Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mariuszcwa 
Wysłany: 2016-10-08, 16:15   Opłacalność zmiany saty 4000 rp 1.2w na satę 5000rp , iwatę?
0
UP DOWN

Witam. Jako , że nie mam zwyczaju trzymać wszystkiego do końca życia (auta, komputery zmieniam co pół roku ) , a moją satę mam już prawie 2 i pół roku , czasy się zmieniły, wyszły nowe modele pistoletów , więc może warto zainteresować się zmianą ? Moja sata , jest praktycznie w stanie takim samym jak kupiłem ją od Mariusz80. Jest tylko lekko zapylona w zakamarkach, reszta jak nówka . Więc pewnie za dość dobre pieniądze bym ją odsprzedał. I teraz pytanko, jaki pistolet opłaca się w dzisiejszych czasach kupić ? Satę 5000rp mogę mieć za 1600zł z 2giej ręki , 3 razy użyta, a iwata w400 wbx kosztuję 1750zł nowa . Czy jest sens dokładać około 600zł do jednego z wyżej wymienionych pistoletów ? Poza satami nie miałem innego porządnego pistoletu w ręku. Moje warunki to garaż , z "wyciągami" tylko w cieplejsze dni. Auta naprawiam głównie swoje, w tym roku tak sobie zawaliłem podwórko że od wiosny prawdopodobnie do zimy będę zapierniczał. Jako , że nie robię "masówki" nie zależy mi aż tak bardzo na szybkości . Miał ktoś doświadczenie z tymi gunami, może dość dobrze doradzić? O powietrze się nie boję, w przeciągu 2 miesięcy będę miał przyłącze 3f i planuję złożyć kompresor z wydajnością rzeczywistą około 600l. Że saty są awaryjne (odpukać) na mojej 4000rp się nie przekonałem , bo poza lekko przepuszczającym złączem obrotowym , nic w niej nie wymieniałem. W minijecie poszła mi uszczelka pod dyszą i w już nieaktualnym 3000rp też ta uszczelka mi poszła. Z góry dziękuję za każdą pomoc. Teraz troszkę grosza wpadło, więc nadszedł czas na doposażenie warsztatu :) . Ps Pistol uniwersalny baza i klar.

Czereśniak
Wysłany: 2016-10-08, 20:07   
0
UP DOWN

mariuszcwa napisał/a:
Pistol uniwersalny baza i klar.

U mnie maister to Panie ma tylko same pistolety Sico i wszystko se nimi maluje
bardzo jest z nich zadowolniony :spoko:

mariuszcwa 
Wysłany: 2016-10-09, 09:14   
0
UP DOWN

To podziwiam majstra :) . Ja też byłem z pistoletów takiego typu "dość" zadowolony, ale do materiałów pomocniczych , podkłady i szpachla natryskowa, aż ostatnio , podczas podkładowania , zostało mi w palach pokrętło od regulacji szerokości strumienia. Dobrze , że zaopatrzyłem się w 2 identyczne pistolety z innymi dyszami, to szybka zmiana korpusu i dokończyłem podkład. Nie zmienia to faktu, że mimo dyszy 2.0 do podkładu , warstwy mają dołki (suche dołki jakby pistolet pluł, a struktura podkładu baran) . Ręczne szlifowanie 4 drzwi po takim pistolecie to nawet 8 godzin... Myślałem , że to wina podkładów, testowałem 5 różnych i tylko duxon nie pozostawia takich suchych dołków. Testowałem różne % roźcienczenia , i dopiero jak podkład jest rzadki jak baza to go jakoś wylewa. Regulowałem też pistol (ciśnienie, iglice i szerokość strumienia, różne pozycje i niezbyt zdawało to rezultat) Widziałem na oczy podkład wylany sata 100 b , i to zupełnie inna para kaloszy.

KK 
Wysłany: 2016-10-09, 13:20   
+1
UP DOWN

Jak robisz swoje auta to nie ma sensu dopłacać. Kup lepiej Satę 100 do podkładu i zaoszczędzisz na czasie.

Giezet 
Wysłany: 2016-10-16, 23:51   
0
UP DOWN

Albo tańsza i również dobra opcja do podkładu to Flg z dysza 1.8
Chociaż w internetach można już dokupić dyszę 2.0 do tego guna,to może i cały klp w takim zestawieniu już dostaniesz?

mariuszcwa 
Wysłany: 2016-10-23, 10:10   
0
UP DOWN

Kupiłem sate 4000rp z digitalem , bardzo tanio w świetnym stanie . Dołoże do swojej około 150 zł. Do podkładu tez myślę nad sata 100 1.4 rp ale to dopiero w przyszłym roku. Deros z papierem 400, dobrze tnie podklad, teraz kwestia godzinki i mam 4 elementy gotowe pod lakier. Dziękuję użytkownikowi Mariusz80 za rozwiązanie tego tematu telefonicznie i wszystkim którzy brali w nim udział.

KK 
Wysłany: 2016-10-23, 12:31   
+1
UP DOWN

Do podkładu to kup sobie 100 rp, ale z dyszą minimum 1.6. Osobiście teraz wziąłbym 1.8/2.0

mariuszcwa 
Wysłany: 2016-10-23, 16:57   
0
UP DOWN

Dysza 1.6 da rade kłaść podklad mokro na mokro ? Będę pracował na spectralu.

KK 
Wysłany: 2016-10-23, 18:33   
+1
UP DOWN

Każda dysza da radę położyć podkład mokro na mokro. 2.0 też. Przecież pistolet możesz skręcić. Co zrobisz jak przyjdzie Ci rozkręcić gun do gęstszego materiału, a materiału nie będzie można rozcieńczać?

mariuszcwa 
Wysłany: 2016-11-24, 19:13   
0
UP DOWN

Minął miesiąc i się udało. Zakupiłem za psie pieniądze sate 100b f rp dysza 1.4 . Dotarła do mnie zabrudzona , z bulgotkami w kubku, sturmień około 10-13 cm , wygięty mocno . Pierwsze 2 zdjęcia (pistolet i natrysk próbny) w stanie jakim do mnie dotarła. Po 2h zabawy w nitro , pistolet ożył. Bulgotanie zlikwidowałem , nie wiem czy za sprawą podszlifowania pierścienia p2500 na równym szklanym stole , czy też z racji wyczyszczenia pistoletu. Głowica jest mocno zrujnowana , ale o dziwo dysza i iglica całkiem fajny stan. Gwinty są całe , jedynie jest wgniecenie przy mocowaniu kubka, kubek ciasno wchodzi. Z takim stanem się liczyłem kupując ją , zaskoczyło mnie to, że po moich 2 godzinach pistoletem można kłaść podkład. Strumień ma około 20-25cm , ale niestety przy dole lekko jest nierówny . Kupując ten pistolet , liczyłem się z wymianą zestawu naprawczego, byłem zdecydowany na zestaw 1.8 , ale teraz mając zestaw 1.4 który sobie poradzi w podkładach m/m i rzadkich epoksydach , jaka dysza będzie najodpowiedniejsza ? Poza podkładami akrylowymi stosuję epoksyd nfcc , szpachlę natryskową (do niej mogę mieć chińczyka , leży z dyszą 2.5) 1.8 , czy jednak 2.0 ? I jeszcze jedno znacie jakiś dobry preparat do czyszczenia pistoletu ? Nie chce dyszy czyścić ostro wyciorkami , żeby nie narobić szkód , bo niestety mimo starań ciężko jest doczyścić resztę zaschniętych podkładów.

mariuszcwa 
Wysłany: 2016-12-02, 11:43   
0
UP DOWN

Zostało tylko pytanie o preparat do czyszczenia pistoletów, ten z app będzie dobry ? Udało mi się dokupić w okazyjnej cenie zestaw naprawczy 2.0 nowy , więc pistolet z 2 zestawami wyszedł mnie niecałe 500zł, chyba całkiem udany zakup :) . Kolejny raz dziękuję za pomoc, iwate wbx, "może" dokupię w następnym roku, jak na razie do użytku prywatnego trochę przesadzam z inwestycjami. Najważniejsze , że mam dobry pistolet do materiałów pomocniczych, lakierowania dużych elementów i do zaprawek. Będzie brakowało pistoletu do jakiegoś zastosowania, to się pomyśli o wymianie zestawu naprawczego, bądź dokupieniu jakiegoś narzędzia.

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-12-02, 21:40   
0
UP DOWN

mariuszcwa napisał/a:
Dotarła do mnie zabrudzona , z bulgotkami w kubku,

Do wymiany pierścień uszczelniający jak bulgocze w kubku
mariuszcwa napisał/a:
nie wiem czy za sprawą podszlifowania pierścienia p2500 na równym szklanym stole ,

Zgadłeś :spoko: na jakiś czas wystarczy ale wymiany nie ominiesz
koszt 30zł
mariuszcwa napisał/a:
Nie chce dyszy czyścić ostro wyciorkami , żeby nie narobić szkód ,

I tak już ktoś to zrobił wcześniej ...
możesz zastosować do czyszczenia zaostrzone końcówki z drzewa takie małe "drzazgi" ;) i pomoczyć w nitro tą głowicę przed tzw. "operacja"
i tak na zmianę ... moczysz - skrobiesz .. aż do skutku

Robertlodz09 
Wysłany: 2016-12-02, 21:57   
0
UP DOWN

mariuszcwa napisał/a:
pistolet z 2 zestawami wyszedł mnie niecałe 500zł, chyba całkiem udany zakup

:spoko:

Czereśniak
Wysłany: 2016-12-03, 12:32   
0
UP DOWN

mariuszcwa napisał/a:
więc pistolet z 2 zestawami wyszedł mnie niecałe 500zł, chyba całkiem udany zakup

Panie przecie 5 nowych Sico byś se pan kupił
jeden dysza 1.4 drugi dysza 1.6-1.7 trzeci 1.8 czwarty 2.0 a piaty 2.5 :cool:

mariuszcwa 
Wysłany: 2016-12-31, 17:49   
0
UP DOWN

Czereśniak napisał/a:

Panie przecie 5 nowych Sico byś se pan kupił
jeden dysza 1.4 drugi dysza 1.6-1.7 trzeci 1.8 czwarty 2.0 a piaty 2.5 :cool:

Akurat taki zestaw , byłby idealny do "malowania" płotów , słupków ogrodzeniowych , czy też kaloryferów :rotfl: Każda dysza by miała swoje zastosowanie , zależnie od materiału :P.
Wracając do tematu saty 100b rp , jestem bardzo zadowolony, parę elementów podkładowałem , różną gęstością podkładu i efekt jest świetny. Nawet tańszy podkład , który zostawiał suche dołki po nałożeniu auaritą , bez problemu się wylewa, nie zostawiając tych suchych dołków. Szlifowanie zderzaka 20 minut bez używania szlifierki, tylko 800 na mokro. Dla mnie bomba , nie wspomnę o zakamarkach , gdzie po auaricie najlepiej człowiek by to wszystko na sucho dociągnął , żeby wyrównać tę powierzchnię i nie musiał siedzieć z godzinę albo 2 żeby to dociągnac na mokro. Wracając do tematu zakupów, dokupiłem do mojej saty 4000rp dysze 1.3 (wcześniej używałem cały czas 1.2w) , dziś jestem po pierwszym użyciu i na rozkręconym materiale na max jest to szatan, cenzura niesamowicie , a biorąc pod uwagę aurę , jaka panuję na dworze , ledwo się wyrobiły moje drewniane ręce , żeby szkód na zderzaku nie narobić :) . Więc Panowie pamiętajcie , jeśli zakładacie temat jaki pistolet wybrać, i koledzy z doświadczeniem podpowiadają, żeby brać pistolet z wyższej półki bo się zwróci i będzie pomagał przy pracy , to wypadałoby tego słuchać, a nie myśleć " co oni gadają , chyba chcą , żebym w ogóle nie zaczynał w tej branży". A prawda jest taka , że te sugestie są bardzo pomocne. Jedyna osoba która cierpi na tym wszystkim , mając marny sprzęt to sam lakiernik. Traci godziny na polerki, szlifowanie podkładów , lakierowanie. Same straty w czasie i tym samym w pieniądzach , nieraz złośliwość rzeczy martwych , zdziała tak , że będzie poprawka a to jedna a to druga i są straty kolejne. Wszystkie sugestie o profesionalnym sprzęcie są trafne , zdecydowanie takie narzędzia pomagają , przyspieszają naprawę i też dają lepszy efekt końcowy :) . Życzę wszystkim zdrowego , bezpiecznego i przyjemnego nowego roku :) !!!

KK 
Wysłany: 2016-12-31, 19:22   
0
UP DOWN

20 min na mokro zderzak, chciałbym mieć takie wyniki czasowe przy obróbce.

sawmaster 
Wysłany: 2017-01-01, 08:18   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
20 minut to jest czas wyssany z palca

MAX MAYER 
Wysłany: 2017-01-01, 11:36   
0
UP DOWN

sawmaster napisał/a:
KK napisał/a:
20 minut to jest czas wyssany z palca
na mokro nie próbowałem w tym czasie zrobić ale na sucho jak najbardziej się da w 20 minut odpowiedni sprzęt i technika oraz prosty zderzak tj bez większej ilości zakamarków

KK 
Wysłany: 2017-01-01, 12:31   
0
UP DOWN

Nie będę polemizował, jeśli przez 20 min zniknie cały puder kontrolny na elemencie to jestem pełen podziwu. Może po prostu ja jestem za stary i ręce już tak nie latają, i umysł nie ten, żeby ogarnąć tą robotę.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu