Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mont
Wysłany: 2016-08-12, 08:29   Jak jest z tym cieniowaniem akrylu
0
UP DOWN

Dzień dobry,

W zeszłym tygodniu uderzyłem w sarnę i mam pare elementów do lakierowania: błotnik, pol zderzaka, pol dokladki (jeden element, bo dokladka jest dwuczesciowa), cwiartka blaszanego fartucha pod zderzakiem (jeden maly element, juz wypiaskowany). Lakier to czerwony akryl, nie mam i nie chce bezbarwnego, taki lakier był oryginalnie i taki ma zostać. Jeśli to ma znaczenie samochód to toyota mr2 87 rok lakierowana jakoś 3 lata temu lakierem dobieranym po oryginalnym kodzie. Różnicę odcieniu będę widział na pewno, bo jestem na to mocno wyczulony, tym bardziej, ze jestem grafikiem komputerowym i sam często dobieram odcienie elementów samochodowych, tylko, że w Photoshopie. :D
Każdy lakiernik mi odradza cieniowanie akrylu mowią, ze albo sie nie da, albo ze trudno, albo ze bedzie widac jak nie od razu to po latach, albo ze tylko z bezbarwnym.
To jak jest z tym cieniowaniem? naprawdę sie nie da? Pozostaje mi tylko lakierowanie calego samochodu?

W innym samochodzie bym to olał, ale akurat mr2 to jest moje oczko w glowie.
Czy ktoś chciałby się podjąć tej naprawy lub polecił kogoś?

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz

GMC
Wysłany: 2016-08-12, 19:18   
0
UP DOWN

Cieniować akryl można i da się to zrobić tak żeby znaku nie było ale to raczej robi się na małych zaprawkach. Jak ty masz kilka elementów do polakierowania to trzeba się skupić na dobrym dobraniu koloru w mieszalni i tyle. Jak będziesz miał dobrze dobrane to lakiernik tego nie spartoli bo to nie jest lakier z efektem że jednym kolorem można polakierować na 10 sposobów i odcieni. Polakierują ci całe elementy na tzw. krechę ale tak jak mówię dobrze dobrany kolor z natryskiem próbnym. Więcej wiary :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu