Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dc-cap
Wys³any: 2016-11-04, 23:45   Co to za wada lakiernicza? Jaka przyczyna?
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam serdecznie!
Poni¿ej przedstawiam zdjecia z polakierowanym samochodem jest polo kolor grafit per³a. Malowane by³o ca³e auto i tylko w jednym miejscu tj. drzwi z ty³u w ¶rodkowej czê¶ci mi siê trochê nie podobaj±. Pod klarem w bazie widaæ jakby chumry czy co¶ takiego co objawia siê jakby innym kolorem. Widaæ to tylko jak postawie neonowkê prostopadle do drzwi. W ¶wietle dziennym nie widaæ, przy takiej pogodzie jak teraz. Podejrzewam, ¿e w s³oñcu te¿ by by³o widaæ. Proszê Was o zdiagnozowanie wady i porady jak takiej sytuacji zapobiec. Reszta auta jest ok. Baza marki valspar, rocieñczalnik valspar rozrobiony 1:0,8. Klar challanger ms. Pistolet iwata z dysz± 1,4 wbx. Ustawienia miot³a na maxa, materia³ 2,5 obrotu, wylane 3 warstwy na mokro. Mi osobiscie wydaje siê, ¿e przed polerowaniem tego nie by³o, ale nie jestem pewien. Polerka by³a pastami menzerna. Napewno przerzucê siê na klar genrock, poniewa¿ ten co ja mia³em ma tendencje do p³yniêcia.
Chcia³em jeszcze dodaæ, ¿e kiedy¶ malowa³em merca w203 srebrem i w paru miejscach by³ podobny efekt


 

dc-cap
Wys³any: 2016-11-05, 00:17   
0
UP DOWN

Posty: 13
 

kalbi 
Wys³any: 2016-11-05, 13:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja tam nic nie widzê
_________________

 
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-11-05, 13:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
kalbi napisa³/a:
ja tam nic nie widzê

Ja tam widze ze niby ca³e auto se pryskali ale przednie furtki nie popryskali
dziwne to takie
 

dc-cap
Wys³any: 2016-11-05, 14:20   
0
UP DOWN

Posty: 13
Widaæ to szczególnie na 1 zdjêciu. W miejscu gdzie jest odbicie lampy. Widaæ inne odcienie w jednych miejscach bardziej fiolet a w innych na zielono idzie. Auto ca³e malowane przednie furtki te¿ tylko tam by³o w trakcie polerki. Dzisiaj pod s³oñcem nic nie widaæ, jedynie pod lamp±.
 

misias
Wys³any: 2016-11-05, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Zadu¿o utwardzacza w szpachli b±d¼ podk³adzie,niew³a¶ciwy rozcieñczalnik w podk³adzie,nie w³a¶ciwe widmo podk³adu(powinien byæ ciemno szary lub czarny.),na jasnym podk³adzie powiniene¶ daæ wiêcej warstw na miejsca podk³adowane a¿ do ca³kowitego przykrycia,za krótki czas schniêcia bazy przed na³o¿eniem bezbarwnego,podk³ad wch³on±³ wilgoæ b±d¼ szpachla lub to i to,s³abe ¶wiat³o w pomieszczeniu gdzie lakierujesz,

Wskazówki:Rozczeñczaj podk³ad(je¿eli nie posiadasz oryginalnego,je¿eli masz to nie ma tematu) tym samym rozcieñczalnikiem co bazê jest uniwersalny baza i akryl ja tak robiê i jest dobrze.

Co do bazy valspar robiê ni± ca³y czas,nie kombinuj rozcieñczaniem ten produkt rozcieñcza siê 1:1 ! To nie Dupont.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime