Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Robster
Wys³any: 2017-05-07, 14:46   Ró¿nica koloru
0
UP DOWN

Posty: 42
Autko ma 21 lat, kolor VW LC6N, dobierany 2 krotnie prawdopodobnie w innych mieszalniach.
W obydwu przypadkach uzyskany kolor ten sam, przez lakiernika i przeze mnie, ale nie zgadza siê z orygina³em.

Z lewej lakier oryginalny, sprawdzane miernikiem przez profesjonalnego lakiernika, ok 120 mikrometrów.



Czy mo¿liwe, ¿e wiek auta i oddzia³ywanie s³oñca zmieni³o odcieñ w tym Passacie?
Pozatym odchodzi miejscami bezbarwny, np z dachu. Czy to normalne w tak startym aucie?

kolor mega.jpg
Plik ¶ci±gniêto 132 raz(y) 832.97 KB

 

max2014 
Wys³any: 2017-05-07, 21:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 170
witaj
jest takie prawdopodobieñstwo ale mo¿e to byæ te¿ wina podk³adu je¶li pomalowane jest na czarny podk³ad
mo¿e troszkê przyciemniæ kolor
dobrze by³ by zrobiæ spektro zdjêcie ale nie wszystkie mieszalnie posiadaj± taki sprzêt
a druga sprawa to cieniowanie tych drzwi do b³otnika
 

Robster
Wys³any: 2017-05-07, 23:52   
0
UP DOWN

Posty: 42
zmiana koloru widoczna z daleka, wiec chyba cieniowanie za bardzo by nie pomog³o, w oryg. lakierze ewidentnie jest wiecej perly (jest jasniejszy, bardziej z³oto-¿ó³ty).
Podk³ad by³ jasny. Ale skoro schodzi z dachu bezbarwny... to mo¿e równioe¿ efekt wieloletniego operowania s³oñca?
 

kalbi 
Wys³any: 2017-05-08, 08:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
Podk³ad by³ jasny. Ale skoro schodzi z dachu bezbarwny... to mo¿e równioe¿ efekt wieloletniego operowania s³oñca?
nie wiem nad czym tu my¶leæ (mog± byæ ró¿ne przyczyny - system, w którym dany odcieñ nie pasuje, ¼le dobrany odcieñ, jest to stare auto i mo¿liwe, ¿e bezbarwny nie ma UV i poja¶nia³a baza od s³oñca), odcieñ zosta³ ¼le dobrany i nie ma tu winy w aucie czy te¿ mieszalniku ale w wykonawcy us³ugi
_________________

 
 

kzychu
Wys³any: 2017-05-08, 15:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Kolor dobierany po numerze czy zawioz³e¶ element ?- je¶li to porównaj z nim.
Na moje oko to dobierany do lusterka? Jakby¶ drzwi ¶cieniowa³ to nie razi³o by tak.
 

Robster
Wys³any: 2017-05-11, 12:48   
0
UP DOWN

Posty: 42
dobierany po numerze, lakier oryginalny na aucie
 

kalbi 
Wys³any: 2017-05-11, 14:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Robster napisa³/a:
dobierany po numerze, lakier oryginalny na aucie
no to nie dziwne, ¿e siê mo¿e ró¿niæ jak dobierany po nr bez weryfikacji i natrysku próbnego
_________________

 
 

mirusiek 
Wys³any: 2017-05-15, 08:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Musisz miec dobrany kolor z fiszki porownanej z autem. Kazdy kolor po numerze ma jeszcze odcienie jasniejszy ciemniejszy itp. czasem kilka nawet.
Zobacz zdjecie to baza galsurit do twojego auta jak widzisz masz 4 opcje. Na twoim miejscu poszedlbym w bardziej zolty trysnal karte kontrolna i sprawdzil z autem.
Tobie pewnie caly czas dorabiali standard.

kolor.jpg
Plik ¶ci±gniêto 83 raz(y) 241.37 KB

_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

Robster
Wys³any: 2017-05-26, 04:10   
0
UP DOWN

Posty: 42
mirusiek, masz racjê. Tym razem dorobi³em z ¿ó³tym odcieniem z lechlera. Z tym ¿e.... wykona³em z 8 natrysków próbnych i jedynie na jednym zbli¿y³em siê do orygina³u (3 wypylobne warstwy bez rozcieñczenia, cisnienie 4 BAR - pistolet HP, materia³ odkrêcony na 2 obroty, klar 1,5 wartswy, rozcienczony 25 %, wylany na lustro).
Co jeszcze mogê zmodyfikowaæ w technice, ¿eby wysz³ed³ bardaziej jasny-¿ó³tawy?
 

mirusiek 
Wys³any: 2017-05-29, 07:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
jak dla mnie to strasznie duze cisnienie ustawisz. Ja daje 2.3 bara 2.5 max, matertal odkrecam na 2-3 obroty, ale czesto poprawiam w zaleznosci jak mi sie maluje.
maluje dwie pelne warstwy koloru (niewazne czy wodna baza czy nie)chyba ze nie kryje to wiecej ale zawsze ostatnia warstwe wypylam na pol otwartym spuscie. ( to rozjasnia kolor)
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

Robster
Wys³any: 2017-05-29, 14:09   
0
UP DOWN

Posty: 42
producent pistoletu zaleca takie cisneinie.
a Ty uzyuwasz HP/RP czy HVLP/LVLP?
 

mirusiek 
Wys³any: 2017-05-30, 04:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
hvlp
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group