Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
JakMar
Wys³any: 2016-09-25, 18:35   Wyblak³y kolor drzwi.
0
UP DOWN

Posty: 6
Witajcie,
mam pewien problem. Od razu dodam ¿e jest to mój pierwszy post i pierwsza tego rodzaju praca :D Niedawno kupi³em Daewoo Espero. Chcia³em sam podj±æ siê jego renowacji kosmetycznej. My¶lê ¿e cena u lakiernika mog³aby byæ wiêksza ni¿ jego warto¶æ :D Problem tkwi w tym ¿e prawdopodobnie kto¶ kto u¿ytkowa³ go przede mn± mia³ jak±¶ obcierkê i nieudolnie stara³ siê naprawiaæ drzwi przez co wygl±da to dosyæ s³abo. Chcia³bym pomalowaæ sam te drzwi lakierem z puszki ( ju¿ znalaz³em dobry sklep gdzie dobieraj± kolor ). Moje pytanie jest takie :
Jak siê za to zabraæ? Górna czê¶æ drzwi jest koloru jasnego niebieskiego a górna granatowego. Czy pomalowaæ t± czê¶æ ja¶niejsz± od razu lakierem czy zetrzeæ i zrobiæ od pewnego momentu? Dodatkowo chcia³bym poprawiæ próg który jest widoczny na zdjêciu. Chcê siê tego sam podj±æ bo chcia³bym siê tego nauczyæ ( przynajmniej wiedzieæ jak siê to robi ). Co wiêc polecacie ? Zdjêcia poni¿ej.

20160925_155019.jpg
Plik ¶ci±gniêto 44 raz(y) 96 KB

20160925_155006.jpg
Plik ¶ci±gniêto 31 raz(y) 75.61 KB

20160925_154947.jpg
Plik ¶ci±gniêto 35 raz(y) 140.53 KB

20160925_155030.jpg
Plik ¶ci±gniêto 34 raz(y) 81.83 KB

 

JakMar
Wys³any: 2016-09-25, 18:37   
0
UP DOWN

Posty: 6
Je¶li chodzi o to w prawym dolnym rogu to nie mogê tego domyæ. Próbowa³em to sam czy¶ciæ szmatk± i na myjce ci¶nieniowej niestety ca³y czas jest tak samo. My¶lê ¿e kurz dosta³ siê tak g³êboko w lakier trudno go wymyæ.
 

kalbi 
Wys³any: 2016-09-25, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
kolego olej te drzwi, we¼ siê lepiej za progi i pod³ogê je¶li chcesz je¼dziæ bezpiecznym autem bo na razie jest tragedia
_________________

 
 

JakMar
Wys³any: 2016-09-25, 22:16   
0
UP DOWN

Posty: 6
Co proponujesz je¶li chodzi o progi ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-09-25, 22:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tak szczerze to kolego takie "auta" to siê utylizuje a nie remontuje

JakMar napisa³/a:
Witajcie,
mam pewien problem.
JakMar napisa³/a:
Niedawno kupi³em Daewoo Espero.

Masz problem poniewa¿ kupi³e¶ Espero czyli auto które z powodu potwornego gnicia
ju¿ zniknê³o z naszych ulic ;)
O swój nowy nabytek nie musisz siê martwiæ poniewa¿ w tym stanie w jakim jest to dajê Ci szansê spokojnej eksploatacji do Nowego Roku pó¿niej ju¿ raczej chyba nim nie poje¿dzisz
no chyba ¿e wydasz maj±tek na jego renowacje
kalbi napisa³/a:
we¼ siê lepiej za progi i pod³ogê je¶li chcesz je¼dziæ bezpiecznym autem

Po nowym roku ITD zajmie siê takimi autami ... mobilne stacje diagnostyczne do¶æ sprawnie wyeliminuj± je z ruchu drogowego :spoko:
Dodatkowo przekazanie nadzoru nad wszystkimi stacjami diagnostycznymi pod ITD
spowoduje spadek ich liczby oraz strach diagnostów przed dopuszczeniem takich
"rarytasów" do ruchu drogowego :tak:
U mnie na wsi wszystkie ma³e stacje diagnostyczne s± ju¿ na wylocie po Nowym Roku ...

JakMar napisa³/a:
Co wiêc polecacie ? Zdjêcia poni¿ej.

Teraz szczerze .... daj sobie spokój z tym autem naciesz siê z jazdy nim i poszukaj czego¶ w znacznie lepszym stanie technicznym
Zakres naprawy tego auta (blacharka) przekracza Twoje umiejêtno¶ci a z drugiej strony
koszt zlecenia jej jest nieop³acalny ekonomicznie patrz±c na model auta i jego warto¶æ rynkow±.
 

JakMar
Wys³any: 2016-09-25, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 6
Prawdê mówi±c nie kupi³em tego auta bo chcia³em tylko bo musia³em, nie mia³em wyj¶cia. Chcia³em sam sobie go jako¶ wyremontowaæ dlatego napisa³em tutaj. Chcia³bym chocia¿ w najmniejszym stopniu spróbowaæ co¶ z tym zrobiæ. Wiêc wola³bym ¿eby¶ mi co¶ doradzi³ drogi kolego w naprawiê a nie t³umaczeniu jakim dnem jest ten samochód :) Ale dziêkujê. Masz jakie¶ rady odno¶nie tego progu? Mo¿na jako¶ spróbowaæ to zabezpieczyæ ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-09-25, 23:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
JakMar napisa³/a:
Mo¿na jako¶ spróbowaæ to zabezpieczyæ ?


Wybacz ale tam ju¿ nie ma progu jest tylko ... sama rdza
jak nie wierzysz to we¿ m³otek i uderz w niego kilka razy ... wpadnie do ¶rodka na 100%

Jak ruszysz progi to oka¿e siê ¿e pod³oga podci±gi nadkola ³acz±ce siê z progami te¿ wymagaj± naprawy (wymiany) ... temat ciê¿ki do ruszenia bez blacharza samochodowego

JakMar napisa³/a:
nie kupi³em tego auta bo chcia³em tylko bo musia³em, nie mia³em wyj¶cia.

Nie neguje Twojej decyzji tylko staram siê Ci wyt³umaczyæ ¿e nie ma sensu "walczyæ" z tym autem , szkoda Twojego czasu i pieniêdzy
Tutaj cokolwiek ruszysz to zacznie siê "sypaæ" ...
Pytasz o naprawe lakieru drzwi a przecie¿ one s± zgnite od ¶rodka (spód) ...
wystarczy ¿e otworzysz je spojrzysz pod ich spód .... a tam jest rdza
 

JakMar
Wys³any: 2016-09-25, 23:09   
0
UP DOWN

Posty: 6
Chcia³bym je chocia¿ jako¶ zabezpieczyæ przed zimn±. Nie wiem, mo¿e zetrzeæ, na³o¿yæ szpachli i pomalowaæ? ¯eby chocia¿ zimê przesz³y. Podj±³em pracê i musia³em kupiæ jak najszybciej auto i jak najtaniej. Akurat to wpad³o w rêce ( ma zamontowany gaz i to przewa¿y³o na decyzji ). Dodam ¿e drugi prób jest w bardzo dobrym stanie ( 0 rdzy, na lakierze od strony zewnêtrznej i wewnêtrznej). Chcia³bym w jakikolwiek sposób go zabezpieczyæ przed zim± i ¿eby jako¶ wygl±da³, a tak w kwietniu dopiero kupiæ inny.
 

magister_123
Wys³any: 2016-09-26, 03:12   
0
UP DOWN

Posty: 16
Masz dostêp do migomatu?
... albo nitownicy?

 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-09-26, 07:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Magister_123 Panie jeste¶ Pan wielki :spoko: jeden filmik i wszystko wiemy
Dodam w tajemnicy ¿e ty¿ tak z moim majstrem wszystkie auta szykuje na gie³de :cool:
Na to tylko inno jeszcze trza bitex przywalic grubo i na gie³de jadymy lapaæ klientele :spoko:
 

magister_123
Wys³any: 2016-09-26, 14:11   
0
UP DOWN

Posty: 16
Mam nadziejê ¿e ¿e wiesz co to ironia.
 

JakMar
Wys³any: 2016-09-26, 14:40   
0
UP DOWN

Posty: 6
Z tego co czytam to raczej nie da siê z tym nic zrobiæ?
 

magister_123
Wys³any: 2016-09-26, 20:08   
0
UP DOWN

Posty: 16
Jak by¶ mia³ migomat to sz³o by co¶ porze¼biæ. Farby sprayem mo¿na na³o¿yæ ale do blachy to spawarka potrzebna.
Na moje to próg by³ ju¿ robiony. Najgorzej to go ruszyæ bo cholera wie co siedzi w ¶rodku.
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-09-28, 10:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
magister_123 napisa³/a:
Mam nadziejê ¿e ¿e wiesz co to ironia.

To sobie Pane magister jakie¶ ironie robisz z cz³owieka co ostatnie piniadze
wyda³ na auto :shock:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang