Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
glover
Wysłany: 2016-03-02, 21:39   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Póki co bez pośredników czyli dystrybutorów i sklepów rynek nie ma prawa funkcjonować w takim zakresie jak obecnie.

ale weź pod uwagę że ta droga cały czas się skraca np. Troton kiedyś handlował z hurtowniami tak jak Novol a teraz sprzedaje bezpośrednio do sklepów. Zaraz i Novol może pójść w ich ślady. Ja wiem że to jedna firma ale jak ich konkurencja tak robi to i oni mogą taki manewr zastosować. Podobne tendencje są też w innych branżach żeby wywalać hurtowników. Mam nadzieję że naszych sklepów będą jeszcze potrzebowali ;)

barkley3434
Wysłany: 2016-03-02, 22:19   
0
UP DOWN

hm.... ojojoj wiele ciekawych rzeczy sie dowiedziałem czytając wasze wypowiedzi . W 100 % zgadzam sie z Trzeźwym i Siekierą oraz z Panem z Novola . Wzornik chromatyczny jest o wiele lepszy niż markowy , ile razy uratował mi dupę -nawet nie da sie zliczyc. Mam r-m i nową dynę przelecę parę fiszek w górę i w dół i zawsze coś znajdę . Pan technik z Novola ma rację iż dobór koloru do nowych aut w systemie rozpuszczalnikowym jest .... pracowite i to nawet bardzo -dzisiaj robiłem 47J z Reni zajeło mi to ... mimo ze mam R-M , SH i Dyne i 2 spektra. Oko ludzkie to oko ludzkie :) Najczęściej zauważam problem z kątem , ile razy uda mi się z prostego zrobić porządek to z katem jest śmietnik :D . Co do Debeera - miałem i podziekowałem . Jesli ktoś mi mówi że fiszki pasują to chyba mieliśmy różne kolorboxy i chyba chodzimy do innych okulistów i któregoś z nas oszukuje . Co klapka to klapa - czyli korekta , korekta , goni korektę . Ja będąc sam na mieszalni nie mam czasu na to . Jedyne co pasowało i to dobrze to srebra :spoko: . Miałem też spektro z Debeera - zabawka do przedszkola , szkoda słów by pisać ale powiem tylko że stara dyna z spektro była mistrzostwem swiata w porównaniu do Debeera. Wstawiaja teraz gdzie sie da i mydlą ludziom oczy .

Siekiera
Wysłany: 2016-03-02, 23:10   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
Podobne tendencje są też w innych branżach żeby wywalać hurtowników. Mam nadzieję że naszych sklepów będą jeszcze potrzebowali ;)

Zdaję sobie sprawę że zmiany są nieuniknione i dlatego pewne posunięcia zrobiłem u siebie żeby nie kwiczeć za jakiś czas i pozbyłem się części firmy. Zwolnione moce i kapitał idą w innym kierunku ale nie martwcie się dalej zostaję w branży i na forum :D

[ Dodano: 2016-03-02, 23:13 ]
barkley3434 napisał/a:
Wzornik chromatyczny jest o wiele lepszy niż markowy

Pod warunkiem że jest taki jak w RM a nie w Novolu ;)

kalbi 
Wysłany: 2016-03-04, 17:01   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Pod warunkiem że jest taki jak w RM a nie w Novolu ;)
Coś czuje, że wezmę RM-a na warsztat, wcześniej robiłem na RM-ie przez mieszalnie ale często sobie sam kolory robiłem i tam problemów straszliwych nie ma(są wyjątki ale nie jest tak zrypana kolorystyka jak w PPG)

[ Dodano: 2016-03-07, 20:41 ]
wróciłem z Wrześni i to co nie pasowało w PPG, pasuje w APP tzn. fiszka - natrysk. Posprawdzam jeszcze sobie kilka kolorków poprzez mieszalnię i wtedy będę miał obraz czy to coś warte czy nie... ogólnie cena atrakcyjna limitów mieć nie trzeba - da się ze wszystkim dogadać. No nic w piątek Quickiline...

glover
Wysłany: 2016-03-15, 20:51   
0
UP DOWN

kalbi napisał/a:
wróciłem z Wrześni i to co nie pasowało w PPG, pasuje w APP tzn. fiszka - natrysk.

Do którego kolorboxu? Chromatycznego czy markowego

kalbi 
Wysłany: 2016-03-15, 22:33   
0
UP DOWN

w APP jest chromatyczny.

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-03-31, 08:11   
0
UP DOWN

kalbi napisał/a:
No nic w piątek Quickiline...

I jak tam "wrażenia" po spotkaniu z Quickline ?

kalbi 
Wysłany: 2016-03-31, 10:52   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
kalbi napisał/a:
No nic w piątek Quickiline...

I jak tam "wrażenia" po spotkaniu z Quickline ?
nie byłem bo choroba mnie dopadła, a obecnie nie mam czasu....

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-04-01, 22:11   
0
UP DOWN

Zapytałem ponieważ byłem ciekawy opinii kogoś kto pierwszy raz się z tym spotkał ....
U nas w Łodzi to tylko jest polecany jako tania alternatywa i idzie na całościówki
jak ktoś szuka "oszczędności"

GMC
Wysłany: 2016-04-02, 08:47   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
U nas w Łodzi to tylko jest polecany jako tania alternatywa i idzie na całościówki

To zgodnie z prawdą, ja też mam takie doświadczenia które to potwierdzają

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-04-02, 12:38   
0
UP DOWN

Bo cena (przynajmniej Quickline) jest bardzo atrakcyjna a system ma dość dobre krycie. Natomiast przez wzgląd na ubogi kolorbox, nie da się na nim pracować tak jak na innych systemach. Kolorysta jeżeli raz, drugi dziesiąty nie znajduje koloru w kolorboxie, to potem już nawet nie podchodzi do tego systemu bo mu się nie chce. Woli polecać go na całki, bo leje z numeru i zapomina o sprawie.

kalbi 
Wysłany: 2016-04-02, 15:33   
0
UP DOWN

Quicklina odpuszczam na 100%, wybór będzie pomiędzy Valsparem, a APP z ukierunkowaniem na ten pierwszy.
Na razie czekam na odpowiedź w sprawie reklamacji w PPG, oddałem kilkanaście kolorów do poprawki, gdzie natrysk nie pasuje do fiszki -(a jest ich masa więcej bo dotyczy szarych kolorów typu K51 Nissan i niebieskich) jeśli tak ma wyglądać drogi system to ja wolę coś tańszego. Na razie na nim porabiam ale jeśli coś naprawdę jest skopcone to jadę po RM-a (tam też nie wszystko idealne ale mimo wszystko lepsiejsze)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-04-03, 11:17   
0
UP DOWN

Bierz APP przez wzgląd na koorbox. Jeżeli bierzesz system na warsztat, to ten wybór będzie lepszym.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu