Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sampler
Wys³any: 2016-09-23, 07:43   Pêkaj±cy bezbarwny na zderzakach
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam,

Mam k³opot otó¿ przy delikatnych odkszta³ceniach zderzaka pêka lakier bezbarwny (tworz± siê tzw. paj±czki) natomiast lakier bazowy jest ok.
Pierwsze pytanie dlaczego tak siê dzieje. Czy lakiernik nie doda³ uelastyczniacza czy jest to po prostu nieuniknione na takich elastycznych elementach?

Drugie pytanie jak to naprawiaæ. Domy¶lam siê ¿e trzeba ¶ci±gn±æ klar do bazy ale czym i jak to najpro¶ciej zrobiæ. Zderzak nie jest idealnie p³aski ma du¿o ³ukowatych przej¶c wiêc maszynowo wszêdzie siê nie da. Mo¿e s± jakie¶ elastyczne tarcze które to ¶ci±gn±?

I trzecie pytanie jaki uelastyczniacz i jak± ilo¶æ dodaæ do lakieru jaki mam na stanie tzn. Troton Master 2:1 HS. Na ich stronie nie maj± takich produktów spod w³asnego szyldu?
 

adolfone
Wys³any: 2016-09-24, 11:17   
0
UP DOWN

Posty: 58
Je¶li do podkladu tez nie zosta³ dodany dodatek uelastyczniajacy lepiej go zedrzec. Lakiernicy nie zawsze dodaj± do klaru dodatku bo potem ciê¿ko im siê poleruje jak cos to dodaja 5%. Ostatnio lakierowalem zderzak i klar jaki u¿ylem to APP i tam do PP-EPDM jest 30% dodatku, musisz zobaczyæ w karcie technicznej w jakiej proporcji i w stosunku do ca³o¶ci czy do samego klaru, taki uplastyczniony klar mo¿e schnac dwa razy d³u¿ej. Pomimo dodaniu 30% nie mia³em problemu z usuniêciem wtr±ceñ, tyle ¿e zderzak schnol na slonku kilka dni;). Ja mam tak± sprytn± szlifierke pneumatyczn± 75mm, tam gdzie nie dojdziesz trzeba rêcznie, chemia to nie wiem bo mo¿e zareagowaæ z plastikiem.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang