Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
dieludolfs
Wysłany: 2017-03-15, 04:46   STAR MINI SLV EVO-T-106 Gold - dysza 1.0mm vs. 1.2mm
0
UP DOWN

Witam, potrzebuję jakiś "pośredni"* pistolet do bazy i bezbarwnego z niewielką miotłą, który sprawdzi się w garażowym lakierowaniu zderzaków, alufelg, rowerów czy elementów motocykla. Zdecydowałem się na STAR MINI SLV EVO-T-106 Gold, ponieważ mieści się on w moim budżecie i na własne oczy mogłem obejrzeć jego test w filmie youtube. Zastanawiam się jaka dysza będzie optymalna na moje potrzeby - 1.0mm czy 1.2mm? Teoretycznie dysze 1.2mm można przerobić na 1.0mm poprzez "skręcenie" ilości podawanego materiału? Zależy mi na tym, aby pistolet puścił srebrną bazę z grubym ziarnem na alufelgi.

* Obecnie dysponuję pełnowymiarowym Professionalem LVLP z dyszą 1.4mm, AirGunsą Az3 z dyszą 1.3mm, oraz typowo zaprawkowym Geko F-2 z dyszą 0,5mm, szukam czegoś co wypełni lukę między Professionalem a Geko.

Robertlodz09 
Wysłany: 2017-03-15, 18:18   
0
UP DOWN

Przy takim małym pistoleciku to weż sobie dyszę 1.2 będziesz wtedy bez problemu
nim sobie lakierował jakieś małe elementy
Dysza 1.2 w takim pistoleciku to nie to samo co 1.2 w dużym ;)

dieludolfs
Wysłany: 2017-03-16, 01:47   
0
UP DOWN

Z pewnością masz racje, lakier powinien być zdecydowanie precyzyjniej aplikowany takim pistoletem. Zastanawiam się jakie są wady i zalety obu dysz w tej samej obudowie? Dysza 1.2mm na pewno pozwoli mi lakierować nieco mniej rozcieńczonymi lakierami, a poza tym chyba raczej ma więcej zastosowań niż 1.0, bo pistolet zawsze można "skręcić"?

KK 
Wysłany: 2017-03-16, 21:43   
0
UP DOWN

Kup 1.2 tak jak Ci radzi Robert i nie szukaj dziury w całym.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu