Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
damianos9817
Wysłany: 2016-12-14, 23:07   jak uzyskać efekt kryształu, technikę foliową ? POMOCY
0
UP DOWN

Witam, chciałbym w wolnym czasie pomalować plastiki w motocyklu. Malować umiem lecz nie mam pojęcia jak uzyskać ten efekt (pęknięć). Proszę o pomoc. dodaję filmik który wytłumaczy o co mi dokładnie chodzi. Interesje mnie czerwony błotnik. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=SFhdyyrMaBQ

krzyhu555 
Wysłany: 2016-12-15, 06:03   
0
UP DOWN

Napisz do kolegi Chino, on Ci wszystko wytłumaczy :spoko:

damianos9817
Wysłany: 2016-12-15, 07:58   
0
UP DOWN

Dzięki wielkie. ;)

CadetC
Wysłany: 2016-12-15, 18:04   
0
UP DOWN

damianos9817 napisał/a:
nie mam pojęcia jak uzyskać ten efekt (pęknięć)
Cytat:

Aby uzyskać taki efekt musisz wspomóc sie "crystalizerem" - kilku producentów ma to w swojej ofercie.
W skrócie proces wygląda następująco:(jedna z możliwych opcji)
-malowanie elementu srebrną bazą

-pokrycie elementu "crystalizerem" i odczekanie do jwgo wyschnięcia - w zależności od temperatury otoczenia i grubości nałożonego preparatu można uzyskać kryształy różnej wielkości
-pokrycie elementu cieniutką warstwą czarnej bazy i po jej przeschnięciu delikatne przetrcie całości włóknina z dużą ilością wody - miejsca gdzie utworzyły się kryształy na powierzchni zostaną wytarte.

-pokrycie całego elementu lakierem transparentym typu "candy"

Tak wyglądają elementy mego motocykla malowane w ten sposób

Chino 
Wysłany: 2016-12-15, 19:47   
0
UP DOWN
LPLCC

No to wlasnie o lakierach Crystal effect, crystal fx itd pisalem koledze na PW. Choc sam na nich nie pracuje a na marblizerach.
A Marblizerami pod Kandy mozemy osiagnac cos takiego:

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

kzychu
Wysłany: 2016-12-15, 20:31   
0
UP DOWN

Koledzy a ten crystalizer nanosi się jak klar? Ma być jedna warstwa wylana? czy więcej?

CadetC
Wysłany: 2016-12-15, 21:08   
0
UP DOWN

kzychu napisał/a:
nanosi się jak klar?

Naniesienie polega na pokryciu elementu "crystalizerem" który jest bardzo "wodnisty" - mozna to robić zwykłym spryskiwaczem atomizerem lub tez można wylać na element i rozprowadzić równomiernie ściereczką - tak jak pisałem wcześniej w zależności od sposobu aplikacji i temperatury schnięcia uzyskuje się różne kryształy -

damianos9817
Wysłany: 2016-12-16, 07:15   
0
UP DOWN

dziekuje bardzo za odpowiedzi, ale mam ostatnie pytanie. Jaki jest koszt takiej zabawy? moge kupic normalne farby i na nie uzyc crystalizyatora ? potdrawiam

CadetC
Wysłany: 2016-12-16, 10:55   
0
UP DOWN

damianos9817 napisał/a:
dziekuje bardzo za odpowiedzi, ale mam ostatnie pytanie. Jaki jest koszt takiej zabawy? moge kupic normalne farby i na nie uzyc crystalizyatora ? potdrawiam

Koszty to naprawdę ciężko powiedzieć, zależy ci chcesz lakierować. Nie wiem co masz na myśli pod pojęciem " nirmalne farby”, jeśli chidzi Ci o produtkty do zastosowań w tzw ”refiniszu" to można, ale wg. mnie bez typowych transparentnych lakierów "candy" efekt będzie dużo gorszy.

Chino 
Wysłany: 2016-12-16, 18:56   
0
UP DOWN
LPLCC

Jak masz robić lipe to lepiej nie robić wcale. To samo z Marblizerem - mona zwykły lakier uformować ale to nie to samo formowanie i nie jest wyraźnie i jest po prostu brzydko ;)
Jak coś robimy Panowie to robimy to dobrze, właściwymi produktami i zgodnie ze sztuką.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

CadetC
Wysłany: 2016-12-17, 09:15   
0
UP DOWN

Chino napisał/a:
Jak coś robimy Panowie to robimy to dobrze, właściwymi produktami i zgodnie ze sztuką.

damianos9817 napisał/a:
Jaki jest koszt takiej zabawy?

Zgadzam się z Chino że powinno używać się dedykowanych produktów aby uzyskać jak najlepszy efekt.
Ale tez uważam, że jak ktoś zamierza "pobawić się" to można pokombinować z "zamiennikami" efekt końcowy nie będzie ten sam ale można poćwiczyć.
I jeszcze jedno - oryginalne pytanie było chyba na temat efektu kryształy, a nie marmuru ? ;P

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu