Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-22, 19:38
Autor Wiadomość
Bzyku 
Wysłany: 2008-05-11, 10:52   Z147 Opla (srebrny metalic) poległem :(
0
UP DOWN

Witam,

Byłem dobrać farbę srebrną metalic symbol Z147, malowałem jak zwykle :) czyli moimi garażowymi sposobami bez komory sprzętem z dolnej półki.

Pomalowane elementy są innego koloru wyszły o wiele jaśniejsze niż te na aucie. Czy polerka całego auta wraz z tymi nowymi elementami jakoś zbliży te dwa różne kolory?

Co zrobiłem źle, przestrzegano mnie jedynie przed chmurkami które na srebrnym mogą powstać.

Rozcieńczenie bazy, zły lakier, złe ciśnienie czy źle nakładana baza? co było złe :) Wszystko NOVOLa, lakier 2:1

Proszę o pomoc.

rbfm 
Wysłany: 2008-05-11, 12:33   
0
UP DOWN

Bzyku napisał/a:
Pomalowane elementy są innego koloru wyszły o wiele jaśniejsze niż te na aucie. Czy polerka całego auta wraz z tymi nowymi elementami jakoś zbliży te dwa różne kolory?

nie

Bzyku napisał/a:
Co zrobiłem źle, przestrzegano mnie jedynie przed chmurkami które na srebrnym mogą powstać.

brak natrysku probnego, za duze cisnienie, za mala dysza, za duze rozcienczenie - zaloze sie ze wszystko na raz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bzyku napisał/a:
Rozcieńczenie bazy, zły lakier, złe ciśnienie czy źle nakładana baza? co było złe :) Wszystko NOVOLa, lakier 2:1

novol zawsze jest 1:1

Bzyku 
Wysłany: 2008-05-11, 15:14   
0
UP DOWN

A możesz napisać jak powinno wyglądać malowanie elementu w srebrnym metalicu? zeby wyszło tak jak powinno.

kalbi 
Wysłany: 2008-05-11, 18:59   
0
UP DOWN

w RM-ie jest kilka fiszek do wyboru w tym kolorze, chyba ze 3 różne odcienie z tego co pamiętam bo niedawno lakierowałem ten sam kolor. Nie wiem czy w Novolu mają do wyboru różne fiszki, czy leją z podstawy od razu....

Ogólnie to ze srebrnymi to ciężko idealnie trafić odcień, proponuje przecieniowac kolejny element i po kłopocie...

rbfm 
Wysłany: 2008-05-11, 20:52   
0
UP DOWN

w novolu tez maja kilka alternatyw dla jednego koloru, ale nie do wszystkich

Bzyku 
Wysłany: 2008-05-11, 23:38   
0
UP DOWN

odcien był dobierany na listek i był taki sam. Zły dobór farby nie wchodzi raczej w grę

[ Dodano: 2008-05-13, 20:54 ]

Tak to wygląda, uwaga spore zdjęcia po 1,5MB w rozdzielczości 3488x2616 żeby było coś widać.

sawyer
Wysłany: 2008-05-13, 20:00   
0
UP DOWN

Bzyku napisał/a:
odcien był dobierany na listek i był taki sam. Zły dobór farby nie wchodzi raczej w grę

Bzyku to metalik a nie akryl, początkujący zawsze pomaluje tak że będzie inny odcień, a odcień jest zależny od multum rzeczy, poczytaj na forum, trzeba cieniować

kalbi 
Wysłany: 2008-05-13, 20:38   
0
UP DOWN

Bzyku napisał/a:

z kąta jest inny odcień, na prosto jeszcze może być.

cieniowanie i tyle lub w ch... zabawy z dobieraniem itd itp,

Bzyku 
Wysłany: 2008-05-14, 11:27   
0
UP DOWN

No właśnie nie z każdej strony jest źle zależy z jakiego miejsca się patrzy :) zrobiłem tak gdzie widać różnicę, Więc czeka mnie cieniowanie :) to będzie rzeź.
Dzięki za info. Pozdrawiam

piotrusiek
Wysłany: 2008-05-15, 21:39   
0
UP DOWN

Srebrne na kreske robi sie wtedy jak sie ma 100% pewnośc koloru jeśli umiesz malowac i dobrze polożyłeś baze to ci źle umieszali kolor ( do poprawy) na fiszce ważny jest kolor z przodu ,ale i z kąta !!! ważny też jest klar bo również i on może zmieniac kolor .przy lakierowaniu boku najbezpieczniej jest cieniowac ,na masce ,dachu dużo można wytracic (załamania). osobiście mało robiłem novolem ale w bazie chyba ze sikkensa (konwencjonalnej ) przy perle musiałem mocniej dolewac bo ziarno sie źle rozkładało i wychodziło na biało (straszne problemy z cieniowaniem ,musiałem używac żywic do cieniowania)

mebArth 
Wysłany: 2008-05-16, 01:25   
0
UP DOWN

Jutro maluje SAXO tez silver (lakier oryginał) - błotnik do drzwi na ostro, woda DuPont. Ciekawe jak wyjdzie :) Nie cieniuje bo klient nie-płatnik :P a rozbierac drzwi mi sie nie chce.

Postaram sie wrzucic foty jak nie zapomne aparatu.

rbfm 
Wysłany: 2008-05-16, 09:53   
0
UP DOWN

mebArth napisał/a:
Nie cieniuje bo klient nie-płatnik :P

:razz: :razz: :razz:

wez go namow na cieniowanie. trzeba uczyc powoli klientow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mebArth 
Wysłany: 2008-05-16, 14:57   
0
UP DOWN

No...obieliłem SAXO...ale z trudem. Do tego numeru kolory było 19 przykładek DuPonta, przewaznie bywa kilka a nie kilkanascie! Wybrałem 2 najbliższe, i popełniłem błąd. Na przykładce 1 było OK a na 2 za jasny. Wybrałem 1 bo był najbliższy. Po 2h grzania rozkleiłem strucla i okazało sie ze mogłem wybrac wariant 2 (jaśniejszy) to by wskoczył 100/100. Klient był i mu sie BARDZO podoba ale nie mi.

Zostało na przecieniowanie ale to dopiero jak sie uczepi i wróci z reklamacją. Strachu nie ma :)
Na polu wyglada lepiej...nie bije po oczach ale z 19 wariantów na ostro to i tak niezły wynik :D

RB - To nie mój bajzel...mówiłem staremu że pasuje wycieniowac bo silver i to w dodatku francowaty francuz to NIE...Więc nic dodac nic ująć. A to ciemniejsze bym spokojnie wycieniował w połowie jaki by ch....wy nie był bo drzwi długie (2 os.)

onyx 
Wysłany: 2008-07-29, 09:59   
0
UP DOWN
zawsze o krok dalej

w R-M Opel 147, MA172.50 jak nic nie bylo wczesniej malowane z tej próbki, na cieniowanie zawsze wchodzi. Jesli klient sobie nie zyczy cieniowania, no coz trzeba go przekonac... ;p

mebArth 
Wysłany: 2008-07-29, 14:30   
0
UP DOWN

Odgrzałes kotleta....auto juz dawno jezdzi i klientowi sie podoba :D
RM nigdy nie wchodził 100/100 zawsze były jaja z kolorem ale moze to wina mieszlanika bo ja w tym rąk nie moczyłem. (RM)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu