Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
korn85 
Wysłany: 2016-08-10, 14:23   Prośba o pomoc "co poszło nie tak"
0
UP DOWN

Witam Forumowiczów!:)

Mam do Was ogromną prośbę dotyczącą pomocy, co poszło nie tak. Po sąsiedzku miałem malowane nowe zderzaki z Punto 2. Kolor metalik ciemna zieleń Artemide Verde. Po pierwszym malowaniu zderzaki wyglądały jak świeża, zielona trawa, żarówa, że aż po oczach waliło. Zareklamowałem to i zderzaki zostały malowane drugi raz. Efekt przedstawiam na zdjęciach. W tym samym sklepie kupiłem taką samą bazę, jak warsztat, do tego klar i postanowiłem pomalować fabrycznie czarne lusterka. Od razu mówię, iż nie mam profesjonalnego sprzętu tylko mały pistolet do zaprawek. Kolor jest delikatnie jaśniejszy ale różnica jest bardzo subtelna. Efekt na zdjęciach. Co spaprali we warsztacie, co zrobili nie tak? Jak przyjrzeć się zderzakowi widać całą masę cieni, tu jaśniejsze, tam ciemniejsze, a przy kołach to już w ogóle poezja jest. Proszę Was o pomoc abym wiedział, jak rozmawiać z sąsiadem i lakiernikiem.

Z góry dziękuję za pomoc!:)

20160809_190757.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 2,42 MB

20160809_190750.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 2,42 MB

20160809_190740.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 2,44 MB

20160809_190713.jpg
Plik ściągnięto 46 raz(y) 2,4 MB

kalbi 
Wysłany: 2016-08-10, 16:34   
0
UP DOWN

kolor delikatnie ujmując jest [...]...ny

korn85 
Wysłany: 2016-08-10, 16:45   
0
UP DOWN

Wiem, że kolor jest... no;) Tylko dlaczego im taki wychodzi, a mi wyszedł niemal identyczny z fabryką? Dostałem nawet resztkę bazy, którą malowali i na puszce była kartka z nazwą i symbolem koloru. Co oni robią, że taka wiocha wychodzi?

kalbi 
Wysłany: 2016-08-10, 20:02   
0
UP DOWN

przeciez te lusterka tez sa w innym odcieniu tylko ze nie rzuca się to w oczy bo bezpośrednio nie stykają się z elementem

korn85 
Wysłany: 2016-08-10, 22:01   
0
UP DOWN

Lusterka malowałem samodzielnie i wyglądają lepiej niż czarne plastikowe i do tego poobdzierane. Różnica między nimi, a lakierem jest ale nie taka żarówa jak zderzak i pytanie dotyczy, dlaczego spaprali zderzak, że wyszła taka trawiasta zieleń? Za dużo rozpuszczalnika do bazy? Rozpuszczalnik nitro albo coś niededykowanego do akrylowej bazy? Zbyt mała ilość warstw bazy? Lusterek proszę się nie czepiać, pierwszy raz takie coś robiłem i z tego jestem zadowolony:) Ze zderzaków nie, bo zapłaciłem za to aby zrobił to fachowiec, a wyglądają gorzej niż moje lusterka.

KK 
Wysłany: 2016-08-10, 22:19   
0
UP DOWN

Przecież to jest zupełnie inny kolor.

barteek933
Wysłany: 2016-08-10, 22:50   
0
UP DOWN

lusterka jak i zderzak polakierowane są w ogóle innym kolorem. Ani jedno anie drugie nie pasuje w żadnym stopniu do samochodu. Źle dobrany lakier poprostu

krzyhu555 
Wysłany: 2016-08-11, 06:19   
0
UP DOWN

Ciekawe czy chłopaki z owego ''warsztatu'' wiedzą co kryje się pod pojęciem natrysk próbny

GMC
Wysłany: 2016-08-11, 11:17   
0
UP DOWN

Mieszalnia nie postarała się a ci co lakierowali nie potwierdzili sobie natryskiem tylko wyszli z założenia że jak to zderzak to i tak się zawsze różni bo nie będą cieniować więc nie ma się co spuszczać. Zastanawia tylko dlaczego za drugim razem też tak lajtowo podeszli do tematu i nie przycisnęli kolorysty w sklepie? Pytanie: w mieszalni mają kilka mieszalników czy jeden? Może kolorysta nie potrafi dobarwiać i robi tylko to co mu fiszki pokazują a jak ma jeden mieszalnik to czasami nie ma z czego wybrać.

kkazik40
Wysłany: 2016-08-11, 22:01   
0
UP DOWN

Po kolorze jaki wyszedł na lusterku, przypuszczam że jedną z prawdopodobnych przyczyn może być słaba siła krycia bazy względem zastosowanego podkładu na zderzaku, lub po prostu zastosowali tylko jedną warstwę bazy.
Pytanie, czy oni na pewno malowali taką samą bazą.

KK 
Wysłany: 2016-08-12, 02:27   
0
UP DOWN

Człowieku przecież to kompletnie inny kolor. Podkład tu nie ma nic do rzeczy w tej akurat sytuacji. Po prostu mieli jakąś starą bazę w podobnym kolorze i tym to polakierowali.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu