Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
dieludolfs
Wysłany: 2016-09-04, 15:30   Precyzyjny pistolet do lakierowania zaprawek lub odprysków.
0
UP DOWN

Witam, poszukuję pistoletu z bardzo precyzyjnym strumieniem, którym będę mógł zalakierować jakieś niewielkie zaprawki lub odpryski. Zależy mi na tym, żeby pistolet miał bardzo malutką i cienką miotłę, która będzie trafiała głównie na lakierowany element i nie będę musiał przy tym maskować całego samochodu, aby polakierować jakieś zadrapanie długości 1cm.

Do gustu przypadł mi pistolet GEKO F-2 z dyszą 0,5mm, jest naprawdę kompaktowych rozmiarów i być może powinien spełnić moje oczekiwania, jednak za tą cenę (niecałe 30zł) obawiam się, że będzie naprawdę badziewnej jakości.
Używam też natomiast pistoletu z chińskiego "zestawu lakierniczego" do nakładania podkładu epoksydowego i jak na razie służy mi już jakiś czas, a jego cena jest zapewne bardzo podobna.

Mam więc pytanie do forumowiczów, czy warto sobie zawracać głowę tym gunem, co prawda to tylko 30zł więc w razie W zbyt wiele nie stracę, jednak może ten pistolet kompletnie się do niczego nie nadaje i warto zakupić od razu coś podobnego ale innej firmy? Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to max. 100zł, więcej raczej nie powinna kosztować alternatywa dla małego pędzelka jakiej poszukuję.

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-09-04, 15:53   
0
UP DOWN

dieludolfs napisał/a:
Do gustu przypadł mi pistolet GEKO F-2 z dyszą 0,5mm, jest naprawdę kompaktowych rozmiarów i być może powinien spełnić moje oczekiwania, jednak za tą cenę (niecałe 30zł) obawiam się, że będzie naprawdę badziewnej jakości.

Ten pistolecik jest wizualnie wzorowany na modelu Iwata
30zł tyłka nie urywa ... jak się rozpadnie albo zawiedzie Twoje oczekiwania to poszukasz
wtedy innego

dieludolfs
Wysłany: 2016-09-04, 22:47   
0
UP DOWN

Mam jeszcze pytanie, o ile procent więcej powinienem rozcieńczać lakier do dyszy 0,5mm, niż w przypadku standardowych 1,3-1,4mm?

KK 
Wysłany: 2016-09-05, 20:34   
0
UP DOWN

Musisz sprawdzić. Nie ma żelaznej reguły.

dieludolfs
Wysłany: 2016-09-08, 23:58   
0
UP DOWN

Dzisiaj zrobiłem mały test nowo zakupionego pistoletu, jak na razie spełnił on moje oczekiwania w 100%, fajna mała miotła oraz można nim pracować na niskim ciśnieniu, jednak mam zastrzeżenia co do spustu od powietrza, który podczas całego testu się dwa razy lekko przyciął i powietrze z pistoletu delikatnie się wydostawało (nie był szczelnie zamknięty).

Tak prezentuje się nieużywany jeszcze pistolet po wyciągnięciu z pudełka:

A oto klamka, na której testowałem powyższy pistolet. Lakier bazowy rozcieńczyłem standardowo 1:1, no może delikatnie nieco ponad 1:1, natomiast lakier bezbarwny (T4W 444 HS) około 70%, dzięki czemu mimo niskiego ciśnienia rozlał się na lustro, jednak musiałem go nakładać w wielu cienkich warstwach.

Ogólnie jak za tą cenę pistolet spełnił moje oczekiwania aż nadto, myślę, że do robienia małych zaprawek będzie on w moim garażu niezastąpiony :)

KK 
Wysłany: 2016-09-09, 11:16   
0
UP DOWN

To jest chyba podróbka iwaty lph 50

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu