Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Johny Brawo 
Wysłany: 2016-12-25, 13:51   Efekt odcisnietej fiolii, pierwszy raz
0
UP DOWN

Witam auta lakieruje już od kilku lat więc pojęcie jest ale od dawna podoba mi się efekt odcisnietej folii i zawsze chciałem sprobowac ale jakoś tak nie było czasu albo motywacji a nawet nie wiem co z czym się je. I tu liczę na waszą pomoc. Będę próbował na starych elementach z aut. I tu mam pytania odnośnie techniki i materialow. Narazie chciałbym próbować zwykłymi lakierami które mi zostają z aut. Na początek chyba wystarczy.
A więc:
-Jakich lakierów używamy? Woda czy rozpuchol?
-Np jeżeli będę chciał zrobić 3 kolory i odcisnąć folie to czy robimy jakieś przerwy między warstwami czy jedno na drugie?
- kiedy położyć lakier bezbarwny?

Chino 
Wysłany: 2016-12-30, 07:24   
0
UP DOWN
LPLCC

HEj.
No to po kolei. Do odciskania są lakiery typu Marblizer. One specjalnie zastygają itd przez co efekt jest głębszy i ostrszejszy:
http://sklep.custom-shop.pl/125-marblizer

Zabawa jest bardzo fajna. Dajesz bazę, na to grubaśnie na pełne wylanie jedna warstwa Marbliera. Dajesz mu 10s niech sie ułoży. Odciskasz, trzymasz z 15s i zdejmujesz to co przycisnąłeś. To można kryć bebarwnym, często te zalewamy bezbarwnym, wycinamy, kryjemy lakierem HOK Kandy i jeszcze raz bezbarwnym. Efekt super.
Wodnych nie używamy bo woda to sie nadaje do picia conajwyżej.
- Nie do konca rozumiem o co chodzi CI z 3ema kolorami. Chcesz odcisnąć folie na 3ech różnych lakierach?
- My lakier bezbarwny też z HOK kładziemy po ok 20min od odciskania.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

Johny Brawo 
Wysłany: 2016-12-30, 17:52   
0
UP DOWN

Chodziło mi o to że chciałem pomalować trzema różnymi kolorami (bazami) i dopiero odcisnąć folie. Czyli tyllko konwencja? A możesz przybliżyć dlaczego nie woda? Jaka to różnica i jak wpływa na efekt

Chino 
Wysłany: 2017-01-07, 09:37   
0
UP DOWN
LPLCC

A jak tak chcesz sie bawić bazami to śmiało. Ja niemniej zrobil bym inaczej, tak jak pisałem. np 3 bazy na to np neutralny marblizer albo rebrny i odciskamy. Albo jedna baa marblizer i 3 różne cukierki. Bawić sie można do woli.
Ja nie chce o wodnych sie wypowiadać bo zupełnie ich nie akceptuje. Jak nie lakierujesz w komorze, odpowiednio opakowany to są piekielnie niezdrowe. Do tego nigdy nie dadza takiej samej głębi itd itp
Technikiem nie jestem żeby opowiadać o jakiś niuansikach ale z doświadczenia - swoje sie już naoglądałem.

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu