Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Siekiera
Wysłany: 2017-02-09, 17:39   Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Rozpocznę wątek bo i tak pewnie nie obejdzie się bez niego a te karty techniczne z nowej bazy co przez przez przypadek znalazłem w wątku o audatexie
http://lakierowanko.info/...der=asc&start=0
to raczej nie był przypadek bo ponoć już są szczęśliwcy w Polsce co mają wstawione to nowe cudo. Tak przynajmniej twierdzą ci co coś wiedzą. Czekamy zatem na więcej informacji

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-02-09, 19:33   
0
UP DOWN

Wave ma kolorystykę online. Czyli wysyłasz klapkę i masz recepturę. Tutaj może być podobnie. Pisałem kiedyś , że pierwsza firma która tak zrobi, zdominuje rynek.

Siekiera
Wysłany: 2017-02-09, 19:51   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Wave ma kolorystykę online

Wydaje mi się że zawsze tak było. Mogłeś wysłać blachę lub klapkę i teoretycznie mieli podać recepturę chyba w 48h. Nie wysyłałem więc nie wiem czy to działało.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-02-09, 20:39   
0
UP DOWN

Ale to robili z uprzejmości i w ramach pomocy. Nie było to nigdy w cenie mieszalnika. To była wartość dodana, ale w Wave, wychodzi na to, że ten temat jest sporo szerzej ogarnięty. Czyli, wysyłasz klapkę, jak chcesz na krechę. Wodę ciężej spartolić niż konwencje więc można sobie pozwolić na taką usługę.

Siekiera
Wysłany: 2017-02-09, 21:21   
0
UP DOWN

Co ci się stało? Mówisz jak marketingowiec ;)
Wyobrażasz sobie taka sytuację w serwisie:
- Przychodzi lakiernik do kierownika (właściciela) i mówi> szefie, wyśle szef klapkę do Novola bo mi kolor na krechę nie wchodzi? :D

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-02-09, 21:30   
0
UP DOWN

Wbrew pozorom nie będzie tego tak dużo. Sam masz mieszalnie, więc wiesz, że na dobrą sprawę zbyt wiele tego nie ma do wysyłania, bo kolorysta jakoś ogarnia korekty. Tutaj system jest przeznaczony na warsztaty premium, gdzie nie ma kolorysty. Dlaczego na warsztatach nie ma mieszalników. To nie jest kwestia obrotu. To kwestia korygowania. Nie kupują bo nie umieją korygować. Tutaj, Novol dał im kolorystę. Czyli wyeliminował główny powód niechęci warsztatów do własnego mieszalnika.

Siekiera
Wysłany: 2017-02-09, 22:06   
0
UP DOWN

Myślę że to nie jest takie proste. Zakładając że nawet jakby się komuś chciało zamawiać kuriera do tej klapki, ponieść koszt to zostaje jeszcze kwestia oczekiwania na recepturę i klapkę która może się gdzieś zagubić lub pojechać do innego warsztatu. Do tego dochodzi jeszcze kwestia samej receptury czyli wykonania natrysku próbnego po którym może się okazać że kolor jest taki sobie bo kolorysta robił na pigmentach z partii "X" a w lakierni stoją pigmenty z partii "Y". Myślę że to jest nie do ogarnięcia. Producent chce sprzedawać towar a nie robić robotę za klienta. A co z klientami z zagranicy? Usługa na zasadzie przysługi nie może być regułą bo inaczej nie zarobią. To jest dobre w folderze reklamowym albo w filmiku na YT "Złota Siódemka za najlepszą obsługę posprzedażową" :D
Pamiętasz, były kiedyś takie marketingowe chwyty z gwarancją za usługę lakierniczą. Novol tez to miał ale nie pamiętam ile tam lat gwarantowali,. Słyszałeś żeby ktoś w to wszedł? Marketing i tyle.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-02-10, 18:34   
0
UP DOWN

Tutaj rozwiązanie nie jest zbyt trudne. Klapkę wysyłasz, bo sam masz w tym interes. Sama wysyłka to już jakiś koszt, więc odpadną Ci którzy potrzebują receptury na 0,1l. Z natryskiem to faktycznie różnie bywa, ale przy wodzie nie ma tragedii. Skoro wypuszczają nowy mieszalnik i chcą go sprzedać w liczbie większej niż dwie sztuki, pigmenty muszą być stabilne i przez wzgląd na legendę Spectral Base, ludzie będą o to pytać.
Klienci z zagranicy = byłe republiki radzieckie. Na starą Ładę nikt nie będzie wysyłał.
Co do tej gwarancji, to faktycznie wiele osób się nie zgłosiło do programu. Ale było to spowodowane koniecznością posiadania ich mieszalnika który jest jaki jest. Dlatego ten system gwarancyjny dupy nie urwał. Nikt otwarcie tego nie mówi, ale wiele osób dało sobie spokój przez wzgląd na mieszalnik. Po co się męczyć kiedy można robić przygotowanie na całym systemie a brać bazę z takiego systemu, z którego pasuje a nie z takiego z którego mamy obowiązek brać mimo, że nie pasuje.
Pożyjemy - zobaczymy. Mają wysoko poprzeczkę postawioną.

kalbi 
Wysłany: 2017-02-10, 22:10   
0
UP DOWN

a kto ma czas na wysyłanie klapek? to jakieś nieporozumienie. Klient zostawia auto na 2-3 dni (standardowa naprawa od 1 do 5 elementów) klient chce mieć szybko i dobrze naprawione auto, dlatego wg mnie wysyłanie klapek to jakieś dziwne historie.

GMC
Wysłany: 2017-02-12, 19:19   
0
UP DOWN

To co, nie mają w ogóle kolorboxów do tej wody?

[ Dodano: 2017-02-18, 02:19 ]
Na FB poszło trochę informacji od dystrybutora z Tychów o nowej wodzie i konwencji z Novola ale dziwnie bo gość z Lak-u pisze że ma być nowy kolorbox i wstawia zdjęcie a jakiś lakiernik że już mu wymienili na nową wodę i nie dostał nowego tylko ma robić na starym, czeski film :roll:
Nie zrozumiałem też tego technika o co mu chodziło z konwencją ale chyba że nowa to system miksowy bo napisał że już nie jest żywiczny tylko monożywiczny 1:0,75 :roll:

Aaaa i oczywiście że kolorystyka jest super mega zajebiasta :D Chyba specjalnie pojadę do Tychów żeby to sprawdzić bo mam porównywalnie jak do Krakowa :tak:

Siekiera
Wysłany: 2017-02-18, 10:37   
0
UP DOWN

To co mówi jakiś technik a zwłaszcza technik dystrybutora to trzeba przez sito cedzić. U mnie byli już tacy technicy co pistolet trzymali w ręku jedynie na egzaminie a na co dzień towar wożą ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-02-18, 18:27   
0
UP DOWN

Chcąc cokolwiek sprzedać, muszą przekonać ludzi, że nowe systemy nie mają nic wspólnego ze starymi. Inaczej nikt ich nie kupi. Chyba, że to będą najtańsze systemy na ryku. Wtedy może się to udać.

lakierok
Wysłany: 2017-02-19, 20:05   
0
UP DOWN

System pigmentowy,kolor box chromatyczny lub markami, fiszki lakierowane .... prezentacja początek marca . Może Pan Rafał Manie z Novola się wypowie ? ;)

Siekiera
Wysłany: 2017-02-21, 10:28   
0
UP DOWN

A więc różne informacje chodzą bo ja słyszałem że jednak nie żywiczny tylko mix. W starym fiszki też były lakierowane, ciekawe czy będą te same tylko inaczej ułożone czy całkiem nowe? Jak stare to pierwsza żółta lampka powinna się zapalić chociaż nie były one takie głupie, problem był z recepturami.

[ Dodano: 2017-02-21, 10:39 ]
lakierok napisał/a:
System pigmentowy

Chyba że pigmentowy masz na myśli mixy bo dla mnie pigmentowy = żywiczny = pasta + żywica czyli np. centari, autocolor a mix to taki jak np. standox, spies hecker ;)

lakierok
Wysłany: 2017-02-21, 10:55   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
A więc różne informacje chodzą bo ja słyszałem że jednak nie żywiczny tylko mix. W starym fiszki też były lakierowane, ciekawe czy będą te same tylko inaczej ułożone czy całkiem nowe? Jak stare to pierwsza żółta lampka powinna się zapalić chociaż nie były one takie głupie, problem był z recepturami.

[ Dodano: 2017-02-21, 10:39 ]
lakierok napisał/a:
System pigmentowy

Chyba że pigmentowy masz na myśli mixy bo dla mnie pigmentowy = żywiczny = pasta + żywica czyli np. centari, autocolor a mix to taki jak np. standox, spies hecker ;)

Według tego co piszesz to mix jak sh czy debeer

kiedyś trochę brałem baz z Novola i wzorniki były ok , może wezmę nowy system na sklep, zobaczę jak to będzie wyglądało .

Novol rafman
Wysłany: 2017-03-03, 12:15   Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Witam!
Jak zwykle przepraszam za tak późną odpowiedź(urlop).
Rzeczywiście zaczynamy w marcu realizować powoli konwersje na nowy system Spectral Base 2.0.
System jest mono-bazowy co jest częściowo reakcją na potrzeby rynku mieszania mniejszych objętości kolorów bazowych , a tym samym redukcja odchyłek kolorystycznych,które są łatwiejsze do zrobienia przy mocnej koncentracji pigmentów.
Colorbox lakierowany chromatyczny i markowy.
Jak w większości przypadków coś nowego jest technologicznie bardziej zaawansowane i lepsze od czegoś starszego-to oczywiste... ,ale trzeba się o tym przekonać w praktyce.

Rafał Mania Novol

Siekiera
Wysłany: 2017-03-04, 11:11   
0
UP DOWN

To już wiemy z plotek a jakieś konkrety? ;)

Novol rafman
Wysłany: 2017-03-06, 13:15   Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Konkrety?...to jak będzie na rynku i samemu się przekonać.
Tak ,to tylko ,,słowa" i to mało obiektywne jeśli pochodzą od kogoś kto pracuje w Novolu.

pzdr Rafał Mania Novol

Siekiera
Wysłany: 2017-04-07, 10:50   
0
UP DOWN

Startuje? Nie startuje? Jeden gość co miał mieć wymianę powiedział że już przesunęli na jesień. Coś nie pykło?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-04-15, 15:38   
0
UP DOWN

A może mają cynk, że woda wejdzie.

jacom
Wysłany: 2017-06-20, 23:50   
+1
UP DOWN

Od kilku miesięcy cisza w tym wątku... Może wypowie się ktoś, kto ma Base 2 u siebie.
Walczę z jedynką i już osiwiałem przez to. Obiecują podmianę mieszalników ale zastanawiam się czy to ma sens.

glover
Wysłany: 2017-06-21, 15:05   
0
UP DOWN

Obiecali ci wymianę za darmo czy za kasę?

lakierok
Wysłany: 2017-06-21, 15:06   
0
UP DOWN

Ja też chcę podmienić jeden z moich systemów na 2 , ale się waham muszę dobrze sprawdzić

Panie Rafale Mania czy już systemy są wymieniane ? ;)

jacom
Wysłany: 2017-06-21, 20:40   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
Obiecali ci wymianę za darmo czy za kasę?

Za darmo. Niestety mam już taki uraz, że chyba go nie chcę... Do tego ma pozostać stary kolorbox tylko podobno inaczej będzie poukładany. Obecnie, to ani markami ani chromatycznie, normalnie sen wariata.

Dementor
Wysłany: 2017-06-22, 08:47   
0
UP DOWN

Ja słyszałem że nie wszyscy dostaną za free

lakierok
Wysłany: 2017-06-22, 16:58   
+2
UP DOWN

Wzornik to może nie są takie złe, tylko niech po nalaniu będzie to samo to by było ok :spoko:

Novol rafman
Wysłany: 2017-06-23, 07:57   Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Witam!
Tak , wymiana trwa już od kilku miesięcy.Poszczególne rejony Polski są zaplanowane w odpowiednim czasie .Konwersja jest za darmo.Z punktów które już od ponad pół roku pracują na nowym systemie otrzymujemy bardzo pozytywne opinie.
Podstawowa zmiana to to ,że jest to system monobazowy .Zatem jakakolwiek korekta jest zdecydowanie łatwiejsza(szczególnie kolory białe) .Jest nowy program zdecydowanie odbiegający jakością na plus od poprzedniego , a także konkurencyjnych.Są nowe pigmenty umożliwiające zrobienie nowych kolorów itd.
Trzeba spróbować.
pzdr.Rafał Mania NOVOL

jacom
Wysłany: 2017-06-25, 22:27   Re: Ad.Spectral Base 2.0
0
UP DOWN

Novol rafman napisał/a:
Witam!
Tak , wymiana trwa już od kilku miesięcy.Poszczególne rejony Polski są zaplanowane w odpowiednim czasie .Konwersja jest za darmo.Z punktów które już od ponad pół roku pracują na nowym systemie otrzymujemy bardzo pozytywne opinie.
Podstawowa zmiana to to ,że jest to system monobazowy .Zatem jakakolwiek korekta jest zdecydowanie łatwiejsza(szczególnie kolory białe) .Jest nowy program zdecydowanie odbiegający jakością na plus od poprzedniego , a także konkurencyjnych.Są nowe pigmenty umożliwiające zrobienie nowych kolorów itd.
Trzeba spróbować.
pzdr.Rafał Mania NOVOL

Co z kolorboxami ? Zostają stare czy dajecie coś innego ?

Dementor
Wysłany: 2017-06-26, 10:00   
0
UP DOWN

Novol rafman napisał/a:
Konwersja jest za darmo.

A nie ma jakiegoś warunku że wcześniej mieszalnik miał cały czas pracować? Bo mi handlowiec powiedział że jak ktoś nie robił ostatnio to nie dostanie za free.

Novol rafman
Wysłany: 2017-06-27, 10:09   Warunki konwersji Base 2.0
0
UP DOWN

Warunki konwersji bądź wstawiania nowych mieszalników ustalają przedstawiciele regionalni wraz z regionalnymi dystrybutorami.
Dlatego o szczegóły proszę kierować zapytania do nich bezpośrednio.

www.novol.pl zakładka :kontakty ,przedstawiciele regionalni

Bombel
Wysłany: 2017-08-03, 09:21   
0
UP DOWN

Czy ma już ktoś ten nowy system rozpuszczalnikowy z Novola i może potwierdzić że jest dużo mniejsza baza receptur w stosunku do starego i jak wychodzą kolory do tych starych fiszek?

CRISIS
Wysłany: 2017-08-06, 08:52   
0
UP DOWN

Mam i szczerze powiedziawszy nie urzeka.Praktycznie każdy czarny i grau do dobarwiania.Poza tym wszystkie ciemniejsze kolory wychodzą zbyt czerwone z kąta zarówno na kiju jak i po natrysku
Czekam na kolorystę ,może dowiem się czegoś nowego
Na dzień dzisiejszy"chcę powrotu starego mieszalnika".Tam bynajmniej wypracowałem sobie system i wiedziałem jaki pigment daje jaki efekt :help:

Dementor
Wysłany: 2017-08-06, 13:45   
0
UP DOWN

Bombel napisał/a:
jak wychodzą kolory do tych starych fiszek?

Dlaczego chcesz porównywać do starych fiszek przecież ponoć jest nowy wzornik? Czy nie?

[ Dodano: 2017-08-06, 14:48 ]
CRISIS napisał/a:
Na dzień dzisiejszy"chcę powrotu starego mieszalnika"

Jak wymienili ci za darmo to pewnie drugi raz tego nie zrobią ;)

CRISIS
Wysłany: 2017-08-06, 17:03   
0
UP DOWN

Sęk w tym że o nowym wzorniku póki co mogę zapomnieć na najbliższe 3 lata.
A receptury ni jak się mają do starych fiszek.
Wymiana owszem za darmo, ale bez szans żeby wrócić do starego-żywicznego -systemu,ponieważ jest systematycznie likwidowany

Bombel
Wysłany: 2017-08-08, 06:18   
0
UP DOWN

Dzięki Crisis, taka informację potrzebowałem. Jeszcze jakbyś napisał jak z ilością receptur to byłbym wdzięczny bo jak masz stary wzornik to pewnie widzisz że w starym systemie były jakieś receptury do fiszek a teraz nie ma.

Dementor, chyba już rozumiesz dlaczego pytałem o stary wzornik :)

CRISIS
Wysłany: 2017-08-11, 06:17   
0
UP DOWN

Owszem , zgadza się .Stwierdza się braki w recepturach.
Dla Novol >Totalny strzał kulą w płot

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-08-12, 16:42   
0
UP DOWN

Jeżeli jest tak jak piszesz, to nie ukrywam, że nieco się rozczarowałem. Sądziłem, że system będzie kozak na tyle, że dość szybko Novol zacznie rozdawać karty na rynku mieszalników.
Zrobią konwersje, ludzie zaczną pracować na 2.0, przekonają się do niego, w świat pójdzie dobra opinia i chętni będą walić drzwiami i oknami. Aż nie chce mi się wierzyć, że skoro Spectral był pośmiewiskiem całej branży lakierniczej, to zdecydowali by się na to aby wypuścić coś co nie jest zbliżone jakością do górnej rynkowej półki. Trzeciej szansy nie będzie.
Poczekamy na opinie innych użytkowników, a ty CRISIS lada dzień spodziewaj się telefonu w sprawie Twoich wpisów na forum bo właśnie dotknąłeś pewnego tabu. Wszyscy czekali na pierwszą opinie no i się pojawiła. Czar prysł.
Jeżeli chcesz wrócić do starego systemu, dogadaj się z IC. Oni mają Profi RS. Pigmenty te same ale dużo bardziej stabilne. Cena porównywalna a nawet nieco niższa.

Siekiera
Wysłany: 2017-08-14, 10:25   
0
UP DOWN

Hmm, ja też w to nie mogę uwierzyć a z drugiej strony to pokazuje że żeby mieć dobry system to kasa nie wystarczy, trzeba jeszcze mieć dobre wzorce kolorów żeby opracować trafione receptury i nie składać systemu z różnych klocków tylko opracować wszystko od początku z głową a jeżeli faktycznie pozostał stary wzornik to.... :nie:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-08-14, 19:56   
+1
UP DOWN

Zadzwoniłem dziś do człowieka który jest w temacie.
System na razie nie ma złych opinii. Nie marudzą na kolorystykę ani na krycie. Podobno nieporównywalnie lepszy od starego. Z kolorystyką jest tak, że robili ją ręcznie tym lakierem pod stary kolorbox. Co miesiąc jest 400 nowych kolorów. Najczęściej mieszane kolory są dostępne.
Warunki konwersji różne u różnych dystrybutorów.

Bombel
Wysłany: 2017-08-16, 10:07   
0
UP DOWN

Z kolorystyką jest tak, że robili ją ręcznie tym lakierem pod stary kolorbox.

Najczęściej mieszane kolory są dostępne.

Dzięki za kolejne potwierdzenie że obowiązuje stary wzornik i że są jeszcze braki receptur. Z tym starym wzornikiem to może być problem bo jak widziałem u kolegi to fiszki są mocno powycierane przez to że były za mocno upchane, bez zmywacza nic nie widać

malarz
Wysłany: 2017-08-21, 13:42   
0
UP DOWN

Może wróci w moje strony bo już od dawna słuch po nim zaginął a szkoda bo było kilka fajnych dodatków

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2017-08-21, 18:01   
0
UP DOWN

malarz napisał/a:
Może wróci w moje strony bo już od dawna słuch po nim zaginął a szkoda bo było kilka fajnych dodatków

Do dystrybutora Novola dzwoniłem.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu