Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
kubsonow
Wysłany: 2017-01-13, 12:20   Naprawa blacharsko lakiernicza pytania odnośnie podkładu
0
UP DOWN

Witam, przejrzałem temat lakierowania od A do Z i inne i nadal mam kilka pytań. Moje doświadczenie z lakierowaniem jest znikome a potrzebuje polakierowac element samochodu. Tutaj pierwsze pytanie.

Cały element jest w starym fabrycznym lakierze. Miejsce które było zardzewiałe oczyściłem szczotka szlifierka. Do okoła jest zeszlifowane do gołej blachy +/- 2 cm poza miejsce które było skorodowane plus do okoła tego miejsca szlifowałem tak aby przejść przez wszystkie warstwy tj blacha > podkład > baza > klar. Gola blachę napewno przykryć trzeba epoksydowym podkładem. I teraz pytanie czy cała powierzchnie elementu (stary lakier) dokładnie zmatowac i rownież pomalowac epoksydowym podkładem i kolejno odtworzyć warstwy lakieru( na chwile obecna skłaniam sie ku temu rozwiązaniu) czy pomalowac podkładem tylko miejsce szlifowane do blachy a reszty starego lakieru nie przykrywać podkładem?

Drugie pytanie ostatnim razem przy odtłuszczaniu użyłem jednorazowych sztucznych ścierek( jakies znalazłem w domu) lakier bazowy był tak "szorstki" ze powyrywał włókna z tej ściereczki. Nie wszystkie udało mi sie usunąć i zostały widoczne pod klarem. Stad pytanie czy baza została złe wylana ze była tak szorstka (lakier metaliczny). Czym odtłuszczac następnym razem? Jakimiś ręcznikami papierowymi a na samym końcu przetrzeć ściereczka antystatyczna?

Z góry dziękuje za pomoc

KK 
Wysłany: 2017-01-14, 00:19   
0
UP DOWN

Bazy się nie odtłuszcza. Baza musi być gładka. Bazę przecierasz ściereczką antystatyczną dostępną w mieszalni. Nie przyciska się jej mocno tylko rozkłada, zwija delikatnie że jest mięciutka i puszysta i tym przecierasz lekko.
Jak ciągnie po bazie to znaczy, że metalik za sucho położony.

Dobrze, że mopem nie odtłuszczałeś.

A epoxyd możesz położyć tak jak zechcesz.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu