Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Aerografista
Wysłany: 2016-06-26, 00:08   Wybór kompresora konkretnej firmy - kaski motocyklowe
0
UP DOWN

Witam Kolegów,

Po dogłębnym przeszukaniu zasobów forum (nie tylko tego) w interesującym mnie temacie jestem pod wrażeniem ilości wiedzy, doświadczenia oraz kompleksowości porad - tu u Was natomiast chyba zagląda najwięcej ludzi.
Prawie znalazłem to czego szukałem w kilku spokrewnionych tematach, ale... no włąsnie, ale robi dużą różnicę.

Od lat maluję aerografami, mam tego sporo, lubię to i odkąd pamiętam coś tam sobie psikałem. Od roku zajmuję się aerografią na poważnie i tworzę grafiki na kaskach motocyklowych. Oczywistym jest, że większośc czasu pracuję z aerografami wszelkiej maści ale od momentu sprzedania klientowi pierwszego kasku używam również kompresora i pistoletów lakierniczych. Duzo czytałem, oglądałem na youtubie i tak jak kiedyś aerografu uczyłem się obslugiwać pistolet i kompresor w podstawowym zakresie.

Mam zwykły chiński kompresor z butlą 50 litrów i takież własnie dwa słabe pistolety (chyba metabo ale z regulacją ilości powietrza i materiału). Sęk w tym, że przy dbałości o jakość i klasę mojej roboty przestało mi to wystarczać...

Chciałbym prosić o radę jaki kompresor wybrać, żeby przez kolejne zakładam dwa lata nie musieć go wymieniać i żeby pracowało mi się z nim komfortowo. Znalazłem mnóstwo tematów i po ich kilkukrotnym przeczytaniu wiem już, że kompresor kupuje się według określonych parametrów. I tu tak naprawdę zaczyna się moje pytanie :)

Jakiej firmy powinien być takowy kompresor? Zakładam bowiem, że tak jak w przypadku pistoletów tak i w kompresorach masa jest chińszczyzny i badziewia, którego nie warto kupować nawet jeśli producent teoretycznie podaje wysokie parametry, jest duża butla i dwa cylindry.

Nie stać mnie na kompresor śrubowy (zakładam, że nie jest mi potrzebny) a na tych dużych tłokowych zupełnie się nie znam.

Kompresor ma służyć do:
- podkładowania, bazy i lakieru bezbarwnego.
- używam pistoletów HVLP o dyszach 1,5 i 0,8 (do bezbarwnego)
- maluję uśredniając dwa kaski / zbiorniki paliwa dziennie (baza + klar) - czas pracy też chyba ma znaczenie dla wyboru prawda?
- pracuję 6 dni w tygodniu
- zaczęły drażnić mnie problemy z gównianym pistoletem i kompresorem.

Budzet na kompresor to max 4000 PLN, nie mam przyłącza siły więc pozostaje 230.
Co kupić, żebym mógł w końcu cieszyć się tymi niewielkimi umiejętnościami, które już nabyłem? I móc się dalej uczyć?

Poprosiłbym o podpowiedź bo ilość dziwnie brzmiących marek mnie przeraża a tandety tylko większej niż to co mam już nie chcę.

Dodam tylko, że za chwilę powinien pojawić się w moim jadłospisie pistolet IWATA W400.

Byłbym wdzięczny Kolegom za podpowiedzi i tolerancję dla wciąż bazowej wiedzy lakierniczej :D

Serdecznie dziękuje i sorry za długi opis.

lakierok
Wysłany: 2016-06-26, 23:42   
0
UP DOWN

Kompresor 200 litrów a firma to Metabo lub Kupczyk , ja osobiście mam metabo 150 litrów i daje rade a lakieruje samochody a nie kaski . :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu