Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
adabc
Wysłany: 2016-03-08, 00:02   Wynajęcie warsztatu - proszę o opinie.
0
UP DOWN

Cześć. Mam do Was Panowie (a może i Panie też) takie małe zapytanie. Dysponuję w miarę dużą działką, na której stoi sobie budynek a w nim dwa spore garaże około 100m2. Chciałbym tam urządzić warsztat z komorą lakierniczą, podnośnikiem, kanał jest. Wyposażyć to w podstawy typu odpowiednia elektryka, pneumatyka, hydraulika itp. Jakieś zaplecze socjalne i ogólnie najpotrzebniejsze rzeczy. Moje pytanie jest takie. Czy taki obiekt miałby w Waszych oczach sens, jeśli chodzi o wynajem. Wielu z Was boryka się zapewne z problemem braku miejsca, a nie każdy może sobie pozwolić na stawianie własnego warsztatu. Co sądzicie o takiej inwestycji. Chodzi mi o wynajęcie w zasadzie gotowego warsztatu z podstawowym sprzętem potrzebnym w tej i nie tylko tej branży. Sam nie czuję się na siłach, żeby rozkręcić takie przedsięwzięcie, ponieważ działam w troszkę innym kierunku,a nie ukrywam, że zawsze chciałem to robić. Może być to lakiernia, mechanika (chociaż sąsiad ma warsztat mechaniczny, ale słabiutko mu to idzie-technika go przerasta, a polonezów jakby już nie ma za dużo;) ), wulkanizacja. A jak będzie trzeba to i wszystko w kupie. Oczywiście na dodatkowej powierzchni, bo tej raczej na wszystko nie wystarczy. Obiekt jest w niedalekiej okolicy Warszawy. Wołomin dokładnie. Jako, że to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi co o tym myślicie.

KK 
Wysłany: 2016-03-08, 00:49   
0
UP DOWN

Liczysz oczywiście koszta dostosowania takich pomieszczeń do wymogów choćby przy mechanice?
Komora lakiernicza to koszt 60-100 tyś zł i pozwolenia z 20 tyś pewnie, o ile je dostaniesz.

hematol 
Wysłany: 2016-03-08, 01:08   
0
UP DOWN

adabc, doskonale Ciebie rozumię,sam chciałem wyanając coś wiekszego a nawet miałem swego czasu hale 180kw/m i tam rozbierałem angliki ale do rzeczy,jeśli chcesz urządzać pod jakimś tam kątem czy to warsztat czy lakiernie i wynajmować to ja mając poprostu wynająłbym pomieszczenie na działalność a niech już wynajmujacy doposaży sobie wg swoich pomysłów i zamiarów,nie wiem jak tam u was ale u mnie ciągle ktoś coś szuka czegoś do wynajęcia,przeważnie są to hale po starych PGR-ach kupione swego czasu za bezcen kupione a dziś nie rzadko w opłakanym stanie wynajęte za dość duze pieniądze i zawsze sie znajdzie ktoś kto zaplaci te 1800zł brutto za 180m kwadratowych ,więc jeżeli doposażysz hale i w utopisz 100tys zł to ile wezmiesz za wynajem?Napewno więcej niż za pusty obiekt,do tego dojdzie amortyzacja sprzętu,a jak cena bedzie za wysoka to bedzie to stać,u nas z czego ja zauwazyłem to na 1 miejscu liczy sie cena,potem jakość itp.
P.s. Ja mając obiekty do wynajęcia wolałbym to wynajmować komuś i "trzepać kasiore" ^^ i mieć wplywy niż babrać sie w smarach bądz w chemii. :D ale to tylko moje zdanie...
Pozdrawiam

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-03-08, 08:37   
0
UP DOWN

Koszt adaptacji pomieszczenia o takiej kubaturze, dla potrzeb profesjonalnej lakierni. to wydatek rzędu 400 tysięcy. Dodatkowo najmujący korzysta z Twojego sprzętu, a więc dba o niego gorzej niż o swój. Trzecią rzeczą jest czynsz. Taka inwestycja powinna się zwrócić po 5 latach, żeby była opłacalna. Jak łatwo policzyć, miesięczny czynsz będzie wynosił w granicach 7000 netto. Do tego podatki, konserwacja itd. Nikt normalny nie wynajmie lakierni za 7k miesięcznie bo dojdą media i się zrobi 10k. Żeby zarobić na czynsz trzeba przerobić przynajmniej 10 średnich robót. Potem trzeba zarobić na ludzi, daniny dla państwa i dopiero zostaje coś dla nas. Czyli trzeba zrobić 40 średnich robót żeby dać radę się utrzymać. Nierealne. Lepiej wynająć tak jak jest, i niech sobie chłopaki sami tworzą warunki. Jakakolwiek kontrola, obciąży ich budżet a nie Twój. Bo musisz pamiętać, że lakiernia rządzi się swoimi prawami i jest obwarowana encyklopedią ustaw i rozporządzeń.

adabc
Wysłany: 2016-03-08, 10:58   
0
UP DOWN

Domyślam, się, że koszty będą spore i jak to w naszym pięknym kraju, będzie "pod górkę". Muszę jednak i tak zrobić adaptację tych pomieszczeń, chociażby w wersji uniwersalnej (niekoniecznie pod lakiernię), bo w stanie tak jak jest, zainteresowanie jest słabe, a jak już się znajdzie jakiś zuch to np. zrobi sobie tam "dziuplę" tak jak ostatnio ;) Dzięki za odpowiedzi i sprowadzenie mnie trochę na ziemię, chociaż jeszcze do końca nie wylądowałem ;) Dodam jeszcze, że wszystkie instalacje robiłbym sam. Tzn moja firma i to by trochę ucięło koszty. No właśnie... Miejsce jest, możliwości są, tylko zabrać się za coś sensownego to jak pies do jeża. Może jednak coś tu razem wymyślimy ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Off Topic

Odpowiedz do tematu