Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pro
Wys³any: 2016-02-02, 20:52   Osuszac ziêbniczy schemat - prawid³owe pod³±czenie
0
UP DOWN

Posty: 26
Mam kompresor Waltera z butl± 270 l od niego idzie w±¿ do filtra przeciw olejowi ( go¶ciu od osuszacza twierdzi³ ze musi byc przed osuszaczem), nastêpnie osuszacz ziêbniczy, dalej instalacja z rurek PCV ze slepymi nitkami oraz zaworami do spuszczania kondensatu. Na samym koncu jest filtr CKD podwojny blok przygotowania powietrza. Wydaje mi siê ze czasem w lakier wpadnie woda (oczka wodne). Filtr koncowy CKD zawsze jest suchy nie ma sladu kropelki wody. Natomiast ten filtr przed osuszaczem spuszczam kilka razy dziennie jak chodzi kompresor to moment sie w nim zbiera. Osuszacz rownie¿ czasem chlusnie woda do zbiornika. Osuszacz wl±czam jak przychodze do pracy, zawsze daje mu troche pochodzic nastêpnie wl±czam kompresor. Na noc osuszacz jest wy³±czony Czy takie ustawienie filtrów jest ok?
 

KK 
Wys³any: 2016-02-02, 23:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ckd mo¿e nie zebraæ wszystkiego mimo, ¿e nie ma nic w odwadniaczu.
Druga sprawa to, ¿e woda mo¿e wzi±æ siê nawet przy rozprê¿eniu w wê¿u sprê¿onego powietrza, lub napotkaniu na jak±¶ metalow± czê¶æ np z³±czkê gdzie mamy zawór kulowy. Tak¿e sam te¿ by³em zdziwiony jak moje Saty za kilka dobrych stów by³y mokre tam gdzie mam koñcówki wyprowadzone do pobierania powietrza, a w odwadniaczu sucho.
_________________

 
 

pro
Wys³any: 2016-02-04, 07:10   
0
UP DOWN

Posty: 26
Dodam ze kompresor stoi w kanale. Proponujesz dac lepsze filtry koncowe zamiast ckd?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group