Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-23, 08:29   Baza odchodzi od podkladu płatami w czym problem?
0
UP DOWN

Witam Was wszystkich.☺Zawsze tylko czytałem forum ale i przyszedł czas na mnie 😕 Problem mam taki ze robie swoje autko i już 3 raz muszę je lakierowac co kosztuje mnie dużo pracy i pieniędzy. A Więc tak wgniotki poszpachlowane na to podklad czarny Dyna baza valspar i lakier sikkens exclusive i tu jest ten właśnie duży koszt lakier kosztował 2 tys i odchodzi mi z autka😢 czy ktoś miał podobny problem?? Co może być przyczyną ????

GMC
Wysłany: 2016-01-23, 11:35   
0
UP DOWN

Jak odchodzi baza od podkładu to może być zły zmywacz np. benzyna ekstrakcyjna :) może też być za drobny papier do obróbki podkładu albo baza gówniana a na samym końcu słaby podkład bo i to może być przyczyną. A lakier sikkensa za taką kasę to bym nigdy nie kupił, co on ma jakieś właściwości nano-kosmiczne czy jak, że taka cena :shock:

misias
Wysłany: 2016-01-23, 11:50   
0
UP DOWN

Tak jak pisze GMC, jeszcze może być przesuszona baza,za długi czas wyczekiwania między warstwami.

barteek933
Wysłany: 2016-01-23, 12:24   
0
UP DOWN

a może zbyt grubo i za szybko

kalbi 
Wysłany: 2016-01-23, 12:27   
0
UP DOWN

miałem taki przypadek i winą był słabej jakości podkład. Moja rada taka by nie kombinować i zakupić podkład, bazę i lakier jednego producenta ale przy całościówce nie żałować. Ważne by podkład był w miarę elastyczny, a nie jak skała.

Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-23, 12:51   
0
UP DOWN

Właśnie Panowie podklad bym wykluczył raczej bo na podkładzie z Mipa dzieje się to samo baza też nie była przesuszona podejrzewam rozcienczalnik bazowy ale to się okaże jak zrobię test

Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-23, 13:04   
0
UP DOWN

GMC odtłuszczam zawsze zmywaczem silikonu. A lakier miał właściwości że mikro ryski pod wpływem ciepła same znikają

kzychu
Wysłany: 2016-01-23, 15:26   
0
UP DOWN

Odłazi Ci bezbarwny od bazy czy bezbarwny z bazą od podkładu?
Rozpuszczalnik do bazy to tylko jak byś dał całkiem coś innego bo nawet z nitrem idzie baze
położyć i jest ok.Może fotę wrzuć.I może napisz dokładnie jak robiłeś.

Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-23, 15:43   
0
UP DOWN

Foty nie mogłem dodać nie wiem czemu a odchodzi wszystko od podkladu zero przyczepności można całe drzwi oskórowac i postawić obok ja już nie wiem 5 lat nic się nie działo. myślałem że rozcienczalnik,bo bazą zawsze tą lakierowałm i zero problemów

łysy73 
Wysłany: 2016-01-23, 23:16   
0
UP DOWN

podkład
gradacja obróbki
odmuchanie / usunięcie pyłu
odtłuszczenie
odparowanie zmywacza
wilgotność podkładu
baza - nie każda idzie na każdy podkład
rozcieńczalnik i jego ilość
warstwy
......................
i cholera wie czego jeszcze nie wspomniano

Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-23, 23:32   
0
UP DOWN

Kolego jedynie czego nie wspomniano to gradacji! oczywiście że 500 na sucho i 1000 na mokro
Odmuchanie/usunięcie pyłu. Kto tego nie robi?
Jak by zmywacz nie odparowal to by były wielkie tak jakby tłuste plamy
Wilgotność podkladu? Nie rozumiem zbytnio o co chodzi. Ale na 100% suchy rozcienczalnik 1:1 i warstw 1 przypylona 2 pełne i ostatnia przypylona nie jestem laikiem w takich sprawach ale to mnie zaskoczyło zobaczymy jak zmienię rozcienczalnik dam znać co było przyczyną bi tylko to pozostało

kalbi 
Wysłany: 2016-01-24, 08:57   
0
UP DOWN

lakierujesz bazą valspar, to przejdź także na ich podkład i rób wszystko z ori rozp. i cyrków mieć nie będziesz

Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-24, 09:46   
0
UP DOWN

No będzie trzeba zmienić całkiem na RM. A może polecacie jakiegoś sprawdzonego producenta?

łysy73 
Wysłany: 2016-01-24, 09:50   
0
UP DOWN

Zdziwiłbyś się ilu ludzi nie odmuchuje dokładnie a pobieżnie po czym ściereczkami czy zwykłymi ręcznikami wciska pył w ryski sądząc że już tylko odtłuszcza.
Chyba nic mnie już nie zaskoczy.
Pisząc "wilgotność podkładu" miałem na myśli matowanie na mokro i niedoschnięty podkład. Chociaż wtedy raczej wychodzi masa mini bąbelków - ale cholera wie bo nie musi to być reguła.

Z własnego doświadczenie też wiem że rozcieńczalnik potrafi zrobić kolosalną różnicę, nawet jeśli uważamy że dodajemy dobry bo niby znany czy markowy.

Tak samo jak reakcje baza - podkład z czym bywają ewidentne problemy - tzn. te które widać a grom wie ile jest takich no oko niewidocznych w kilka dni czy tygodni.

Np:
- podkład NOVOL a baza GLASURIT "woda"
- nie pamiętam jaki podkład (było to ok 20 lat temu i był chyba w 5-ciu kolorach i mega szybko sechł, nawet bez utwardzacza) a baza PPG
- podkład chyba NOVOL a baza VALSPAR
Było to kilka ładnych lat temu ale bywa masa takich przypadków jak też i reakcje BAZA- KLAR
Dwa ostatnie wymienione to moje własne a jeden z bardzo wiarygodnego źródła.
Więc ori rozpuchy to podstawa i najlepiej lecieć jedna linią, a jak nie to niestety pozostaje metoda na dwa uda:
- albo się uda
- albo się nie uda
Nie Ty pierwszy i nie ostatni - ale dobrze że padają takie tematy bo lepiej uczyć się na wpadkach innych niż własnych.

KK 
Wysłany: 2016-01-24, 10:32   
0
UP DOWN

Tak najlepiej trzymać się jednego systemu, mieszanie produktów innych firm to w większości murowane problemy. Choć trzymać się jednej grupy produktów danego koncernu.

kalbi 
Wysłany: 2016-01-24, 13:52   
0
UP DOWN

ja miałem problemy kiedyś baza RM i podkład Duxone. Obecnie przeszedłem na PPG od a do z

Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-24, 20:42   
0
UP DOWN

Mówisz że PPG lepsze od RM? A może glasurit?

Adrian1816 
Wysłany: 2016-01-24, 20:43   
0
UP DOWN

Bo nie wiem co wybrać tym razem

kalbi 
Wysłany: 2016-01-24, 22:17   
0
UP DOWN

PPG ma bdb materiały, RM także ;)

kkazik40
Wysłany: 2016-01-28, 21:32   
0
UP DOWN

A mógł byś powiedzieć w jakich warunkach odbywało się lakierowanie, chodzi o temperaturę, wilgotność.
Niektóre produkty są bardzo wrażliwe na złe warunki, szczególnie na wilgotność.

Adrian1816 
Wysłany: 2016-03-26, 09:27   
0
UP DOWN

Witam a wiec znalazl sie winowajca z ori rozcienczalnikiem nie ma takiego problemu

GMC
Wysłany: 2016-03-26, 13:58   
0
UP DOWN

No ja dlatego już jakiś czas temu odpuściłem tanie rozpuchy bo na element załóżmy że idzie 200ml rozcieńczalnika a na litrze masz 15 zł różnicy do oryginału to na elemencie dopłacasz 3 zł :D Opłacało się? ;P A jeszcze jest najczęściej spora różnica w wyglądzie bazy.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-03-26, 14:59   
0
UP DOWN

Różnica pomiędzy tanim rozpuchem a dobrym rozpuchem np.Novol Thin 870 w przeliczeniu na element o jakieś 30-50 groszy. Współczuje analfabetom ekonomicznym, którzy tego nie rozumieją. Przyczyn odłażenia są tysiące. Rafał Mania- z Novola opisał na forum te najczęstsze. Z tego co wiem, to Dyna jest wrażliwa na rozpuch. Ja sprzedaje rozpuchy tylko dwóch firm. APP i Novol. Klienci nie mają problemów e złażeniem, ważeniem i innymi cudami. Skoro tak jest, to może warto robić od podkładu po klar na rozpuchu jednego brandu. Najczęściej jest tak, że do podkładu idzie nitro, a do bazy i klaru jakiś lepszy. Uda się 10 razy a za 11 się coś wysra....

KK 
Wysłany: 2016-04-10, 16:52   
0
UP DOWN

Odkopię temat.
Też mam problem z podkładem novol 330, a na to baza Dyna. Odchodzi baza z lakierem :)

Siekiera
Wysłany: 2016-04-11, 02:17   
0
UP DOWN

Może już coś przerobili bo u mnie z miesiąc temu stały klient narzekał że 330 puchnie pod bazą jak słabo kryje i trzeba dać kilka warstw. Specjalnie się tym nie przejąłem tylko poleciłem lepszą bazę :D

KK 
Wysłany: 2016-04-11, 09:50   
0
UP DOWN

Jeszcze dokupię oryginalny rozcieńczalnik typowo Novoloski tylko do tego podkładu i sprawdzę. Niestety jestem zdany na mieszalnie w mojej okolicy, a oni mieszają wszystko z wszystkim na potęgę. W jednej mieszalni może z 6 podkładów do wyboru do koloru, jeden rozcieńczalnik, a baza to już nawet nie wiadomo czym jest. Co by jednak nie było najlepiej używać jednego systemu. Jestem chyba skazany na podkłady Dyny i ich bazę z ich dedykowanym rozcieńczalnikiem.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-04-11, 18:27   
0
UP DOWN

Siekiera, robisz jeszcze na wynalazku?

Siekiera
Wysłany: 2016-04-12, 00:39   
0
UP DOWN

Nie, już nic ale maszyna stoi i nikt się nie upomina, pewnie słupki w exelu potrzebne :cool:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-04-12, 15:43   
0
UP DOWN

CSV jakąś krucjatę szykuje jeżeli chodzi o ich wersję wynalazku. Wiadomo, z nimi nic na papierze, ale możesz kolorbox wytargać w zamian za zakup pigmentów.

nitroosek
Wysłany: 2016-04-27, 20:21   
0
UP DOWN

kalbi napisał/a:
PPG ma bdb materiały, RM także ;)

Z RM to bym się kłócił. W tej półce cenowej jest kilka lepszych i łatwiejszych w użyciu.
Wczoraj miałem baze RMa, i to jak się tym maluje w porównaniu do np. Standoxa, czy nawet SH to jest tragedia po prostu :/

łysy73 
Wysłany: 2016-04-28, 23:36   
0
UP DOWN

nitroosek napisał/a:
Wczoraj miałem baze RMa, i to jak się tym maluje w porównaniu do np. Standoxa, czy nawet SH to jest tragedia po prostu
Dokładnie. Czyli nic się nie zmieniło.
Dla mnie ze wszystkich którymi sobie porabiałem największym fajansem cena/wydajność były RM i Glasurit - ale RM był chyba najgorszym shitem.
No a nadal absolutnym numerem JEDEN jak już nie raz mówiłem Spies H...

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu