Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mundek
Wysłany: 2017-01-22, 14:43   you tube nie dla Polaków bez języka
0
UP DOWN

witam

nie wiem czy zauważyliście, ale jakiekolwiek fajne filmiki instruktażowe są przeważnie po angielsku, ewentualnie niemiecku.

Po Polsku nic. Ani w ząb. w żadnej branży.
nie mówię o durnotach, ale o konkretnym podzieleniu się wiedzą czy techniką

Zastanawiam się w czym tkwi problem i tak myślę że w naszej mentalności

lepiej wyrzucić, zakopać, zniszczyć niż dać komuś skorzystać.

sztapl 
Wysłany: 2017-01-22, 16:52   
0
UP DOWN

Niestety tak. Ale zauważ że więcej ludzi na świecie włada angielskim niż polskim. Więc nic dziwnego że łatwiej znaleźć w języku angielskim niż polskim...

mundek
Wysłany: 2017-01-22, 17:10   
0
UP DOWN

zgadza się, ale u nas kompletnie nikt nie pokaże otwarcie swoich umiejętności tak aby ktoś broń boże się nie nauczył

KK 
Wysłany: 2017-01-22, 20:35   
0
UP DOWN

Nic dziwnego jak zarabia psi grosz. Jakby zarabiał np 10 tyś zł miesięcznie to by z chęcią pokazał.
Nagrywał filmy i miał wszystko gdzieś. U nas każdy martwi się konkurencją i do tego jeszcze zarabia mało. Także woli chuchać na zimne.
A mentalność polaka jest taka jaka jest... jeden drugiemu by z gardła wyrwał także co tu się dziwić.

Statystyczny Amerykanin jak sobie nagra film, to zarobi na youtube, do tego jeszcze może zrealizować się zawodowo, ponieważ sama praca mu już nie wystarcza.

mundek
Wysłany: 2017-01-22, 23:00   
0
UP DOWN

Wszystko się zgadza
ale to nie tylko to
ja np. jakiś czas robiłem na wyspach w sporej firmie. robili tam irlandczycy, szkoci, anglicy, polacy, słowacy, czesi, i bóg wie kto jeszcze

i co?
wszystkie nacje trzymały się razem. pomagali sobie, wspierali się, normalnie jak rodzina
Wszystkie oprócz jednej

w tej jednej nacji było chamstwo, kapowanie, samolubność i wszystko co najgorsze.

wiecie jaka to nacja?

zgadza się

ps.
zarobki nie miały żadnego znaczenia, bo wyspiarze mieli swoje stawki a europa środkowa swoje wszyscy praktycznie takie same

KK 
Wysłany: 2017-01-23, 22:07   
0
UP DOWN

Też byłem kilka lat temu w UK. Siedziałem z Brazylijkami na przerwach. Anglik, Brazylijczyk, Rumun Ci konto bankowe pomógł założyć, a Polak jak na złość, albo to czasu nie miał, albo to nie umiał powiedzieć, gdzie się udać, co zabrać ze sobą... itd....
Polaka poznaje się nie w biedzie, ale na imigracji. Tam się wszystko okazuje kto jaki jest, daleko od domu i żaden polaczek nie boi się konsekwencji, że na kogoś doniesie i zgnoi. Jakby zrobił tak np w Kaliszu to by go przekopali i by się nauczył.
Pomijam fakt, że Polak dla polaka tylko gnojem, a tak dla Anglika to lizodup itd.

Obłuda i dziadostwo. Można robić z polakami, ale możesz być pewien, że jak się noga podwinie to roboty już nie masz. Taka natura. Tak nas wychowali ruscy i cała indoktrynacja.

sztapl 
Wysłany: 2017-01-23, 23:25   
0
UP DOWN

Musieliście mieć jakiegoś pecha. Ja nie mam takich przebojów z polakami. A co do zarobów to dużo Irlandczyków u nas w firmie zarabia mniej ode mnie, a mało z nich zarabia więcej ode mnie.

KK 
Wysłany: 2017-01-25, 02:14   
0
UP DOWN

Nie musieliśmy. To Ty masz szczęście i fuksa.

hematol 
Wysłany: 2017-01-25, 11:13   
0
UP DOWN

Modlitwa polaka ;)
https://www.youtube.com/watch?v=0CtI3TmA1fA

mundek
Wysłany: 2017-01-25, 22:12   
0
UP DOWN

sztapl napisał/a:
Musieliście mieć jakiegoś pecha. Ja nie mam takich przebojów z polakami. A co do zarobów to dużo Irlandczyków u nas w firmie zarabia mniej ode mnie, a mało z nich zarabia więcej ode mnie.

rozumiem że pracujesz z polakami i są w pracy super koledzy, którzy pomogą ci we wszystkim i nigdy nogi nie podstawią
obyś się nie zdziwił kiedyś ciężko

a jak już kiedyś dojdzie do tego że jakiś tam szef powie że trzeba ciąć ze dwa stanowiska
to zdziwisz się na bank

Wreni
Wysłany: 2017-01-26, 08:43   
0
UP DOWN

nie życz komuś co tobie nie miłe ;) chociaż częściowo się z tobą zgadzam :)

Przemek 
Wysłany: 2017-01-26, 09:08   
0
UP DOWN
Przemek

Ktoś kiedyś powiedział Polacy to wspaniały naród,tylko ludzie kurwy .

Dokładnie zgadzam się z tym stwierdzeniem .

Podam przykład .Jako młody chłopak wychowywany przez matkę nigdy się nie przelewało .

Matka dbała o mnie jak potrafiła .Krótko mówiąc biedni byliśmy .Mieszkaliśmy na ogrodach działkowych .Mieć prąd czyli światło to był rarytas
Marzyłem żeby mieć w zimę wodę bo zakręcali .Zeby mieć telewizor . Ale nie mieliśmy go bo nie było prądu .

Dziś dzieci mają wszystko .

Ale wracając do tematu .Kiedy już dorosłem i okazało się że mam tam jakieś zdolności .
Rozwinąłem swoją firmę .Nie miałem kompletnie nic .Pierwszy materiał do produkcji pochodził z śmietnika.
Udało się rozkręcić dobrze prosperujący biznes.

Ale kosztem pracy od rana do wieczora,od poniedziałku do niedzieli .

Dwa lata temu kupilśmy sobie konkrety samochód to 80 % sąsiadów przestało odpowiadać nam dzien dobry . :roll:

Rodzina duża,ale tam też nie mogą się pogodzić że komuś lepiej .Oni kiedyś najbogatsi dziś biedniejsi od gówniarza.

Zazdrość i zawiść nawet w rodzinie . Polacy to chory naród.Choć jednostki wspaniałe.

mundek
Wysłany: 2017-01-27, 07:06   
0
UP DOWN

Przemek napisał/a:
Ktoś kiedyś powiedział Polacy to wspaniały naród,tylko ludzie kurwy.

Piłsudski

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Off Topic

Odpowiedz do tematu