Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
pajton
Wysłany: 2016-03-23, 21:53   pomoc w zakupie spottera
0
UP DOWN

Koledzy przymierzam się do zakupu spottera. Czy mogli byście podpowiedzieć mi na co zwrócić uwagę przy zakupie? Co powinien mieć a co jest zbędne? Może ktoś może polecić jakiś sprawdzony model? Do dyspozycji jest kwota do 3 tyś zł ale nie ukrywam że jeżeli jest coś godnego polecenia w niższej cenie to oczywiście jest mi to na rękę. Będzie on używany do tego do czego służy czyli mniejsze lub większe wgniecenia. Częstotliwość używania umiarkowana, na pewno nie często.

zawi3j
Wysłany: 2016-04-04, 22:41   
0
UP DOWN

http://allegro.pl/zgrzewa...4990363631.html

mam cos takiego w miare ok, polecam, zakupić od razu wiecej trojkatów i z 2-3 elektrody weglowe

pajton
Wysłany: 2016-04-05, 23:55   
0
UP DOWN

Dzięki za odpowiedź. Trójkąty tak szybko się kończą? Myślałem też o czymś z bitami i łapką do wyciągania.

zawi3j
Wysłany: 2016-04-07, 10:33   
0
UP DOWN

No może nie szybko ale jak chcesz zamiawiać co miesiac to inna sprawa :P Łapke możesz sobie dorobic nic skomplikowanego

ursus1992
Wysłany: 2016-04-12, 20:37   
0
UP DOWN

a nie lepiej tego

http://allegro.pl/krauss-...5805221879.html

pajton
Wysłany: 2016-05-16, 09:36   
0
UP DOWN

no ten krauss to jest duży ciężki klamot. Chodzi mi o coś poręcznego co wezmę w rękę i położę np. na dachu. Zaciekawiło mnie to urządzenie
http://allegro.pl/spotter...4986512487.html
czy ktoś ma lub miał z tym styczność? czy to jest warte zachodu? sprzedawca zachwala ten model pomimo tego że ma w ofercie kilka innych urządzeń.
A może lepiej telwin ? http://allegro.pl/telwin-...5528567945.html
Brać siłowy czy na 230v ? Bardzo proszę o podpowiedź osób które mają spotter lub doświadczenie w pracy z tym urządzeniem. Jest to wydatek i nie chciał bym umoczyć tych pieniędzy. Zalezy mi na poręcznym uzywaniu młotka bezwładnościowego oraz przygrzewaniu bitów, bańkowanie. Zgrzewał blach to nim raczej nie będę. Zasilanie do warsztatu mam raczej dobre, kabina ciągnie około 10kW do tego co jakiś czas załączy sie kompresor 5kW i korków nie wyrzuca więc spotter powinien chodzić i siłowy i na 230 tylko który lepszy? i jaka jest tak naprawde różnica. Nikt z moich znajomych nie ma takiego urządzenia więc nawet nie ma kogo się poradzić..

pajton
Wysłany: 2016-05-16, 23:09   
0
UP DOWN

Aha. No i jak się ma moc spottera do jego sprawności?

MichuMachu
Wysłany: 2016-05-26, 15:13   
0
UP DOWN

Tego sw 22 mam ja do wybijania jest ok ale np do wbijania miejsc przeciagnietych jest potrzebna mocna instalacja bo u mnie potrfi bezpiecznik c20 wybic dalej elektroda weglowa ok dziala jak trzeba nastepnie trzeba by bylo dokupic drut falisty elektrode do tego bity z oczkami tutaj elektrode mozna zrobicz rurki midzianej pazurek do ciagniecia i wiele innych w zaleznosci co sie chce robic. Takze troche trzeba dokupic do niego pozatym niejest zly ale teraz kupilbym napewno na sile bo podczas pracy denerwuje mnie to jak czasem wybija korki co za tym idzie jest wieksza moc zgrzewania i w tych drozszych uzwojenie transformatora jest miedziane a w tym prawdopodobnie nie.

grzechoo2008 
Wysłany: 2016-05-26, 17:35   
0
UP DOWN

Coś takiego jak ten Krauss tylko, że firmy ideal mam u siebie.
Trudno mi powiedzieć czy to dobry sprzęt czy nie ponieważ to mój pierwszy i ostatni spotter bo zabawę z samochodami właśnie nie dawno skończyłem.
Plusy:
- w standardzie jest wózek i wszystkie akcesoria niezbędne do pracy ( 2 młotki bezwładnościowe, drut falisty, podkładki do zgrzewania, pazur do ciągnięcia itp),
- mój jest na 380 V więc nie zauważyłem żadnych braków mocy,
- po rozpakowaniu i montażu od razu można nim pracować bez żadnych dodatkowych zakupów
Minusy:
-spory gabaryt i waga,
- raczej słabo zgrzewa, ale w końcu to spotter a nie zgrzewarka

KK 
Wysłany: 2016-05-26, 19:31   
0
UP DOWN

Jaki powód zakończenia działalności?

grzechoo2008 
Wysłany: 2016-05-27, 11:44   
0
UP DOWN

Jest kilka innych dziedzin, w których można lepiej zarobić działając na legalu i w mniejszym stresie.
Zauważyłem, że ludzie coraz rzadziej patrzą na jakość wykonania a bardziej na cenę a w moim rejonie nie brakuje warsztatów które za ok. 1600 pomalują calaka, więc doszedłem do wniosku, że szkoda mojego zdrowia przy tym syfie za tak małą kasę.
Zostawiam ten złoty interes tym którzy jeszcze nie nauczyli się liczyć stawek za swoją pracę i zdrowie.

pajton
Wysłany: 2016-05-27, 14:00   
0
UP DOWN

No i znowu mam mętlik w głowie. Też myślałem o 400V ale ten który poleca zawi3j ma chyba mniej funkcji... Bynajmniej panel sterowania wygląda na mniej skomplikowany co chyba znaczy również o możliwościach. Czy każdy z nich ma określony czas podania napięcia przy przygrzewaniu/przyklejaniu drutu falistego/trójkątów? czy ten czas się reguluje?

KK 
Wysłany: 2016-05-27, 22:28   
0
UP DOWN

Kup podstawowy model Ezspota i Ci wystarczy. Na siłę.

grzechoo2008 
Wysłany: 2016-05-27, 23:14   
0
UP DOWN

Regulacja prądu zgrzewania i czasu jest bardzo ważna bo zapadnięta blacha potrzebuje różnej siły ciągnięcia w różnych miejscach i czasem tzw gotowe ustawienie nie wystarcza bo elektroda tylko odskakuje od blachy nie powodując wyciągnięcia.

pajton
Wysłany: 2016-05-28, 11:37   
0
UP DOWN

A ty kolego KK masz takiego ez spota? możesz coś więcej o nim powiedzieć?

KK 
Wysłany: 2016-05-28, 22:35   
0
UP DOWN

Mam EZ spota chyba 3500a.
Jedynie czego nie ma to zgrzewania dwóch blach do siebie, ale można to też dorobić.

Zrobiłem sobie do niego z pistoletu do silikonu taki czar do wyciągania wgnieceń i w sumie nie używam tego ciężkiego pistoletu. Mam teraz na drucie 8mm, lekciejsze. Do cienkich blach samochodowych na drzwiach i błotniku wystarczy 1 zakres przy tym spotterze.
Jest bolec do wbijania i elektroda do obkurczania/usztywniania blach. Wszystko działa i spisuje się dobrze, także spokojnie możesz takiego kupić. Tylko na siłę kup.

ursus1992
Wysłany: 2016-05-29, 08:28   
0
UP DOWN

ja kupiłem niedawno tego, narazie działa bez problemu głównie uzywam do wyciaganie blachy i bankowanie tzn obkurczanie

http://allegro.pl/tecno-s...5937882888.html

pajton
Wysłany: 2016-06-14, 21:46   
0
UP DOWN

No więc kupiłem spotter ten co na samym początku kolega polecił. Siłowy, z dodatkowymi trójkątami, elektrodami do bańkowania, zgrzewania, drutem falistym, bitami, pazurkiem, i jakimiś tam jeszcze akcesoriami. Używałem go już kilka razy i jestem zadowolony. Działa tak jak chciałem, ewentualnie muszę się jeszczę tylko trochę podszkolić z używaniem go ale już jest coraz lepiej. Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem i podpowiedzi.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu