± takiej u¿ywam powodzenia
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi