Szukaj FAQ Album



Zamkniêty przez: Robertlodz09 2016-03-03, 21:37
Autor Wiadomo¶æ
mirasr
Wys³any: 2016-02-13, 00:27   Co my¶licie o SataJet 100 HVLP 1.7 do podk³adu akrylowego
0
UP DOWN

Posty: 21
Witam.
Najczê¶ciej malujê kawa³ki elementów, rzadko ca³e. Nie maluje ca³ych nadwozi.
Czy HVLP bêdzie odpowiednia ?
Do bazy mam sate 3000 HVLP i jest naprawdê zrobiona solidnie i przemy¶lanie.
Do bezbarwnego przedwczoraj kupi³em SAGOLA 4500 1.3 XL LXT CLEAR i po przetestowaniou powiem ¿e jestem pod du¿ym wra¿eniem. Szybciej i ³adniej wylewa bezbarwny ni¿ sata 3000 HVLP, ale zaznaczam ¿e to tylko moje odczucie, a ja nie jestem znawc±.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-02-14, 14:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mirasr napisa³/a:
Do bezbarwnego przedwczoraj kupi³em SAGOLA 4500 1.3 XL LXT CLEAR i po przetestowaniou powiem ¿e jestem pod du¿ym wra¿eniem. Szybciej i ³adniej wylewa bezbarwny ni¿ sata 3000 HVLP, ale zaznaczam ¿e to tylko moje odczucie, a ja nie jestem znawc±.

Jeste¶ niesamowity .... porównujesz dwa ró¿ne systemy w jakich zosta³y wykonane te pistolety ... dlatego jeden jest szybki a drugi nie
Musisz kupiæ teraz Sagole HVLP i dopiero bêdziesz mia³ w³a¶ciwy pistolet do tych "testów"
I mo¿e zamiast tej leciwej Sata 3000 (premiera by³a 10 lat temu)
zaopatrzyæ siê w m³odszy model aby test by³ bardziej wyrównany poziomem wiekowym

Tak na marginesie to ta Twoja Sagola ma "zapo¿yczony" uk³ad dysz powietrza g³owicy
z modelu Sata jet 4000 RP ...
  
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-02-14, 14:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mirasr napisa³/a:
Czy HVLP bêdzie odpowiednia ?

Przy pistolecie do podk³adu jest wa¿ne aby spe³nia³ zak³adane wymagania
wiele osób nadal u¿ywa do takich prac starsze modele pistoletów np.
Sata MC-B , Sata KLC czy model "przemys³owy" Sata LM 2000
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-02-14, 15:04   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Kto Ci udzieli³ takich podpowiedzi odno¶nie zakupu pistoletów do tego do czego ich u¿ywasz?
Czy to by³a Twoja osobista wizja?
Chocia¿ znaj±c te dwa fora mo¿e i tak± durn± podpowied¼ w prost na nich us³ysza³e¶ bo na ka¿de pytanie niedoprecyzowane "JAKI PISTOLET" padaj± DURNE jednowyrazowe odpowiedzi: sRata.

Odno¶nie Twojego znawstwa czy te¿ nie to chyba nim jeste¶ je¶li lakieruj±c "TYLKO KAWA£KI ELEMNTÓW" szybko porówna³e¶ szybko¶æ obydwu pistoletów.

Ale wracaj±c do tematu to niby lepiej jest mieæ narzêdzie markowe ni¿ nieznane, ale z drugiej do takich robót jak Twoje nie bardzo ci±gnê³o by mnie do wydawania 1000z³ na gun do podk³adu którym masz pokrywaæ dziennie placek wielko¶ci piê¶ci.

A nawi±zuj±c do ju¿ zakupionych gunów to obydwa do Twoich prac nie s± rewelacj± ani te¿ idealnym trafieniem bo trzeba by³o siê zaopatrzyæ w gun MINI - a je¶li lakierujesz bazami konwencjonalnymi to na dodatek TYLKO JEDEN a nie dwa.

Na Twoim miejscu w chwili obecnej na pewno pozby³bym siê sRaty i dlatego ¿e to sRata i dlatego ¿e jeszcze co widzisz po sobie s± chêtni na zakup jednak ju¿ starego modelu (chocia¿ nie wiem co w niej widzisz solidnego i przemy¶lanego).
I je¶li lakierujesz konwencj± to nic nie kupuj a jak ju¿ to drugi pysk do tej sagoli bo s± chyba wymienne (chyba bo nie pamiêtam - i pod warunkiem ¿e kosztuj± ludzkie pieni±dze), albo kupi³bym MINI (porêczny, precyzyjniejszy, oszczêdniejszy...)
 

mirasr
Wys³any: 2016-02-16, 21:21   
0
UP DOWN

Posty: 21
Cytat:
Jeste¶ niesamowity .... porównujesz dwa ró¿ne systemy w jakich zosta³y wykonane te pistolety ... dlatego jeden jest szybki a drugi nie


Szanowni koledzy.
Absolutnie niczego nie porównujê, próbujê tylko nakre¶liæ czym i co robiê i w tym kontek¶cie pytam o Sate 100BF HVLP któr± zamierzam kupiæ do podk³adu w miejsce 15-sto letniego devilbisa GFP.
Sate 3000 HVLP mam oko³o 5-6 lat (po sacie jet 90) i dzisiaj wróci³a z serwisu gdzie wymienili tylko dwie uszczelki i nie mam zamiaru na razie jej sprzedawaæ. Bêdzie do bazy.

Cytat:
Kto Ci udzieli³ takich podpowiedzi odno¶nie zakupu pistoletów do tego do czego ich u¿ywasz?
Czy to by³a Twoja osobista wizja?


Rozmawia³em kiedy¶ z go¶ciem z Topfinish i w sumie przekona³ mnie do tej sagoli. Pomalowa³em ni± 3 sztuki dzrwi w "C" klasie w203 bezbarwnym duxone i baz± duponta 2:1 bez rozp.
Jak dla mnie bardzo ³adnie rozlewa z tym ¿e materia³u idzie sporo wiêcej ni¿ w sata 3000 HVLP. Ale to jest RP tak¿e nic dziwnego. Jestem w ka¿dym razie bardzo z niej zadowolony. Tak wiêc widzicie ¿e nie jestem niewolnikiem saty, a otwartym go¶ciem na nowe.

Cytat:
(chocia¿ nie wiem co w niej widzisz solidnego i przemy¶lanego)


Np. g³upi kubek - pó³ obrotu i odkrêcony, solidny i wytrzyma³y materia³ itd.


Ale wystarczy tego. Pyta³em konkretnie o SateJet 100BF HVLP czy przy mojej pracy tj. bardzo czêsto wpy³ki w drogich wózkach (naprawa blach-lak) i lakierowanie tak by na elementach zosta³o jak najwiêcej oryginalnego lakieru, jak równie¿ ca³e element (przody, boki) po prostu naprawy powypadkowe. Ca³o¶ci nie robiê bo to mi siê nie op³aca.
 

mirasr
Wys³any: 2016-02-16, 21:27   
0
UP DOWN

Posty: 21
Cytat:
wiele osób nadal u¿ywa do takich prac starsze modele pistoletów np.
Sata MC-B , Sata KLC czy model "przemys³owy" Sata LM 2000


Oczywi¶cie zgadzam siê z Tob± ale za jaki¶ czas mo¿e nie byæ czê¶ci do tych starszych.
 

mirasr
Wys³any: 2016-02-16, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 21
Cytat:
Tak na marginesie to ta Twoja Sagola ma "zapo¿yczony" uk³ad dysz powietrza g³owicy
z modelu Sata jet 4000 RP ...


G³owica rozpylacz HVLP kosztuje 492 z³. Nie wiem czy warto. Tak jak pisa³em sata 3000 HVLP wróci³a z serwisu i jutro porównam którym ³adniej i oszczêdniej bêdzie siê lakierowaæ bazê.
Niewiadom± zostanie jednak Sagola 4500 z dysz± HVLP jakie ona bêdzie mia³a zapotrzebowanie na materia³ w porównaniu z moj± sat±.
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-02-17, 20:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
To czym robisz to tylko i wy³±cznie Twoja osobista sprawa i nic nikomu do tego.
Ja odnios³em siê do Twojego pierwszego wpisu w którym piszesz:
"Najczê¶ciej malujê kawa³ki elementów, rzadko ca³e. Nie maluje ca³ych nadwozi."
Z tego wynika ¿e g³ównie naprawy SMART a do nich mo¿na powiedzieæ ¿e masz nietrafione guny.
Nie znaczy to ¿e s± ca³kowicie do dooopy a to ¿e s± do tego lepsze i ten go¶æ co doradza³ wg. mnie paln±³ babola.
Nie bêdê siê wypowiada³ konkretnie na temat sRaty 100 bo te produkowane obecnie jak dla mnie wszystkie nadaj± siê do kibla b±d¼ odsprzeda¿y.

Ale podumaj sobie na spokojnie czy mo¿e lepiej zakupiæ gun mini = np LPH IWATY?
Nie siedzê Ci w kieszeni ale w Twoim przypadku wola³bym kupiæ teraz MINI a podk³ad machaæ tym co masz bo przecie¿ przy naprawach punktowych to wszystkim sobie bez problemu poradzisz.
Wtedy wydasz tyle samo ale z pewno¶ci± bêdziesz bardziej zadowolony.

Rozumiem ¿e chcesz zmieniæ nawet dlatego ¿e chcesz co¶ nowszego je¶li i ten co masz jest sprawny, ale kupuj±c mini bêdziesz zadowolony podwójnie b±d¼ potrójnie:
- bêdzie co¶ nowego
- z pewno¶ci± u³atwi pracê - bêdzie przyjemniejsza
- no i bêdziesz mia³ oszczêdno¶ci materia³owe o braku których sam w po¶cie wy¿ej wspominasz.
Ale co zrobisz to Twoja sprawa.
 

kalbi 
Wys³any: 2016-02-17, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Ja mam Sratê 100 B RP i nie narzekam. Do podk³adu ca³kiem fajny gun. ;) Mo¿e lepsze bêdzie Srico od Sraty ^^
_________________

 
 

juny 
Wys³any: 2016-02-17, 22:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Ja mia³em 100 1.7 ale sprzeda³em dalej za 300-400 zl i dalej robie KLC 1.7 :) Jak dla mnie bomba :)
_________________

 

³ysy73 
Wys³any: 2016-02-18, 18:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
KALBI w sRatach chodzi mi g³ównie o dwie kwestie:
- CENA - TRWA£O¦Æ
- nowe sRaty trwa³o¶ci± do piêt nie dorastaj± starym z przed kilkunastu lat.
Wiêc dla mnie to jest szajs (lepszy od sRico, ale taka trwa³o¶æ przy takiej cenie a w zasadzie marce to szajs).
(dodatkowo s± inne kwestie w wersjach RP)
Ok koniec OFFa o b³yszcz±cym z³omie
 

mirasr
Wys³any: 2016-03-03, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 21
Kupi³em Satejet 100BF HVLP i jest miodzio !!! Uprzedzam ¿e wiem o tym ¿e dobry lakiernik starym odkurzaczem piêknie pomaluje, a mistrzu dmuchaj±c przez s³omkê.
Dziêki za pomoc i pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group