Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
zawi3j
Wysłany: 2016-03-30, 21:07   Materialy lakiernicze sklep online
0
UP DOWN

Cześć poszukuje jakiegoś sklepu online do zakupów z materiałami, chciałbym pracować w jednej technologii, najlepiej jednego producenta.

Do tej pory robilem tym co mi w rece wpadło najcześciej szpachel Novol UNI, podkład epox Novol protect 360 podajże, podkład też akrylowy też Novola i lakiery akryl z Max line. Nie jestem z tego zadowolony bo na prawdę trzeba się bardzo natrudzić żeby to wyglądało. Głownie chodzi o to że szpachel i podkład novola mają straszną tendencję do siadania.

Poszukuje systemu w rozsądniej cenie, który jest miły w obróbce i ma najmniejszy uchyb siadania

Druga sprawa jaki lakier bezbarwny najlepiej, głęboki lustrzany połysk mile widziany, także żeby nadawał się do srebra. I fajny do polerowania bo jak to w norce bywa czasem jakiś syfek upadnie.

Trzecia sprawa cały czas polerowałem systemem Farecla, wiadomo jak bywa samochód i wszytsko dookola uwalone w paście, Co lepsze 3M a może Manzerna fajnie uzyskać połysk jak po detalingu. Może ktoś z forumowiczów używał jednej i drugiej ?

Czwarta sprawa co do szpachli natryskowej, nigdy nie używałem ale podobno zmniejsza skok siadania i zakrywa dokładnie wszytskie rysy po papierach, jak to na prawde z tym jest.

Mysłałem o T4W czy PROFIX to chyba jeden i ten sam producent tylko w innym opakowaniu, używałem go 3 lata temu, i nie wiem czy sie coś pogorszyło a może polepszyło, wiadomo tylko dobrać lepszy lakier bezbarwny bo z tego co pamietam ten t4w 4444 premium hs nie dawał zbytnio połysku

To chyba na tyle, reszta może wyjdzie w praniu ;)

kalbi 
Wysłany: 2016-03-30, 21:36   
0
UP DOWN

może napisz do jakiej kwoty podkład, lakier bezbarwny to będzie łatwiej coś doradzić, gdybyś był z moich okolic to mam kilka ciekawych materiałów w niezłych cenach ale klasa tylko tzw. premium

zawi3j
Wysłany: 2016-03-31, 00:39   
0
UP DOWN

Powiem tak klienci nie lubia płacić nadto więc nie moge sobie pozwolić na materiały z najwyższej półki, powiedzmy coś w okolicach cen novola może troche wyżej. Jeśli będę robił na materiałach zbyt drogich to na chleb nie zarobię, więc mówię poszukuję czegoś w miare taniego ale takiego co nie będzie siadać(wiem strasznie to głupio brzmi, myślicie pewnie że chłop ocipia* że chce extra materiały za pół darmo, cóż szukam półśrodka coś kosztem czegoś). Zbyt dużo lakierników mojej okolicy a niektórzy robią to prawie za darmo :/

T4W mają całkiem fajne ceny co do epoksydu czy akrylowego ale nie wiem jak to sie ma do rzeczywistości "nie siada" a takie coś idzie znaleźć w opisie.

Raz pracowałem na klarze spectrala 565 i byłem strasznie rozczarowany, kładzie się miodzio, morka też ok ale co on robi z niektórymi kolorami to sie w głowie nie mieści

GMC
Wysłany: 2016-03-31, 12:25   
0
UP DOWN

Jak masz już dosć uni z Novola to spróbuj U-pol fantastic. Samo nakładanie i obróbka 2 klasy wyżej niż ta uni ale zostawia trochę dziurek a co do siadania szpachlówki i rys to na każdej będą ci wychodziły jak każdej warstwy nie zrobisz odpowiednimi gradacjami. Ja robię 100-150-220 i rozszlifowuję maszynką z krążkiem 220-240 dopiero nakładam kolejną warstwę szpachlówki i nie mam problemów z rysami chyba że coś się przeoczy ale to i tak nic w porównaniu jak nie rozszlifujesz zwłaszcza obrzeży.

Z podkładów do 50-60 zł to nic ci nie polecę bo w takich cenach nic ciekawego nie wpadło mi nigdy w ręce. Niby wszystkimi da się robić ale zawsze jest niedosyt w stosunku do tych drogich. Epoksydu już też ostatnio nie używam bo te które są w normalnych cenach czyli z Novola to nie sprawdzają się ani jako grunt pod szpachlowanie ani jako izolator bo mocno mapują, teraz jadę tylko na 9700 z Genarala i powiem że to moje takie najciekawsze odkrycie materiałowe z ostatniego roku.

Z lakierów mogę śmiało polecić tez Generala 6000, najczęściej robię na szybkim utwardzaczu ale na standardzie wydaje mi się że trochę lepiej na końcu wygląda. Ogólnie nie ma co mu zarzucić i cenę pewnie też zaakceptujesz skoro robiłeś na 565 z Novola bo jest tańszy.

zawi3j
Wysłany: 2016-03-31, 15:26   
0
UP DOWN

Powierzchnia zawsze przygotowana jest na tip top czasem zaczynam szermierke na heblu od 80, przy zgrubnym łapaniu kształtu, pod podkład przechodze wszytskie gradacje 80 120 150 180 240 i 320 a póżniej oscylacyjną rozgładzam(zawsze "sprejuje" jakimś matem), później 2-3 warsztwy podkładu i zazwyczaj na drugi dzień papier wodny 800. Może przez tą wodę tak siada w koncu podkład jak i szpachla okazuje zdolności higroskopijne ? sam już nie wiem kiedyś próbowałem p500 na oscylacyjną podklad rwać ale i tak później dla pewności jechałem 800 a później 1200

Wracając do tematu jakiś sklep online który warto polecić ? Wiadomo online można zawsze zaoszczędzić troche przy większych zakupach ;)

GMC
Wysłany: 2016-03-31, 16:29   
0
UP DOWN

zawi3j napisał/a:
pod podkład przechodze wszytskie gradacje 80 120 150 180 240 i 320 a póżniej oscylacyjną rozgładzam(zawsze "sprejuje" jakimś matem), później 2-3 warsztwy podkładu i zazwyczaj na drugi dzień papier wodny 800. Może przez tą wodę tak siada w koncu podkład jak i szpachla okazuje zdolności higroskopijne ?

Jak takimi gradacjami lecisz to powinno być dobrze, tylko czy ostatnią warstwę szpachlówki czy każdą bo jak robisz tylko ostatnią a wcześniejsze byle jak to tam może być zonk.

Ja podkład najpierw lecę na sucho małym hebelkiem z papierem na rzep P240 (3M lub Norton) żeby wyłapać ewentualne dołeczki i potem krążek P320-360 - dokładnie. A na koniec dopiero wodą ale nie zwykłym papierem na mokro i na klocku tylko papierem na gąbce Norton P800 Rotolo i to bez klocka tylko normalnie ręką przelecę i jest gitara. Tak się nauczyłem tymi gąbkami Rotolo robić że muszę je mieć cały czas pod ręką.

Sklepu internetowego ci nie polecę bo kupuję w stacjonarnym. Mam dobre ceny i chłopaki zawsze się przykładają do kolorku ;)

Bombel
Wysłany: 2016-03-31, 16:45   
0
UP DOWN

Zaglądnij tam www.kolorysta.pl Ja tam czasami zamawiam, raczej wszystko mają na bieżąco, raz tylko miałem tak że czegoś nie było i trzeba było poprawiać zamówienie.

sawmaster 
Wysłany: 2016-03-31, 18:27   
0
UP DOWN

kolorysta i marketlakierniczy to moje najlepsze sklepy

zawi3j
Wysłany: 2016-03-31, 18:41   
0
UP DOWN

Szpachluje drugi raz na 240 nigdy na grubsze rysy bo po co naklsdac tyle kitu. Teraz mam zamiar probowac z cyna zobacze co z tego wyjdzie. W tym fachu czlowiek uczy sie cale zycie. Moze ma ktos jakies rady.

A co do past 3m czy manzerna chodzi mi o wysoki polysk. Ceny sa raczej podobne. Manzerna ponoc bardziej wilgotna. Ja jedynie o g3 i g10 moge sie wypowiedziec. Ale denerwuje mnie brudzenie aut i wszystkiego dookola stad ta zmiana :)

Dzieki panowie sprawdze linki. A ktos cos probowwal z elakiery? 3 lata nie zamawialem od nich i nie wiem jak to sie ma z jakoscia. Moze sam reprrezentant sie udzieli bo kiedys mial tu konto

Warsztat24
Wysłany: 2016-05-06, 10:41   
0
UP DOWN

Sprawdź www.warsztat24.pl. Poniżej jako namiastka film o nas i o tym jak realizujemy zamówienia. W razie pytań dzwoń, pisz pomożemy ;)

https://www.youtube.com/watch?v=A9u0OPwBoj0

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu